Zašto muškarci misle da njihov novac opčinjava sve žene?

Zašto smo stigli do toga da se smatra da je svaka žena alava na novac, skupe poklone, ekstravaganciju i sl.?

To "smatranje" dolazi od toga što dosta devojaka zaista jeste alavo na novac i taj kriterijum im je visoko na listi kad jure muškarce. Muškarci samo koriste priliku. Naravno, daleko od toga da su takvi svi muškarci i sve žene. Na kraju krajeva, malo je i do tebe ako dobijaš takve ponude ;)
 
Od mene su žene izričito tražile da im kupujem što im padne napamet, istodobno su odbijale mnogo bogatije muškarce koji su im htjeli poklanjati skupe stvari. Može li to neko mi objasniti?
Evo da odgovorim sam sebi. Ja sam zaključio da su te djevojke/ žene mene iskorištavale ili pokušali iskoristiti jer su vidile da mogu manipulirati sa mnom. S druge strane ti muškarci koji se sami nude da budu financijeri oni su malo jači igrači, ne bi mogle te ženske s njima šta god hoće, a možda se boje i osvete( već nekakve)?
 
Da, ima zena koje su krive sto im se nude pokloni, mnoge to same izazivaju, svakodnevno to viđam. Ali, vidim i one savesne, moralne, odgovorne, koje sa poslovnom ljubaznošću završavaju posao. Takve ne prolaze kod novopečenih bahatih bogataša. One će naći onog pravog....ali će biti sretne i ako ostanu same....nisu se prodale....
zeni se taj lik ocigledno ne svidja i naravno da poklon nece proci, ne znam sta nije jasno..
 
Doživela sam neprijatnu stvar danas. Osoba od koje sam se malo nadala jer je dugo poznajem, je pokušala da mi nešto malo veće i skuplje da gratis, džabe.
Videla sam u izrazu lica da je sa nekim podlim ciljem.
Ta osoba očito misli da ako mi pokloni nešto od vrednosti, ja ću biti ne samo zahvalna nego i privučena.
Odbila sam glatko. U snu ne sanjam da me, pogotovo taj čovek, ičim privlači... a čime drugo nego svojom boljom finansijskom situacijom od moje.
Ha!
Dragu osobu bih i iz kontejnera za smeće izvadila i povela sa sobom.
Zašto smo stigli do toga da se smatra da je svaka žena alava na novac, skupe poklone, ekstravaganciju i sl.?
Pogledajte prilog 1531617
Pa izgleda da imate vezu koja se promenila jer si našla nešto u kontejneru....Zašto bi odjednom bilo zlobno i neprimereno poklanjati dragim osobama neke materijalne stvari? Do juče je bio drag i mio, kao da si ga birala za prijatelja, ali promene koje su se desile u tebi stvorile su zlobnog lika sa zadnjim namerama, koje do juče nije imao.
 
Pa izgleda da imate vezu koja se promenila jer si našla nešto u kontejneru....Zašto bi odjednom bilo zlobno i neprimereno poklanjati dragim osobama neke materijalne stvari? Do juče je bio drag i mio, kao da si ga birala za prijatelja, ali promene koje su se desile u tebi stvorile su zlobnog lika sa zadnjim namerama, koje do juče nije imao.
Nije drag i mio već običan saradnik i nema nikakvog smisla da mi poklanja bilo šta. Svejedno, rešila sam to, ali mi je ostalo pitanje o novcu i muškarcima.
Neki novac grče od žena i plaše se da im ga ne otmu, a neki novcem tj. skupim poklonom imaju na umu da žene porobljavaju.
Žene koje prihvataju skupocenosti od muškaraca koji im nisu braća, očevi ili muževi... pa, valjda im je jasno da se uvaljuju u dug tom čoveku.
 
Nije drag i mio već običan saradnik i nema nikakvog smisla da mi poklanja bilo šta. Svejedno, rešila sam to, ali mi je ostalo pitanje o novcu i muškarcima.
Neki novac grče od žena i plaše se da im ga ne otmu, a neki novcem tj. skupim poklonom imaju na umu da žene porobljavaju.
Žene koje prihvataju skupocenosti od muškaraca koji im nisu braća, očevi ili muževi... pa, valjda im je jasno da se uvaljuju u dug tom čoveku.
Ne, taj deo oko duga za ljubaznost, koja je iz simpatije, ljubavi, prijateljstva, je ženska uobrazilja stvorena od ženskog mita da je bolje da se ebe za pare nego bez para, ako već mora. Tačnije, ženske zlobe da muškarci uvek kupuju žene. Normalno je da ih kupuju, jer žene ne vole nikoga osim sebe, znači ne bi trebalo po tvojoj logici ni kompliment da ti daje, jer te time kupuje, ali samo ako ti se ne svidja...:)
a onda se postavi pitanje, predubedjenja i merenja sa drugim ženama....ali za merenje mora da postoji vrednost....valorizacija uticaja na muškarce...itd :)
 
Ne, taj deo oko duga za ljubaznost, koja je iz simpatije, ljubavi, prijateljstva, je ženska uobrazilja stvorena od ženskog mita da je bolje da se ebe za pare nego bez para, ako već mora. Tačnije, ženske zlobe da muškarci uvek kupuju žene. Normalno je da ih kupuju, jer žene ne vole nikoga osim sebe, znači ne bi trebalo po tvojoj logici ni kompliment da ti daje, jer te time kupuje, ali samo ako ti se ne svidja...:)
a onda se postavi pitanje, predubedjenja i merenja sa drugim ženama....ali za merenje mora da postoji vrednost....valorizacija uticaja na muškarce...itd :)
Ha, ljubaznost!
Hajde, neću da trošim reči bezveze iako ih imam bez kraja.
 
Imam prijateljicu od nekih 24- 25 god kojoj kupuje poklone duplo( ako ne I vise) stariji muškarac s kriminalnom prošlošću. Prvi poklon je prihvatila, drugi odbila, tada taj mnjenja taktiku. Dolazi joj na radno mjesto i daje joj novac, uglavnom 50 evropskih novaca ubaci joj u džep . Ja sam joj rekao da to prijavi nadredjenom/ oj i da taj novac preda toj istoj osobi. Vrhunac bizarnosti je da je taj tip opljačkao njenu firmu( izmedju ostalih).
 
Neko vrijeme stalno se po netu spominjao neki dokumenrarac s Netflixa o muškom varalici s Tindera. To je meni baš bila šaka u oko kao iskorišteniom muškarcu. Ne znam jesu li ti s Netfluxa zaključili da je žensko obmanjivanje i iskorištavanje nešto normalno pa to nije vrijedno spomena? Muška varalica kao raritet? Naravno broj prevara i iskorištavanja je dalekoooooo veći s ženske strane.
 

Back
Top