Zasto manje pricamo o politici?

Zato sto Srbi nemaju pojma o politici.

Izrazito smo politicki i ekonomski nepismen narod. Plus, pravno smo pismeni samo za neke delove gradjasnkog prava (kada se tuzimo sa komsijama oko medje), sto je manje bitno za politiku od npr. Ustavnog prava. O Ustavnom pravu i pravnoj teoriji ne da nemamo pojma, nego je uvreda kada je pominjemo u recenicama koliko nemamo pojma o istoj.

Jedino sto znamo je da lupamo neke kolektivisticke ekonomske, istorijske i drustvene gluposti, na nivou drugog razreda osnovne.

Tako da, ovde i kada se prica o politici, ne prica se o politici, nego o nekakvim glupostima i ostalim geopolitikama.
 
Gde manje, pa jedino se o tome i prica, kreni o nauci , sine jad...o sportu , tu je cudno ali je i tu tisina, ne znam zasto , ali ja nikad nisam bio sportski gledalac...osim atletike...cak ni plivanje koje praktikujem ne gledam...cudna mi cuda...izmedju bazena i gledanja trka usred leta, ahhh nesto mi smorno ostati u stanu...iako mi nije topao , nego hladan...bez klime...
 
Da li nas je SNS sve smotao?
Primecen je drastican pad interesovanja za politikom,.

Da li smo upali u politicku apatiju?
bezvoljnost da se ista moze promeniti?
Па како зашто,виш да је све продано,намештено,тако упаковано и подло скројено да ти чак и у овим благодетним Временима препуних Нутрициониста,Суплемената и теретана...скупих аутомобила,прелепих жена,ђакузија,крузера и егзотичних Дестинацаја,
да ни то није довољно него ти фале летећи Таксији и Нац.стадиони где ће само Птице лепо се забављају,
јер док се живело на Хлебу и Води и јела Кавурма и качамак ,тада је постојао и неки Морал,падали су успешни Устанци док је бела куга било нешто непознато.
 
Ne znam, meni je sve to politika, kad mi se zena hvali da ce joj snajka da pocne da radi u firmi i ma 1200e platu a zavrsila ubrzano nesto za godinu dana....ja tu vidim politiku , ne vidim ekonomiju , jer koliko onda treba da vredi elektroinzenjer koji zna znanje, 5k evra, a toliko ne vredi....jedva vredi 1k evra ili 800e ili i600e, ja znam masu elektroinzenjera kojima je plata toliko...
Mislim da ne slusate dobro , a da narod prica o politici samo tako , pa to im je udarna tema....priprema za nesto novo , za novu kucu , novi posao , novi dil, nove pljacke, samo da prodje ovo ....
 
Da li nas je SNS sve smotao?
Primecen je drastican pad interesovanja za politikom,.

Da li smo upali u politicku apatiju?
bezvoljnost da se ista moze promeniti?
претворен еј народ да гледа свој интерес. на ивици, само како преживети.
не подноси то лако па се отуђује од тобож срамоте. није срамота бити сиромашан. срамота је бити фукара лажов и лицемер.
 
Много је људи апатично када се спомене политика. Разочарани су у опозицију, мире се са тим да АВ влада још ко зна колико година..

Видећемо какав ће бити излазак на изборе у јуну. Мањи него што је био у децембру, то је сигурно.
 
Možemo li na taj problem da gledamo i sa ove strane?
Ja mislim da smo sad tu negde oko 500e?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231122-194354_Facebook.jpg
    Screenshot_20231122-194354_Facebook.jpg
    183 KB · Pregleda: 2
Da li nas je SNS sve smotao?
Primecen je drastican pad interesovanja za politikom,.

Da li smo upali u politicku apatiju?
bezvoljnost da se ista moze promeniti?
Ma kakva politika, baš razmišljam dal da idem na Bahame dal na Sejšele?
Kapiram da se politikom bavi onaj niži sloj što ne ume da sačuva pare duže od par dana kad ih dobije... Prvi dan se bahate, drugi razbacuju, treći "ko ga j. jednom se živi", četvrti kriv im Vučić pa do kraja meseca.
 
Da li nas je SNS sve smotao?
Primecen je drastican pad interesovanja za politikom,.

Da li smo upali u politicku apatiju?
bezvoljnost da se ista moze promeniti?
Лепо си приметио и може да се каже. И ово мало опозиције се згадило народу. Сви превртљиви. Опозиција је изневерила многе. Сви се нуде и понудили Вучићу од Шешеља, Чеде, Милице, Шапића, Несторовић, па и ти жути с коца и конопца.. Милица и Шапић су рекли да какви би они били гомна кад би се продали СНС па ето десило се. Несторовић играч Вучићев. Шешељ црвени војвода..све то исти к.
 
Лепо си приметио и може да се каже. И ово мало опозиције се згадило народу. Сви превртљиви. Опозиција је изневерила многе. Сви се нуде и понудили Вучићу од Шешеља, Чеде, Милице, Шапића, Несторовић, па и ти жути с коца и конопца.. Милица и Шапић су рекли да какви би они били гомна кад би се продали СНС па ето десило се. Несторовић играч Вучићев. Шешељ црвени војвода..све то исти к.
Нестора ми не дирај.
Ја још увек ту гајим притајене Наде :D
 

Back
Top