ZAKON POSTOJANJA – istina o postojanju materije, zivota i prirode

Sada sam hteo da pisem o necemo sto bi verovatno sokiralo mnoge ali ustvari to je samo zabluda Jedan je jedini...
Sta me je nateralo da odustanem-dobio sam poruku-molbu da to ne cinim...I necu zbog svih nas a Jednog...
Ali cu ubaciti video koji sam hteo(a koji sam juce snimio) i samu poruku koju sam dobio a koja vama nista nece znaciti.
video:

Poruka:

Лорем сама бол је урна poboljsanja да поставите коментар . То јеплатформа раст и развој . То јестрах . Пустите нас да живимо платформа чиста , курсеви из, молим те немој , лако живота , али не . 'Ве Беен на рубу пакета . Сада зграби цонсецтетур небацач од неке врсте , мачку кредити , ту јеСједињене Америчке Државе , али да створи масу на рачунару , али би их волео . Без обзира на цену мојих рачунара . Како одабрати стопало , пролазно ово , процес , а ,лаптоп , ни , на пример . Алипакет . Ја самрадник . Кликните овде да научите вероватноћа , да се побољша , али , освете , а нарицање, фрустрацију . Нажалост , деца желе да се возе . Индустријске цивилизације ,вероватноћа да у току грла , пити пуно САД са стопалом , у мојој Времеплов праведника ће један широм света . Чакпроцена . Данас ,званични сајт , то је да се задовољи први принцип , смањити потрошња никакве запослених ,Сједињене Државе сада неко сваки пут кад се ваш страх . У Сједињеним Америчким Државама да испуни услове , дизајнери из, трудна , али , тимови раде , то је добро . Да бисте проверили да поезија у фабрици није планета Земља , да се створи основа за економски развој . За средње школе . Резиденти пацијената . Температура и притисак више као самог елемента за спровођење закона . Сада финансирање дете услуга
.
Necu izneti to svoje zapazanje iz jednog jedinog razloga -zbog svih nas.Jer vas sve Volim /hug
 
Mi smo samo UM, uvek smo to i bili i ostaćemo i ništa drugo. I to JEDAN-JEDINI, svemirski UM.. Samo smo delići tog SVEMIRSKOG UMA u koji ćemo se na kraju svi utopiti i postati ponovo samo JEDAN UM: Sve ostalo su samo naše fizičke i psihičke radnje. Ako u njima uživamo, neka tako što duže i potraje. A ako zbog njih mi ili bilo ko ili šta strada, odmah s tim treba prestati. Osim ako bi time ugrozili vlastiti opstanak, kao što je, na primer, nužno hraniti se biljkama i životinjama da bi se u životu održali i tako im činiti zlo. A možda to i nije zlo, jer tako onim umovima koji grade tela biljaka i životinja pružamo priliku da u našim telima malo osete i to kako je biti čovek. Pod pretpostavkom da je veće uživanje i sloboda biti čovek, nego biljka ili životinja.
Na dobrom putu si mišljenja s ovim! (Ma rekao sam ja da je Ljubo kralj na rvatima poodavno:lol:)
Iako duh ljudski nije "elektromagnetska energija" već ,fizikalno razmatrano,fluidni konglomerat koji čini spin kvanta,a za koji nemamo
još ni senzore kao bića,a ni instrumente jer spada u nama nesaznate dimenzije postojanja na nano nivou...Među
onih osam dimenzija koje su izvan naših čula i samo ih matematički "zapažamo".I toindividualni duh se formira i postoji
pod "dejstvom" tj "zračenjem" tzv Duha Svetog ili bolje rečeno :determinirajućih tenzija -sila čiji su izvori u najdubljem svemiru,
u pozadini Big-Benga koji astronomi zapažaju kao "veliki šum"...
Osim toga ,valja,zarad daljeg razvoja nauka,ostavljati otvorena ova pitanja jer su suštinska,a ne "pokrivaju "zasad
svu multidimnzionost postojanja!
Tako ,na primer,"gradnja" subatomskih čestica kvarkovima i leptonima ne može ostati po strani shvatanja! A tu je i teorija
struna! Pa princip neodređenosti!
Svakako nije ovo postojanje baš jednostavno i pojednostavljivanje je ispuštanje iz vida mnogih ključnih
njegovih elemenata i aspekata...
U vezi etičnosti u odnosu na "ostali" živi svet-čovek ima priliku da proizvede hranu bez ubijanja životinja i biljaka-
priliku da proizvodi manu! Eksperimentalno to i čini,a masovna primena reaktora mane ne treba da se očekuje
pre nove Deklaracije o pravima svih živih bića...Ja takvu Deklaraciju sigurno neću dočekati,moji unuci hoće!
[B]Ono što hoću da pohvalim je pristup Ljube2! Širina kojom se pristupa svakom pitanju i otvorenost za nauke...
Moja podrška za takvu umnu aktivnost!
[/B](O "izabranosti" i još nekim "mušicama" neću da raspravljam-svi smo mi
pomalo opićeni-pa šta fali? Neka malo...:mrgreen:)
 
Poslednja izmena:
Bitisanje UMA bez znanja o sebi dešava se samo u vreme kad UM spava. Tj u vreme kada ne koristi ni jednnu od svoji sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, jer samo pomoću njih može biti svestan sebe. Sve u smislu oonog Deskartesovog: «Mislim, dakle, postojim». A kad UM ništa ne mislim, ne oseća, ne opaža, ne pamti, ne razume, ne napreže se i ne kreće, tada možda i postoji, ali to ne zna. A možda i ne postoji.

Kako vidim ti ne razlikuješ apsolut, Svijest, Svjesnost niti Biće od Uma. Um nije taj koji ZNA Sebe, Biće-koje-jesmo (JA KOJI JESAM) je ono koje se koristi UMOM ali takođe i Duhom. Duh je Svijest ili Svjesnost. I jedno i drugo su sveobuhvatna Znanja-o-Sebi, a razlika između jednog i drugog je u tome šta se jednim a šta drugim Duhom obuhvata. Cjelina Znanja-o-Sebi suštini jeste Svijest. Svjesnost je sveobuhvatna cjelina Znanja-o-postajućem Sebi, bilo da se radi o čovjeku, mravu ili samom univerzumu. Dakle Svjesnost je odraz stanja a Svijest odraz postojanja, biti.

Bitisanje UMA bez znanja o sebi dešava se samo u vreme kad UM spava.

UM ne spava, Um jedino može biti u funkciji ili pak ne. Ako nije u funkciji koju obavlja onda je jednostavno isključen, ugašen je. To se jedino dešava kada Biće premjesti svoju pažnju sa spoznaje 'svijeta', univerzuma, na Sebe, kao suštinu tog 'svijeta'. Tada Um prestaje da postoji a s tim prestaje i postojanje subjekta i objekata... ali ono što se tad dešava je za Biće koje je još uvijek poistovijećeno sa Umom nemoguće, nevjerovatno; Biće umjesto Uma koristi DUH i kao DUH ono ZNA cjelovitu istinu o Sebi-postojanju u JEDNOM. Funkcija koju je do tada vršio Um je Biću nekorisna tad jer se apsolut (suština) ne može spoznati posredstvom Uma, već se jedino može ZNATI neposredno, u Sebi.


Bitisanje UMA bez znanja o sebi dešava se samo u vreme kad UM spava. Tj u vreme kada ne koristi ni jednnu od svoji sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, jer samo pomoću njih može biti svestan sebe.

Ti pričaš o postojanju kao da se postojanje dešava, kaonda ono jeste jedino u vremenu. Postojanje se ne dešava; postojanje jeste. Ono što se dešava jeste doživljaj post-a-janja kroz projekcije Znanja-o-Sebi u iskustva tih Znanja-o-Sebi. UM nikada ne može biti svjestan sebe, jedino Biće može biti svjesno Sebe, kao Uma. Da bi se to desilo Biće mora da se poistovijeti sa Umom. Poistovijećenjem sa Umom Biće (apsolut) doživljava Sebe univerzumom. Poistovjećenjem sa razumom (Raz-Umom), dakle sa određenim dijelom te univerzalne cjeline, Biće Sebe dživljava 'čovjekom' recimo ili pak mravom. Biće može da uključi i da isključi Um po volji, ali prvo mora da ZNA, da bude svjesno Sebe i činjenice da je ono iznad Uma, iznad projekcije, da izvan Uma ono još uvijek JESTE. Drugačije je nemoguće.


Prostije, srpski rečeno da nas ceo svet razume, to znači da UM može biti svestan sebe samo pomoću svojih sedam fizičkih i psihičkih radnji kad može reći sebi: «Naprežem se i krećem se, dakle, postojim». «Opažam svoje naprezanje i kretanje, dakle, postojim». «Osećam svoje naprezanje i kretanje, dakle postojim», «Pamtim svoje naprezanje i kretanje, dakle, postojim». «Mislim o svom naprezanju i kretanju, dakle, postojim». « Razumem svoje naprezanje i kretanje, dakle, postojim».

Sve ovo što si naveo jeste u domenu Uma, ali izvan svjesnosti o svemu navedenom postoji Svijest-o-Sebi-postojanju, koja je neuporedivo jasnija od Svjesnosti o Sebi kao Umu.

Hajde da pokušamo malo drugačije. Da sli si ikada rekao da imaš 'svoj' Um ili pak svoj razum, da koristiš jedno ili drugo??? Jesi, i ja sam, i svi smo, ne moraš da mi na to daš odgovor. A takođe, rekao si sebi i potvrdio da imaš i svoje tijelo, i svoj duh i svoju Svjesnost, znam da i to jesi, i ja jesam. A da li si ikada mogao reći da imaš svoje biće? Možda jesi, ali siguran sam da ti to nije bilo logično, nije zvučalo korektno. Zašto? Zato što TI JESI TO BIĆE i nemožeš da se odvojiš od njega kao od drugih 'stvari' koje ti pripadaju ili pak ne. JA JESAM, to je ono što jedino Biće za Sebe može reći ali pri tome može i da se poistovijeti sa bilo kojom od onih navedenih 'stvari', te odatle, iz tog poistovjećenja može izaći i iskrivljenje istine o Sebi koje bi glasilo: JA JESAM moj UM, JA JESAM moje tijelo, JA JESAM moj Duh... JA JESAM je najmoćnija potvrda mog postojanja. O onom Deskartesovom 'Mislim, dakle postojim' ja mogu dodati da je to nedovoljno dobar dokaz postojanju kao apsolutu, jer kad ne mislim to bi značilo da i ne postojim, ili pak da ne znam da postojim u najmanju ruku, ali to nije i ne može biti istina Bića koje je apsolutno, nestvorivo, neuništivo. Istina o postojanju (o Sebi) se uvijek izražava potvrdom JA JESAM. "JA JESAM!" nema razloga za 'dakle', kao daljim dodatnim zaključkom prvom zaključku. Ali to 'JA JESAM' Biće koristi i kao misao, i kao izreku, kao riječi, kao osjećanje samo u razumu, u Umu, dok u SVIJESTI ono svojim Duhom ne misli već ZNA (odjednom, u JEDNOM) da ono JESTE, tu nema nikakvog 'dakle', nikakvog opracdavanja niti sumnje. A izvan Uma... dakako postojanje jeste, uistinu ono uvijek jeste 'izvan' Uma, tačnije u onome što prethodi Umu a sam UM je u NJEMU.


Prostije rečeno: «JA KOJI JESAM», jesam UM = SVEST. I time je sve rečeno.

JA KOJI JESAM, JESAM, da, postojanje sam, apsolut, apsolutan sam. SVIJEST JE MOJE ZNANJE-o-Sebi-KOJI-JESAM, DUH 'SVETI' kojim jedino istinski i neposredno ZNAM SEBE. UM je moje prvo stvorenje, (sin božiji) kojeg koristim da kroz njega dalje stvaram, kreiram njegova iskustva Svojim, kao i sva iskustva koja se njegovim posredstvom stvaraju.
 
dbff73f50797ff80a9775cd785c785a7.gif
sveobuhvatno je samo zamračenje uma, koje se ovdje manifestira.
 
Bitisanje UMA bez znanja o sebi dešava se samo u vreme kad UM spava. Tj u vreme kada ne koristi ni jednnu od svoji sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, jer samo pomoću njih može biti svestan sebe. Sve u smislu oonog Deskartesovog: «Mislim, dakle, postojim». A kad UM ništa ne mislim, ne oseća, ne opaža, ne pamti, ne razume, ne napreže se i ne kreće, tada možda i postoji, ali to ne zna. A možda i ne postoji.



Prostije, srpski rečeno da nas ceo svet razume, to znači da UM može biti svestan sebe samo pomoću svojih sedam fizičkih i psihičkih radnji kad može reći sebi: «Naprežem se i krećem se, dakle, postojim». «Opažam svoje naprezanje i kretanje, dakle, postojim». «Osećam svoje naprezanje i kretanje, dakle postojim», «Pamtim svoje naprezanje i kretanje, dakle, postojim». «Mislim o svom naprezanju i kretanju, dakle, postojim». « Razumem svoje naprezanje i kretanje, dakle, postojim».


Prostije rečeno: «JA KOJI JESAM», jesam UM = SVEST. I time je sve rečeno.



UM ne može o sebi steći nikakvo iskustvo, tj, znanje jer Um je NIŠTA. Tek kad počne da koristi svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, tj. kad počne da se napreže i kreće, Um dobija svojstvo sile i mase i postaje NEŠTO, tj. postaje materijalni, fizički objekt svoje spoznaje. Ali ni tada UM ne može steći znanje o sebi, već samo o svojim fizičkim i psihičkim radnjama pomoću kojih može znati da POSTOJI i reči sebi «JA (KOJI) JESAM» i može znati da je on taj koji te fizičke i psihičke radnje vrši. Naravno, to podrazumeva da se UM ne može odvojiti od svojih fizičkih i psihičkih radnji (trčanje se ne može odvojiti od trkača, ni misao od mislioca) i gdje god vidimo da se, bilo kakve fizičke i psihičke radnje odvijaju, gdje god vidimo da se nešto dešava ili fizički, objektivno postoji, moramo znati da se uvek u središti svakog fizičkog ili psihičkog dešavanja ili postojanja nalazi i UM koji to fizičko iili psihičko dešavanje ili postojanje čini mogućim. Sve u smislu: «bog (um) je na svakom mestu, on sve vidi, sve čuje i sve zna». Naravno, On i sve radi – svako i dobro i zlo njegovo je delo. Ako je dobro, tada i uživa u svom dobru. Ako je zlo, sam pati u svom zlu. «Sam pao, sam se ubio» kaže naš narod. Iili, «pomozi sam sebi i bog će ti pomoći». Zato i ne treba u bilo kakvim nevoljama prizivati (religijskog) boga u pomoć, je on sigurno neće doći, jer ga i nema. Treba se uvek uzdati «Use' i u svoje kljuse». Jer sva zla koja ljudi doživljavaju na planeti Zemlji tokom svoje istorije, dolaze nam od nas samih – od ljudi. Prestanimo sami sebi činiti zlo i zla više neće biti. Racept za prevazilaženje zla, ostvarenje dobra je univerzalan – napraviti društveni i ekonomski sistem sa pravednm podelo rada i rezultata rada i to je sve. Atom, nebesko telo, telo. ćelije, biljke, životinie, čoveka itd, su samo primeri društvenih i ekonomskih zajednica sa pravednom podelom rada i rezultata rada, napravljeni samo zato da se pomoću njih izbegava zlo, a ostvarije dobro i ni za šta drugo. Ljudske društvene i ekonomske zajednice to nikada do danas nisu bile i zato su one stalni uzrok ljudskih stradanja, patnji i zla.



Ono što uvek ostaje nepromenjeno i isto je UM i njegovih sedam fizičkih i psihičkih SPOSOBNOSTI. A ono što uvek iznova počinje i završava i što se stalno menja su sedam fizičkih i psihičkih RADNJI. Treba praviti razliku između SPOSOBNOSTI I RADNJI. Sposobnosti su uvek iste, a MOGUĆNOSTI korištenja ovih sposobnosti mogu biti beskonačno različite. Naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja mogu biti beskonačno različita i upravo ona omogućuju beskonačnu različitost fizičke manifestacije UMA u svemiru koja se ogleda kroz mnoštvo različitih oblika i pojava UMA. Dakle, sposobnosti UMA ima samo sedam, a MOGUĆNOSTI praktičnog korištenja ovih sposobnosti su beskonačne. Kao što u pismu našeg jezika imamo samo tridest slova, koja su uvek ista, a MOGUČNOSTI da pomoću ovoh trideset slova napišemo bezbroj različitih reči, rečenica, literarnih, filozofskih, naučnih, religijskih ili bilo kojih drugih dela su beskonačne.

Uz napomenu da sve mnogobrojne različite fizičke manifestacije UMA uvek nastaju po ZNANJU o brojnim različitim načinima organizovanog kretanja i delovanja pomoću kojih se najlakše izbegava zlo, a ostvaruje dobro. Inače, sva moguća različita znanja koja postoje se u u svojoj suštini uvek znanja o dobru i zlu. Čak i znanje o tome kako se vežu i odvezuju pertle na cipelama je znanje o dobru i zlu. Nema tu nikakvog znanja O SEBI, već uvek o dobru i zlu.

(nastavak u sledećem postu)
Dok čitam ovo,neodoljivo me ovo učenje asocira svojim mehanicizmom na
učenje Ničea o večnom vračanju istog...:lol:
Naime,bio sam omladinac ,student kad mi se razmotalo da to i nije moguće!
Kao :svemir je ograničen,broj atoma takođe te kombinacija rasporeda između tih atoma
je ograničena...Iz toga bi sledilo da ćemo bezbroj puta se ponoviti u ovim ,ali i u sličnim
i drukčijim situacijama...E onda sam se sudario s teorijom neodređenosti i kvantnom
fizikom...Kolabriranje sistema je matematička izvesnost i nama ,determiniranim
sistemima nije kompatibilno (neshvatljivo!) ,a što jasno govori da se naše misli ni za
zarez ne razlikuju od struje elektrona u kakvom kolu! Spin +-1 je osnova misli-isto se
dešava u provodnicima,elektrolitima itd...I svi ti sistemi teže kolabriranju...
Drugim rečima:i duše i bogovi umiru...:mrgreen::manikir:
 
JA KOJI JESAM, JESAM, da, postojanje sam, apsolut, apsolutan sam. SVIJEST JE MOJE ZNANJE-o-Sebi-KOJI-JESAM, DUH 'SVETI' kojim jedino istinski i neposredno ZNAM SEBE. UM je moje prvo stvorenje, (sin božiji) kojeg koristim da kroz njega dalje stvaram, kreiram njegova iskustva Svojim, kao i sva iskustva koja se njegovim posredstvom stvaraju.

A, ja sam to drugacije razgranicio.Imas gore u postu 101 video snimak u kome mozes videti spoznaju sebe Duhom,pogledaj, nadam se da ce ti se svideti...
Duh jeste nasa svest i nasa istina o nama i ono najvrednije sto imamo...Zato je i Isus govorio da se hula na sve oprasta ali na Svetoga Duha nikome...
Medjutim za mene je Um-Otac a ne Sin,a nase telo je ustvari Sin-avatar kojim se krecemo kroz ovu nasu realnost...Bez Um-a ni Duh ne bi mogao postojati jer se on oslikava kroz njega Svescu o sebi ,a pri tome telo zapada u nevazan polozaj spoznaje-prakticno ono se iskljucuje...Samim tim Um je tvorac Duha a Duh Um-a i tu bi sada mogli upasti u raspravu sta je starije kokoska ili jaje-misao ili rec...
Pogledaj pored videa i poruku pa mi je probaj rastumaciti na svoj nacin :) ako nije problem... isto iz posta 101...
Mogu ti samo reci ovo Logika nije jedini nacin i sustina onoga sto jesmo,cak naprotiv ona je samo zabluda nas samih ,a ja to znam jer sam izlazio van logike pa ponekad i dalje izlazim :)
 
Zabolela te glava od misticara?

Mani ti njega,njemu mistika dođe kao preferans,pardon -šnaps...To je za tebe tarot!
Za pametnog čoveka je i duhovni svet nešto sasvim normalno i ovozemaljsko-za
pangle je to samo VAU!
Za pangle je let u svemir isto VAU,dok je za nas "normalne" bez veze-mi smo već svemirski putnici
po rođenju-rodna planeta nam putuje svemirom...:lol:
 
A, ja sam to drugacije razgranicio.Imas gore u postu 101 video snimak u kome mozes videti spoznaju sebe Duhom,pogledaj, nadam se da ce ti se svideti...
Duh jeste nasa svest i nasa istina o nama i ono najvrednije sto imamo...Zato je i Isus govorio da se hula na sve oprasta ali na Svetoga Duha nikome...
Medjutim za mene je Um-Otac a ne Sin,a nase telo je ustvari Sin-avatar kojim se krecemo kroz ovu nasu realnost...Bez Um-a ni Duh ne bi mogao postojati jer se on oslikava kroz njega Svescu o sebi ,a pri tome telo zapada u nevazan polozaj spoznaje-prakticno ono se iskljucuje...Samim tim Um je tvorac Duha a Duh Um-a i tu bi sada mogli upasti u raspravu sta je starije kokoska ili jaje-misao ili rec...
Pogledaj pored videa i poruku pa mi je probaj rastumaciti na svoj nacin :) ako nije problem... isto iz posta 101...
Mogu ti samo reci ovo Logika nije jedini nacin i sustina onoga sto jesmo,cak naprotiv ona je samo zabluda nas samih ,a ja to znam jer sam izlazio van logike pa ponekad i dalje izlazim :)

Ja se uopšte ne bavim logikom, ali logiku koristim. To je dio razuma. Za ostalo... pogledat' ću kad nađem vremena. Uskoro.
 
Uz napomenu, kada govorim o telepetiji kao direktnom i neposrednom načinu prenošenju znanja, ništa ne izmišljam, već to govorim na osnovu svog bogatog iskustva koje imam u vezi toga.

Pa dobro bre covece, znas li ti da James Randy organizacija vec 30 godina daje milion dolara bilo kome ko moze dokazati to? Eto ako tebi pare ne trebaju, ti dokazi, mazni mu lovu, pa doniraj onima kojima ta lova treba (predlazem mene).
A gde je Nobelova nagrada, pa tone drugih nagrada?
 
Poslednja izmena:
DRAGOLJUB69:
Iako duh ljudski nije "elektromagnetska energija" već ,fizikalno razmatrano,fluidni konglomerat koji čini spin kvanta,a za koji nemamo još ni senzore kao bića,a ni instrumente jer spada u nama nesaznate dimenzije postojanja na nano nivou...

Po Tesli. Sve je svetlost, sve je elektricitet, sve je energija. Tome još dodaje da je suština svetlosti, tama i da svetlost nastaje iz tame. Reči: «svetlost, elektricitet i energija» su sinonimi jer se odnose na jednu i istu silu i pojavu koja se u stvarnosti na tri različita načina opaža i razumeva. Dakle, to je sila i pojava koja svetli (svetlost), koja ima svoju frekvenciju-vibraciju (elektricitet) i ima radnu sposobnost (energija). A što se tame tiče, to je samo drugo, neaktivno, mirujuće stanje ove sile i pojave – stanje kad ne vibrira, ne svetli i ne radi. To je stanje koje se u nauci zove imanom «kvantni vakuum» ili «crna jama».

Ovo Teslino objašnjenje postojanja samo jedne sile i pojave, potpuno je u skladu sa Zakon postojanja, po kojem, takođe može postojati SAMO JEDNA sila i pojava – od uvek i zauvek – zato jer nije mogla nastati iz NIŠTA. Mora postojati sama po sebi, tako što će biti sama razlog svog postojanja, uzrok, svrha i posledica. Da bi to bila u stanju, mora raspolagati sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Iz iskustva sebe, kao delića te JEDINOPOSTOJEĆE sile i pojave, koji sebe u sebi iskustveno spoznaje kao SVEST, odnosno, UM, znamo da su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti osnovni faktori svesti-uma, pa tako ovom Teslinom, da je sve svetlost, elektricitet i energija, možemo dodati još i to da je sve um. Drugim rečima, za posmatrača sa strane, ta jedinopostojeća sila i pojava je svetlost, elektricitet i energija, a za sebe samu u sebi, ta jedinopostojeća sila i pojava je svest, odnosno um. A njena suština su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti pomoću kojih se manifestuje i kao svetlost i elektricitet i energija i kao um.

Tako nam na kraju ne preostaje drugo nego da zaključimo da je ljudsko telo i ljudski duh, kao i ceo svemir, sagrađen isključivo i samo od elektriciteta, jer ničeg drugog nema od čega bi moglo biti sagrađeno. Konkretno, ljudska duša (to je ono što se u nauci podrazumeva pod imenom «animalni elektricitet») koja se može odvojiti od tela je elektro-magnetno polje koje obavija i prožima telo. To je onaj elektricitet koji, na primer, pucketa, kad svlačimo neki sintetički džemper. Ili kad mačku u mraku pogladimo uz dlaku, tada vidimo kako varnice svetlosti iskaču iz mačke i pucketaju. Kad se to elektromagnetno polje odvoji od čoveka ili mačke, telo i čoveka i mačke umire i raspada se. Imaš onaj eksperiment, kojim se to dokazuje, sa odsečenim i mrtvim žabljim batacima koji se trzaju kad se slaba struja pusti u njih. Tako i naša tela – dok u njima ima struje, živa su i rade. Kad struje nestane, gotovo je. Bez električne struje ništa ne može da radi, jer sve je elektricitet.

A ovo što ti kažeš da je ljudski duh «fizikalno razmatrano,fluidni konglomerat koji čini spin kvanta,a za koji nemamo još ni senzore kao bića,a ni instrumente jer spada u nama nesaznate dimenzije postojanja na nano nivou...» to je samo opet jedna vrsta elektriciteta sa malo finijom, tj sporijom frekvencijom, nemerljivom sa insrumentima napravljenim od grublje materije sa grubljom i bržom frekvencijom i našim grubim materijalnim čulima neopažljivom. Ili se to samo tako pretpostavlja, jer ono što uistinu jeste ljudska duša je i merljivo i opažljivo i eksperimentom dokažljivo. Upiši u Google search reči «lightning ball» pa pogledaj kako izgledaju ljudske duše bez materijalnog tela. Izgledaju kao svetlosne lopte. One mogu da promene frekvenciju i postanu tamne, pa onda kamerom ne mogu da se snime. Isto kao što i munju na nebu vidimo kad se elektroni napregnu i zasvetle, a kad se ne naprežu izgleda kao da ih nema. Sve u svemu, Tesla je debelo u pravu kad kaže «sve je elektricitet».
 
Po Tesli. Sve je svetlost, sve je elektricitet, sve je energija. Tome još dodaje da je suština svetlosti, tama i da svetlost nastaje iz tame.

'tama' je opisna rec odsustva svetla. Nije niti fizicka niti metafizicka velicina, samo opis.

Reči: «svetlost, elektricitet i energija» su sinonimi jer se odnose na jednu i istu silu i pojavu koja se u stvarnosti na tri različita načina opaža i razumeva.

Sta reche? :lol: Pa dje ti je gravitacija, kao najvaznija sila?

Tako nam na kraju ne preostaje drugo nego da zaključimo da je ljudsko telo i ljudski duh, kao i ceo svemir, sagrađen isključivo i samo od elektriciteta

Naravno da ima, recimo, atomi

Konkretno, ljudska duša (to je ono što se u nauci podrazumeva pod imenom «animalni elektricitet»)

Konkretno, NAUKA ne poznaje 'ljudsku dusu', bar ja ne cuh to, osim ako ne pricas o šarlatanima..mnogi šarlatani se prodaju za naučnike, posebno kreacionisti...a ima tu i nekih filozofa

To je onaj elektricitet koji, na primer, pucketa, kad svlačimo neki sintetički džemper. Ili kad mačku u mraku pogladimo uz dlaku, tada vidimo kako varnice svetlosti iskaču iz mačke i pucketaju. Kad se to elektromagnetno polje odvoji od čoveka ili mačke, telo i čoveka i mačke umire i raspada se. Imaš onaj eksperiment, kojim se to dokazuje, sa odsečenim i mrtvim žabljim batacima koji se trzaju kad se slaba struja pusti u njih. Tako i naša tela – dok u njima ima struje, živa su i rade. Kad struje nestane, gotovo je. Bez električne struje ništa ne može da radi, jer sve je elektricitet.

Kad bi ti odsekao glavu, recimo, ne bi umro zbog nedostatka elektriciteta...niti je elektricitet ono sto nas pokrece, vec energija. Energija ne nestaje sa umiranjem. Kada položis mrtvo telo, ono gori, oslobadja energiju, dakle energija u telu i dalje postoji.
Cak stavise, mrtvi i dalje imaju elektriciteta u njima, ako si nekada cuo da se ljudima pomeraju udovi satima nakon smrti, sve te kontrakcije misica su mogle nastati samo elektricnim pražnjenjem u nekom delu tela.

Kad struje nestane, gotovo je.

Pih, da je tako, svi bi nosili akumulatore u djepu :mrgreen: Kada bi se mogla iskra zivota svesti iskljucivo na elektricitet, a ne na desetine pa i stotine funkcija, koje nas cine zivima.
 
Poslednja izmena:
CVRLE77:
'tama' je opisna rec odsustva svetla. Nije niti fizicka niti metafizicka velicina, samo opis.

Tama nije odsustvo svetla, već prisustvo energije u mirujućem stanju – kvantno polje / crna jama.

Sta reche? Pa dje ti je gravitacija, kao najvaznija sila?
Gravitacija ne postoji. Postoje samo energetsko/materijalna tela i i čestice koje gravitiraju. Kretanje materije je samokretanje. Gravitacija (čestica graviton) naučno nije dokazana. Tvrditi da kamen pušten sa visine pada na zemlju zato što ga zemlja svojom snagom privlači sebi, jednako je validno tvrnji da kamen pada zato što se sam svojom snagom privlači zemlji.

Naravno da ima, recimo, atomi
I atomi su napravljeni od elektriciteta. Energija (elektricitet) je samo JEDNA., ali su njeni oblici i stanja (vibracije) različitiala, kroz koje se ona većito pretače.

Konkretno, NAUKA ne poznaje 'ljudsku dusu', bar ja ne cuh to, osim ako ne pricas o šarlatanima..mnogi šarlatani se prodaju za naučnike, posebno kreacionisti...a ima tu i nekih filozofa
To što nauka ne priznaje postojanje “ljudske duše”, isto je kao kad dete ne bi priznavalo da postoji majka koja ga je rodila. Drugim rečima, majka koja je rodila nauku je ljudska duša.

Kad bi ti odsekao glavu, recimo, ne bi umro zbog nedostatka elektriciteta...niti je elektricitet ono sto nas pokrece, vec energija.
“Nije šija, nego vrat”. Različiti oblici energija su samo različiti oblici elekriciteta, tj. vibracija. Sve što postoji je vibracija.

Energija ne nestaje sa umiranjem.
Umiranjem ništa ne nestaje. Samo se system raspada, a svi elementi sistema su i dalje tu. Kad se, na primer, država kao system raspadne, svi ljudi kao elementi sistema će i dalje da budu tu. Pod uslovom da ne zarate i da se ne pokolju.

Sistemi, tj. organizacije, bića, nemaju značenje POSTOJANJA. Značenje POSTOJANJA imaju elementi koji uvek postoje pre svakog sistema, koji putem samorganizovanja grade sistem. Uvek niži stvara onog višeg od sebe, a onaj najniži stvara sve. Elementarne čestice putem samoorganizovanja stvaraju atom kao sistem. Atomi putem samoorganizovanja stvaraju ćeliju kao sistem. Ćelije putem samoorganizovanja stvaraju čoveka kao sistem. Ljudi putem samoorganizovanja stvaraju državu kao system. Države putem samoorganizovanja kroz Ujedinjene Nacije stvaraju čovečanstvo kao system.

Svi ovi gore nabrojani sistemi mogu da se raspadnu i nestanu, ali ono koje POSTOJI pre svakog sistema i koje ima sposobnost putem samoorganizovanja da gradi sve sisteme, ne može ni da nastane, ni nestane, jer ono POSTOJI SAMO PO SEBI. To je energija – elektricitet, ili pak svest, odnosno UM ili DUH, koji sve to radai pomoću svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

Zato je smešno tvrditi da DUH NE POSTOJI, i verovati u to zato jer ga NAUKA NE PRIZNAJE, koja je i sama tvorevina DUHA.

Kada bi se mogla iskra zivota svesti iskljucivo na elektricitet, a ne na desetine pa i stotine funkcija, koje nas cine zivima.

Sve različite funkcije u ljudskom telu – i ne samo u ljudskom telu, već i u celom svemiru – vrši jedna i ista tvar od koje je sve napravljeno i koja je jedina koja postoji. Postoji sama po sebi uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih stiče različita životna iskustva, tj. znanja i po tim različitim znanjima je u stanju putem samoorganizovanja da vrši najrazličitije funkcije. Ta tvar se zove; energija/materija = svetlost = elektricitet = svest = um = duh ili duša = bitak = bog = nagon samoodržanja. Pa ti izaberi ime koje ti se sviđa. Samo mi nauku ne pominji – u njoj je više rupa i dogmi nego u bibliji i kuranu zajedno..
 
Poslednja izmena:
Ono sto ti Ljubo ne uvidjas je da je sve ovo samo nasa zabluda...I prema tome nema potrebe mesati i nauku koju smo stvorili opet kroz nas same kao nekakvu instituciju kojom pokusavamo opravdati sebe a kroz druge koji su zagubljeni u nekim svojim svetovima-ne svesni sebe kao Bica koje jesu...Ja sam nekada bio zagovornik iste te nauke ali sam je prakticno iskljucio iz svoje spoznaje, jer je ona kao i sve drugo samo plod nase maste u pokusaju da shvatimo sebe...I sva ta prividna naucna odstignuca i navodne cinjenice nisu nista drugo do nase zablude kako napredujemo u nekom drugom pogledu...Medjutim sve to mora proci kroz nase shvatanje-nas Um i nase Bice koliko god realno izgledalo(a zabluda je ustvari)pa i svi ti merni instrumenti kojima kao nesto postizemo :)se nalaze u nama samima...Te uopste ne vidim svrhu objedinjivanja i ako je ti mozda vidis...
 
Sistemi, tj. organizacije, bića, nemaju značenje POSTOJANJA. Značenje POSTOJANJA imaju elementi koji uvek postoje pre svakog sistema, koji putem samorganizovanja grade sistem. Uvek niži stvara onog višeg od sebe, a onaj najniži stvara sve. Elementarne čestice putem samoorganizovanja stvaraju atom kao sistem. Atomi putem samoorganizovanja stvaraju ćeliju kao sistem. Ćelije putem samoorganizovanja stvaraju čoveka kao sistem. Ljudi putem samoorganizovanja stvaraju državu kao system. Države putem samoorganizovanja kroz Ujedinjene Nacije stvaraju čovečanstvo kao system.

Svi ovi gore nabrojani sistemi mogu da se raspadnu i nestanu, ali ono koje POSTOJI pre svakog sistema i koje ima sposobnost putem samoorganizovanja da gradi sve sisteme, ne može ni da nastane, ni nestane, jer ono POSTOJI SAMO PO SEBI. To je energija – elektricitet, ili pak svest, odnosno UM ili DUH, koji sve to radai pomoću svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.



.
Imaš jedan šašav problem...Kako posmatraš i analiziraš "sisteme",tako uviđaš da su
skupovi manjih ,sadržanih sistema-do subatomskih,pa preko kvarkova do struna,a možda i dalje u
mikrokosmos,a na drugu stranu u makrokosmos ,u svemire svemira itd...
Interesantno je da pri tome imaš samo "forme" tih "sistema" tj.
njihove osnovne atribute...:cool: Tako da se sa "supstancijom" ili
nekom"energijom" ili čak "vibracijom" ustvari nikako i ne srećeš!:lol:
Verujem da znaš za ovaj jadac koji najpre govori o idejama postojanja,
a ne i o samom "postojanju"...Otud i najnovije demoralisane ideje
naučnika da moguće postojimo u nečijem "Matrixu" ili sličnom
virtuelnom svetu...
Ni moj pozitivizam ne može da se odupre skeptićnosti u odnosu
na reč "postojanje",tj,sva je ontologija ponovo na početku!
Ipak je meni moja agnozija fin otklon od prenagljenog izlaganja
"istina" koje samim svojim rađanjem ponesu virus raspada sistema...:mrgreen:
 
DRAGOLJUB69:
Imaš jedan šašav problem...Kako posmatraš i analiziraš "sisteme",tako uviđaš da su skupovi manjih ,sadržanih sistema-do subatomskih,pa preko kvarkova do struna,a možda i dalje umikrokosmos,a na drugu stranu u makrokosmos ,u svemire svemira itd...Interesantno je da pri tome imaš samo "forme" tih "sistema" tj.njihove osnovne atribute... Tako da se sa "supstancijom" ili nekom"energijom" ili čak "vibracijom" ustvari nikako i ne srećeš!

Nemam ja problem, ni sa «sistemima», ni «supstancijom», ni «energijom», već ti sa površnim razumevanja mojih postova.

Neće biti od koristi da se ponavljam. Bolje da te uputim kako da sam rešiš problem i razloga nastajanja sistema i supstancije od koje su građeni i energije koja se koristi.

Kao radni primer i eksperiment, uzmi ljudske ekonomske zajednice kao sisteme, i odgovori na pitanje zašto se one grade, od koje supstancije se grade i koju energiju tom prilikom koriste? Pa kad budeš imao odgovore na ta pitanja, tada ćeš imati odgovore za sve mikro i makro sisteme u svemiru, jer svi su oni ekonomske zajednice, iz istog razloga, potrebe i po istom zakonu se grade, od iste supstancije se grade i istu energiju koriste, kao i ljudske ekonomske zajednice.

Ne zaboravi da prilikom odgovaranja na ova pitanja koristiš svoje znanje o sili i pojavi zvanoj NAGON SAMOODRŽANJA (koja si i ti sam) i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, jer svi odgovori koji su ti potrebni su u tome.
 
Лорем сама бол је урна poboljsanja да поставите коментар . То јеплатформа раст и развој . То јестрах . Пустите нас да живимо платформа чиста , курсеви из, молим те немој , лако живота , али не . 'Ве Беен на рубу пакета . Сада зграби цонсецтетур небацач од неке врсте , мачку кредити , ту јеСједињене Америчке Државе , али да створи масу на рачунару , али би их волео . Без обзира на цену мојих рачунара . Како одабрати стопало , пролазно ово , процес , а ,лаптоп , ни , на пример . Алипакет . Ја самрадник . Кликните овде да научите вероватноћа , да се побољша , али , освете , а нарицање, фрустрацију . Нажалост , деца желе да се возе . Индустријске цивилизације ,вероватноћа да у току грла , пити пуно САД са стопалом , у мојој Времеплов праведника ће један широм света . Чакпроцена . Данас ,званични сајт , то је да се задовољи први принцип , смањити потрошња никакве запослених ,Сједињене Државе сада неко сваки пут кад се ваш страх . У Сједињеним Америчким Државама да испуни услове , дизајнери из, трудна , али , тимови раде , то је добро . Да бисте проверили да поезија у фабрици није планета Земља , да се створи основа за економски развој . За средње школе . Резиденти пацијената . Температура и притисак више као самог елемента за спровођење закона . Сада финансирање дете услуга
практично, порука се састоји из гомиле рендом речи преведених преко Гугл транслејта?
 
практично, порука се састоји из гомиле рендом речи преведених преко Гугл транслејта?

Da :)Mislim da imam jos uvek i original i ako sam morao da restorujem racunar, jer me je zezao a osnovna poruka je na latinskom.Sada mi mozemo traziti za svaku rec sa latinskog pravije znacenje nje same koje bi nam dalo logicnije resenje poruke(malo da se igramo kao sto i radimo sa svime :) ).Medjutim naizgled nelogicna poruka nosi u sebi sve potrebne komponente za njeno shvatanje...
Sta se ustvari desilo? Pa nisam mogao da pisem, odnosno odgovorim ni na jedan komentar na forumu sve mi je bilo prekriveno sivom bojom (kako sad to objasniti :) drugima). I izasla mi je samo ta poruka koju sam naravno preveo kao sto ti kazes...Vidi ja jos uvek nosim sve to u sebi dok sam bio lud ma sta god to znacilo meni ili drugima...Ja sam tada shvatao sebe i samo ime bilo koje reci koja postoji na svoj nacin primera radi zemlja u kojoj zivim Srbija kao Srb... i Ja kao zemlja koju sam ja stvorio u sebi za sebe...slicno za SAD...Ali skoro je nemoguce dati prava objasnjenja onoga sto sam ja shvatao na svoj nacin ,drugima...
Uostalom evo originalne poruke pa koga zanima :)I uvek sam pricao u sebi sa svojim drugim Ja- sa samim sobom ustvari :)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Maecenas feugiat consequat diam. Maecenas metus. Vivamus diam purus, cursus a, commodo non, facilisis vitae, nulla. Aenean dictum lacinia tortor. Nunc iaculis, nibh non iaculis aliquam, orci felis euismod neque, sed ornare massa mauris sed velit. Nulla pretium mi et risus. Fusce mi pede, tempor id, cursus ac, ullamcorper nec, enim. Sed tortor. Curabitur molestie. Duis velit augue, condimentum at, ultrices a, luctus ut, orci. Donec pellentesque egestas eros. Integer cursus, augue in cursus faucibus, eros pede bibendum sem, in tempus tellus justo quis ligula. Etiam eget tortor. Vestibulum rutrum, est ut placerat elementum, lectus nisl aliquam velit, tempor aliquam eros nunc nonummy metus. In eros metus, gravida a, gravida sed, lobortis id, turpis. Ut ultrices, ipsum at venenatis fringilla, sem nulla lacinia tellus, eget aliquet turpis mauris non enim. Nam turpis. Suspendisse lacinia. Curabitur ac tortor ut ipsum egestas elementum. Nunc imperdiet gravida mauris.
 

Back
Top