ZAKON POSTOJANJA – istina o postojanju materije, zivota i prirode

Ja se oslanjam uvek na Intuiciju i Opazanje..
92g sam u nekoj knjizi ostavio pasos na kome mi bila radna viza za Austriju..
Svi smo pretrazili po ko zna koji put tu vetrinu u detalje..
Majka mi se toliko nasekirala da joj se jednom u snu pojavio neki glas i rekao,
Nemoj vise da se sekiras tako jer je njegov pasos izmedju dve cipke!
Cim mi je to rekla otisao sam pravo pred njenim ocima i izvukao pasos iz knjige..
Knjiga je stvarno bila izmedju dve cipki...
Verovato bih tu knjigu i bacio..,i to ne moze nikakvom slucajnoscu i nekakvom logikom da se objasni...!
Sam ovaj istinit dogadjaj koji sam citirao me zanima, i kako je ovo moguce...?
Ne moras sada,kada budes imao vremena...a znam da svasta znas...Zanima me tvoj stav.
 
Sam ovaj istinit dogadjaj koji sam citirao me zanima, i kako je ovo moguce...?
Ne moras sada,kada budes imao vremena...a znam da svasta znas...Zanima me tvoj stav.
Odgovor na ovo ptanje ćeš pronaći u ovom mom videu, dole, u kojem sam opisao mnoga moja slična iskustva. Kao što sam ti već odgovorio na pitanje "Šta su snovi", to podrazumeva, da jetvoja majka tokom sna, kada je njena svest (aura) bila isključena iz frekvencije tela, mozga i čula, a istovremeno se uključila u višu, duhovnu dimenziju, u kojoj borave duhovna bića, između ostalih i naši umrli rođaci i preci, koji iz svoje dimenzije mogu da vide našu materijalnu dimenziju i prate događaje u njoj, jednostavno uspostavila komunikativnu vezu sa nekim od tih duhovnih bića, koji joj je u snu rekao gde se tvoj pasoš nalazi, jer to duhovno biće je to lako moglo da vidi i zna.

 
Dobro opazanje,i meni se cini istim kada razmisljam..

Po mom nekom shvatanju
pogresna je ta specijalna teorija relativnosti.

Zato sto na pokretnom i nepokretnom sistemu je uvek
s a d a s nj o s t

Svuda je u stvari Sadasnje Vreme

Tako da prica o diletaciji vremena i produzavanju prostora i mirovanju

,,Nije tacna"

Ako vec merimo vreme onda bi normalno bilo da od tacke"
a...1h....do......b1h.znaci
1+1=2

Medjutim ako napisemo 1h=1h i T = T
Onda imamo vracanje vremena unazad jer je
t - t = 0
Tako da merimo vreme do tacke a 1h, a onda od tacke
a do tacke b merimo
Minus 1h!!

To je formalna matematicka greska da se to primeni u fizici,

Jer u fizici nemamo Negativno Vreme!!

Niti imamo
Negativni Prostor!!

Tako da je to fudamentalna greska teorije relativnosti.


Za posledicu imamo da moramo da imamo novu hipotezu-teoriju vremena.

A ne Ajnstajnova hipoteza po kojoj vidimo vreme ono sto vidimo na satu!

Pa mi na satu vidimo kretanje skazaljki i ne vidimo vreme!

Mi vreme ne vidimo uopste!



Pogledajte prilog 957322






Vreme je
,,vanculna kategorija"

Tako da je to besmislena teorija zdravorazumski!!


I sta znaci 0 u svetu fizike!!

Smrt ne postoji i kvantni fizicari su i otkrili sustinu.

Medjutim mi to ne zelimo da prihvatimo jer to bi srusilo (sve) sve ovo sto smo nauceni.

Recimo primera u Snu"
I ti nemozes da kazes da tamo nije materijalan svet,jer lepo osetis dogadjaje; bol,stah,radost,coveka., i isto kao u budnom stanju,
pa je i pitanje u cemu je razlika izmedju budnog stanja i Sna, kad isto percipiramo svojim culima.
Mi tumacimo San nesto manje vazno kada se probudimo,ali u Snu ne kazemo nekome ti nisi stvaran.
U Snu recimo kada resimo neki nas problem suceljavanje sa nekim strahom ili sta god.,
Mi smo automatski resili budno stanje"jer tamo direktno Svest upravlja nasim akcijama-znaci kvantni nas avatar"

U budnom stanje nema toga jer mi imamo informaciju Svesti"
Zasto?
Zato sto Svest onda prolazi kroz filter Ega da ga plasira interfejs intelekt i zapravo dodjemo u situaciju da pola od onoga sto je namera Bica sprovedemo potpuno nesto drugo-i onda zivimo pogresne zivote u disharmoniji smo sa samim sobom i sopstvenim Bicem i kaze se i put do Boga"

Pogledajte prilog 972231

Pa put do Boga"je sa sopstvenim Bicem.
Jer ti si tvorac, i nije tvorac van tebe.,Jer ne postoji nista van tebe jer svi smo jednaki i to sad neka druga prica.
Pa stizemo do zakljucka da Smisao Zivota ako Zivot nije Kraj je"
Evolucija Svesti" Nase evoluciono Bice.
A ova simulacija je zapravo fokus koji smo sami stvorili kao igraliste..
Znaci sve ono sto nam se cak lose desava i ne samo unapred sto smo izabrali da hocemo da nam se to desava,vec smo po posebnom merilu odabrali vrstu skole.
Znaci svi mi u ovom zivotu stavljamo u situaciju koji mi izaberemo,i do koje mere to predodredjeno je vec drugo pitanje.
I na kraju pitanje;
Zasto se bojimo Smrti?

Najvise zato sto smo uceni i ubedili da je to Kraj!

Ubedili su nas pogresno naravno,
Da kada se desi Smrt
Nas nema ni u jednom Obliku i to za Ego je nepodnosljiva misao jer ne zeli to da misli.
I niko od nas ne misli pred svojim godinama pred Smrt
Jer ljudima ne prija da misle o svom kraju.
Otuda bekstvo u Religiju,
Pa u Nauku pa cemo tu da da se podmladimo, ili necu da mislim ni o cemu.

U svakom slucaju bezimo u bekstvo i suceljavanju sa necim sto nam je nepoznato.
Receno nam je da je to lazna prica"

Da je to Kraj!
I onda panika na sve strane.

Odgovor na ovo ptanje ćeš pronaći u ovom mom videu, dole, u kojem sam opisao mnoga moja slična iskustva. Kao što sam ti već odgovorio na pitanje "Šta su snovi", to podrazumeva, da jetvoja majka tokom sna, kada je njena svest (aura) bila isključena iz frekvencije tela, mozga i čula, a istovremeno se uključila u višu, duhovnu dimenziju, u kojoj borave duhovna bića, između ostalih i naši umrli rođaci i preci, koji iz svoje dimenzije mogu da vide našu materijalnu dimenziju i prate događaje u njoj, jednostavno uspostavila komunikativnu vezu sa nekim od tih duhovnih bića, koji joj je u snu rekao gde se tvoj pasoš nalazi, jer to duhovno biće je to lako moglo da vidi i zna.

Razumeo sam sto si hteo da kazes...
Ovaj dogadjaj se ne moze nicim osporiti jer taj San nisam sanjao ja vec neko drugi(Moja Majka)i ne moze se reci nekakvim procesima i secanjima u Mozgu...❗

Ali onda stizemo i do nekih zakljucaka da je VREME Vanculna kategorija"
Nemozes vreme nicim meriti i svi ti dogadjaji i Proslost-Buducnost isprepletani su nekako u Sadasnjost.
Isto kao i prazan prostor tj,svemirski vakum znamo da nema kraja.
Materija je ta odnosno Svest koja ga oblikuje i koja je neunistiva...
I Sunce umire sa planetama zajedno,pretvara se u supernovu i eksplodira,ali se se opet ponovno radja i formira iz istih tih gasova.....
 
Po mom nekom shvatanju
pogresna je ta specijalna teorija relativnosti.
Teorija relativiteta je ispravna kada je reč o relativnom kretanju. A besmislena je kad je reč o dilataciji vremena, iz razloga jer vreme nije POSTOJANJE. Ono što podrazumevamo pod pojmom "vreme" je TRAJANJE događaja prošlih, sadašnjih i budućih. Ako nikakvih događaja nema, tada nema ni vremena. Sa prostorom je ista stvar. U filozofiji, prostor se poima kao praznina, tj. ništa. I kao takav, prostor nema svoju ni dužinu, ni širinu, ni visinu. Tu su pojmovi "gore", "dole", levo" i "desno", besmisleni. Kao i naučne teorije koje pokušavaju da objasne MATERIJALNO POSTOJANJE kao nekakvo "SAŽIMANJE PROSTORA I VREMENA". Dakle, prostor i vreme, kao dva NIŠTA, kad se sažmu, daju materiji kao NEŠTO. To je teorija malog Đokice i Perice, jer logično je da IZ NIŠTA, NE MOŽE NASTATI NEŠTO. Pa makar da je reč i oprostoru i vremenu koji su DVA NIŠTA.

Razumeo sam sto si hteo da kazes...
Ovaj dogadjaj se ne moze nicim osporiti jer taj San nisam sanjao ja vec neko drugi(Moja Majka)i ne moze se reci nekakvim procesima i secanjima u Mozgu...

Ali onda stizemo i do nekih zakljucaka da je VREME Vanculna kategorija"
Nemozes vreme nicim meriti i svi ti dogadjaji i Proslost-Buducnost isprepletani su nekako u Sadasnjost.
Isto kao i prazan prostor tj,svemirski vakum znamo da nema kraja.
Materija je ta odnosno Svest koja ga oblikuje i koja je neunistiva...
I Sunce umire sa planetama zajedno,pretvara se u supernovu i eksplodira,ali se se opet ponovno radja i formira iz istih tih gasova.....
U pravu si za sve što si u ovom postu napisao.
 

Cekaj,cekaj.,polako sada sa ovim..
Da li si svesan sta si ovde sada napisao..
Mislio sam da si ozbiljan covek i da raspolazes ubedljivim nekim cinjenicama..
Ovako ne moze..
Otvori novu temu i objasni..
[/QUOTE]

Ti, i mnogi drugi. Mnogo ljudi nosi ovo u intuiciji, a većini nisu bila potrebna "svetlosna bića" da to shvate. Nego intuicija, ili filozofsko promišljanje. Možda i neposredno iskustvo. Svako u skladu sa svojim karakterom dođe do nekih zaključaka.

Ali ti ljudi ne dođu na forum i ne prave nove religije od toga.

Pre neki dan jedan napisa da u "filozofijama Istoka nema mrve istine". Haha. Koja smelost i arogancija. Ne, nego u vašim blebetanjima ima.

Treba da se napravi neki generator i ubace ključne reči koje ponavljate iz posta u post, ali nasumičnog rasporeda, dobilo bi se isto.

Ja se oslanjam uvek na Intuiciju i Opazanje..
..........................................
Majka mi se toliko nasekirala da joj se jednom u snu pojavio neki glas i rekao,
Nemoj vise da se sekiras tako jer je njegov pasos izmedju dve cipke!
Cim mi je to rekla otisao sam pravo pred njenim ocima i izvukao pasos iz knjige..
Knjiga je stvarno bila izmedju dve cipki...
Verovato bih tu knjigu i bacio..,i to ne moze nikakvom slucajnoscu i nekakvom logikom da se objasni...!

U razumevanju duhovne strane nije moguće tražiti ubedljive činjenice kojim bi neko drugi nama dao dokaz da nešto je ili nije istina. Pogotovu ne ako se služimo logikom.
Naš um funkcioniše uz pomoć logike a mi njega koristimo u ovom svetu i uvek tražimo da sve bude logično. Takvi ljudi mogu biti duboko zašli u nauku ili kakav materijalistički posao.
Takođe, pogrešn je tvrditi da mi kao Duša, činimo skup svesti svih naših ćelija i još koje čega. Još manje je dobro poistovećivati Sebe, Dušu, sa svojom aurom.
Da. ima ljudi od nauke koji tvrde da se Duša(ono što jesmo ) počinje formirati posle našeg rođenja i da se vidi kao aura. U stvari, niko da iznese da ono što vidimo kao auru je nešto što predstavlja naše Supra Fizičko telo koje zaista nastaje posle našeg rođenja i mnogto je izraženije i jače kod onih pojedinaca koji su kao Duše, već proživeli veliki broj inkarnacija u fizičkom svetu ali i drugim svetovima nižeg pola kreacije.
Mi, Duša, kreirani smo u samom srcu Kreacije, Boga, i odaslati smo u niže svetove na iskustveno razvijanje svoje4 svesti da bismo je jedno0ga dana razvili do stadijuma kada Znamo-Sebe (Dušu) a onda kda Znamo Boga a to je kada realizujemo stanje svesti koje je poznato kao Bog-Svest.
Otuda. Mi, Duša, nismo sačinjeni od zbira svesti materijalni9h čestica i ćelija koje obrazuju naše telo.
Inače postoji suština života koja prožima sve svetove i univerzume paq i nas same a nju znamo kao Duh, Sveti Duh, Bani, Shadba, Melodija Sfera, Reč, Reč Boga i pod još desetine drugih imena.
Ova suština nosi svo znanje, umeće, snagu, mudrost, inteligenciju i sve druge atribute samog Kreatora. Upravo ta najvišaq svest je i naš cilj a to je dosezanje te iste svesti. Baš ta svest se ujedno stara da dobijamo prava iskustva iz kojih mi učimo na osnovu naših ličnih uzroka i dobivenih nazad, posledica.
Da, postoje4 viši svetovi u nižem polu kreacije gde idemo noću dok naše telo spava, budući da Mi, Duša, nikada ne spavamo, i tamo nastavljamo sa učenjem. Na tim višim svetovima nastzavlčjamo slično onome što činimo ovde u toku budnog vremena. Tamo stičemo mnogo od onog znanja koje nam je ovde potrebnbo...
Da, možemo se sretati sa nama poznatim ljudima iz ovdašnjeg života nezavisno da li su preminuli ili su i oni otišli da nastave svoje životne aktivnosti.
Ipak, nikako ne treba uzimati znanja sa nižih nivoa kao najviša i istinita znanja jer ta mnoga bića koja će se prezentovati nekom vrstom učitelja u najvećem broju slučajeva, da ne kažem baš uvek, jesu tu da nas zavedu ili da nam daju učenja koja ni sami nemaju celovitim.
Mnopgi se povedu za tim da su dobili validna učenja i dođu ovde sa besmislenim tvrdnjama a da ni sami ne vide da su izigrani.
Jedina svest kojoj se treba predati i prihvatati učenja to je upravo sama Reč Boga odnosno Sveti Duh. Tačnije, Sami Bog uvek ima svog predstavnika u nižim svetovima koji stoji na čelu takvih učenja.
Mi8 možemo u jutarnjim satima izaći ovde da nam je neko rekao u snu rešenje našeg problema ali najčešće, da ne kažem isključivo jeste, sami Sveti Duh koji je možda zauzeo formu i oblik nama poznate osobe.
Istovremeno, mnogu tvrde da koriste intuiciju a da je to u najvećem broju slučajeva možda samo podsticaj uma koji i nema istinu.
Otuda, ako neko koristi intuiciju a preko intuicije nije dobio pomoć da reći probelm već će to neko drugi morati da mu saopšti, onda se treba preispitiati da li takav uistinu ima validnu intuiciju.
Iza intuicije stoji praktično sami Sveti Duh ili Reč Boga koji nama, Duši, da informaciju odnosno znanje, a mi to prenesemo svom niže svesnom ili našem budnom delu uma.
Inače je4sam jedan od onioh koji kaže da na istoku nema istine koja je potrebna ljudima koji su istinski željni najviše istine o samom životu. Oni imaju znanje o reinkarnaciji i našoj besmrtnosti, ali dalje od toga oni nemaju duhovne učitelje koji su tipa predstavnika Krteatora, Boga. Jer, nama treba samo takav pojedinac da biswmo istinski realizovali svrhu i sm,isao svog života i završili sa procesom reinkarnacije. To znači, dqa bismo dosegli duhovnu slobodu sa ulaskom u svetove čiste svesti, ljubavi i inteligencije. Ovo poslednje u Hrišćanstvu nazivaju 'Spasenje,' ali nemaju znanje da se ono mora zaraditi a ne dobiti na poklon zato što se molimo za to.
Filozofija je još dalje od stvarnog znanja i razumevanja ili od same mogućnosti da se spoznaju svetovi čiste svesti i ljubavi. Filozofija čak niti razmatra postojanje ljubavi kao uopšte važnog ili potrebnog faktora...
Ljubav je nezaobilazni atribut i bez nje, ali one najviše, niko od nas ne može ni nos promoliti u svetove pravog znanja i razumevanja.
Ono što se okolo najviše iznosti jeste metafizika, okultizam, filozofija i ko zna šta još ali nikako nema onog što drži pravo znanje pod ključem. Taj Ključ je baš onaj pravi i jedini predstavnik samog Kreatora, Boga.
Bez takvog pojedinca sve drugo je samo sticanje iskustava i ništa više.
Pozdrav!
 
U razumevanju duhovne strane nije moguće tražiti ubedljive činjenice kojim bi neko drugi nama dao dokaz da nešto je
ili nije istina. Pogotovu ne ako se služimo logikom.
Ovo je tema "Postojanje". Ljudi su naučili da POSTOJANJE dele na materijalno i duhovno. Međutim, istina je da postoji samo duhovno postojanje - to je Svest - a ne i materijalno, jer materijalno je samo fizička manifestacija duhovnog postojanja, tj. fizička radnja Svesti. Kad opažamo materijalni svet, mi, zapravo, opažamo Svest koja se napreže, kreće i radi. Kad Svest prestanje da se napreže, kreće i radi, materijalno postojanje nestaje, a Svest kao duhovna, nematerijalna prirodna sila i pojava, ostaje i dalje, kao nestvoriva i neuništiva, da POSTOJI.

Pa se postavlja pitanje, može li ovo da se dokaže uz pomoć nauke i objasni uz pomoć logike?

Odgovor glasi DA MOŽE i da naučni dokazi već postojje, kao i logika pomoću koje to može do kraja i da se objasni i razume. I da za to nisu potrebne nikakve meditacije, transcendeccije i mistična iskustva, koja nikada ne završavaju kao nauka, već samo kao vera.

Naučni dokaz DA SAMO SVEST POSTOJI je sadržan u otkrićima fizičara i biologa da samo ENERGIJA i INFORMACIJA postoji. Možemo za primer uzeti "jaje-pile-koku". Tu imamo samo energiju i DNK informaciju, nebitno da li je reč o jajetu, piletu ili koki. Energija se uvek manifestuje kao fizički proces naprezanja i kretanja, a informacija, kao psihički proces opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja tog naprezanja i kretanja. Uz napomenu da informacija u vidu navedenih pet psihičkih radnji, nije nešto posebno koje postoji odvojeno od energije. Želim reći da je enegija kao fizički proces naprezanja i kretanja, uvek i nosilac informacije o obliku svog naprezanja i kretanja. Ona je takođe i korisnik informacije o obliku svog naprezanja i kretanja, odnosno, ona je ta koja je, pored toga što je sposobna da se napreže i kreće, istovremeno sposobna i da vrši pet psihičkih radnji - opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i rzumevanja tog svog naaprezanja i kretanja. Sve u skladu sa informacijom, tj. znanjem o svom naprezanju i kretanju, kojeg u sebi nosi.

Kako nam ovi naučni dokazi mogu da pomognu da pomoću njih izvedemo logički zaključak i budemo sigurni da SAMO SVEST POSTOJI i ništa drugo?

Mogu uz pomoć ispravne definicije Svesti, koju svaka ljudska svest može da otkrije i definiše o sebi samoj, kada želi da odgovori na pitanje: ŠTA JE SVEST? Koji će uvek da glasi, da je Svest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svesnosti.

I kada ta ista ljudska svest, na kraju, postavi sebi pitanje, koje uslove ona mora da ispuni da bi mogla sebe da dovede u stanje svesnosti, ona će lako moći, uz pomoć sebe same, da otkrije da mora da raspolaže sa dve fizičke sposobnosti - naprezanja i kretanja i pet psihičkih sposobnosti: opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja tog svog naprezanja i kretanja i da bez tih sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji nikakve njene svesnosti ne bi moglo da bude.

U fizici i biologiji već postoje dokazi da energija, od koje su sagrađeni život i Svemir, raspolaže sa svih sedam vrsta fizičkih i psihičkih sposobnosti. Što je ujedno i naučni dokaz da samo Svest postoji. Jer ovih sedam sposobnosti i radnji su sposobnosti i radnje Svesti, bez kojih svesnosti ne bi moglo da bude, pa prema tome, ni Svesti. Što podrazumeva da su nauka i mistika samo dva različita načina opažanja jedne i iste prirodne sile i pojave, čulni i vančulni. Kada tu prirodnu silu i pojavu opažamo ćulno, vidimo je kao energiju, život i Svemir. A kada ona samu sebe opaža u sebi, vančulno, nebitno da li je reč o budnom stanju ili transcendentnom, tada ona opaža i spoznaje sebe kao SVEST.

Sve ovo što sam napred rekao, znači da svi potrebni dokazi u vezi postojnja materije, života i Svemira, kako čulni tako i vančulni, POSTOJE. Problem je bio samo to što do ovoga momenta nismo uspeli da ih povežemo u smislenu logičku celinu i sistem, pa smo zbog toga do danas na jednoj strani imali nauku, a na drugoj, veru. Od danas to više ne mora da bude tako. Od danas to dvoje - nauka i vera - već može da se spoji i bude samo jedno - NAUKA. Nauka o jedinoj i univerzalnoj prirodnoj sili i pojavi koja postoji - NAUKA O SVESTI.
 
Ako materijalno ne postoji ,onda ti Ljubo ne bi valjda imao nista protiv da te neko izbode malo nozicem , sta kazes ?
Imao bih protiv, iz razloga što to koje ti misliš da je materijalno, nije materijalno, već živo i svesno. Ne postoji ništa za šta bi se moglo reći da je materijalno, već samo ono što je sposobno da bude živo i svesno.

Pojam "materijalnost" i "materija" smislili su filozofi, materijalisti, koji stoje na stanovištu da je materija mrtva i nesvesna i da je ona, po materijalističkoj teoriji "slučaja" uzrokovala svesnost i životnost. Autori te materijalističke teorije "slučaja" su bli mali Đokica i Perica.

Kad bi zaista postojala materija, takva kakva materijalisti tvrde da jeste, mrtva i nesvesna i da je moje telo zaista napravljeno od mrtve i nesvesne materije i da kao takvo ne može ništa da oseća, tada zaista ne bih imao ništa protiv da me neko izbode nožem. Uostalom, upravo zato se ljudi već hiljadama godina i bodu noževima što ne znaju da ljudi nisu napravljeni od mrtve materije koja ne može ništa da oseća i koja kao takva i ne postoji, već od one iste žive i svesne materije od koje su i oni sami napravljeni. Pa u tom svom neznanju već hiljadama godina hodaju naokolo naoružani do zuba, bodu se uzajamno i jedni drugima glave seku. I da se tako nešto ubuduće više ne bi dešavalo, veoma je važno znati i razumeti da mterija NE POSTOJI, već samo napregnuta, pokrenuta i živa SVEST.

Uostalom, zar nisi znao, fizičari odvano već tvrde da materija NE POSTOJI. Problem je samo što oni još uvek ne znaju ŠTA je to što uistinu postoji, što su oni do sada zvali imenom "MATERIJA". Što još uvek ne znaju da je materija, BOG i kada se uzajamno ubijaju, da, zapravo ubijaju BOGA U SEBI.
 
Poslednja izmena:
Ovo je tema "Postojanje". Ljudi su naučili da POSTOJANJE dele na materijalno i duhovno.
@Ljubo2 Teorija ti je za svaku pohvalu.
Nicim je nisam mogao osporiti zato sto bas sve objasnjava...
Međutim, istina je da postoji samo duhovno postojanje - to je Svest - a ne i materijalno, jer materijalno je samo fizička manifestacija duhovnog postojanja, tj. fizička radnja Svesti. Kad opažamo materijalni svet, mi, zapravo, opažamo Svest koja se napreže, kreće i radi. Kad Svest prestanje da se napreže, kreće i radi, materijalno postojanje nestaje, a Svest kao duhovna, nematerijalna prirodna sila i pojava, ostaje i dalje, kao nestvoriva i neuništiva, da POSTOJI.
Da bi svi razumeli moras za svako tvoje objasnjenje obrazloziti nekim naucnim radom i eksperimentom,video zapisom...
Pa se postavlja pitanje, može li ovo da se dokaže uz pomoć nauke
...
i objasni uz pomoć logike?
...

Odgovor glasi DA MOŽE i da naučni dokazi već postojje,
Postoje takva istrazivanja itekako....
kao i logika pomoću koje to može do kraja i da se objasni i razume.
...
I da za to nisu potrebne nikakve meditacije, transcendeccije i mistična iskustva, koja nikada ne završavaju kao nauka vec samo kao vera.
...
Naučni dokaz DA SAMO SVEST POSTOJI je sadržan u otkrićima fizičara
Prilikom ispaljivanja zasto se foton ponasa tako kako se ponasa...Zavisno od posmatraca.....🤔
i biologa da samo ENERGIJA i INFORMACIJA postoji.
Teorija mora stalno da se dopunjuje.
Moraces kada god budes imao vremena da pronadjes link ka svim takvim istazivanjima postaviti, apostrofirati na svako tvoje objasnjenje...

Primera samo radi:

Zasto neka drveca oslobodjaju hemikalije koje privlace neprijatelje njihovih neprijatelja....
Ovi signali koje drveće šalje kroz vazduh mogu prenositi informacije i izvan biljnog carstva – na životinjsko carstvo! Takvi signali privlače parazite i predatore koji ubijaju insekte koji napadaju drvo, omogućavajući tako izmučenom drvetu da se oporavi. Na primer, drvo jabuke koje je pod napadom gusenica oslobađa u vazduh hemikalije koje privlače ptice koje se ovim gusenicama hrane....🤔

Time teras svakog clana i sagovornika na razmisljanje....

Možemo za primer uzeti "jaje-pile-koku". Tu imamo samo energiju i DNK informaciju, nebitno da li je reč o jajetu, piletu ili koki. Energija se uvek manifestuje kao fizički proces naprezanja i kretanja, a informacija, kao psihički proces opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja tog naprezanja i kretanja. Uz napomenu da informacija u vidu navedenih pet psihičkih radnji, nije nešto posebno koje postoji odvojeno od energije. Želim reći da je enegija kao fizički proces naprezanja i kretanja, uvek i nosilac informacije o obliku svog naprezanja i kretanja. Ona je takođe i korisnik informacije o obliku svog naprezanja i kretanja, odnosno, ona je ta koja je, pored toga što je sposobna da se napreže i kreće, istovremeno sposobna i da vrši pet psihičkih radnji - opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i rzumevanja tog svog naaprezanja i kretanja. Sve u skladu sa informacijom, tj. znanjem o svom naprezanju i kretanju, kojeg u sebi nosi.

Kako nam ovi naučni dokazi mogu da pomognu da pomoću njih izvedemo logički zaključak i budemo sigurni da SAMO SVEST POSTOJI i ništa drugo?

Mogu uz pomoć ispravne definicije Svesti, koju svaka ljudska svest može da otkrije i definiše o sebi samoj, kada želi da odgovori na pitanje: ŠTA JE SVEST? Koji će uvek da glasi, da je Svest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svesnosti.

I kada ta ista ljudska svest, na kraju, postavi sebi pitanje, koje uslove ona mora da ispuni da bi mogla sebe da dovede u stanje svesnosti, ona će lako moći, uz pomoć sebe same, da otkrije da mora da raspolaže sa dve fizičke sposobnosti - naprezanja i kretanja i pet psihičkih sposobnosti: opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja tog svog naprezanja i kretanja i da bez tih sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji nikakve njene svesnosti ne bi moglo da bude.

U fizici i biologiji već postoje dokazi da energija, od koje su sagrađeni život i Svemir, raspolaže sa svih sedam vrsta fizičkih i psihičkih sposobnosti. Što je ujedno i naučni dokaz da samo Svest postoji. Jer ovih sedam sposobnosti i radnji su sposobnosti i radnje Svesti, bez kojih svesnosti ne bi moglo da bude, pa prema tome, ni Svesti. Što podrazumeva da su nauka i mistika samo dva različita načina opažanja jedne i iste prirodne sile i pojave, čulni i vančulni. Kada tu prirodnu silu i pojavu opažamo ćulno, vidimo je kao energiju, život i Svemir. A kada ona samu sebe opaža u sebi, vančulno, nebitno da li je reč o budnom stanju ili transcendentnom, tada ona opaža i spoznaje sebe kao SVEST.

Sve ovo što sam napred rekao, znači da svi potrebni dokazi u vezi postojnja materije, života i Svemira, kako čulni tako i vančulni, POSTOJE.

Problem je bio samo to što do ovoga momenta nismo uspeli da ih povežemo u smislenu logičku celinu i sistem, pa smo zbog toga do danas na jednoj strani imali nauku, a na drugoj, veru.

Od danas to više ne mora da bude tako. Od danas to dvoje - nauka i vera - već može da se spoji i bude samo jedno - NAUKA. Nauka o jedinoj i univerzalnoj prirodnoj sili i pojavi koja postoji - NAUKA O SVESTI.
Slazem se i ne volim filozofiranja mnogo.
Volim konkretna naucna i nenaucna objasnjenja koje se nemogu nicim osporiti.
Objasnjenja koja prosto tera sagovornika na razmisljanje.
Objasnjenja koja moze razumeti svako.

Ja se oslanjam uvek na Intuiciju i Opazanje..
92g sam u nekoj knjizi ostavio pasos na kome mi bila radna viza za Austriju..
Svi smo pretrazili po ko zna koji put tu vetrinu u detalje..
Majka mi se toliko nasekirala da joj se jednom u snu pojavio neki glas i rekao,
Nemoj vise da se sekiras tako jer je njegov pasos izmedju dve cipke!
Cim mi je to rekla otisao sam pravo pred njenim ocima i izvukao pasos iz knjige..
Knjiga je stvarno bila izmedju dve cipki...
Verovato bih tu knjigu i bacio..,i to ne moze nikakvom slucajnoscu i nekakvom logikom da se objasni...!
 
Da bi svi razumeli moras za svako tvoje objasnjenje obrazloziti nekim naucnim radom i eksperimentom,video zapisom...
Ne postoje naučni eksperimenti i dokazi na koje bih mogao da se pozovem, da pmoću njih potvrdim i bolje objasnim da samo Svest postoji.

U ovom videu, na primer, Boban Čulajević, profesor filozofije, je genijalno i do najsitnijih detalja, citirao sve svetske naučnike, filozofe i sva različita verska učenja, u kojima autori samo NASLUĆUJU da u osnovi sveta stoji Svest. Sva ova njihova NASLUĆIVANJA se na kraju uvek svode samo na nedokazane i nedorećene teorije i verovanja.


Prilikom ispaljivanja zasto se foton ponasa tako kako se ponasa...Zavisno od posmatraca...
Po Zakonu postojanja, odgovor na svako pitanje "ZAŠTO", glasi, "ZATO da bi se izbeglo NEZADOVOLJSTVO I ZLO, a ostvarilo ZADOVOLJSTVO I DOBRO".. Što podrazumeva da se foton ponaša "zavisno od posmatrača" iz istog razloga zbog kojeg se i pas nakostreši i iskezi zube ili počne da maše repom, "zavisno od posmatrača".

Teorija mora stalno da se dopunjuje.
Moraces kada god budes imao vremena da pronadjes link ka svim takvim istazivanjima postaviti, apostrofirati na svako tvoje objasnjenje..
Teorija mora stalno da se dopunjuje, sve dok se do kraja argumentovano ne dokaže i logički ne objasni. Zakon postojanja ne mora, jer je do kraja argumentovano i logički objašnjen. Ko misli da nije, neka citira to što misli i tvrdi da nije.

Zasto neka drveca oslobodjaju hemikalije koje privlace neprijatelje njihovih neprijatelja....
Iz istog razloga zbog kojeg i čovek pomoću pesticida brani svoje voćnjake i useve. Problem je samo što mi ne znamo da i drvo u nekim slučajevima može da bude pametno koliko i čovek. Jer i drvo je napraljeno od iste Svesti od koje je napravljen i čovek i može da opaža, oseća, pamti, misli i razume (u okviru svojih mogućnosti) kao i čovek.
 
Ne postoje naučni eksperimenti i dokazi na koje bih mogao da se pozovem, da pmoću njih potvrdim i bolje objasnim da samo Svest postoji.
Postoje itekako takvi eksperimenti i pokusaji da se nesto objasni.
U ovom videu, na primer, Boban Čulajević, profesor filozofije, je genijalno i do najsitnijih detalja, citirao sve svetske naučnike, filozofe i sva različita verska učenja, u kojima autori samo NASLUĆUJU da u osnovi sveta stoji Svest. Sva ova njihova NASLUĆIVANJA se na kraju uvek svode samo na nedokazane i nedorećene teorije i verovanja.

Sjajan video,odgledao sam ga cim izasao po dva puta.Odgledao sam ga i sada kada sam kliknuo na link.
Ali koliko nas to ima koji ovo razumemo...
Po Zakonu postojanja, odgovor na svako pitanje "ZAŠTO", glasi, "ZATO da bi se izbeglo NEZADOVOLJSTVO I ZLO, a ostvarilo ZADOVOLJSTVO I DOBRO".. Što podrazumeva da se foton ponaša "zavisno od posmatrača"
iz istog razloga zbog kojeg se i pas nakostreši i iskezi zube ili počne da maše repom, "zavisno od posmatrača".

Teorija mora stalno da se dopunjuje, sve dok se do kraja argumentovano ne dokaže i logički ne objasni.
Slazem se...a za ovo drugo zato i kazem da teorija mora da se stalno dopunjuje argumentovanim dokazima i logicki objasni.
Zakon postojanja ne mora, jer je do kraja argumentovano i logički objašnjen. Ko misli da nije, neka citira to što misli i tvrdi da nije.
Do kraja i argumentovano objasnjeno,ali samo za onoga ko ga razume!
Koliko nas je takvih?
Iz istog razloga zbog kojeg i čovek pomoću pesticida brani svoje voćnjake i useve. Problem je samo što mi ne znamo da i drvo u nekim slučajevima može da bude pametno koliko i čovek. Jer i drvo je napraljeno od iste Svesti od koje je napravljen i čovek i može da opaža, oseća, pamti, misli i razume (u okviru svojih mogućnosti) kao i čovek.
A zasto si tako odgovorio samo iz svog ugla vidjenja a ne iz ugla obicnog nekog coveka?
Da pitas obicnog nekog coveka na ulici sta je jeo prekjuce,vise od pola nece se setiti da ti odgovori a kamoli da razume filozofiju, kvantnu fiziku,metafiziku....

Ovaj prost primer sa drvecem je najaci
OPIPLJIV DOKAZ
Dokaz koji tera na RAZMISLJANJE svakog coveka.
Pored ovoga za sebe sam opisao SAN i koji ga svi mi imamo.
Taj SAN sam u detalje opisao,analizirao i nicim se ne moze osporiti...
 
Postoje itekako takvi eksperimenti i pokusaji da se nesto objasni.
Ne postoji ni jedna definicija Svesti slična mojoj, koja kaže da je Svest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svesnosti. Niti da Svest mora da raspolaže sa seam fizičkih i psihičkih sposobnosti i vrši sedam fizičkih i psihičkih radnji da bi uspela da dovede sebe u stanje svesnosti. Niti da se materija, život i Svemir ne sastoje ni od čega drugog, do od sedam fizičkih i psihičkih eadnji. Niti se u nauci vrše eksperimenti takve vrste, sa namerom da se pomoću njih dokaže da se Svemir sastoji od sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji čiji vršilac je Svest. U nauci se još uvek stoji na stanovištu da su psihički procesi Svest, zatim, da mozak stvara psihičke pricese, pa na osnovu toga zaključuju da mozak stvara Svest. A ni na kraj im pameti nije da se upitaju ko ili šta stvara mozak i da li bi on uopšte bio moguć kad kad njegov uzrok ne bi bila inteligencija, tj. Svest.

Do kraja i argumentovano objasnjeno,ali samo za onoga ko ga razume!
Koliko nas je takvih?
Vrlo mali procenat svetskog stanovništva raspolaže predznanjem iz oblasti prirodnih i drugiih nauka, koje je potrebno za razumevanje "Zakona postojanja", tj. zakona po kojem postoji samo Svest i da u prirodi nikakvioh drugih zakona nema, sem zakona Svesti i njenih 7 sposobnosti i radnji. A pogotovo je mali broj onih koji razumeju da se bez prave ideje, tj znanja, ne može ostvariti večita čovekova težnja - DUHOVNO I MATERIJALNO BLAGOSTANJE - i da sem "Zakona postojanja" sa značenjem Konačne Istine o postojanju materije, života i Svemira, ne postoji druga ideja pomoću koje bi to moglo da se postigne. Već je više od 40 goina kako pokušavam da to ljudima, na sve moguće razne načine, objasnim i ne uspevam. Eto, ti tvrdiš da si razumeo "Zakon postojanja", pa hajde, sakupi oko sebe grupu ljudi, čak neka su i inteligentni i obrazovani, pa pokušaj da im objasniš "Zakon postojanja" i pokreneš ih sa mrtve tačke, ako možeš?

A zasto si tako odgovorio samo iz svog ugla vidjenja a ne iz ugla obicnog nekog coveka?
Ja do danas nisam uspeo da otktijem taj "ugao" iz kojeg bih čak i inteligentnim i obrazovanim ljudima uspeo da objasnim "Zakon postojanja", a kamo li običnom čoveku. Upravo ti koji sebe smatraju inteligentnim i obrazovanim su me vrlo često usmejavali, pljuvali, čak i banovali sa nekih foruma filozofije, pa i pretili, jer su shvatili da im "Zakon postojanja" ruši njihove dogme. A obične ljude nije moguće nagovriti čak ni da to poslušaju.
 
Ne postoji ni jedna definicija Svesti slična mojoj, koja kaže da je Svest ono koje je sposobno da sebe dovede u stanje svesnosti. Niti da Svest mora da raspolaže sa seam fizičkih i psihičkih sposobnosti i vrši sedam fizičkih i psihičkih radnji da bi uspela da dovede sebe u stanje svesnosti. Niti da se materija, život i Svemir ne sastoje ni od čega drugog, do od sedam fizičkih i psihičkih eadnji. Niti se u nauci vrše eksperimenti takve vrste, sa namerom da se pomoću njih dokaže da se Svemir sastoji od sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji čiji vršilac je Svest. U nauci se još uvek stoji na stanovištu da su psihički procesi Svest, zatim, da mozak stvara psihičke pricese, pa na osnovu toga zaključuju da mozak stvara Svest. A ni na kraj im pameti nije da se upitaju ko ili šta stvara mozak i da li bi on uopšte bio moguć kad kad njegov uzrok ne bi bila inteligencija, tj. Svest.


Vrlo mali procenat svetskog stanovništva raspolaže predznanjem iz oblasti prirodnih i drugiih nauka, koje je potrebno za razumevanje "Zakona postojanja", tj. zakona po kojem postoji samo Svest i da u prirodi nikakvioh drugih zakona nema, sem zakona Svesti i njenih 7 sposobnosti i radnji. A pogotovo je mali broj onih koji razumeju da se bez prave ideje, tj znanja, ne može ostvariti večita čovekova težnja - DUHOVNO I MATERIJALNO BLAGOSTANJE - i da sem "Zakona postojanja" sa značenjem Konačne Istine o postojanju materije, života i Svemira, ne postoji druga ideja pomoću koje bi to moglo da se postigne. Već je više od 40 goina kako pokušavam da to ljudima, na sve moguće razne načine, objasnim i ne uspevam. Eto, ti tvrdiš da si razumeo "Zakon postojanja", pa hajde, sakupi oko sebe grupu ljudi, čak neka su i inteligentni i obrazovani, pa pokušaj da im objasniš "Zakon postojanja" i pokreneš ih sa mrtve tačke, ako možeš?


Ja do danas nisam uspeo da otktijem taj "ugao" iz kojeg bih čak i inteligentnim i obrazovanim ljudima uspeo da objasnim "Zakon postojanja", a kamo li običnom čoveku. Upravo ti koji sebe smatraju inteligentnim i obrazovanim su me vrlo često usmejavali, pljuvali, čak i banovali sa nekih foruma filozofije, pa i pretili, jer su shvatili da im "Zakon postojanja" ruši njihove dogme. A obične ljude nije moguće nagovriti čak ni da to poslušaju.
Zao mi je sto je tako😒
Ja nemam sta da te priupitam jel u potpunosti razumem i shvatam tvoje objasnjenje.
Po ovom principu i zakonu moze se sve razumeti...
Drugacije ne moze....
Imao bih samo jedno pitanje nevezano za temu,ali to necu uciniti ovde...
 
Ljubo brate, nikakvu objektivnu istinu ti nisi otkrio, otkrio si mozda subjektivnu istinu u koju verujes i koje se drzis i sto je najgore koju pokusavas da nametnes kao jedinu ispravnu, a sam ne znas da je objasnis jer evo ja licno vidim drugaciju istinu, takodje sopstvenu subjektivnu i svako ko zeli moze da je ima, oseti, zivi, jednostavno zna. Problem nastaje onoga trenutka kada ta istina treba da se prikaze drugima kao objektivna, ako je objektivna znaci da je za svakog takva i svako moze da stigne do nje, ali razumevanjem i dozivljavanjem nikako ubedjivanjem. Da si spoznao objektivnu istinu ili bi znao da je pokazes svakome bez mogucnosti da je neko ne razume jer objektivna istina ne moze da se negira, ili bi pak shvatio da iz nekih razloga objektivna istina nije dostupna svacijem razumevanju pa ne bi ni dangubio objasnjavajuci je drugima, vec bi jednostavno uzivao u njoj. Pre nego sto pocnes ljudima objasnjavati sta je objektivna istina, zakon postojanja ili slicne stvari koje si bezuspesno u knjizi pokusao objasniti, probaj jednu jednostavniju stvar. Probaj meni objasniti ukus papaje koju nikada nisam jeo, probaj slepom coveku objasniti kako objektivno izgleda narandzasta boja, probaj onda gluvom i slepom objasniti kako izgleda narandzasta boja... Znaci komunikacijom ne mozemo opisati jednostavne stvari kao sto su boja,ukus,miris... a ti pokusavas ubediti ljude istim tim limitiranim recima o jedinoj i pravoj istini, nista drugo do klasicna manipulacija i samo izmanipulisan covek moze odbaciti svoj subjektivan zakljucak o jedinoj i pravoj istini i prihvatiti tvoj subjektivan zakljucak kao njegov objektivan. Da se razumemo ne mislim nista lose o ovome sto pises i sto prezentujes, imas pravo na sopstvene misli, sopstvenu iluziju, da imas subjektivan stav o tome sta je istina, a sta nije, da se ne slazes sa drugima oko njihovog subjektivnog dozivljavanja istine itd. itb. Ali "moras" ostaviti prostora drugima da imaju pravo na isto to kao i prostor za mogucnost da ipak nisi u pravu, jer verovatno da nisi posto se objektivna istina ne moze negirati jer je dostupna svima i jednaka za sve.


Kazes, sve nastaje iz 7 psihickih i fizickih tralala, sta ih pokrece? Kazes aktivne cestice u kvantnom polju? aha, sta pokrece te aktivne cestice u kvantnom polju? Volja? Sloboda? Pricas o ciklicnom ponavljanju kvantnog polja koje je kako sam kazes vise nista nego nesto dodajem vise nesto nego nista jer ne mozemo da zamislimo nista jer sama pomisao na nista daje nesto. Kazes dalje sve je sacinjeno od energije, koja se umara (!?) pa vraca u neaktivnost odnosno u kvantno polje, pa se ponovo aktivira i uz pomoc 7 tralala obnavlja i tako u krug, sve je to okej, do ne dodjemo do toga da je onda i vreme sacinjeno od energije (po tvojoj teoriji), a kada se vreme po tvom predanju "umori" gasi se i ide u neaktivnost, a kada nema vremena nema ni konacnog ni beskonacnog samim tim ni ciklicnog i tu sva tvoja prica o ciklicnosti energije dolazi u kontradiktornost.Pojasni od tih 7 tralala tacno sta izaziva njihovu aktivnost. Takodje pricas o dobru i o zlu, gde bi dobro bilo nesto sto konstruise a lose nesto sto vrsi destrukciju, i onda dolazis u kontradiktornost kada destrukcijom izazoves konstrukciju i gde konstrukcijom izazoves destrukciju dakle da se vratim na tvoje termine, ne objasnjavas uopste objektivno dobro niti objektivno zlo, objasnjavas samo subjektivno, a subjektivno zlo ili dobro moje i tvoje nije isto samim tim nije ni objektivno... itd itb svaka cast na trudu ali mnogo rupa
 
Dzigibigule:
Ljubo brate, nikakvu objektivnu istinu ti nisi otkrio, otkrio si mozda subjektivnu istinu u koju verujes i koje se drzis i sto je najgore koju pokusavas da nametnes kao jedinu ispravnu, a sam ne znas da je objasnis jer evo ja licno vidim drugaciju istinu,
Ja sam otkrio istinu o postojanju Svesti. Svest nije objektivna, materijalna pojava i istina o Svesti se ne može saznati uz pomoć objektivnih, empirijskih, tj. naunih metoda, već subjektivnih, samospoznajnih. Tu istinu ne namećem nikone. Objasnio sam samospoznajnu metode pomoću kje svako može iskutveno da tu istinu o Svesti prproveri i logiku pomoću koje svako može do kraja da je razume. A ti iako tu istinu vidiši drugačije, to nije Istina, već tvoja vera. Ako se ne slažeš, daj eleboriraj ti tu svoju istinu i suprostavi je mojoj, pa da vidimo koliko tvoji argumenti i logika drže vodu, a koliko moji.

Dzigibigule:
Probaj meni objasniti ukus papaje koju nikada nisam jeo, probaj slepom coveku objasniti kako objektivno izgleda narandzasta boja, probaj onda gluvom i slepom objasniti kako izgleda narandzasta boja...

Pojave kao što su ukus papaje, naranđžasta boja, miris cveća, harmonikaševa muzika i slično, ne objašnjavam, jer te pojave nisu Svest, već fizičke i psihičke manifestacije, tj. radnje Svesti. Dakle, nisi razumeo moje objašnjenje i odgledaj video ponovo, pa se onda javi.

Dzigibigule:
Ali "moras" ostaviti prostora drugima da imaju pravo na isto to kao i prostor za mogucnost da ipak nisi u pravu, jer verovatno da nisi posto se objektivna istina ne moze negirati jer je dostupna svima i jednaka za sve.

Na ovom forumu imaš prostor da se suprostaviš mojim argumentima i logici i evo, koristš taj prostor, ali bez argumenata, dakle, neuspešno.

Dzigibigule:
Kazes, sve nastaje iz 7 psihickih i fizickih tralala, sta ih pokrece?

Pokreće ih Svest. Proveri na sebi. I ti si Svest i proveri da li si sposoban da vršiš sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji. Možeš li da se naprežeš, krećeš, opažaš, osećaš. pamtiš, misliš i razumeš?

Dzigibigule:
Kazes aktivne cestice u kvantnom polju? aha, sta pokrece te aktivne cestice u kvantnom polju? Volja? Sloboda?

Pokreću se same, po svojoj potrebi i volji, jer one su čestice Svesti koje raspolažu sa sedam vrsta fizičkih i psihičkih sposobnosti i mogu da vrše sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji. U nauci postoje dokazi da one to mogu, a ne postoje da ne mogu. Fizičari odavno znaju i tvrde da je kretanje tih čestica - SAMOKRETANJE.

Dzigibugule:
Kazes dalje sve je sacinjeno od energije, koja se umara

Ne kažem da je sve saćinjeno od energije, već od Svesti. Čak tvrdim da energija i ne postoji, već samo Svest koja se napreže i kreće, koju fizičari zovu imenom "energija".

Dzigibigule:
dok ne dodjemo do toga da je onda i vreme sacinjeno od energije (po tvojoj teoriji), a kada se vreme po tvom predanju "umori" gasi se i ide u neaktivnost, a kada nema vremena nema ni konacnog ni beskonacnog samim tim ni ciklicnog i tu sva tvoja prica o ciklicnosti energije dolazi u kontradiktornost.

Kakvo, vreme, nigde nisam ni pomenuo vreme. Vreme i prostor nemaju nikakvog uticaja na postojanje Svesti, zato što su vreme i prostor isto što i NIŠTA. Prortor je praznina, dakle, Ništa, a vreme je. TRAJANJE nečega u prostoru kao praznini, a to je uvek i samo Svest. Ako u prostoru nema ničega da postoji i traje, tada nema ni vremena.

Dzigibigule:
Takodje pricas o dobru i o zlu, gde bi dobro bilo nesto sto konstruise a lose nesto sto vrsi destrukciju, i onda dolazis u kontradiktornost kada destrukcijom izazoves konstrukciju i gde konstrukcijom izazoves destrukciju

Nema tu nikakve kontradiktornosti, već samo tvog nerazumevanja dobra i zla. Proveri to na sebi. Kad se udaraš čekičem po glavi razbiješ glavu i to je destrukcija. Ta destrukcija sama po sebi nije nikakvo zlo. Zlo je ono osećanje bola koju doživljavaš kada se udaraš po glavi, koja će da te natera da prstaneš da se lupaš po glavi, pa će glava da ti ozdravi i bol kao zlo će da prestane i to je konstrukcija. Dakle, u ovom primeru osećanje bola sa značenjem zla sprečava destrukciju i tera ka konstrukciju. A osećanje dobra nas ne tera ka konstrukciji, jer osećanje dobra je cilj, koji kada se dostigne, više nema čemu da se teži.

Dzigibigule:
ne objasnjavas uopste objektivno dobro niti objektivno zlo, objasnjavas samo subjektivno, a subjektivno zlo ili dobro moje i tvoje nije isto samim tim nije ni objektivno... itd itb svaka cast na trudu ali mnogo rupa
Objektivno dobro i zlo ne postoje, već samo subjektivno. Kada se udaraš čekićem po glavi, to, objektivno gledano, ne bi imalo značenje nikakvog zla, kad ne bi bilo subjektivnog osećanja boli zbog udaranja čekićem po glavi, koje će da te natera da prestaneš da se udaraš čekićem po glavi.

Dzigibigule, brate, mislim da je potrebno da još koji put odgledaš taj moj video i dobro razmisliš o svakoj mojoj reči, dok ti sve ne postane čisto i jasno. Ali, nema problema, sve što ti nije jasno i što misliš da nije uredi, ti slobodno to citiraj i meni neće da bude teško da to šire, sa primerima, objasnim.
 
Pokreću se same, po svojoj potrebi i volji, jer one su čestice Svesti koje raspolažu sa sedam vrsta fizičkih i psihičkih sposobnosti i mogu da vrše sedam vrsta fizičkih i psihičkih radnji. U nauci postoje dokazi da one to mogu, a ne postoje da ne mogu. Fizičari odavno znaju i tvrde da je kretanje tih čestica - SAMOKRETANJE.

Pokrecu se sama, po svojoj potrebi i volji, dakle ta Volja je bezrazlozna jer ni sa cim nije uslovljena je l tako? onda dolazimo do toga da je volja pokretac svesti i da je volja zapravo jedina koja nije uslovljena ni sa cim (ili jeste ali nije svest ta koja diktira volju nego volja diktira svest) ako je razlozna objasni razlog te volje, a ako postoji razlog/uzrok onda je i njeno pokretanje uslovljeno necim pa samim tim nije po "svojoj potrebi i volji" . Ne mogu da ti elaboriram sopstvenu istinu, jer je ona samospoznaja, subjektivno iskustvo i kao takva je neizreciva.
Ja sam otkrio istinu o postojanju Svesti. Svest nije objektivna, materijalna pojava i istina o Svesti se ne može saznati uz pomoć objektivnih, empirijskih, tj. naunih metoda, već subjektivnih, samospoznajnih. Tu istinu ne namećem nikone. Objasnio sam samospoznajnu metode pomoću kje svako može iskutveno da tu istinu o Svesti prproveri i logiku pomoću koje svako može do kraja da je razume. A ti iako tu istinu vidiši drugačije, to nije Istina, već tvoja vera. Ako se ne slažeš, daj eleboriraj ti tu svoju istinu i suprostavi je mojoj, pa da vidimo koliko tvoji argumenti i logika drže vodu, a koliko moji.
Aha, moje subjektivno dozivljavanje istine je vera, a tvoje je apsolutna istina, vazi.

Izvini na malo ofrljiji post u zurbi sam nekoj.

, objasni mi samo ako postoji samo jedna svest, i svi smo deo te jedne svesti i ta svest ima svoju subjektivnu istinu je l', zar to onda nije objektivna istina? tj jedna, jedina za sve ista?
Nema tu nikakve kontradiktornosti, već samo tvog nerazumevanja dobra i zla. Proveri to na sebi. Kad se udaraš čekičem po glavi razbiješ glavu i to je destrukcija. Ta destrukcija sama po sebi nije nikakvo zlo. Zlo je ono osećanje bola koju doživljavaš kada se udaraš po glavi, koja će da te natera da prstaneš da se lupaš po glavi, pa će glava da ti ozdravi i bol kao zlo će da prestane i to je konstrukcija. Dakle, u ovom primeru osećanje bola sa značenjem zla sprečava destrukciju i tera ka konstrukciju. A osećanje dobra nas ne tera ka konstrukciji, jer osećanje dobra je cilj, koji kada se dostigne, više nema čemu da se teži.

Cekaj bre, udarim se cekicem po glavi to je destrukcija okej zlo po "mene", razbijem glavu nastane rana u kojoj krenu da se razmnozavaju mikroorganizmi to je za mikroorganizme konstrukcija, a mikroorganizam i ja smo deo iste svesti, znaci svest prvobitnom destrukcijom stvara konstrukciju i samim tim, ako smo svi deo iste svesti ne moze da postoji dobro i zlo
 
DZILIBIGULI:
Pokrecu se sama, po svojoj potrebi i volji, dakle ta Volja je bezrazlozna jer ni sa cim nije uslovljena je l tako? onda dolazimo do toga da je volja pokretac svesti i da je volja zapravo jedina koja nije uslovljena ni sa cim (ili jeste ali nije svest ta koja diktira volju nego volja diktira svest) ako je razlozna objasni razlog te volje, a ako postoji razlog/uzrok onda je i njeno pokretanje uslovljeno necim pa samim tim nije po "svojoj potrebi i volji" . Ne mogu da ti elaboriram sopstvenu istinu, jer je ona samospoznaja, subjektivno iskustvo i kao takva je neizreciva.
Svest uslovljava volju, a ne volja Svest. Svest je ta koja postoji, a volja je psihičkaradnja, stanje i osećanje Svesti. Objasniću sve ovo sa konkretnim primerom.

Reč i pojam "volja" je samo druga reč za pojam "zlo". Objasnio sam u videu da je osećanje zla glavna pokretačka snaga svega u Svemiru. Kad, na primer, imaš volju da se napiješ vode, ta volja se u tebi psihički manifestuje kao osećanje žeđi. A kako doživljavamo osećanje žeđi? Doživljavamo ga kao potrebu za pijenjem vode, odnosno kao zlo jer je naš organizam ugrožen nedostatkom vode. A ko je taj ko doživljava to osećanje želje, volje i potrebe sa začenjem zla zbog nedosttka vode? To je naš materijalni odganizam. A šta je naš materijalni organizam? On je napregnuta i pokrenuta SVEST koja sebe zove imenom "JA". Ona je ta koja POSTOJI, a njena volja da se napije vode je njeno pokretačko psihičko stanje osećanja zla zbog nedostatka vode, koje će da je natera da se napije vode, kako organizam ne bi umro od nedostatka vode. I kad se na kraju sve ovo rezimira, dođemo do zaključka da u celom ovom psihofizičkom procesu onaj ko u njemu uistinu POSTOJI je Svest u obliku organizma (ceo materijalni organizam je napregnuta i pokrenuta Svest) i njena psihička radnja osećanja zla u vidu žeđi, koja je tera da se napije vode i tako produži opstanak organizma.

Dzilibiguli:
, objasni mi samo ako postoji samo jedna svest, i svi smo deo te jedne svesti i ta svest ima svoju subjektivnu istinu je l', zar to onda nije objektivna istina? tj jedna, jedina za sve ista?
Svest Svemira jeste JEDNA. Ali kad se ona napregne i pokrene (Big-Bang) ona sebe podeli na bezbroj energetskih , materijalnih, živih i svesnih delova i delića, koji i dalje ostaju ta ista Svest i od kojih svaki deo i delić i dalje ima svoje živo i svesno JA. I svako to energetsko, živo i svesno JA i dalje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Sva ta bezbrojna, materijalna i živa svesna JASTVA će po Informaciji (znanju) o Svemiru, putem samoorganizovanja, da naprave Svemir (atome, nebeska tela, galaksije, ćelije, biljke, životinje, ljude itd). Ali treba znati i to, da se u trenutku materijalizacije Svemira (Big-Bang) ne pokrene i ne materijalizuje sva Svest Svemira, več samo jedan unutarnji njen deo. Taj deo će na kraju da igra ulogu tela Svemira, a onaj deo koji se nije materijalizovao će da igra ulogu Duše Svemira. On će informatički da povezuje sve materijalne delove Svemira u sebi u jedinstvenu živuću celinu i biće. Isto kao što i ljudska duša (aura) informatički povezuje sve ćelije i organe u sebi u jedinstvenu živuću celinu i biće. Što podrazumeva da je i Svemir, isto kao i čovek, živ i sebe svestan organizam. U kojem svaki deo i delić, sem svoga Jastva, ima i jedno svima zajedničko, Svemirsko Jastvo. Tako na primer, kada neki napredni meditant transcendira u sebe i kroz sebe uspe da se spoji sa tom svima nama zajedničkom, Svemirskom Svešću, on tada dođe do saznanja da je to Svemirsko Jastvo, zapravo, njegovo pravo Jastvo. I onda taj meditant u sebi kaže: "Ja nisam samo moje ljudsko telo, JA SAM SVE ŠTO POSTOJI". U Indiji, napredni meditanti, jogiji, tu Svemirsku Svest zovu imenom "Svest Jedinstva".

Što se tiče pojmova "objektivna" i "subjektivna" istina, treba znati da je svaka istina SUBJEKTIVNA i da nikakva objektivna istuna, kao nekakav psebni materijalni objekt, koji bi neko mogao da opazi, NE POSTOJI. Ono što se podrazumeva pod rečju i pojmom "Istina" uvek se u nutrini Svesti manifestuje kao INFORMACIJA, tj. ZNANJE. Što znači da nikada ne možemo tvrditi da neka informacija ili neko znanje postoji samo po sebi, već uvek i samo ZNALAC KOJI ZNANJE ZNA, a to je uvek Svest. Informacija, tj. znanje, dakle, uvek je unutrašnja, SUBJEKTIVNA suština Svesti.Kad govorimo, na primer o DNK informaciji, uvek je reč o DNK molekulu (DNK molekul je napregnuta i pokrenuta Svest) koja u sebi nosi znanje o građi nekog organizma. Naravno, svako znanje na razne načine može da se penosi sa jednog živog i svesnoh subjekta na drugi - telepatski, putem misli, reči, slika, raznig zvukova, mimike itd.

Pojam "objektivna istina" je pogrešan i nastao je po ubjeđenju da je istinito samo ono što je objektivno opažljivo, merljivo i eksperimentom dokažljivo. Međutim, putem izvanjskog opažanja materijalnih objekata u Svemiru, njihovog merenja i eksperimentisanja, ne može se doći do konačne istine o njihovom postojanju. Mi na taj način možemo opažati samo izvanjska, fizička svojstva objekata i na taj način znati samo šta ti objekti jesu za nas kao posmatrače iz vana. A ne možemo nikada saznati njihovu unutarnju subjektivnu, živu i svesnu suštinu, tj, ne možemo saznati šta ti objakti sami za sebe, u sebi jesu. Subjektivnu, unutrašnju suštinu možemo istraživati i saznavati samo svoju vlastitu i ničiju drugu, a zatim po načinu opažanja izvanjskih objekata i upoređivanja njihovog delovanja i ponašanja sa nama samima, dolazimo do logičkog zaključka da svi objekti od kojih je sagrađen Svemir, takođe raspolažu sa 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti kao i mi i dasui svi oni takođe, isto kao i mi, Svest. .

Dilibiguli:
Cekaj bre, udarim se cekicem po glavi to je destrukcija okej zlo po "mene", razbijem glavu nastane rana u kojoj krenu da se razmnozavaju mikroorganizmi to je za mikroorganizme konstrukcija, a mikroorganizam i ja smo deo iste svesti, znaci svest prvobitnom destrukcijom stvara konstrukciju i samim tim, ako smo svi deo iste svesti ne moze da postoji dobro i zlo
Nikada nije moguće suditi o tuđem dobru i zlu, već samo vlastitom. Zato jer dobro ili zlo se u subjektu uvek manifestuje kao osećanje, na primer, bola, straha, tuge, mržnje, ljubavi itd. Zmiju, koja guta žabu i to oseća kao dobro, ni briga nije što žaba to oseća kao zlo. Mežutim, to nikako ne znači da su dobro i zlo relativni pojmovi. Oni su apsolutni, iz razloga što svako svoje postojanje - i zmija i žaba - oseća kao dobro, a ugroženost svoga postojanja kao zlo. Pa da bi se onda izbeglo uzajamno ugrožavanje i zlo, tj. da bi "svi vuci bili siti i sve ovce na broju", na kraju se uvek dešava to da se pripadnici iste vrste udružuju, kako bi zajednički, organizovano ostvarivali sva svoja dobra i branili se od zla.To je razlog što se u Svemiru, sve po principu "Ljubi bližnega svoga kao samoga sebe" stvaraju organizacije života i rada, poput atoma, nebeskih tela, galaksija, ćelija, biljaka, životinja, ljudi itd, unutar kojih niko nikoga ne ugrožava i svako svakoga pomaže. Sve dok ceo Svemir ne postne jedinstvena živa, organizovana ekonomska zajednica i biće u kojoj će "svi vuci da budu siti i sve ovce na broju". U organskoj prirodi na Zemlji, to će da se desi kada se svi ljudi na Zemlji udruže u jedinstvenu pravednu društvenu i ekonmsku zajednicu, bez ikakvih političkih, verskih, nacionalnih i klasnih podela. Što je uslov da sve ljude sveta, i sve životinje i biljke obuhvati naša kolektivna Svest, u Jovanovom Otkrivenju u Bibliji nazvana imenom "Jagnje". Kad se to desi tada više niko nikoga neće da jede da bi preživeo. Svi će energiju svoga tela da obnavljaju disanjem, crpeći je iz te naše Kolektivne Svesti. Kao što to radi argentinac Viktor Truviano, koga su svetlosna bića već osposobila za to, koji već punih 7 godina normalno živi, a niti šta jede, niti vodu pije.

 

Back
Top