ZAKON POSTOJANJA – istina o postojanju materije, zivota i prirode

Dragoljub69
Meni bi valjalo da Ljubo2, ako je raspoložen, objasni šta misli pod Umom !
Neku svoju definiciju, opis, opservaciju...
Um je ono koje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti: naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja (dobra-zla), pamćenja (dobra-zla), mišljenja (dobra-zla) i razumevanja (dobra-zla), uz pomoć kojih postoji sam po sebi.

1. Uz pomoć ovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti UM stiče ZNANJE o sebi, i pomoću njega je sam RAZLOG svog postojanja jer ZNA da postoji. (Kad ne bi znao da postoji, ne bi imao RAZLOGA da postoji).

2. Uz pomoć ovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti Um je takođe sam UZROK svog postojanja koji se u njemu manifestuje kao psihička sila i pojava u vidu osećanja NEZADOVOLJSTVA (ZLA), ako ne postoji, odnosno kao ŽELJA (VOLJA) za postojanjem, koja ga kao UZROČNA sila i snaga TERA da postoji. (Kad ne bi osećao nezadovoljstvo (zlo) kada je njegovo postojanje ugroženo, odnosno, kada u njemu ne bi delovala želja za postojanjem, svjedno bi mu bilo da li ga ima ili nema)

3. Uz pomoć ovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti Um je takođe sam SVRHA (SMISAO) svoga postojanja, koja se u njemu manifestuje kao psihička sila i pojava u vidu osećanja ZADOVOLJSTVA u vreme kad postoji. (Bez osećanja zadovoljstva njegovo postojanje ne bi imalo nikakve svrhe, ni smisla).

Znanje kao RAZLOG, nezadovoljstvo (zlo) kao UZROK i zadovoljstvo kao SVRHA su tri različita fizička i psihička stanja UMA koja se u vremenu naizmenično, ciklično, većito ponavljaju, uz pomoć kojih UM biva sam svoja POSLEDICA. Dakle, biva nešto različito TROJE u vidu JEDNOGA. (ratzlog + uzrok * svrha = posledica) Ovo najbolje shvatamo na primeru «koka-jaje». Jaje je prvo, mirujuće i odmarajuće satnje UMA u kojem postoji samo ZNANJE (informacija) o koki. Pile je drugo, napregnuto i pokretno, tj. razvojno stanje UMA, kada se UM po znanju o sebi kao koki putem samopreobražavanja materijalizuje i postaje koka. To je stanje u kojem on MORA da se samopreobrazi u koku jer ga tera želja (volja) da se samopreobrazi u koku, pošto bi osećao nezadovoljstvo (zlo) ako to ne bi želeo i radio. Treće stanje UMA počinje kada se UM do kraja samorealizuje i materijalizuje, tj. samopreobrazi u koku, kada nastupa osećanje ZADOVOLJSTVA jer cilj je postignut, pošto je UM postao KOKA. Ovo treće stanje UMA je ujedno i stanje postepenog starenja i umaranja UMA, odnosno, koke, sve dok se energija UMA (koke) potpuno ne potroši i UM (koka) se zbog toga potpuno raspadne i sruši, tj. vrati u ono početno stanje mirovanja i odmaranja, ostavljajući iza sebe novo jaje sa znanjem o sebi (koki) po kojem će se kasnije ponovo, na isti način samopreobraziti u koku.

Sve što postoji, postoji po načinu i principu «koka-jaje», tj. postoji po načinu večitog pretakanja kroz svoja tri prirodna oblika i stanja. Ovo pravilo postojanja važi i za ceo svemir. Kvantno polje (svemirska crna jama) je stanje mirovanja i odmaranja UMA. Zatim sledi naprezanje, kretanje (BIG-BANG) i materijalizacija uma, tj. počinje razvoj svemira. Kad taj razvoj bude završen, tada počinje treće stanje UMA, tj. počinje slabljenje i starenje svemira, i njegovo postepeno vraćanje u prvobitno, mirujuće i odmarajuće stanja, tj. sve ponovo postaje svemirska crna jama – kvantno polje – koje nosi u sebi znanje (informaciju) u vidu sećanja na materijani svemir, po kojem će, nakon odmaranja ponovo da se razvije novi svemir. I tako u prošlost i budućnost beskonačno.


Da bude jasnije – postoje i druge reči (sinonimi) za pojam «UM». To su: JA (JASTVO), SVEST, NAGON SAMOODRŽANJA, BITAK i BOG.

Najpribližnji pogled na svet ovome koji sam ja sada dao stoji u hinduističkoj religiji u kojoj postoje tri boga: Višnu (bog svedržitelj), Brama (stvoritelj) i Šiva (rušitelj). Svedržitelj je Znanje (informacija) jer po znanju se sve u svemiru odvija. Stvoritelj je ŽELJA (volja) za stvaranjem koja kao uzročna sila sve pokreće na stvaranje. A rušitelj je Zadovoljstvo koje se dostiže kada je stvaranje završeno, jer je cilj dostignut. Nakon čega sve počinje po malo da slabi i da se ruši.

Evo jedan citat sažetka upanišada o postojanju UMA (BOGA) koji je podudaran sa ovim gore mojim objašnjenjem postojanja UMA. Razlika je samo što je ovaj opis postojanja UMA u upanišadama izrečen kao dogma i vera, a moje objašnjenje ima svoj temelj u nauci, iskustvu i logici.

CITAT:
«Učenje Upanišada govori kako u cijelom Univerzumu postoji samo jedna jedina stvarnost, a to je Bog. Sve što postoji u Univerzumu u prošlosti, sadašnjosti i budućnosti nastaje iz Boga i nestaje ponovno u njemu, u beskrajnom kruženju stvaranja, održavanja i uništavanja. On je Sunce, Mjesec i zvijezde, planete, svako živo biće, svaka živa i neživa tvar i svaka vrlina, svaki porok, sve dobro i sve loše, svaka misao, svaki osjećaj i svako djelo. On je prostor i vrijeme i sve što postoji u Univerzumu. On je vječan u Univerzumu i transcendira ga istodobno. On je neuobličen, vječan, bezgraničan i svemoćan. On je saguna (manifestiran) i nirguna (nemanifestiran). Očituje se u svem stvorenom i neočitovan je kada sve stvoreno nestane u Njemu. Najviše i najčistije načelo Boga je njegovo neočitovano postojanje, kada cijeli Univerzum nestane u Njemu, kada Sunce, Mjesec, zvijezde, planete, sve živo i neživo prestane postojati, a prostor i vrijeme nestanu. Ovaj neočitovani bitak jedina je postojeća stvarnost. Upanišade sadrže jednu od najviših ideja o Bogu i njegovoj vezi s ljudima i Univerzumom. S pravom im se daje najviše mjesto među velikim filozofijama svijeta. Schopenhauer je rekao: „Nijedno učenje na svijetu nije tako ugodno i uzvišeno kao učenje Upanišada. One su mi bile utjeha u životu i bit će mi utjeha u smrti“.
 
Nema Ljubeka...:(
Pokvareni filozofi i neće da ima posla s takvima...
A baš sam štel ga pitat...

Чуј "питати га"?

Он каже... цитирам:

Ljudi mogu još stotinama ili hiljadama godina tragati za Istinom o postojanju života materije i prirode i tragati za najboljim rješenjeima kako da prevaziđu zlo, a ostvare dobro i kad god se bude desilo da tu Istinu i to rješenje otkriju, to će uvijek da bude ZAKON POSTOJANJA i uvijek će njegovog otkrovitelja slaviti, moliti mu se, pjevati mu pjesme i praviti kipove itd. I uvijek ću to biti ja, pa maker to bilo i poslije moje smrtui – jer ja sam taj Zakon već otkrio.

Дакле, мораш му изрецитовати неку молитву, отпевати песму , извајати његов кип....а не ту нека питања. Каква дрскост!

Сагни се и поклони.
У цркви се ништа не пита него се безпоговрно слуша а ти би да питаш нешто живог месију. Тја.
 
Mislim da mu se ovo nece svideti jer nema kvantnog polja u opticaju :) E moj Dragoljupce a ti se ponadao :)...

Ima,ali i Ljubo je idealista...Mejbi malko više egocentričan,ali to je "odlika" svih velikih
mislilaca...:lol:
Ne smetaju meni idealisti,sve dok se ne zatvore za nova saznanja...

U ovom poslednjem postu i Ljubo greši gde i svi idealisti kad se pozivaju na JEDNO!
Greška je u korištenju atributa...Ne možeš praviti rečima zakone...
A inače ,poslednji mu post u svemu ostalom na tragu Hokingovih shvatanja...
Što se tiče kvatnog polja-objasnioo je šta misli pod tim u prvom postu!
Nije mi baš bistro koji će kerec tu bog-ni po ovom ni po Hokingu nema potrebe da
postoji i da determinira pojave-to je samo kvantno svojstvo +-1 kvanta-njegov spin...
Malo mi rto smušeno deluje-Upanišade je izvor solipsizma te tako i negiranje
komunikacije,a Lao je u toj priči mnogo više od podjebavača kakav je zaista i bio...
A sad Dalaj Lama...:mrgreen:

Mislim da je ovo prava prilika da Ozi i sledbenici razmotre,s tim u vezi,čuvenu izreku
Vuka S.Karađića "Kome je suđeno da bude yeban,tome i same gaće spadaju...":hvala:
 
Ima,ali i Ljubo je idealista...Mejbi malko više egocentričan,ali to je "odlika" svih velikih
mislilaca...:lol:
Ne smetaju meni idealisti,sve dok se ne zatvore za nova saznanja...

U ovom poslednjem postu i Ljubo greši gde i svi idealisti kad se pozivaju na JEDNO!
Greška je u korištenju atributa...Ne možeš praviti rečima zakone...
A inače ,poslednji mu post u svemu ostalom na tragu Hokingovih shvatanja...
Što se tiče kvatnog polja-objasnioo je šta misli pod tim u prvom postu!
Nije mi baš bistro koji će kerec tu bog-ni po ovom ni po Hokingu nema potrebe da
postoji i da determinira pojave-to je samo kvantno svojstvo +-1 kvanta-njegov spin...
Malo mi rto smušeno deluje-Upanišade je izvor solipsizma te tako i negiranje
komunikacije,a Lao je u toj priči mnogo više od podjebavača kakav je zaista i bio...
A sad Dalaj Lama...:mrgreen:

Mislim da je ovo prava prilika da Ozi i sledbenici razmotre,s tim u vezi,čuvenu izreku
Vuka S.Karađića "Kome je suđeno da bude yeban,tome i same gaće spadaju...":hvala:
A što se ti klanjaš bogcu Hokingu? :mrgreen: (Hokingovo NIŠTA je ipak NEŠTO!)
 
Poslednja izmena:
Све ово сам читао од дотичног још пре десетак и више година негде мислим 2000.или 2001. на једном тадашњем форуму у коме је и он учествовао. Нисам веровао да се још тиме бави и то исто проповеда.

injaooo..ko mu kaažeee..

ne znamo KO ovde svakih pet meseci ekshumira svoje postove od pre isusa
ne znamo KO ovde umesto zareza koristi "šopenhauer!" i verujem pri tom, trza glavom..

Ljubo jeste najveći smor svih vremena Serbiancafea i jeste bio predmet sveopšte sprdačine i komendije, ali je Ljubo bar autentik.
Nije snifao šopenhaurove gaće dok mu se ne zazeleni u pameti

Nekada je SC bio forum sa najboljim zezanjem, dok se nisu pojavili moderatori, klonovi, nedoiebane bakute i neostvareni biznismeni.
Uselila se mržnja, nepoverenje, ali pamtim nekoliko autentičnih likova

Ljubo, sa svojim knjigama
Tetra, sa svojim teorijama zavere, iluminatima i drakoncima
QPublic, dečko sa najblesavijim vicevima o malju
itd..
 
DRAGOLJUB69:
Ima,ali i Ljubo je idealista...Mejbi malko više egocentričan,ali to je "odlika" svih velikih mislilaca...
Ne smetaju meni idealisti,sve dok se ne zatvore za nova saznanja...
Zakon postojanja nije idealizam (jer negira religiskog boga), niti je materijalizam (jer u nauci se danas zna da materije nema).

Zakon postojanja je nešto treće. On bazira na naučnom iskustvu postojanja energije koja se objektivno manifestuje kao fizički proces (radnja) naprezanja i kretanja. I bazira na iskustvu iz oblasti psihologije u vezi postojanja svesti koja se subjektivno manifestuje kao psihički proces (radnja) opažanja, osećanja (dobra-zla), pamćenja, mišljenja i razumevanja. Ovih sedam fizičkih i psihičkih procesa (radnji) su ono što zovemo imenom «svemir», jer dok ovi procesi traju svemira ima, kad prestanu, svemir nestaje i ostaje samo svemirska crna jama, tj. kvantno polje koje je postojalo i pre svemira. Onaj ko ovo ne može da shvati na primeru svemira, neka to za sada (dok u potpunosti ne shvati Zakon postojanja) shvati na primeru čoveka. Dok u čoveku ovi fizički i psihički procesi traju, čoveka ima. Kad prestanu da traju, čovek se raspada i nestaje.

Dalje, imajući na umu da fizički i psihički procesi (radnje) ne mogu postojati sami po sebi, već mora postojati njihov vršilac, koji je i po logici i po iskustvu nedeljiv od svoje radnje, to se pitanje uzroka svemira svodi na pitanje pronalaženja tog uzroka, odnosno vršioca fizičkih i psihičkih radnji.

Naravno, to su kvantna polja i čestice koje se naprežu i kreću, jer u nauci se zna da osim njih ničeg drugog nema za šta bi se moglo tvrditi da postoji, pa se tako Zakon postojanja svodi samo na traženje i davanje objašnjenja postojanja kvantnog polja i njegovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.

To objašnjenje se dobija analizom kauzalnog odnosa između fizičkih i psihičkih procesa (radnji) kada se dolazi do zaključka i saznanja da su fizički i psihički procesi uzajamno, naizmenično uslovljeni i da jedni bez drugih nisu mogući. Pa se tako Zakon postojanja svodi na zaključak da je kvantno polje svemira JEDINO koje postoji – i to, samo po sebi - uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, u vidu sile i pojave poznate nam pod imenom «nagon samoodržanja». Postoji tako što se većito, ciklično, uvek iznova pretače kroz svoja TRI prirodna oblika i stanja – 1. neaktivno, mirujuće, nenapregnuto: 2. aktivno, pokretno, napregnuto, razvojno i rastuće: i 3. opuštajuće, stagnirajuće i skupljajuće, sve dok se ponovo ne vrati u neaktivno stanje, tj. u mirujuće.

U ovom poslednjem postu i Ljubo greši gde i svi idealisti kad se pozivaju na JEDNO!

Mislim da ne grešim. Kada se do kraja razume da je jedina mogućnost da nešto postoji to, da TO koje hoće da postoji, mora postojati samo po sebi kao svoj razlog, uzrok, svrha i posledica, od uvek i zauvek, iz razloga jer nije moglo nastati iz NIŠTA i da mora da postoji u vidu nagona samoodržanja i to isključivo uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, po načinu večitog pretakanja kroz svoja TRI prirodna oblika i stanja, tada je jasno da će postojanje uvek da bude JEDNO, bez obzira na brojnost i različitost njegovih fizičkih i psihičkih manifestacija. Biće JEDNO zato jer će uvek iznova i počinjati i završavati u JEDNOM.

Nije mi baš bistro koji će kerec tu bog-ni po ovom ni po Hokingu nema potrebe dapostoji i da determinira pojave-to je samo kvantno svojstvo +-1 kvanta-njegov spin...

Nije mi cilj da to JEDNO koje POSTOJI nazivam imenom, ni «kvantno polje», ni «bog», ni «svest», ni, «bitak» jer iza svih tih reči stoje mutni i jasno nedefinisani pojmovi, za koje niko ne zna šta tačno znače. Cilj mi je da to JEDNO koje postoji zovemo imenom «nagon samoodržanja», za koji svi znamo šta znači, jer nagon samoodržanja smo mi sami. Mi u svojstvu sile i pojave zvane "nagon samoodržanja" nosimo u sebi i znamo odgovore na sva egzistencijalna pitanja – ŠTA, KAKO i ZAŠTO.

Malo mi to smušeno deluje - Upanišade je izvor solipsizma te tako i negiranje
komunikacije, a Lao je u toj priči mnogo više od podjebavača kakav je zaista i bio...

Onaj ko je pisao Upanišade tačno je znao o čemu govori i piše, ali nažalost, izrekao ih je kao dogmu i veru, bez iskustvenog i logičkog objašnjenja i pokrića. No, mi, na osnovu sveg današnjeg našeg iskustva iz oblasti prirodnih nauka i psihologije lako dolazimo do istih zaključaka i saznanja. To je veoma bitno – podići svetske vere sa novoa dogmi na nivo nauke i filozoifije i tako ujediniti i spasiti svet od štetnog delovanja svetskih organizovanig religija i religiskih podeljenosti, sukoba i netrpeljivosti.
 
A što se ti klanjaš bogcu Hokingu? :mrgreen: (Hokingovo NIŠTA je ipak NEŠTO!)
Klinački podjebavaš Rile...
U gornjem tekstu kažem : "Nije mi baš bistro koji će kerec tu bog-ni po ovom ni po Hokingu nema potrebe da
postoji i da determinira pojave-to je samo kvantno svojstvo +-1kvanta-njegov spin."
Drugim rečima komentarišem da je nelogično i jedno i drugo zajedno-kvantnim događajima koje je opisao (ne
baš sjajno!)je bog nepotreban,a isto tvrdi i Hoking...Nigde ne stoji da to tvrdim i ja!
Time me tovari i onaj Znatiželjni,a očigledno je da se moje shvatanje determinizma dijametralno razlikuje od
Hokingovog,jer meni sama inteligentna svojstva kvanta nisu dovoljno objašnjenje! Nastanak kvanta iz ničeg
-tj.iz kvantnog polja (koje je ništa za naša shvatanja zbog nedostajućih čula i umnih akomodacija!) po
meni je tajna postojanja oko koje će se još podugo lomiti koplja dok nauke ne razotkriju jasno izvor nastajanja!
 
Poslednja izmena:
injaooo..ko mu kaažeee..

ne znamo KO ovde svakih pet meseci ekshumira svoje postove od pre isusa
ne znamo KO ovde umesto zareza koristi "šopenhauer!" i verujem pri tom, trza glavom..

Ljubo jeste najveći smor svih vremena Serbiancafea i jeste bio predmet sveopšte sprdačine i komendije, ali je Ljubo bar autentik.
Nije snifao šopenhaurove gaće dok mu se ne zazeleni u pameti

Nekada je SC bio forum sa najboljim zezanjem, dok se nisu pojavili moderatori, klonovi, nedoiebane bakute i neostvareni biznismeni.
Uselila se mržnja, nepoverenje, ali pamtim nekoliko autentičnih likova

Ljubo, sa svojim knjigama
Tetra, sa svojim teorijama zavere, iluminatima i drakoncima
QPublic, dečko sa najblesavijim vicevima o malju
itd..
E,ali stvarno!:hahaha::rotf:
 
Dobro jutro Dragoljube :) ili je za tebe vec podne ili vece :) ne znam na kom delu planete bitstvujes :)

Brojutro...Kakve veze ima gde sam kad se planeta ionako vrti i putuje...Mi smo,naime,svemirski putnici,samo što
je to nama notmalno...Poput mrava koji ti uđe u kabinu automobila i ti ga voziš...Nešto se ljulja i drma,ali sve ostalo
je normalno...:eek::lol:
(Ustanem ponekad zaista rano i pišem,a jutros mi pisanje baš i nije štos...)
 
Ljubo ti si samo izmesao sva stecena znanja u sebi i pokusao ih objasniti na svoj nacin pre svega sebi samom kao sto kvantna fizika tezi da se ujedini sa teorijom nastanka univerzuma...
Ja nisam citao Upanishade pa sam sam dosao do slicnog zakljucka tj.Da nismo Jedno ne bi ni bili deo ove realnosti ne bi osecali ovo sto osecamo ...Ti govoris nesto slicno kao i svi mi ali na svoj nacin.Nista tu nije revolucionarno.Neki ljudi-projekcije odu previse u materijalizam,neki u idealizam i tu ne mozes nista uciniti jer oni su potreba Bica da se izrazi na takav nacin kroz te svoje projekcije i uvek ce postojati kao takve...To su u stvari stanja svesti i ne svesti o nama kao Bicu koje jesmo.Zasto se ispoljavamo na takve nacine i uopste u stvari?Pa da bi opravdali svrhu svog postojanja.Svrhe medjutim nema mi jednostavno Jesmo ikada vec jesmo daj da ucinimo nesto sa sobom da se ne osecamo tako sami u svemu ovome i onda se mi projektujemo-delimo sebe-dajemo sebe i odricemo se sebe kroz druge koji jesu mi ustvari.Stvorili smo zidove oko nas koji jesu mi i koji su naizgled neprobojni,oni moraju postojati da bi se mi osecali kao da smo na cvrstom tlu jer od necega se mora poceti...Tu bih sada ja mogao ubaciti da smo pokusali totalno iskljuciti sebe iz spoznaje,stvoriti od sebe Bice koje se projektuje u nize aspekte svesnosti gde smo samo paramecijum koji opet tezi da se usavrsava da postane nesto vise nego sto jeste(a drugi to nazivaju voljom)Pa usavrsavamo sebe postanemo biljke na vetru i zivotinje u morima i na kopnu opet ne svesni sebe razumom kao bica koje jesmo,medjutim nesto nas tera da se sve vise i vise uzdizemo ka sebi jer znamo da se samo zavaravamo ali to nam je tako lepo onda dodjemo do coveka gde opet nastavljamo sebe da zavaravamo da bi odrzali projekciju zivom...Medjutim sve vise i vise tezimo ka tome da postanemo Budni-Svesni onoga sto uistinu jesmo,mi se polako budimo iz tog sna u koji smo upali osvescujuci sebe sve vise i vise dok na kraju ne kolabriramo u jedno kao apsllut,a sto nikako ne zelimo jer smo to vec bili mnogo puta i znamo da to nikuda ne vodi osim u ludilo koje i ispoljavamo kroz sve ovo sto jesmo.I to je taj nas zacarani krug-nikuda ne idemo a svuda idemo...Pucamo po svim savovima i zasivamo sebe...
Tu bi mogli da ubacimo sada teoriju big banga i da se ona i dalje odvija i ako ustvari nije ni pocela i da ce se urusiti i ako nije ni krenula nigde i da ce mo se rasprsiti u sebi dok nas ne progutaju i zadnji zracak svetlosti koji smo stvorili crne rupe i ako nismo ni poceli da se rasprsujemo vec samo stvaramo te privide sebe kroz druge...
Eto to ti je pokusaj mojih reci da opisem ono sto osecam od strane Bica koje jesam a i te reci su samo nasa izmisljotina u kojoj smo se izgubili na isti nacin kao i u svemu a samo da bi pravdali i pravdali ...sebe.
 
Ljubo ti si samo izmesao sva stecena znanja u sebi i pokusao ih objasniti na svoj nacin pre svega sebi samom ...
Eto to ti je pokusaj mojih reci da opisem ono sto osecam od strane Bica koje jesam a i te reci su samo nasa izmisljotina u kojoj smo se izgubili na isti nacin kao i u svemu a samo da bi pravdali i pravdali ...sebe.
E ovo ja ponavljam idealistima od kako sam zavirio na forum,ali i sam vodim računa da je to takvo sranje od reči...
Reči su znakovi podsećanja na doživljene pojave islikane po zidovima pećina i posle kartušima ispisane...Njima
objasniti nešto je isto kao bure vode presuti u flašu od litre...Nešto stane,ali šta s "ostatkom " svemira?
 
Pisao sam vec o tome kako ja shvatam-reci delim na objektivne,polu apstraktne/polu objektivne i apstraktne.Kada uvidis Dragoljube da su one velikom vecinom ove dve zadnje vrste shvastices da je sve nebulozno i to je stepenica vise u dizanju svesti (time ne kazem da sam ja nesto iznad ili ti ispod nekog nivoa svesti niti mi je to namera i to je zabluda kao i sve drugo)to je korak coveka da na sve oko sebe gleda kroz cinizam...
 
Pisao sam vec o tome kako ja shvatam-reci delim na objektivne,polu apstraktne/polu objektivne i apstraktne.Kada uvidis Dragoljube da su one velikom vecinom ove dve zadnje vrste shvastices da je sve nebulozno i to je stepenica vise u dizanju svesti (time ne kazem da sam ja nesto iznad ili ti ispod nekog nivoa svesti niti mi je to namera i to je zabluda kao i sve drugo)to je korak coveka da na sve oko sebe gleda kroz cinizam...
Pa i na sebe druže...:hahaha:
No,ali cinizam tu ne pomaže-čak odmaže...
Gledaš malo raširenijih umnih očiju i to je sve...
Da zaista nešto shvatimo-nismo u stanju...Koliko li ću puta ponoviti da nemamo sva čula za sve dimenzije
ovog yebenog postojanja,a ni klempu koja bi i da ih imamo-to sve promišljala..
.:roll:
 
Pa i na sebe druže...:hahaha:
No,ali cinizam tu ne pomaže-čak odmaže...
Gledaš malo raširenijih umnih očiju i to je sve...
Da zaista nešto shvatimo-nismo u stanju...Koliko li ću puta ponoviti da nemamo sva čula za sve dimenzije
ovog yebenog postojanja,a ni klempu koja bi i da ih imamo-to sve promišljala..
.:roll:

Smiri se, utišaj malo svoj ego. Ko ti je to rekao (slagao te je) da Umom shvataš??? Umom stvaraš, razumom projektuješ i razumiješ dok Duhom shvataš. Shvataš? Stoga, Izvan užeg razuma (čovjeka) postoji širi razum (planete, zvijezde, galaksije) a izvan svih razuma postoji UM univerzuma. Um je stvaralac svih razuma. Um ne postoji izvan projekcije, U apsolutu, Um je samo jedno Ja u jednini Jastva. Stoga, svako to jedno Ja iz jednine Jastva jeste jedan Um u projekciji svog ličnog univerzuma. UM, dakle, služi svim drugim Ja iz Jastva da se njegovim posredstvom spoje jedni s drugima i stim spoznaju ono što oni nisu, te je kao takav prisutan u svakom jednom pokretu, u svakom jednom odnosu, u svakoj misli. No Umom ne možeš do apsoluta. Um je posrednik u spoznaji ali ne i u saznanju Sebe-apsoluta. Apsolut jedino možeš ZNATI ne-posredno. Duhom obuhvataš sve što pripada interesnoj sferi jednog domena. Duhom shvataš.

Dakle, KO SI TI... koji Umom stvaraš, koji razumom projektuješ, koji Duhom shvataš??? KO SI TAJ 'TI'?
TI si Biće koje je jedino prisustno u svakom aspektu postojanja (Sebe), kako u apsolutu (suštini), tako i u Umu i projekcijama. Biće je apsolutno; apsolutno prisutno u svemu.
 
Poslednja izmena:
DRAGOLJUB69
Ima,ali i Ljubo je idealista...Mejbi malko više egocentričan,ali to je "odlika" svih velikih
mislilaca...
Ne smetaju meni idealisti,sve dok se ne zatvore za nova saznanja...

U ovom poslednjem postu i Ljubo greši gde i svi idealisti kad se pozivaju na JEDNO!
Greška je u korištenju atributa...Ne možeš praviti rečima zakone...
A inače ,poslednji mu post u svemu ostalom na tragu Hokingovih shvatanja...
Što se tiče kvatnog polja-objasnioo je šta misli pod tim u prvom postu!
Nije mi baš bistro koji će kerec tu bog-ni po ovom ni po Hokingu nema potrebe da
postoji i da determinira pojave-to je samo kvantno svojstvo +-1 kvanta-njegov spin...
Malo mi rto smušeno deluje-Upanišade je izvor solipsizma te tako i negiranje
komunikacije,a Lao je u toj priči mnogo više od podjebavača kakav je zaista i bio...
A sad Dalaj Lama...

Mislim da je ovo prava prilika da Ozi i sledbenici razmotre,s tim u vezi,čuvenu izreku
Vuka S.Karađića "Kome je suđeno da bude yeban,tome i same gaće spadaju...

Na ovaj tvoj post br. 34. dao sam odgovor u mom postu br. 37, koji je moderator postavio sa zakašnjenjem od 12 sati zbog obaveznog pregleda prva tri posta kada su u pitanju postovi novih članova fpruma.
 
injaooo..ko mu kaažeee..

ne znamo KO ovde svakih pet meseci ekshumira svoje postove od pre isusa
ne znamo KO ovde umesto zareza koristi "šopenhauer!" i verujem pri tom, trza glavom..

Ljubo jeste najveći smor svih vremena Serbiancafea i jeste bio predmet sveopšte sprdačine i komendije, ali je Ljubo bar autentik.
Nije snifao šopenhaurove gaće dok mu se ne zazeleni u pameti

Nekada je SC bio forum sa najboljim zezanjem, dok se nisu pojavili moderatori, klonovi, nedoiebane bakute i neostvareni biznismeni.
Uselila se mržnja, nepoverenje, ali pamtim nekoliko autentičnih likova

Ljubo, sa svojim knjigama
Tetra, sa svojim teorijama zavere, iluminatima i drakoncima
QPublic, dečko sa najblesavijim vicevima o malju
itd..

ја сам тада имала 10 година
 

Back
Top