Vode li sve religije istom Bogu ???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eno Besmrtna izražava protest protiv onih koji se bave blaćenjem tuđe religije.

To se verovatno odnosi na baću i sestre Jehovine svedoke koji su napisali knjigu o svim mogućim religijama sveta. :D

Nego.. htela ja nešto drugo da pitam...
Za sebe sam sasvim sigurna da ne bih postala Jehovin svedok.. ali recimo..
Moj muž odluči da vam se pridruži. I sad.. meni ne smeta to što će on obijati pragove i ispovedati istinu de god mu se ukaže prilika..
a hoće li njemu smetati to što je oženjen ženom koja neće u JS?
Da li bi morao da se razvede? :( A deca? :sad2:
 
Eno Besmrtna izražava protest protiv onih koji se bave blaćenjem tuđe religije.

To se verovatno odnosi na baću i sestre Jehovine svedoke koji su napisali knjigu o svim mogućim religijama sveta. :D

Nego.. htela ja nešto drugo da pitam...
Za sebe sam sasvim sigurna da ne bih postala Jehovin svedok.. ali recimo..
Moj muž odluči da vam se pridruži. I sad.. meni ne smeta to što će on obijati pragove i ispovedati istinu de god mu se ukaže prilika..
a hoće li njemu smetati to što je oženjen ženom koja neće u JS?
Da li bi morao da se razvede? :( A deca? :sad2:

to dal bi njemu smetalo ne znam :D

ne ne bi morao da se razvede ... eto :aha:

a ni deca se ne bi razvela :confused:

zna se sta je Biblijski temelj za razvod :aha:
 
to dal bi njemu smetalo ne znam :D

ne ne bi morao da se razvede ... eto :aha:

a ni deca se ne bi razvela :confused:

zna se sta je Biblijski temelj za razvod :aha:

Pokušavaš da budeš duhovita? :confused:

Pitala sam da li bi mu smetlo da vam se pridruži... i da li bi morao i decu da vodi na te vaše sastanke i vaspitava ih kao Jehovine svedoke...
kad već moram da ti crtam...

Znači neko ko je JS ne sme da sutpi u brak sa osobom koja nije član iste organicazije, a novajlije primate iako su u braku sa osobama nezainteresovanim za Jehovu...:think:
:dontunderstand:
 
Pokušavaš da budeš duhovita? :confused:

Pitala sam da li bi mu smetlo da vam se pridruži... i da li bi morao i decu da vodi na te vaše sastanke i vaspitava ih kao Jehovine svedoke...
kad već moram da ti crtam...

Znači neko ko je JS ne sme da sutpi u brak sa osobom koja nije član iste organicazije, a novajlije primate iako su u braku sa osobama nezainteresovanim za Jehovu...:think:
:dontunderstand:

:confused:

a sto bi mu smetalo da se pridruzi:confused:

i kod nas ne postoji MORANJE

pitanje je dal bi zeleo decu da tako vaspitava... dal bi shvatao svoju odgovornost pred Bogom...

takodje i ovo drugo da ne smemo nije tacno...

imas dalje pitanja ? :aha:
 
:confused:

a sto bi mu smetalo da se pridruzi:confused:

i kod nas ne postoji MORANJE

pitanje je dal bi zeleo decu da tako vaspitava... dal bi shvatao svoju odgovornost pred Bogom...

takodje i ovo drugo da ne smemo nije tacno...

imas dalje pitanja ? :aha:
Ti si se pretvorila u pravog namazanog trgovačkog putnika i ništa ti ne verujem...:roll:
možemo da ćaskamo u kafani, ali ovde od sad pričam samo sa bratom Vorkijem...
 
možda je lako šaliti se tuđim porodicama.. probaj da se šališ svojom...:(

Kome vjerovati ? :rtfm:

Dalaj-lama, budistički vjerski vođa, rekao je: ”Ja vjerujem da je svrha našeg života tragati za srećom.“ Zatim je objasnio kako on smatra da se sreća može postići vježbanjem, odnosno discipliniranjem svog uma i srca. ”Um je“, rekao je, ”sve što je potrebno da bi čovjek postigao potpunu sreću.“ On ne smatra da je za postizanje sreće potrebno vjerovati u Boga. :heart:

Za razliku od toga razmotri primjer Isusa, koji je imao jaku vjeru u Boga i čija su učenja stoljećima utjecala na stotine milijuna ljudi. Isus je bio zainteresiran za to da ljudi budu sretni. On je svoju poznatu Propovijed na gori započeo govoreći o devet stvari koje uzrokuju sreću — započeo ju je s devet izraza koji počinju sa: ”Sretni su..:heart:

Što ti misliš ? :bye:
 
Dvije naše sestre na Šri Lanki iznenadile su se kad ih je jedna budistkinja srdačno pozvala u kuću, rekavši im da su one odgovor na njenu molitvu. Ispričala im je da je njena kći nedavno počinila samoubojstvo zbog toga što ju je ona bila kaznila. Budistički svećenik kojem se obratila da je utješi rekao joj je da će se njena kći ponovno roditi i vratiti se kako bi joj se osvetila. To je uplašilo ovu ženu. Jedna njena prijateljica rekla joj je da kršćani u to ne vjeruju. Tako se ova žena molila da upozna prave kršćane, misleći da će naići na nekog katolika. Umjesto toga, posjetile su je naše sestre te su je utješile biblijskom istinom. Ona sada, usprkos protivljenju budističkog svećenika, proučava Bibliju. :heart: :bye:
 
Panya je, odrastao kao budist u jednoj kući uz kanale Bangkoka (Tajland). Učili su ga da su patnje posljedica zlih djela iz prošlih života i da mogu prestati tek ako se čovjek oslobodi svih svojih želja. Kao i druge iskrene budiste, i njega su učili da duboko poštuje mudrost budističkih monaha, koji su odjeveni u haljine boje šafrana svako jutro dolazili u kuće po milostinju. Prakticirao je meditaciju i sakupljao kipove Buddhe u uvjerenju da pružaju zaštitu. Nakon što je doživio tešku nesreću, u kojoj je ostao paraliziran od struka naniže, Panya je posjećivao budističke samostane, iskreno se nadajući da će čudom ozdraviti. Međutim, niti je ozdravio niti je doživio duhovno prosvjetljenje. Umjesto toga, došao je u doticaj sa spiritizmom i počeo se njime baviti. :heart: :bye:
 
ti se salis sa svojom a ne ja :cao:

aj probaj da ubaciš neki artgument u razgovor.. kao na primer..
gde sam se ja to našalila?
Misliš da nije moguće da naiđu Jehovini svedoci, on im otvori vrata, porazgovara sa njima i korak po korak poželi da im se pridruži?
Gde je tu šala?

A jel šala da se moja deca neće razvesti od mene ili je to samo nebuloza? :rtfm:

I šta si se okomila na mene.. diram li te ja?
 
Biblija klasifikuje grehe...

blud je tezi greh naravno ...

a masturbacija je necista navika ...

a pravi hriscani se bore da greh ne ovlada njima :cao:

da ne trazim sad citate moze i ovako zar ne...:aha:

al nikakvu vrednost nema pred bogom samo ne ciniti grehe ukoliko je nekome srce zatrovano zlom:cao:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pitanje za tebe:
Da li je JS dozvoljena masturbacija?

Već ste imali mali milion odgovora, da Jehovinim Svjedocima nije zabranjeno ništa.

No, vi to sve i znate, nego vam "vrag neda mira".

Luka 6:45 - Dobar čovjek iznosi dobro iz dobre riznice srca svojega, a zao čovjek iznosi zlo iz svoje zle riznice, jer usta njegova govore ono čega mu je srce puno. :heart: :bye:
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top