Molitva Bogu

Baldwin IV

Ističe se
Poruka
2.178
Zasto se ljudi mole Bogu da im uslisi ovo ili ono za njihovu dobrobit? Recimo, zdravlje. Imaju tesko oboljenje i mole Boga da ozdrave. Zasto im Bog ne pomogne odmah i bez da pitaju? Zasto "ceka" da ga ljudi mole?
 
Zasto se ljudi mole Bogu da im uslisi ovo ili ono za njihovu dobrobit? Recimo, zdravlje. Imaju tesko oboljenje i mole Boga da ozdrave. Zasto im Bog ne pomogne odmah i bez da pitaju? Zasto "ceka" da ga ljudi mole?

Срећан си што не знаш када и како се моли Богу.
Ја ти нећу открити, остани срећан.
 
Zasto se ljudi mole Bogu da im uslisi ovo ili ono za njihovu dobrobit? Recimo, zdravlje. Imaju tesko oboljenje i mole Boga da ozdrave. Zasto im Bog ne pomogne odmah i bez da pitaju? Zasto "ceka" da ga ljudi mole?
Bog nam daje ono sto je potrebno za nas, a ne ono sto mi mislimo da treba. Molitva u svakom slucaju je dobra, jer nekad molimo za nesto, a dobijemo bolje po nas...mislim da je idealno stanje kojem covjek treba teziti stanje u kojem je molila Rabija Al-Adawiyye. Molitva Rabie al-Adawiyye bila je: "O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, tada daj neka u paklu izgorim, ako te obožavam radi nade u raj, onda mi ga ne daj. No ako te obožavam zarad tebe samoga, ne ustegni od mene svoju vječnu krasotu!"
 
Interesantno mi je kako olako tumacite moje pitanje kao da ja sam imam to misljenje. To je uopsteno pitanje. Zanima me kako ljudi gledaju na to.

Имаш две врсте молитве, стварну и ради реда.

Рећи ћу ти ову "ради реда" :
Господе наш Исусе Христе сине божији, помилуј ме грешнога

Стварну ти нећу рећи.
 
Zasto se ljudi mole Bogu da im uslisi ovo ili ono za njihovu dobrobit? Recimo, zdravlje. Imaju tesko oboljenje i mole Boga da ozdrave. Zasto im Bog ne pomogne odmah i bez da pitaju? Zasto "ceka" da ga ljudi mole?
Да би молитва „радила“, потребна је огромна снага. Снага вере. А да би било снаге, потребно је, пре свега, да преци буду духовно јаки. Особа рођена од обичних родитеља неће имати такву моћ. Наравно, они који имају духовну снагу морају је непрестано развијати...

Ево приближна листа нивоа магијске моћи према Карлосу Кастанеди (узгред, Кастанеда је описао само прва 4 нивоа). Обичан човек неће достићи и први ниво, ово је наша судбина за обичне људе.

аутор је неки „Странник”. У своjој књизи, Странник даје опис свих седам капија. Одакле долази информација није прецизирано, али се подразумева да је из сопственог искуства. Можда је тако, можда није. Немогуће је проверити.

Капија 1 – откривање могућности луцидности сна и откривање постојања тела снова, тј. постижући луцидан сан, човек у сну схвата да спава и открива да у сну има тело уз помоћ којег делује у сну;

Капија 2 - згушњавање тела сна, откривање неорганских интелигентних бића у луцидном сну, која постоје сама по себи и нису плод маште сањара; споља продиру у сан; могући контакт са њима;

3. капија – спајање сна и физичке стварности, односно астрална пројекција, путовање у танком телу (тело снова) кроз густе и танке светове, сви углови земаљске кугле на физичком плану и било који други свет постају доступни, али само на преглед, немогуће је понети било шта са собом или бар померити, чак ни трун прашине;

4. капија - продор у туђе снове, заједнички снови;

5. капија – вукодлак, човек достиже такав енергетски ниво када вољна промена изгледа тела из снова доведе до исте промене у физичком телу;

6. капија – стварање двојника, тј. тело снова постаје толико густо да постаје видљиво чак и обичним људима и може утицати на објекте физичког света, власник двојника га може послати било где да изврши било коју радњу, док остаје на месту;

7. капија - је излаз на божански ниво (схватајте како хоћете, аутор не улази у детаље).

Наравно, овде се заправо не пише о молитви, већ о црној магији. Али само погледајте какве способности има духовно јака особа у поређењу са обичним људима
 
Poslednja izmena:
Zasto se ljudi mole Bogu da im uslisi ovo ili ono za njihovu dobrobit? Recimo, zdravlje. Imaju tesko oboljenje i mole Boga da ozdrave. Zasto im Bog ne pomogne odmah i bez da pitaju? Zasto "ceka" da ga ljudi mole?
Не чека Бог за све, много даје и без нашег мољења...

Људи и не знају зашта све треба да се моле, па много добијају "за џаба", незаслужено, као поклон од Бога Родитеља, кредит

Тражи Бог молитву због човека самог, да би се човек више везао за Христа, па да и човек постане добродавалац који даје много пута пре но што му траже доброту, сличан дародавац ко Дародавац...

Иначе сврха молитве је тражење Бога, намена молитве је богоопштење, а циљ молитве су добра дела у оквиру заповеденог Богом.
 
I kad se moliš kako si siguran da si pogodio "pravog" boga? 🤔
Наравно никако. Савремени човек је потпуно одсечен од "pravog" boga". Зато молитва и не функционише. Ово је својство нашег света: одсечени смо од Бога - и тачка. Потребне су деценије интензивног духовног рада да бисмо се приближили правом Богу
 
Имаш две врсте молитве, стварну и ради реда.

Рећи ћу ти ову "ради реда" :
Господе наш Исусе Христе сине божији, помилуј ме грешнога

Стварну ти нећу рећи.
То си сад измислио...

Исусова молитва је врх мољења Богу, ко шлаг на торту, а не отаљавање које ти је у машти...
 
Наравно никако. Савремени човек је потпуно одсечен од "pravog" boga". Зато молитва и не функционише. Ово је својство нашег света: одсечени смо од Бога - и тачка. Потребне су деценије интензивног духовног рада да бисмо се приближили правом Богу
Потребно ти је пар секунди да почнеш да се молиш...

Бог те чује увек, али ако верујеш у то што се молиш ... Вера да Бог слуша је основ свега, па самим тим и молитве...
 
Потребно ти је пар секунди да почнеш да се молиш...

Бог те чује увек, али ако верујеш у то што се молиш ... Вера да Бог слуша је основ свега, па самим тим и молитве...
Наравно, молитва неће пропасти и човек ће добити оно што заслужује, али мало је вероватно да ће Бог високо ценити молитве обичног светског човека. Потребан је упоран рад...
 
Потребно ти је пар секунди да почнеш да се молиш...

Бог те чује увек, али ако верујеш у то што се молиш ... Вера да Бог слуша је основ свега, па самим тим и молитве...
što kaže jedan rumunski sveštenik, bog uslišava svaku iskrenu molitvu samo malo njih ne prihvata povratnu informaciju :D
 
što kaže jedan rumunski sveštenik, bog uslišava svaku iskrenu molitvu samo malo njih ne prihvata povratnu informaciju :D
Тај лупа...

Не услишава се увек, већ скоро увек... Некад не можеш да носиш то што тражиш, па ти Бог не да, да не би дар упропастио и био проказа вери и околини...
 

Back
Top