Modernizacija religije

U ponedeljak rano su mu došli na grob, znači u nedelju.

Šah-mat, bato... :(Ali krši svesno i dalje 4. Zapovest , ko ti brani, kad ne umeš da čitaš...
Sta je za tebe rano bato,pre izlaska sunca ili malo kasnije ?
Inace u pravu si -Isus je zaista vaskrsao u nedelju,vrlo rano sto ce reci nakon sto je sunce izaslo i osvanuo PRVI DAN !!!

...nego sta ono rece,pomenuo si neki sah mat ??? 😁

Sta je za tebe rano bato,pre izlaska sunca ili malo kasnije ?
Inace u pravu si -Isus je zaista vaskrsao u nedelju,vrlo rano sto ce reci nakon sto je sunce izaslo i osvanuo PRVI DAN !!!

...nego sta ono rece,pomenuo si neki sah mat ??? 😁
U ponedeljak u cik zore su mu došli. Da izbegnu radoznale poglede sadukejaca, koji su merkali koga bi još mogli razapeti. I nisu ga našli u grobu. Znači vaskrsao u nedelju.

Šah-mat, bato...

U ponedeljak u cik zore su mu došli. Da izbegnu radoznale poglede sadukejaca, koji su merkali koga bi još mogli razapeti. I nisu ga našli u grobu. Znači vaskrsao u nedelju.
Kakav bre ponedeljak jado matematicka,jel znas ti koji je dan nakon subote, i to ono bas nakon "veceri subotne" ?
Pazi sta je zapisao apostol:

Mat.28.1-6:
" A po večeru subotnom na osvitak prvoga dana nedjelje dođe Marija Magdalina i druga Marija da ogledaju grob.
I gle, zemlja se zatrese vrlo; jer anđeo Gospodnji siđe s neba, i pristupivši odvali kamen od vrata grobnijeh i sjeđaše na njemu.
A lice njegovo bijaše kao munja, i odijelo njegovo kao snijeg.
I od straha njegova uzdrktaše se stražari, i postadoše kao mrtvi.
A anđeo odgovarajući reče ženama: ne bojte se vi; jer znam da Isusa raspetoga tražite.
Nije ovdje: jer ustade kao što je kazao. Hodite da vidite mjesto gdje je ležao Gospod..."

Šah-mat, bato...
Ovaj put se potpuno slazem,dobio si sah mat i red je da to konacno javno priznas i priznas da je Isus Hristos zaista vaskrsao u prvi dan sedmice kojeg danas nazivamo nedeljom...
...a onu pricu sa ponedeljkom slobodno si okaci macki o rep. :mazi:

Screenshot_20240601_202844_Chrome.jpg

Браћа католици се модернизују:
У Пољској сматрају да је учешће свештеника РКЦ у „благослову“ истополних парова искорак за ЛГБТ католике.

Римокатолички свештеник у Пољској, заједно са представницима протестантских цркава, учествовао је у екуменској церемонији „благосиљања“ за истополне парове.

Дана 17. маја, током екуменске службе у евангелистичко-реформатској парохији у Варшави, којој су присуствовали Михал Јаблонски, пастор евангеличке реформисане парохије, Галина Радац, „пастор“ из Евангелистичке цркве аугзбуршке конфесије и католички свештеник Адам Свиерзи, одржана је заједничка молитва, након које је, према пољском издању Впрост, обављен „благослов“ истополних парова.

Церемонија „благосиљања“ одржана је поводом „Међународног дана борбе против хомофобије, бифобије и трансфобије“.

Впрост је написао да је „први благослов истополног пара у Цркви у Пољској пробој за ЛГБТ+ католике“.
Извор: https://spzh.live/ru/news/80490-v-p...tvoval-v-ekumenicheskom-blahoslovenii-hej-par

Kakav bre ponedeljak jado matematicka,jel znas ti koji je dan nakon subote, i to ono bas nakon "veceri subotne" ?
Pazi sta je zapisao apostol:

Mat.28.1-6:
" A po večeru subotnom na osvitak prvoga dana nedjelje
Opet muljaš sa pogrešnom transkripcijom na naš jezik. Mnogo je Karadžić umeo da objasni zašto 6.dan naše nedelje nosi naziv petak? A peti dan četvrtak? ili zašto mi kažemo "nedelja dana" a ne "subota dana" ako li je subota 7.dan (a nije)? Iza nedelje logično ide ponedeljak (po-nedelja, posle nedelje) kao prvi dan nedelje. Šah-mat bato, jer ni naši nazivi nisu od juče.
vaskrsao u prvi dan sedmice kojeg danas nazivamo nedeljom...
...a onu pricu sa ponedeljkom slobodno si okaci macki o rep. :mazi:
Slobodno konsultuj severno- makedonski kalendar, koji se ne slaže sa babinim i tvojim nagađanjima. Šah-mat.

Opet muljaš sa pogrešnom transkripcijom na naš jezik. Mnogo je Karadžić umeo da objasni zašto 6.dan naše nedelje nosi naziv petak? A peti dan četvrtak? ili zašto mi kažemo "nedelja dana" a ne "subota dana" ako li je subota 7.dan (a nije)? Iza nedelje logično ide ponedeljak (po-nedelja, posle nedelje) kao prvi dan nedelje. Šah-mat bato, jer ni naši nazivi nisu od juče.

Slobodno konsultuj severno- makedonski kalendar, koji se ne slaže sa babinim i tvojim nagađanjima. Šah-mat.
Kako god nazivali sedmi dan na ovim prostorina radi se o danu kada su jevreji odmarali dok je Isus vaskrsao ODMAH nakon sto je taj dan zavrsio i poceo je PRVI DAN u sedmici !!!
E sad tebi na stetu pravoslavlje oficijalno priznaje stoga i praznuije Hristovo vaskrsnuce u dan kojeg na ovim prostorima nazivamo nedeljom sto nam jasno daje za prava zakljuciti da je sedmi dan onaj pre nedelje !!!

Nego da si ti opet konsultiras nekog popa,cisto da ae spasis blamaze sa pricama da je Isus vaskrsao u ponedeljak...!??

Kako god nazivali sedmi dan na ovim prostorina radi se o danu kada su jevreji odmarali dok je Isus vaskrsao ODMAH nakon sto je taj dan zavrsio i poceo je PRVI DAN u sedmici !!!
E sad tebi na stetu pravoslavlje oficijalno priznaje stoga i praznuije Hristovo vaskrsnuce u dan kojeg na ovim prostorima nazivamo nedeljom sto nam jasno daje za prava zakljuciti da je sedmi dan onaj pre nedelje !!!
Ma ti se sad koprcaš ali džabe ti je, jer sad moraš da BIBLISKI dokazuješ zašto je četvrti dan nedelje četvrtak, a peti petak, pa onda iza ova 2 ide 7.dan subota? Niđe veze... Nećeš ni moći ako nisi građanin Mozambika... Šah-mat bato.
Nego da si ti opet konsultiras nekog popa,cisto da ae spasis blamaze sa pricama da je Isus vaskrsao u ponedeljak...!??
Ne, nego su mu došli na grob u ponedeljak, i videli da je grob prazan. Zato što je vaskrsao u nedelju. Šah-mat.

Ma ti se sad koprcaš ali džabe ti je, jer sad moraš da BIBLISKI dokazuješ zašto je četvrti dan nedelje četvrtak, a peti petak, pa onda iza ova 2 ide 7.dan subota? Niđe veze... Nećeš ni moći ako nisi građanin Mozambika... Šah-mat bato.
Ma ja ti dao konkretne Biblijske dokaze koje je oficijalno prihvatilo pravoslavlje,zasto ignorises ovu realnost ???
Ne, nego su mu došli na grob u ponedeljak, i videli da je grob prazan. Zato što je vaskrsao u nedelju. Šah-mat.
A da ti ipak pitas nekog popa u vezi ovog,cini se da nisi raspolozen videti Biblijske cinjenice a jos manje si spreman mene poslusati...

Ma ja ti dao konkretne Biblijske dokaze koje je oficijalno prihvatilo pravoslavlje,zasto ignorises ovu realnost ???
Jok bato, ti dao samo babinu interpretaciju po kojoj je Saturday=subota=shabbat. U stvarnosti ni prvo ni drugo, nemaju veze sa trećim.
Ali to još i nije najgore... Najgore je što je u 4.zapovest učitala da je 7.dan subota tj Saturday, iako tamo stoji samo dan odmora. Po tome je nedelja zbog značenja naziva 100% shabbat...
A da ti ipak pitas nekog popa u vezi ovog,cini se da nisi raspolozen videti Biblijske cinjenice a jos manje si spreman mene poslusati...
Ma jok, pitaj meniđera da li on tebe smatra makedoncem ili mozambičaninom kad ti je 6.dan dan odmora? Jer vidim da me ne slušaš.

Jok bato, ti dao samo babinu interpretaciju po kojoj je Saturday=subota=shabbat. U stvarnosti ni prvo ni drugo, nemaju veze sa trećim.
Ali to još i nije najgore... Najgore je što je u 4.zapovest učitala da je 7.dan subota tj Saturday, iako tamo stoji samo dan odmora. Po tome je nedelja zbog značenja naziva 100% shabbat...

Ma jok, pitaj meniđera da li on tebe smatra makedoncem ili mozambičaninom kad ti je 6.dan dan odmora? Jer vidim da me ne slušaš.
A da ipak ti procotas tekstove iz Biblije koje sam citirao !?

IMG_20240602_112854.jpg

Jedno dosadno nedeljno pre podne Austrijski gradić ne zanima me ni kako mu je ime nešta mi privuklo pažnju ...svetac franc fatinger. Ne znam kako oni ovo vide ali ja vidim jedan prikriveni satanistički ritual gde njihov svetac sa zlatnim zvezdicama oko glave drži u ruci ulovljenog Isusa. Po svoj prilici ovde ne pomaže nikakva reformacija

Kad dodje Carevina, posto ce Carevina biti vojno obnovljena a demokratija vojno unistena, bice 4 velike promjene u srpskoj carskoj crkvi:

1. Islam ulazi u carsku srpsku vjeru kao mesijansa vjera bitne poruke za srpsko carstvo. Cak stavise, ako Car odluci da postoji saborna potreba i neka druga vjera da se proglasi carskom kao Budizam, i ona ce biti carska sa carskim bogomoljama i carskim svestenicima.

2. Vraca se zabrana prosiletizma. Ko kod sa ulice lupeta o vjeri bice svezan i odveden u samostan da tamo trubi. Na primjer, Jasna, aeternum, robivek, Tomislav Terzin, itd.

3. Konvertitsvo ce biti zabranjeno. Svi ce biti carski saborni vjernici i nema potrebe za konvertitstvo. Car je odredio crkvene zupe i crkvene zajednice. Cak stavise konvertitstvo je kriminal jer je nesabornost. Svaki srpski carski vjernik moze ici bez ikakvog konvertitstva i ucestvovati u obredima u bilo kojoj carskoj bogomolji, a svestenici nece lupetati o vjeri po ulici nego ce te podsjetiti da nisi bio u sabornoj bogomolji i da dodjes.

4. Nece postojati neka privatna crkva kao ova SPC ili vatikanska crkva sa nekakvim sinodima i kolegijumima. Crkvom upravlja gospodin Car, i njego pisar (logotet) i patrijarh kojeg Car postavi.

Tako ce to biti u srpskoj Carevini, sve sto je franacko i demokratsko ce biti zabranjeno.

Back