Da li se moli samo Bogu?

Bato, valjda je do sada jasno da nema mrtvih u Hristu? To je oksimoron. Zato što je Gospod sam život.
Ne znam kome je to jasno,mozda tebi i nekim tvojim istomisljenicima ali se s tobom/s vama ocito ne slaze apostol koji je rekao sledece:

1 Sol.4,17.18:
"...Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti..."


Eto ti bato,dokazao sam da je tvoja teologija suprotna ucenju samh apostola stoga je neBiblijska.
...sada ti je pravo vreme na opciju "pozovi prijatelja"stoga se pod hitno obrati za pomoc Makiju ili nekom pravoslavnom teologu da ti malo razjasni ovu materiju...
 
Poslednja izmena:
Ne znam kome je to jasno,mozda tebi i nekim tvojim istomisljenicima ali se s tobom/s vama ocito ne slaze apostol koji je rekao sledece:

1 Sol.4,17.18:
"...Jer će sam Gospod sa zapoviješću, s glasom aranđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti..."
A ovo je nešto drugo. Kad dođe čas drugog dolaska Hristos će sa nebesa ponovo doći praćen dušama svetih, njihova tela će prvo vaskrsnuti. Dakle "mrtvi u Hristu" se odnosi na tela svetih.
 
A ovo je nešto drugo.
Kako bre drugo,jel citas sta pise u tekstu ?
Navodi se formulacija za koju si tvrdio da ne postoji !!!
Kad dođe čas drugog dolaska Hristos će sa nebesa ponovo doći praćen dušama svetih, njihova tela će prvo vaskrsnuti. Dakle "mrtvi u Hristu" se odnosi na tela svetih.
Jeli bato, a jel to znaci da ce vaskrsnuti CELA OSOBA ili ce se desiti samo parcijajno vaskrsnuce ???????????
 
Duše svetih će ponovo biti u njihovim telima koja prva ustaju iz mrtvih.
Tako je,duh ce se vratiti u njihova tela i postace opet zive dushe.
Izraz "mrtav u Hristu" se odnosi samo na zemaljsko telo nekog sveca.
Aha,dakle po tebi ljudi zapravo ne umiru nego im umiru tela dok im dushe idu u...izvini,gde to idu njihove dushe /??
Molim te budi precizan jer nakon toga dokazi sledece,kljucno pitanje..
Znači, prvi vaskrsavaju sveti, pa svi mi drugi nakon toga...
To te nisam pitao nego dali postoje MRTVI U HRISTU za koje si prvo rekao da ne postoje a kad sam te demantirao konkretnim Biblijskim tekstom onda si se setio da toga ipak ima u Bibliji pa mi sad dajes tumacenje ?
 
u stanove doma gospodnjeg
Hmmm,da nkisi mozda nesto prevideo ?

Isus je te stanove obecao ucenicima TEK KADA BUDE DOSAO po drugi put...!!!
Ili da ne objasnjavam mojim recima,evo sta je On rekao u vezi toga:

Jov.14,1-3:
" Da se ne plaši srce vaše, vjerujte Boga, i mene vjerujte.
Mnogi su stanovi u kući oca mojega. A da nije tako, kazao bih vam: idem da vam pripravim mjesto.
I kad otidem i pripravim vam mjesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gdje sam ja..."


Kao sto se jasno vidi,nista od te tvoje manitu teologije,nema tih stanova za vernike SVE DOK SE HRISTOS OPET NE VRATI da ih uzme sa sobom !!!
...a da probas sa jos nekim odgovorom ? :kafa:
 
Aha,dakle po tebi ljudi zapravo ne umiru nego im umiru tela dok im dushe idu u...izvini,gde to idu njihove dushe /??
Molim te budi precizan jer nakon toga dokazi sledece,kljucno pitanje..
Tako je umiru tela a duše su sa Gospodom na nebesima. U nebeskoj crkvi, sve do vaskrsenja.
To te nisam pitao nego dali postoje MRTVI U HRISTU za koje si prvo rekao da ne postoje a kad sam te demantirao konkretnim Biblijskim tekstom onda si se setio da toga ipak ima u Bibliji pa mi sad dajes tumacenje ?
Mrtvi u Hristu je termin koji se koristi za mrtva tela koja su pripadala Svetima. Ni u jednom drugom kontekstu i u svakom drugom kontekstu, je pogrešan.

Ništa što je u Hristu ne može biti mrtvo:
БОГ НИЈЕ БОГ МРТВИХ НЕГО ЖИВИХ
ЈЕР СУ ЊЕМУ СВИ ЖИВИ (ЛК.20,38)
 
Tako je umiru tela a duše su sa Gospodom na nebesima. U nebeskoj crkvi, sve do vaskrsenja.
Pa to ne kaze Hristos nego jasno i precizno navodi da ce svoje ucenike dovesti k sebi TEK KADA BUDE DOSAO PO DRUGI PUT !!!
Ako su dushe svesne nakon smrti kao sto verujete,onda to znaci da bi apostoli bili sa Hristom odmah nakon njihove smrti ali eto ti Hrista koji vam nepovratno rushi teologiju - TEK KADA SE BUDE VRATIO povesce ih tamo da budu s njim.. !!!
Mrtvi u Hristu je termin koji se koristi za mrtva tela koja su pripadala Svetima. Ni u jednom drugom kontekstu i u svakom drugom kontekstu, je pogrešan.
Tako je i niko ne sme da tu formulaciju stavi u drugaciji kontekst - to su dakle mrtvi ljudi koji su nekada ziveli na zemlji svet i Bogougodan zivot ali su umrli i sada cekaju vaskrsenje...ili spavaju kako kazes sam Hristos ili spavaju u prahu zemaljskome kao sto kaze prorok u SZ !
Ništa što je u Hristu ne može biti mrtvo:
БОГ НИЈЕ БОГ МРТВИХ НЕГО ЖИВИХ
ЈЕР СУ ЊЕМУ СВИ ЖИВИ (ЛК.20,38)
Tako je bato,a jel znas zasto je to tako ??
Evo ti konkretnog,jasnog i izuzetno preciznog Biblijskog odgovora:

Isa.38,18.19:
" ... Jer neće grob tebe slaviti, neće te smrt hvaliti, i koji siđu u grob ne nadaju se tvojoj istini.
Živi, živi, oni će te slaviti kao ja danas: otac će sinovima javljati istinu tvoju..."

Kao sto se jasno vidi,prorok Isaija kaze da mrtvi ljudi ne mogu slaviti Gospoda nit se mogu nadati Bozjoj istini nego to mogu JEDINO ZIVI LJUDI ...i ovo je dvaput ponovio ,kao da je znao da ce u buducnosti biti neki poput tebe koji ce verovati u raznorazne novoverske stogodarije !!!!!!!!!!
 

Back
Top