Modernizacija religije

Bato, pet dana si vredno svršio sve svoje poslove i sad vala, sve četiri uvis, da zasluženo proslaviš 6.dan odmora!!!🤘:mazi:
Jok bato,licni se poslovi trebaju svrsavati u toku 6 radnih dana a ne u 5 jer ako li recimo ne radis subotom ali ne radis i neki drugi dan ti opet krsis subotu.
Ili jos preciznije - svetkovanje subote podrazumeva ozbiljan,kvalitetan rad u toku 6 dana e ne samo u 5 ...
...i da budemo iskreni,po tom osnovu najvise izazova za svetkovanje subote ima upravo kod crnogoraca... :D
 
Кад чују ови твоји да прослављаш и недељу, избациће те. Чувај се Роби.
A sto bi mene neko izbacio zbot toga sto cu neki dan narocito da se secam Hristovog vaskrsnuca,ako li ucestvujem na nekim posebnim tematskim bogosluzenjem tog dana,ako li se zadnicki kao braca i sestre molimo Bogu i slavilmo Njegovo ime ?
Kao sto vec rekoh,ako li taj dan ne proglasavamo ga neradnim onda nemamo nikakvih problema sa Bozjim zakonom,mozemo dakle svetkovati subotu u skladu sa Bozjim zakonom i uspostaiti neki nas obicaj da na pomenuti nacin slavimo Hristovo vaskrsenje svakog prvog dana sedmice, nedelje i te dve aktivnosti nisu kontradiktorni a jos manje krse bilo koju Bozju zapovest i ovo kao hriscanin odgovorno tvrdim !!!
 
Jok bato,licni se poslovi trebaju svrsavati u toku 6 radnih dana a ne u 5 jer ako li recimo ne radis subotom ali ne radis i neki drugi dan ti opet krsis subotu.
Ili jos preciznije - svetkovanje subote podrazumeva ozbiljan,kvalitetan rad u toku 6 dana e ne samo u 5 ...
...i da budemo iskreni,po tom osnovu najvise izazova za svetkovanje subote ima upravo kod crnogoraca... :D
 
@robivek što si sad tužan bato? Sve u mestu đuskaš, bez bojazni da ćeš prekršiti pravilo o 300 koraka...
Prvi put cujem da je zapovest o suboti sadrzala nalog za brojanje koraka...
...cuo sam da su neki rabini plasirali takve verske stogodarije ali sam ujedno procitao da ih je licno Isus kritikovao zbog njihovog pogresnog razumevanja i generalno svetkovanje sedmog dana.
 
Prvi put cujem da je zapovest o suboti sadrzala nalog za brojanje koraka...
...cuo sam da su neki rabini plasirali takve verske stogodarije ali sam ujedno procitao da ih je licno Isus kritikovao zbog njihovog pogresnog razumevanja i generalno svetkovanje sedmog dana.
Ma samo drmaj u mestu, što je sigurno, sigurno... Šta je on znao kako se pravilno svetkuje subota, 6.dan sedmice...
 
Subota je sedmi dan
Bato izvini molim te...Ma ja zaboravio da ti u školu nisi išao, pa ne znaš koji vam je 1. a koji 7.dan sedmice.

IMG_20240601_143440.jpg
 
Gde to? Jel u Mozambiku, pošto kod vas u Severnu Makedoniju pouzdano nije?
Ma jok vec u citavoj Srbiji,Grckoj,Rusiji,,Bugarskoj a svakako i u Makedoniji jer citavi pravoslavni svet potvrdjujed aje Isus vaskrsao u prvi dan sedmice a t je nedelja !!!
A zasto potvrdjuje ?
Pa zato sto nam to isto kaze i Sveto Pismo,znas onu knjigu koju nazivamo i Bibliju,evo ti dokaza:

Marko 16,9:
"...A Isus ustavši rano u prvi dan nedjelje javi se najprije Mariji Magdalini, iz koje je istjerao sedam đavola..."

Jov.20,1:
" A u prvi dan nedjelje dođe Marija Magdalina na grob rano, još dok se ne bješe rasvanulo, i vidje da je kamen odvaljen od groba..."

Kao sto se jasnovidi,Isus je vaskrsao u PRVI DAN NEDELJE dok ujedno citavi pravoslavni svet taj dan naziva nedeljom dok je subota samo jedan dan ranije.
Inace u toj istoj Bibliji imamo veoma precizan tekst koji nam izricito kaze koji je to sedmi dan,evo dokaza:


2 Mojs.31,15:
"...Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu;..."



Jel ti ovo dovoljno ili bi ti i dalje da se sprdas na racun Svetog Pisma...?
..sprdaj se bar na moj racun,mozda ti to lakse bude ? :D
 
Jeli bato, a da ti meniđeri nisu došli iz Mozambika pa se nisu prilagodili gde žive i kad se šta svetkuje u Severnu Makedoniju? A ti ono, šta ćeš, nemaš škole i pa im veruješ na reč? Bolje išta nego ništa?:mazi:

Pogledajte prilog 1557243
Ja ti vec sve objasnio i dokazao sada je tvoj red da sve to lepo proveris/izvagas pa da revidiras te tvoje stavove ili da si produzis sa onim sto si vec dokazao da najbolje znas i umes - da socno pljujes svoje "omiljene"sagovornike.
 
Kojeg li apsurda,ja mu dajem oficijalni verski stav citavog pravoslavnog sveta i citiram mu Sveto Pismo a on mi kao protiv dokaza daje, ni manje ni vise nego kalendar ???
S kim ja to pricam ljudi moji...
Kako to misliš kalendar? Ne bato, dao sam ti OFICIJELNOGA kalendara Severne Makedonije!!! Uviđaš razliku???

Da je danas 7.dan sedmice, kao što nije, ti bi imao potpuno BIBLISKO pravo da kamenuješ prekršioce jer kvare savez. Ali kako jeste i kako stvari zaista stoje, vi subotari ste glavni kršitelji 7.dana i 4.zapovesti.
 
Kako to misliš kalendar? Ne bato, dao sam ti OFICIJELNOGA kalendara Severne Makedonije!!! Uviđaš razliku???
Pa to ti kazem bato,dao si kalendar a iskreno prvi put cujem da postoji neoficijalni kalendar...
..to nesto izmislili u tvom selu ili si opet cuo neki vic na pijaci kojeg nisi dobro skontao ?
Da je danas 7.dan sedmice, kao što nije, ti bi imao potpuno BIBLISKO pravo da kamenuješ prekršioce jer kvare savez.
Koje li nebuloze,kakve sad veze ima kazneni tretman prekrsivanja svetkovanje subote sa cinjenicom koji je danas dan sedmice /
Dao sam ti jasne dokaze koje trebas bar pokusati demantirati/poreknuti a ne da se ovako jadno blamiras...pitaj bar nekog popa u tvom selu,valjda imate bar nekog..bilo kakvog...!??
Ali kako jeste i kako stvari zaista stoje, vi subotari ste glavni kršitelji 7.dana i 4.zapovesti.
Molim te fokusiraj se na cinjenice iz Pisma koje sam dao i na oficijalni stav pravoslavnog sveta pa ako sam nesto pogresio daj mi pokazi kako i u vezi cega.
 
Pa to ti kazem bato,dao si kalendar a iskreno prvi put cujem da postoji neoficijalni kalendar...
..to nesto izmislili u tvom selu ili si opet cuo neki vic na pijaci kojeg nisi dobro skontao ?
Po tebi postoji, čim ti je subota 7.dan sedmice. Kao čitao si negde tako nepismen. Onda ti ja bupnem OFICIJELNOGA severno makedonskoga kalendara a ne nešto što izmišljaju meniđeri iz Mozambika. Šah-mat.
Koje li nebuloze,kakve sad veze ima kazneni tretman prekrsivanja svetkovanje subote sa cinjenicom koji je danas dan sedmice /
Dao sam ti jasne dokaze koje trebas bar pokusati demantirati/poreknuti a ne da se ovako jadno blamiras...pitaj bar nekog popa u tvom selu,valjda imate bar nekog..bilo kakvog...!??
A koje jasne dokaze si dao?

Ne može nešto što je u našim jezicima 6.dan tj naziva se subota da bude 7. jevrejski dan, nikako. Jer kad bi subota bio naziv 7.dana onda bi petak bio 6.dan a četvrtak bio 5. Uviđsš da niže veze to nema?

Sa druge strane ne-delja je jasna asocijacija da se ne radi (ne dela) za BIBLISKI shabbat. Zato je jasno zbog čega je kod nas nedelja 7.dan. A u Mozambiku, ne znam kako je, koji nazivi su u opticaju.
Molim te fokusiraj se na cinjenice iz Pisma
Jeste, dao si čvrste "činjenice" iz prevedenog Pisma pa ti petak ispao 6.dan..
 
Po tebi postoji, čim ti je subota 7.dan sedmice. Kao čitao si negde tako nepismen. Onda ti ja bupnem OFICIJELNOGA severno makedonskoga kalendara a ne nešto što izmišljaju meniđeri iz Mozambika. Šah-mat.

A koje jasne dokaze si dao?

Ne može nešto što je u našim jezicima 6.dan tj naziva se subota da bude 7. jevrejski dan, nikako. Jer kad bi subota bio naziv 7.dana onda bi petak bio 6.dan a četvrtak bio 5. Uviđsš da niže veze to nema?

Sa druge strane ne-delja je jasna asocijacija da se ne radi (ne dela) za BIBLISKI shabbat. Zato je jasno zbog čega je kod nas nedelja 7.dan. A u Mozambiku, ne znam kako je, koji nazivi su u opticaju.

Jeste, dao si čvrste "činjenice" iz prevedenog Pisma pa ti petak ispao 6.dan..
Pitanje za tebe:

U koji je dan vaskrsao Isus Hristos,molim te navedi koji je to dan,kako ga danas nazivamo ?
 

Back
Top