U Krajini je pre „Oluje“ živelo 450.000 Srba

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:lol::lol:Jarry, pa opleo je on i mene sto puta, bila sam jedna sebična antisrpkinja, koja samo misli o tome kako da.. ne mogu da se setim tog izraza, uglavnom samo misli na sebe, kako da zaradi pare, briga me za Srbiju i Srbe... ma, Jarry... :lol::lol: A dobar je dečko, nego eto, verovatno je veoma mlad pa mu je draži neki nazovi ekstremizam od "zlatne sredine".:lol::lol: Ne uzbudjuj se.:wink:

Ma ne uzbudjujem se ja...
Nego cisto konstatujem Jarrijev simptomatican ekstremizam..........:roll:
 
Pitaj izbeglice po Srbiji koji i danas žive po kojekakvim kolektivnim smeštajima, koji nisu uspeli da se snadju, kako žive.
.

a zašto im majka Srbija nij omogućila dostojanstveniji život?
ako im već "mačeha" Hrvatska ne odgovora

e to je tako kad poradi ideologije rađe će živjeti u kontjneru ili vagonu u Srbiji nego u obnovljenoj kući u Hrvatskoj...
velika većina Hrvata pogotovo u gdje ja živim apsolutno nema ništa protiv da se svi vrate koji su živjeli u Hrvatskoj...eto i te srpske kuće koje se obnavljaju idu od para hrvatskih obveznika dakle i od mene a ni jeddnom Srbinu nikad nisam ništa nažao učinio a kamoli da bi nekom srušio kuću

kad se promjeni sklop u ljudi kako tamo tako i ovdje ...bit će bolje...
 
Bravo, bolji si od mene, ja šestoro.:wink: Dobro je da su imali gde da dodju.

Grozno je to što se takve stvari polako zaboravljaju, a ima još mnogo ljudi koji žive ispod granice dostojanstva.
to ko ih je imao vise nije bas za takmicenje, posto smo tada jedva imali sta da bacimo na sto....
nego radi se o tome da je, i dalje tvrdim , nasa tadasnja vlast najveci krivac za svo to sranje sto nas je zadesilo
 
evo da rezimiram:
ovo je suština svega...i samo ću to ponavljati kad se otvori i idući mjesec tema o "RSK"
(lakše je copy/paste...nego da svaki put nanovo kucam:mrgreen:

mogu se složiti uz jednu al veoma bitnu opasku..
vi ovdje govorite o 95.oj i proterivanju Srba, spaljivanju njihovih kuća itd...Pitam ja vas šta su ti isti Srbi činili Hrvatima 91., te u cijelom periodu od 91.-95. kad su htjeli otcjepiti tu hrvatsku teritoriju po AVNOJu i pripojiti je Velikoj Srbiji...tada je bilo protjerivanja Hrvata, spaljivanje njihovih kuća, krađa njihove imovine...što je kronološki prije 95. kad se to isto i Srbima desilo...

Hoću reći i jedni i drugi okrvavili su ruke do ramena ...

Ono što je sad važno da se obnove sve srpske i hrvatske kuće i da se radi na tome da se narod vrati...naime uvek će postojati onaj "kritični" postotak Srba koji se nikad neće vratiti iz jednog od triju razloga:
1) izgubili su nekog dragog u ratu i ne žele opet živjeti na tom mjestu gdje bi se toga prisjećali svakog dana, a eventualnog zločinka gledali kako šeće slobodno ulicom
2) ne žele priznati da je to Hrvatska
i/ili
3) lično su sudjelovali u nekim kriminalnim radnjama(od sitnog lopovluka pa do ubojstava)

utješno je za normalizaciju odnosa da će ipak se velik broj vratiti...jer razlozi za povratak su po kvantiteti i kvaliteti ipak veći:
1) tu su se rodili i tu je njihov dom (svatko teži da se kad tad vrati tamo gdje je rođen i proveo djetinjstvo i najljepše dane u životu)
2) međunarodni položaj Hrvatske spram Srbije (putovanje bez viznog režima, Hrvatska je na pragu ulaska u EU, bolji standard, iz godine u godinu sve više i više sluha za manjine, sve bolji i bolji programi, eto i sada su manjine odigrale ulogu u kreiranju vlasti u hrvatskoj što ako im nebudu ispunjeni zahtjevi povlaćenjem iz koalicije mogu srušit vlast, manja nezaposlenost, veća socijalna i zdrastvena prava nego u Srbiji trenutno...)
....razloga je dakle doista mnogo, a iz godine u godinu apetiti za hrvatskom putovnicom i povratkom bit će sve veći, pogotovo ako u Srbiji pobjde na narednim izborima radikali i povuku Srbiju u još jednu međunarodnu izolaciju

Vidi Kyo, mene i mnoge druge ljude sa ovog mesta ne možeš optužiti za govor mržnje. Fakat je da je sa prostora vaše države nestao ceo jedan narod.

To nije trebalo da bude tako.

Niti su svi bili ratni zločinci, niti su svi zaslužili da im kuće budu spaljene i da budu ubijani. Bez obzira na sve.

Zato ja našoj ćerki o tome pričam. Ne s ciljem da nekoga mrzi, nego s nadom da neće nasesti na priče nekog budućeg Miloševića ili Tudjmana, odnosno da će kad nas dvoje ne bude, znati da prepozna ono što ne valja, da bi zaštitila sebe, gde god da bude.

A znam kako izgleda kad neko ostane bez ičega, jedna takva porodica je živela kod nas godinu dana.

Oni i mnogi drugi nisu optuženi za ratne zločine, oni samo nisu imali izbora. Njihov jedini greh je bio to što su Srbi koji su se u pogrešno vreme rodili u Hrvatskoj.

A sasvim sam sigurna da to isto važi i za mnoge Hrvate.

upravo tako...samo su retki ko ti i ja pa stvari sagledavamo realno i nije nam teško dopisati ovu posljednju rečenicu
a to je da je patnja bila i sa jedne i sa druge strane

eto mi smo primili 91./92. obitelj iz Pakraca...pobjegli su sa kesama u ruci jer su bili Hrvati

dakle treba još jednom ponoviti
1. oni koji su protjerani kako 91. tako i 95. (dakle i Hrvati i Srbi) većinom su bili nevini ljudi...suditi treba onima koji su pljačkali tuđu imovinu, palili tuđe kuće, ubijali i silovali nevine ljude tj. stručnim izrazom da se izrazim: civile....a prije svega treba pohapiti kako hrvatske tako i srpske ratne profitere i tajkunsku bandu koja jedina danas uživa u pravom smislu te riječi kapitalizam i demokraciju

i čemu opet ta tema...svaki mjesec mora se jedna otvorit o "Krajini" :confused::roll::roll::roll:
na kojoj već znam ko će šta reć jer se svi ponavljamo ko papagaji:shock:


Dokumentarni film "Pad Krajine" RTS 1
filatelista, pa šta? http://forum.krstarica.com/threads/163435

Godišnjica OLUJE...
SANDRINAbg http://forum.krstarica.com/threads/163142

Međunarodni znanstvenici o ratovima u regiji
klikk http://forum.krstarica.com/threads/162147

Takozvano etnicko ciscenje srba iz "RSK"
ZG_city http://forum.krstarica.com/threads/161577

...to što sam nabroja su teme koje su ove godine govorile o ovoj problematici a svaka od njih imala je preko 200 postova i više od 1000 pregleda...da ne nabrajam one "manje"...

PA KAKO VAS VEĆ NE MZI PO STOTI PUT OTVARAT JEDNO TE ISTO?


eto ubuduće dok otvarate temu možda bi bilo zgodno da ovde malo zavirite;)
:arrow: http://forum.krstarica.com/threads/183121
 
to ko ih je imao vise nije bas za takmicenje, posto smo tada jedva imali sta da bacimo na sto....
nego radi se o tome da je, i dalje tvrdim , nasa tadasnja vlast najveci krivac za svo to sranje sto nas je zadesilo

Da, u pravu si, nije za šalu. Mada se ne slažem s tobom da je Milošević najveći krivac. Ja mislim da su svi predsednici republika ex YU podjenako krivi. Mislim da Tudjman snosi krivicu podjednako kao i Milošević, isto kao i Alija i svi ostali. Svega je bilo, samo ne pameti.

Da nisu bili plaćeni da to urade ne bi se ni desilo.
 
a zašto im majka Srbija nij omogućila dostojanstveniji život?
ako im već "mačeha" Hrvatska ne odgovora

e to je tako kad poradi ideologije rađe će živjeti u kontjneru ili vagonu u Srbiji nego u obnovljenoj kući u Hrvatskoj...
velika većina Hrvata pogotovo u gdje ja živim apsolutno nema ništa protiv da se svi vrate koji su živjeli u Hrvatskoj...eto i te srpske kuće koje se obnavljaju idu od para hrvatskih obveznika dakle i od mene a ni jeddnom Srbinu nikad nisam ništa nažao učinio a kamoli da bi nekom srušio kuću

kad se promjeni sklop u ljudi kako tamo tako i ovdje ...bit će bolje...

E Kyo, ne pričaj mi sad te stvari. Svako ima neki svoj razlog za povratak ili nepovratak.

A o obnavljanje kuća nije vredno pomena, da ih hrvatska vojska nije rušila, ne bi ih sad ni obnavljali, prema tome.... A moja deviza je da je najjeftinije ono što se može platiti novcem. Ništa lakše od toga. Ni Hrvatska ni Srbija ne mogu tim ljudima da vrate živote koje su protraćili za sve te godine.
 
PODSETNIK
U Krajini je pre „Oluje“ živelo 450.000 Srba.
1991-1995. ukupno je ubijeno 6.765 Srba.
Nestalo je 2.670 Krajišnika.
Upoređenje popisa iz 1991. i 2001. godine pokazuje da u Hrvatskoj nedostaje više od pola miliona Srba.

STANOVI
SRBI su u Hrvatskoj ostali bez 50.000 stanova. Veliki broj oduzetih srpskih stanova hrvatske vlasti poklonile su svojim „braniteljima“.
U Hrvatskoj je procesuirano 4.500 Srba za navodna najteža dela ratnog zločina, sa ciljem da se zastraše protivnici. Hrvatska državna agencija je na prevaru otkupila više od 100 srpskih kuća za koje bivši vlasnici nisu dobili ni dinara.

2007, 12 godina posle, vraćaju se slike užasa, nepreglednih kolona uplašenih, izbezumljenih ljudi. Crno slovo u srpskom kalendaru, crveno u hrvatskom. Genocid i etničko čišćenje Krajine u Zagrebu je dan najveće pobede u domovinskom ratu. Hrvatska politička i naučna javnost „Oluju“ smatra za legitimnu, pravednu, odbrambenu i oslobodilačku akciju u cilju „odbrane od velikosrpske agresije“. Zvaničan je stav da nije bilo ni zločina ni etničkog čišćenja, jer su Srbi navodno sami otišli - sami se proterali.

OPIJANJE U KRVI
DAVNO je bilo opijanja u krvi, sada može i šampanjac. Zločin je pretvoren u pobedu, zločinci u heroje. Retko ko se odlučuje na povratak i pored zvaničnih poziva hrvatske vlasti da je „suživot“ poželjan i moguć.
Brioni, 31. jul 1995, kasno veče, Franjo Tuđman obraća se svojim generalima:
- Zatvorite im sva vrata, pa ih onda uništite. Sve može trajati najduže osam dana. Imamo podršku Nemačke, Amerike i NATO.
Četiri dana kasnije zatutnjala je „Oluja“. Krajina je, uz podršku i dobre komande, mogla da se brani, a nije. Matica Srbija je ostala neutralna. Na Krajinu je udarilo 50.000 vojnika, za „čišćenje“ terena bilo je zaduženo još 10.000 hrvatskih i 15.000 muslimanskih bojovnika. Pod najžešćom artiljerijskom i raketnom paljbom našli su se Knin, Petrinja, Obrovac, Benkovac, Glina, Kostajnica, Drniš... Kreće 700 tenkova i oklopnih transportera, smrt sejana iz 1.800 artiljerijskih i raketnih oružja. Američki avioni F-16 bombardovali su srpske centre veze na planinama Plješevica i Đelavac.

SRBIJA NEUTRALNA
UKUPNO je u prvom naletu ubijeno 1.960 Srba, od čega 1.205 civila, među kojima 522 žene i dvanaestoro dece. Hrvatski bojovnici su u likvidaciji Srba primenjivali ustaške metode iz Drugog svetskog rata. Oko 3.200 starih i nemoćnih koji nisu hteli ili nisu mogli da napuste kuće, deportovano je u logore za civile. Uništeno je 25.000 kuća.
Krajiški Srbi su i 12 godina posle izgona uglavnom beskućnici i iseljenici. U Krajini je obnovljeno svega 2.700 srpskih kuća, a vratilo se oko 18.000 ljudi. To, verovatno, nigde u svetu nije zabeleženo - 1.110 sela i naselja u kojima su živeli Srbi praktično je prestalo da postoji.

Odlučeno je da se ugase svi izbeglički, kolektivni centri u Srbiji. Bežeći od smrti, ljudi su ostavljali sve za sobom. Mnogi nisu ni uspeli da dođu do Srbije i slobode. Lične drame pretapale su se u kolektivnu, razarajuću. I kad se „negde“ stiglo, muci nije bio kraj. Kako iz rana stvoriti nov život?

Ej Kinfa kaj ti bulaznis.Od kud si smislio pol miliona Srba u krajini.Pol miliona ih je bilo po popisu u cijeloj Hrvatskoj.I zakaj sad spominjes sve te ratne pizdarije posle 12 godina.
Uostalom zakaj ovde zamaras ove srbijance sa pizdarijama koje su Srbi imali sa Hr vatima u Hrvatskoj.Vidis da njih za Srbe u Hrvatskoj boli ona stvar.Oni si nemru pomoc ni svojim dotepencima sa Kosova a kamoli ovima kaj su jos preostali ovdje kod nas.
I znaas kaj,cul sam da ce vam EU ekspeditirati jedno sto tisuca cigana,i onda vi kao prorumjeru ekspeditirajte Srbe iz Hrvatske nazad u Hrvatsku.Rat se zavrsil prije 12 godina i molim lijepo dost je bilo ljetovanja u Srbiji.A i bolje im je da se vrate ovamo, vas kak je krenulo imate onak izgledne sanse da svi nekam zgiljate,sam neznam ko bu vas tak smotane i blentrave primil.
E tak,Rista nemoj se sekirati prevec za Srbe iz Hrvatske,imate i svojih igrokaza u sopstvenom dvoristu koje je onak svaki dan sve manje.Imali bute manje za mest metlom,ne.
 
Ma ne uzbudjujem se ja...
Nego cisto konstatujem Jarrijev simptomatican ekstremizam..........:roll:

Pretpostavljam, da je, po tebi, i ovo "Jarrijev ekstremizam":roll:
0506007.19.jpg

"Oluja" i hrvatski bojovnici, "junaci" i "heroji", oni nisu ekstremisti:roll:
 
Nije bilo ni dobre volje kod običnih ljudi...ako ja odem u Hrvatsku,i uvek se nađe neko da me ispravlja što koristim reči koje inače razumeju,ili me ignoriše,a ovde trpim bombardovanje hrvatskim tuđicama i infinitivom,sigurno je da ću najmanje što ću da uradim,da se trudim da budem što dalje od njih.Neka uče strane jezike kad smo im mi toliki stranci,i daleko im lepa kuća!
 
Nije bilo ni dobre volje kod običnih ljudi...ako ja odem u Hrvatsku,i uvek se nađe neko da me ispravlja što koristim reči koje inače razumeju,ili me ignoriše,a ovde trpim bombardovanje hrvatskim tuđicama i infinitivom,sigurno je da ću najmanje što ću da uradim,da se trudim da budem što dalje od njih.Neka uče strane jezike kad smo im mi toliki stranci,i daleko im lepa kuća!

Da imaju obraza, bar bi se s ove teme sklonili (ako se ne bi poklonili nevinim zrtvama) a oni nas bombarduju nekim nedefinisanim, izmisljenim i nakaradnim svojim "jezikom":roll:
 
Je i kaj sad.Pa jesu li zlocini procesuirani?.Ti ak nisi zadovoljna onda si zriktaj neki proces u Srbiji protiv hrvatske vojske ak to vasi tipovi u sudovima znaju.Mislim valjda imate drzavne odvjetnike i sudove.

Nazalost, Srbijom vec OSMA godina bahanche"demokrate", nema nista od bilo kakvog procesuiranaja, pa, evo i ovde seire i nazivaju Jerryja ekstremistom, valjda na taj nacin se dodvoravaju Hrvatima kao i predsenik im Boris Tadic:evil:
 
Nije bilo ni dobre volje kod običnih ljudi...ako ja odem u Hrvatsku,i uvek se nađe neko da me ispravlja što koristim reči koje inače razumeju,ili me ignoriše,a ovde trpim bombardovanje hrvatskim tuđicama i infinitivom,sigurno je da ću najmanje što ću da uradim,da se trudim da budem što dalje od njih.Neka uče strane jezike kad smo im mi toliki stranci,i daleko im lepa kuća!

Cuj Rista,a kak si ti to sebi zamislil.Kaj si mislil doc u Madjarsku i tam nekom Pisti spikat na srbijanskom i pjenil bus se kaj te nerazme?
 
Ja nisam hrishcanin ali mi se svidja ono starozavetsko"oko za oko,zub za zbu"...a na tim principima i pochiva real politika...sve ostalo je samo propaganda jedne strane da kapitalizuje svoj zlochin.

Стари завет и није хришћански спис, већ је само спис кога поштују и Јевреји и хришћани. Иначе и мом схватању је ближи Стари завет, а о његовој литерарној премоћи над Новим заветом да и не говоримо.

Pa pogreshna ti je konstrukcija.
Srbi se 45. nisu svetili pa shta bi?
Da jesu verovatno bi bilo drugachije.
Poenta je ne biti budala i vratiti kad god mozesh kako god mozesh kada budesh u mogutjnosti.
A dotle pamtiti da ne zaboravish da vratish.
U protivnom ako vide da si budala naravno da ce da ti ponove 2.,3.,...100.put.
Vratjanje ne podrazumeva explicitno na onaj nachin na koji je tebi uradjeno....postoje mnogo bolji nachini da se obrachunash sa neprijateljem.

Потписујем!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top