Чињеница да је генетика муслимана у Босни, Хрвата и Срба иста

Religija ne moze mijenjati sustinsku kulturu nekog naroda. Srbi i Bosjaci su dio jedno te iste civilizacije - balkanske. Reka bih da mozda su kulturoloski najblizi narodi na Balkanu. Kao Crnogorci i Albanci. Nas razdvaja jezik, vas vjera.
Šta je to balkanska civilizacija i kojoj to Albanci i Crnogorci pripadaju :mrgreen:
 
Balkanska civilizacija, to je post-otomanska civilizacija. Valjda si svjestan da osmansko carstvo je bila jedna civilizacija kojoj je Srbija pripala 500g.

Dakle ni Srbija ni Bosna nemaju veze sa renesansom, zapadnom evropom, mediteranskom civilizacijom, itd.
Pa nema veće osmanštine na Balkanu od Albanaca. Srbi nemaju sa tim mnogo veze. Srpska kultura je slovensko-vizantijski najviše, sledi uticaj zapadne kulture i tek onda osmanske na 4. mestu.
 
I jedni i drugi su mogli biti samo R1a, jer su oba plemena došla iz Bojke i okoline, tj. srednje Evrope. I2a Sloveni koji su stigli iz današnje Ukrajine su "asimilovani" u Srbe i Hrvate.
Izvorni Srbi i Hrvati teško gotovo nemoguće da su imali samo jednu haplogrupu, morali su ih imati više.
 
Kardašov i posebno Dyson su fantasti.

To jesu zgodne spekulacije, čak malo temeljene za sadašnjoj fizici, no u biti posve neostvarive bez neke bitno drugačije fizike. Ne samo tehnologije, nego poglavito- fizike.
Hrobi , kojoj civilizaciji pripadaju Hrvati ? zapadnohhrišćanskoj , pravoslavnoj ili islamskoj ?
 
Greška. I2a jeste pojedinačno najdominantnija u ovome što se CG danas zove.

Zavisi po kojim mjerilama mjeris. Ako se gleda po plemenima nije. Ako se gleda po testiranim moguce. Ali nije ni 5% CG testiralo tako da ne znam sad kako ces mjeriti.

Genetika Crnogorskih Plemena:

E-V13

Kuči
Bjelopavlici
Vasojevici
Bjelice
Bajice
Njegusi
Grahovo
Malocuce
Crmnica
Grbalj

R1b

Moračani
Piperi
Ljubotinj
Donji Ceklin
Paštrovici

I2a1b

Ljesanska Nahija
Gornji Ceklin
Šekular
Šaljani-Velika
Rovca
Čevo

J2a

Velje-Cuce
Pjesivci
Krivosije
Komani

Q2
Bratonozici

N2
Banjani (manji dio E-V13)

I1
Drobnjaci

R1a
Ceklici

Dakle jasno se vidi da najveci broj plemena pripada E, a tek I2a i R1b na drugo mjesto, samo sto I2a plemena su brojnija od R1b plemena.
 
Zavisi po kojim mjerilama mjeris. Ako se gleda po plemenima nije. Ako se gleda po testiranim moguce. Ali nije ni 5% CG testiralo tako da ne znam sad kako ces mjeriti.

Genetika Crnogorskih Plemena:

E-V13

Kuči
Bjelopavlici
Vasojevici
Bjelice
Bajice
Njegusi
Grahovo
Malocuce
Crmnica
Grbalj

R1b

Moračani
Piperi
Ljubotinj
Donji Ceklin
Paštrovici

I2a1b

Ljesanska Nahija
Gornji Ceklin
Šekular
Šaljani-Velika
Rovca
Čevo

J2a

Velje-Cuce
Pjesivci
Krivosije
Komani

Q2
Bratonozici

N2
Banjani (manji dio E-V13)

I1
Drobnjaci

R1a
Ceklici

Dakle jasno se vidi da najveci broj plemena pripada E, a tek I2a i R1b na drugo mjesto, samo sto I2a plemena su brojnija od R1b plemena.

50% Kuča je ispalo da su I2a. Vasojevića slično.
 
Zavisi po kojim mjerilama mjeris. Ako se gleda po plemenima nije. Ako se gleda po testiranim moguce. Ali nije ni 5% CG testiralo tako da ne znam sad kako ces mjeriti.

Genetika Crnogorskih Plemena:

E-V13

Kuči
Bjelopavlici
Vasojevici
Bjelice
Bajice
Njegusi
Grahovo
Malocuce
Crmnica
Grbalj

R1b

Moračani
Piperi
Ljubotinj
Donji Ceklin
Paštrovici

I2a1b

Ljesanska Nahija
Gornji Ceklin
Šekular
Šaljani-Velika
Rovca
Čevo

J2a

Velje-Cuce
Pjesivci
Krivosije
Komani

Q2
Bratonozici

N2
Banjani (manji dio E-V13)

I1
Drobnjaci

R1a
Ceklici

Dakle jasno se vidi da najveci broj plemena pripada E, a tek I2a i R1b na drugo mjesto, samo sto I2a plemena su brojnija od R1b plemena.
Nemaju svi u plemenu istu hg
 
50% Kuča je ispalo da su I2a. Vasojevića slično.

To za Kuce definitivno nije tacno. Jedino ispadaju Milacici koji su I1.

Za Vasojevice jedini rod koji se predstavljao kao dio Vasojevica a genetski nijesu su Bakici. Spomenuo sam Sekularce koji obitavaju na Vasojevickoj teritoriji i I2a su. Ali Vasojevici su mnogo brojniji od njih.
 
Nemaju svi u plemenu istu hg

Vecinski jesu, a podijelio sam plemena tamo dje su podijeljeni. Druga stvar je sto nemaju svi u CG pleme, i ovi bez plemena (u Boki i rubnim djelovima poput Pljevalja) mozda jesu vecinski I2a. Ali za te koje ne pripadaju plemenu ne racunam u Crnogorce.
 
To za Kuce definitivno nije tacno. Jedino ispadaju Milacici koji su I1.

Za Vasojevice jedini rod koji se predstavljao kao dio Vasojevica a genetski nijesu su Bakici. Spomenuo sam Sekularce koji obitavaju na Vasojevickoj teritoriji i I2a su. Ali Vasojevici su mnogo brojniji od njih.

Ja sam Kuč EV13.
 
To za Kuce definitivno nije tacno. Jedino ispadaju Milacici koji su I1.

Za Vasojevice jedini rod koji se predstavljao kao dio Vasojevica a genetski nijesu su Bakici. Spomenuo sam Sekularce koji obitavaju na Vasojevickoj teritoriji i I2a su. Ali Vasojevici su mnogo brojniji od njih.
Ovaj @Povjesnitchar lupa na kvadrat. Kuči su u velikoj većini E-V13. Koliko ja znam su Starokuči su R1a, ali oni su znatno manje brojni od E-V13 Kuča.
 
Ne, starokuci su dokazani kao isto E-V13, i da ustvari Kuci i Starokuci su od jednoga. Sto rusi predanje o Drekalu.
Sad pogledah. Klikovci iz Zete su R1a, a drže da su tu došli iz Kuča. Nije nemoguće da u Kučima postoji i R1a sloj. Malo koje pleme u CG ima samo 1 haplogrupu. U Dobnjacima npr. ima 4-5 haplogrupa, a samo I1-P109 je izvorna drobnjačka (novljanska) i ona je ujedno najbrojnija tamo.
Kad smo kod Kuča, ne znam znaš li da je Ana Ivanović jedna od njih https://mondo.rs/Info-EX-YU/a1093051/crnogorska-plemena-kuci-najpoznatiji-samplemenici.html
Jelena Janković je od Vasojevića, a Novak Đoković od Ozrinića. Od Vasojevića je i Bora Đorđević.
 
Poslednja izmena:
Sad pogledah. Klikovci iz Zete su R1a, a drže da su tu došli iz Kuča. Nije nemoguće da u Kučima postoji i R1a sloj. Malo koje pleme u CG ima samo 1 haplogrupu. U Dobnjacima npr. ima 4-5 haplogrupa, a samo I1-P109 je izvorna drobnjačka (novljanska) i ona je ujedno najbrojnija tamo.
Kad smo kod Kuča, ne znam znaš li da je Ana Ivanović jedna od njih https://mondo.rs/Info-EX-YU/a1093051/crnogorska-plemena-kuci-najpoznatiji-samplemenici.html
Jelena Janković je od Vasojevića, a Novak Đoković od Ozrinića. Od Vasojevića je i Bora Đorđević.

Jel vidiš koji si magarac. Stavljas sranje dje je Milacic Kuč a on I1.

Ko garantuje da to nisu i Ana Ivanovic i Giška.
 

Back
Top