Quantcast

U Krajini je pre „Oluje“ živelo 450.000 Srba

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Oko Sokolovo

Primećen član
Banovan
Poruka
552
jel ti se sam oto dopada iz starog zaveta ili ti se dopadaju i ostale nebuloze tipa sunce se okrece oko zemlje, zemlja ravna ploca, zena je nize bice od muskarca i slicno?
Ко си па ти да неком кажеш како ће да тумачи стари и нови завет. Твој запад је дао ватикану одрешене руке и усташама да се накољу и насилују и то све наградили. Ко се не освети тај се не посвети.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
Ко си па ти да неком кажеш како ће да тумачи стари и нови завет. Твој запад је дао ватикану одрешене руке и усташама да се накољу и насилују и то све наградили. Ко се не освети тај се не посвети.
a ko si TI da tumacs stari i novi zavet?
mislim, ako se rukovodis po njima, moras da ih tumacis.
da li ih tumacis, ili dajes da ih neko tumaci umesto tebe?

Norma Kampl

Iskusan
Poruka
5.920
Pa sad treba da mrzim pripadnike istog naroda i cekam dan da"vratim svoje"na isti nacin na koji je "uzeto"?!
Не треба. Ко то каже?

Ово што ја малочас написах - памтити, или - не заборавити никада неке ствари, уопште не значи то.

Треба те ствари разликовати. Врло разликовати.

Suzy F

Aktivan član
Poruka
1.527
У томе је ствар. Што силовање и клање је у реду за "хуманитарни" фонд (бисерко, вучо) ако је то урађено србима.
Ne,ja ne kazem da ne treba pamtiti...Naprotiv...Kome god da je uradjeno:roll:
Ali ti neki fazoni"oko za oko"kad cujem-pomislim u kom vremenu zivim?
Da li je Bog zbilja rehabilitovan u ovim krajevima?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
И, уопште, какве све то заправо има везе и са Старим и са Новим Заветом?
evo ovakve....a pogledaj i ostale postove Oka Coravog....

Исти народ нисмо. Ако неће милом да врате што су отетли србима, имају срби право да врате силом.

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.191
У томе је ствар. Што силовање и клање је у реду за "хуманитарни" фонд (бисерко, вучо) ако је то урађено србима.
Da ti objasnim malo bolje...

Bili Bošnjak, Hrvat i Srbin u Africi...
I jednog dana ih uhvati jedno pleme kanibala...
Odvedu ih u centar sela i zavežu za bambus, te kažu:
Svakog dana poješćemo jednog od vas...
I pojedu oni bošnjaka...
Dođu i drugog dana, kažu isto
i pojedu hrvata...
Trećeg dana dolaze oni po srbina i narede mu da se skine u uđe u kazan
Srbin odgovori: Neću
Poglavica se iznervira i udari ga...
Srbin izvadi kalaš i poubija ih sve...
Dolazi do plumrtvog poglavice, koji ga pita:
Što to nisi uradio dok su ona dvojica bila živa?
Srbin odgovori: Ja nikad ne udaram prvi!!!

Karikiram, a ni sam ne volm ovakav tip viceva, ali mislim da dobro ilustruje poentu. Pravimo se ludi, male sitne političke podmetačine i Vojislav Koštunica style odgovori: Mi nismo obaveteni... niko nam ne brani da budemo bezobrazni i podli...

Oko Sokolovo

Primećen član
Banovan
Poruka
552
Putin (na nasoj strani) odlikovao Mesica (na drugoj strani).
путин није за русе ни за србе, он је само за себе. Неки срби су још увек наивни па верују да је путин за русе и србе. Накрао се путин. Само једног олигарка је стрпао у затвор. Са осталим пљачкашима сарађује. путин због многих просрпских руса противи се независном косову.

Suzy F

Aktivan član
Poruka
1.527
Не треба. Ко то каже?

Ово што ја малочас написах - памтити, или - не заборавити никада неке ствари, уопште не значи то.

Треба те ствари разликовати. Врло разликовати.
Nije se odnosilo na tvoj post.
I naravno da te dve stvari treba razlikovati;)
O tome ovde i govorim;)

Oko Sokolovo

Primećen član
Banovan
Poruka
552
1.Kojom silom?
2.Koji Srbi tamo?(ne znam da ih tamo bas ima sad)
1.Истом силом имају право да употребе да поврате своје, са којом су били протерани. 2.Свеједно је теби да се врате прогнани срби. Али прогнаним србима није.
Нити је свеједно србима који саосећају са својим прогнаним србима.

Poruka
19.781
Putin (na nasoj strani) odlikovao Mesica (na drugoj strani).
Е,па нећемо тако.То није наша страна.То је руска страна.Они знају зашто то раде.У сваком случају ми од тога немамо штету.

Али се зато Путин није извињавао у наше име,већ Тадић.

Norma Kampl

Iskusan
Poruka
5.920
ne znam, mozda sam ja budala, ali sam hriscanstvo, tj, pravoslavlje zamisljao kao religiju koja promovose NEnasilje....
Читава та прича је ипак малко сложенија. ;)

al izgleda da sam stvarno budala ida u crkvu sledeci put idem sa mitraljezom na ramenu...
Као неки партизани, и комуњаре?

Мада, шире гледано, мора се признати да је кроз историју било и других...
Опет, није проста прича...

Norma Kampl

Iskusan
Poruka
5.920
Nije se odnosilo na tvoj post.
I naravno da te dve stvari treba razlikovati;)
O tome ovde i govorim;)
Знам да није. :)

Само сам осетила потребу да то генерално кажем, на тему, а некако ми се учинило згодним, и практичним на твој пост.

Дакле, све је о. к. :)

Suzy F

Aktivan član
Poruka
1.527
Знам да није. :)

Само сам осетила потребу да то генерално кажем, на тему, а некако ми се учинило згодним, и практичним на твој пост.

Дакле, све је о. к. :)
Radi se o prostoj stvari-stalno poticati na mrznju..i taj je obicaj ovde ustaljen..
Medjutim,ja prva postujem zrtve samim tim sto mi jedan rodjak ubijen jos u mirnodopskom periodu(1979) od strane proljecara,ali ne nalazim za shodno da ja "svetim" njegovu smrt na nekom drugom Hrvatu(koji je pretpostavimo-iz neke druge price)

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.105
Ма дај закључај ову и све теме о србима. Нек се своде теме само како преварити и сјебати једно друго у Србији. И празне приче како ће нам бити боље само да се одрекнемо Косова. Ма само мене да не дирају. А Крајина, избеглице, ратни инвалиди, силоване српкиње у логорима, ма шта о томе да се отварају теме....
Odgovori ti meni šta je poenta ove i ovakvih tema u broju u kojem se postavljaju ovde. Kako želiš da teče dalja diskusija? Da kunemo nekog, da pretimo? Da kukamo, žalimo, šta? Dokle? Čemu ovo vodi, gde je smisao i poenta?

Norma Kampl

Iskusan
Poruka
5.920
Radi se o prostoj stvari-stalno poticati na mrznju..i taj je obicaj ovde ustaljen..)
Не само овде.
Свуда. А у ствари, нарочито се то испољава кад треба правити (зло)употребе у политичке сврхе.
Простије, кад треба "ложити" народ.

Medjutim,ja prva postujem zrtve samim tim sto mi jedan rodjak ubijen jos u mirnodopskom periodu(1979) od strane proljecara,ali ne nalazim za shodno da ja "svetim" njegovu smrt na nekom drugom Hrvatu(koji je pretpostavimo-iz neke druge price
А, наравно, ту се сви слажемо, треба итекако памтити и поштовати жртве.
Мени је ово што си написала сасвим нормалан резон.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.