U Zagrebu održan tjedan lažne države a predstavnici Srba u Hrvatskoj šute ko zaliveni

Cavtislav

Ističe se
Poruka
2.455
Od 14. – 24. veljače 2024. održat će se Tjedan Kosova u organizaciji Unije Albanaca u Republici Hrvatskoj, Albanskog kulturnog društva u Hrvatskoj „Shkendija“, Zajednice Albanaca Grada Zagreba i Zagrebačke županije, Vijeća albanske nacionalne manjine Grada Zagreba i Udruge albanskih žena Zagreba, uz potporu saborske zastupnice Ermine Lekaj Prljaskaj.

PROGRAM:

-14. veljače u 19 sati, Kazalište lutaka, Ulica Baruna Trenaka 3, Zagreb, komedija „Club Albanija“ nacionalno kazalište Kosovo. Organizator Unija Albanaca u Republici Hrvatskoj.

-15. veljače u 19:30 sati, Knjižnica i čitaonica Bogdana Ogrizovića, Preradovićeva 5, Zagreb, tribina Kosovo, pogled kroz objektiv skopskog novinarstva Dijane Toske i Emina Azemija i promocija knjiga i Makedonija u mojem novinarstvu (1990-1996) novinarke Dijane Toske i Bllaca – Bol slobodenovinara Emina Azemija. Organizator Vijeće Albanske nacionalne manjine Grada Zagreba.

-19. veljače u 18 sati, KIC, Preradovićeva 5, Zagreb, dokumentarni film Ptice iz Kosova, autora Iztoka Torna. Organizator Zajednica Albanaca Grada Zagreba i Zagrebačke županije, suorganizator Unija Albanaca u Republici Hrvatskoj.

-21. veljače u 18 sati, Novinarski dom, Perkovčeva 2, Zagreb, promocija je knjigeOdabrane teme iz povijesti albansko-hrvatskih odnosa u kasnom srednjem vijeku i ranom novom vijeku autorice dr. sc. Lovorke Čoralić.

-22. veljače u 18 sati, Novinarski dom, Perkovčeva 2, Zagreb, koncert umjetnice Rona Nishliu i gitarista Visara Kucija. Organizator udruga albanskih žena „Drita“.

-23. veljače u 18:30 sati, Kino Urania, Kvaternikov trg 3/3, Zagreb, dokumentarni film Adem Demaci. Organizator Vijeće albanske nacionalne manjine Grada Zagreba.

-24. veljače u 12 sati, Ulica Frane Petrića 4, Zagreb, svečano otvorenje Albanskog kulturnog centra u Zagrebu, nastupa Ansambl Prishtina s Kosova. Organizatori Unija Albanaca u Republici Hrvatskoj i „Shkendija“.

-24. veljače u 20 sati, Hotel Antunović, Zagrebačka avenija 100, Zagreb, glazbena večer i nastupaju Remzije&Nexhat Osmani. Organizator Albansko kulturno društvo u Hrvatsko „Shkendija“.

https://nacionalnemanjine.hr/tjedan-kosova-u-hrvatskoj-3/

Eto, u Hrvatskoj je prošli tjedan održan niz manifestacija koje propagiraju lažnu državu. Predstavnici Srba u Hrvatskoj nisu ni beknuli o tome. Glavno da skaču maltene kad neki Hrvat krivo pogleda nekog Srbina a ovakvo slavljenje okupatora dijela njihove matične države ih očito ne zanima. I inače nisam čuo da se neki od predstavnika Srba u Hrvatskoj nešto zanima za Kosovo niti da se protive gospodarskoj i svakoj drugoj suradnji sa lažnom državom.
 
Poslednja izmena:
Kosovo je itekako realna država. To što je to u biti mafijaško leglo bez perspektive, takva je i Srbija i drugi balkanistani.
Ne znam odakle ideja da na srpskom forumu napišeš da je država leglo mafijaša sve i da jeste tako... ružno je vređati domaćine, zar ne? Ja možda mogu tako nešto napisati, ali gosti ne bi trebalo to da rade.
 
Ne znam odakle ideja da na srpskom forumu napišeš da je država leglo mafijaša sve i da jeste tako... ružno je vređati domaćine, zar ne? Ja možda mogu tako nešto napisati, ali gosti ne bi trebalo to da rade.
Srbija jest država mafijaša, budimo realni. Priče Velje, Hrkalovićka...to ide do vrha.
To je konstatacija. Takve su i Bugarska, CG i Albanija.

To je obična tvrdnja s korijenom u empiriji.

Toga u Slo i RH nema. Ima krimosa, no oni nemaju veze s državom.
 
Ne znam odakle ideja da na srpskom forumu napišeš da je država leglo mafijaša sve i da jeste tako... ružno je vređati domaćine, zar ne? Ja možda mogu tako nešto napisati, ali gosti ne bi trebalo to da rade.
Експресни бан је оно што би ти добила када би нешто слично написала код њих.
 
Srbija jest država mafijaša, budimo realni. Priče Velje, Hrkalovićka...to ide do vrha.
To je konstatacija. Takve su i Bugarska, CG i Albanija.

To je obična tvrdnja s korijenom u empiriji.

Toga u Slo i RH nema. Ima krimosa, no on nemaju veze s državom.
I to je sasvim ok, samo kažem da nije korektno to reći za zemlju na čijem forumu pišeš. Zamisli da ja odem na neki hrvatski forum i ispljujem ljude i državu Hrvatsku tamo.
 
Srbija jest država mafijaša, budimo realni. Priče Velje, Hrkalovićka...to ide do vrha.
To je konstatacija. Takve su i Bugarska, CG i Albanija.

To je obična tvrdnja s korijenom u empiriji.

Toga u Slo i RH nema. Ima krimosa, no oni nemaju veze s državom.
Зашто је онда Санадер у затвору.
 
I to je sasvim ok, samo kažem da nije korektno to reći za zemlju na čijem forumu pišeš. Zamisli da ja odem na neki hrvatski forum i ispljujem ljude i državu Hrvatsku tamo.
Nema ništa loše ako ispljuješ stvari koje su utemeljene u zbilji. Npr. da u RH vlada defetizam i politički idiotizam većine ljudi, apatija birača- u Puli je za lokalne izbore izašlo 12%, da je primitivizam viši nego prije rata što se vidi iz posjeta narodnjacima, budući da je 3 puta više polupismenih nego 1991., da je ...
 
Inače što se tiče teme, koji god da korak Srbi preduzmu, shvata se kao napad na državu Hrvatsku i mešanje u politiku države Hrvatske. Ja se slažem sa time što nije reagovano, ništa ne bi pormenili a samo bi navukli ponovo napade sa hrvatske strane. Ako bi reagovali na sve takve provokacije svuda gde je tzv Kosovo država priznato, dokle bi nas to dovelo i šta bi smo time dobili..
 
Nema ništa loše ako ispljuješ stvari koje su utemeljene u zbilji. Npr. da u RH vlada defetizam i politički idiotizam većine ljudi, apatija birača- u Puli je za lokalne izbore izašlo 12%, da je primitivizam viši nego prije rata što se vidi iz posjeta narodnjacima, budući da je 3 puta više polupismenih nego 1991., da je ...
Naravno, ali kada ti to kažeš,onda je ok, ja da kritikujem državu u kojoj i ne živim, nije mi korektno. Jer moja znanja o tome su iz medija, rekla-kazala izvora, što znači da bih time možda širila lažnu propagandu.
 
Srbija jest država mafijaša, budimo realni. Priče Velje, Hrkalovićka...to ide do vrha.
To je konstatacija. Takve su i Bugarska, CG i Albanija.

To je obična tvrdnja s korijenom u empiriji.

Toga u Slo i RH nema. Ima krimosa, no oni nemaju veze s državom.
Koristiš trenutno stanje SNS vlasti za guranje svog narativa o balkanštini, tj. orijentalnoj Evropi. Tako nije bilo recimo za vreme DS vlasti što znači da nije prirodno stanje u Srbiji kao što ni Orban nije prirodno stanje u Mađarskoj i sl. više je ružni incident koji se dogodio zbog spleta raznih okolnosti.
 
Зашто је онда Санадер у затвору.
Sanader nema veze s organiziranim kriminalom tipa ubojstava ljudi kao što je situacija u Srbiji. U RH nema naručenih ubojstava, nema idoliziranja kriminalaca, nema klime u kojoj bi narko dileri bili slavljeni od bilo koga itd.
Sanader je primjer političko-ekonomske korupcije kakve ima svugdje.
 
Naravno, ali kada ti to kažeš,onda je ok, ja da kritikujem državu u kojoj i ne živim, nije mi korektno. Jer moja znanja o tome su iz medija, rekla-kazala izvora, što znači da bih time možda širila lažnu propagandu.
Zašto bih zamjerio ikom ako piše negativne stvari o RH, pa makar ako su krive, a kritičar je otvoren za dijalog i spreman za susvislu izmjenu argumenata.
 
Sanader nema veze s organiziranim kriminalom tipa ubojstava ljudi kao što je situacija u Srbiji. U RH nema naručenih ubojstava, nema idoliziranja kriminalaca, nema klime u kojoj bi narko dileri bili slavljeni od bilo koga itd.
Sanader je primjer političko-ekonomske korupcije kakve ima svugdje.
Ко идолизује криминалце у Србији???
Ко слави нарко дилере???
Си чист ти?
 
Inače što se tiče teme, koji god da korak Srbi preduzmu, shvata se kao napad na državu Hrvatsku i mešanje u politiku države Hrvatske. Ja se slažem sa time što nije reagovano, ništa ne bi pormenili a samo bi navukli ponovo napade sa hrvatske strane. Ako bi reagovali na sve takve provokacije svuda gde je tzv Kosovo država priznato, dokle bi nas to dovelo i šta bi smo time dobili..
Zato što je zapad priznao Kosovo pa se smatra normalnim iako je reč o terorističkoj paradržavi, da neko slično uradi sa nekom drugom paradržavom poput onih iz Donbasa onda bi bio incident svetskih razmera. Licemerje tipično za modernu politiku.
 
Zašto bih zamjerio ikom ako piše negativne stvari o RH, pa makar ako su krive, a kritičar je otvoren za dijalog i spreman za susvislu izmjenu argumenata.
Ja sam više za argumentovano diskutovanje, da sam kojim slučajem živela u Hrvatskoj i imala činjenice o tome, onda bih ušla u diskusiju. Ovako mi nije ispravno da ja koja nemam veze sa tom državom iznosim kritike i negativne prikaze bilo čega.
 
Koristiš trenutno stanje SNS vlasti za guranje svog narativa o balkanštini, tj. orijentalnoj Evropi. Tako nije bilo recimo za vreme DS vlasti što znači da nije prirodno stanje u Srbiji kao što ni Orban nije prirodno stanje u Mađarskoj i sl. više je ružni incident koji se dogodio zbog spleta raznih okolnosti.
Pa realno ubili ste Đinđića, u doba rata Arkan vam je bio važna politička figura itd. itd.

Kod vas sprega ubojica i kriminalaca postoji od samostalnosti, a u RH toga nema i nije ni bilo. Bilo je ejdino u doba SFRJ, kad je SRH bila kriminalna kao dio Jugoslavije, teroristočke države.
 
Zašto bih zamjerio ikom ako piše negativne stvari o RH, pa makar ako su krive, a kritičar je otvoren za dijalog i spreman za susvislu izmjenu argumenata.
Негативна ствар је да сте обично куче на ланцу. Ми такву судбину не желимо.
 
Zato što je zapad priznao Kosovo pa se smatra normalnim iako je reč o terorističkoj paradržavi, da neko slično uradi sa nekom drugom paradržavom poput onih iz Donbasa onda bi bio incident svetskih razmera. Licemerje tipično za modernu politiku.
Upravo to. Svi to smatraju normalnim, da se to leglo organizovanog kriminala glorifikuje i dalje. Mislim da više postižemo nereagovanjem na takve vesti.
 
Ja sam više za argumentovano diskutovanje, da sam kojim slučajem živela u Hrvatskoj i imala činjenice o tome, onda bih ušla u diskusiju. Ovako mi nije ispravno da ja koja nemam veze sa tom državom iznosim kritike i negativne prikaze bilo čega.
Nije potrebno fizički živjeti igdje, nego se ozbiljno informirati o nekoj zemlji i imati sposobnost kritičkog mišljenja. Da se donese sud o životu u Rusiji, Kongu ili SAD u nizu vidova, ne treba provesti tamo ni sekundu. Dovoljan je funkcionalan mozak.
 
Pa realno ubili ste Đinđića, u doba rata Arkan vam je bio važna politička figura itd. itd.

Kod vas sprega ubojica i kriminalaca postoji od samostalnosti, a u RH toga nema i nije ni bilo. Bilo je ejdino u doba SFRJ, kad je SRH bila kriminalna kao dio Jugoslavije, teroristočke države.
То говори неко ко живи у држави где Бранимир Главаш шета слободно. Ајде умукни више.
 

Back
Top