Trojedini Bog

Ma daj, ostavi se slikara i njihovih vinom zalivenih fantazija i izrugivanja. Ima cak i jedna freska u Srbiji gdje je prikazan celavi Hristos. Idiotluci koje ce neki svrstati pod kanone! :hahaha:

Evo sad cu i ja u off ali moram - nije rec o bilo kakvim fantazijama vinskim vec o pravoslavnom svecu Hristiforu

Свети Христифор је хришћански светац. У хришћанској традицији помиње се да је био велики чудотворац. Нарочито га поштују у Шпанији. Њему се народ моли највише против заразних болести и великог помора. Намучен је и страдао за Христа 249. године.
Српска православна црква слави га 9. маја по црквеном, а 22. маја по грегоријанском календару.

Christopher_icon.jpg
 
Isprovocirao me, ja se vracam na temu!



Ma daj, ostavi se slikara i njihovih vinom zalivenih fantazija i izrugivanja. Ima cak i jedna freska u Srbiji gdje je prikazan celavi Hristos. Idiotluci koje ce neki svrstati pod kanone! :hahaha:

Срби су прво били хиндуисти,а затим будисти.Онај троглави са новије иконе је кришна мурти.:hahaha:
 
Sorry za @off, ali je jače od mene.

Nepravilno je reći srbska. Nažalost, naši duhovni centri umesto "srpska" koriste "srbska".

"Српски" је правилно од Вукове реформе језика. До тада се говорило "сербски" или "србски", иако је, очигледно, много теже за изговор.
Што значи да није грешка и ако напишеш "србски", "српски" или "сербски".
За даље објашњавање ко је опет у праву има адекватна тема на Крстарици.
http://forum.krstarica.com/threads/104473

А у будуће сваки пост који није у складу са насловом и уводом теме, биће брисан.
подсетник http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10530130&postcount=1
 
Evo sad cu i ja u off ali moram - nije rec o bilo kakvim fantazijama vinskim vec o pravoslavnom svecu Hristiforu

Christopher_icon.jpg

Je li mu slikar bio savremenik? I ti zaista vjerujes da je Bog njemu promijenio facu iz ljudske u psecu? I jos je tom svecu ime HRISTOFOR ( Χριστό-φορος = Hristonosac)! Neko se ovom ikonom grdno narugao hriscanima smatrajuci ih psima.

Koristi vjeru i ispituj duhove!
 
Poslednja izmena:

Back
Top