Kafana СВЕ И СВАШТА (2. део)

hm, ne znam nista o tim krajnicima...imala sam jednu prijateljicu kojoj su cekali odredjene godine da joj operisu, i znam da se preporodila posle toga...ali medicinske i slicne detalje ne znam...

@Hvala Mici...:) Svekrva, tj. njegova mama je pravila tortu (to je njeno neprikosnoveno pravo, a ja se nesto ne trpam:))...ja sam mu kupila patike, a poseban poklon samo za njega...svakako :zper::rumenko:
 
Dobro jutro i od mene. Da va spitam, jel neko operisao detetu treci krajnik? Jel ima neko neka iskustva na temu operacije krajnika? Cujem da ni to ne valja da se prerano uradi jer mogu da se vrate.

ehej Phe,ćao draga....ja mislim da je Kvikveg bila sa Lazarom na operaciji krajnika,i trebali su da mu stave te cevi u uši...i sve je prošlo super,i na kraju koliko se sećam cevi i nisu morali da stave,pošto je operacija krajnika prošla odlično....priupitaj nju za detalje,sigurno će ti rado odgovoriti i objasniti...

jel došlo do toga nakon toliko dug period boleština?jel u pitanju treći krajnik?
 
Nije ovo sto je imao od krajnika. Ali smo izmedju ostalih isli i kod orl i rekao je da kad se sve smiri dodjemo opet da se razmotri operacija treceg krajnika jer ima osnova za to. E sad on ne hrce ali mu stalno skripi nekako iz nosa i povremeno dise na usta sto valjda znaci da mu je treci krajnik uvecan i otezava disanje. Mada, kazu da se sve to radi kad su ucestale upale usiju a on do sada, hvala bogu nije imao ni jednu, nemam pojma.
 
Dobro jutro i od mene. Da va spitam, jel neko operisao detetu treci krajnik? Jel ima neko neka iskustva na temu operacije krajnika? Cujem da ni to ne valja da se prerano uradi jer mogu da se vrate.

To je tacno...moj bratanac (bratov sin) je operisao treci krajnik posle pete godine i bilo je sve u redu,mali vise nje bio toliko bolesljiv.A od prijatelja mali mislim da nije imao ni tri godine,njemu se vratio pa znam da su ga vodili kod neke zene da mu "cupa" pramen kose da ga izvuce.Znam samo da su i dalje nastavili da muce muku sa krajnicima.Taklo da je istina sto kasnije.

Inace...dobro jutro.Moja Mica i ja smo sada ustale...i bas smo se naspavale :D tako da sad moze jedna kafica...

Atrium-Caffe_4d8facadb3080.jpg
 
Moja ćerka je operisala treći krajnik polovinom septembra. Prerano znači kad dete ima godinu ipo-dve, i tad je veća verovatnoće da se regeneriše. PIši šta te interesuje, će ti odgovorim. Meni nikad niko ne odgovara na pitanja i dileme :roll: pa ću ja uvek odgovoriti.:D
 
Moja ćerka je operisala treći krajnik polovinom septembra. Prerano znači kad dete ima godinu ipo-dve, i tad je veća verovatnoće da se regeneriše. PIši šta te interesuje, će ti odgovorim. Meni nikad niko ne odgovara na pitanja i dileme :roll: pa ću ja uvek odgovoriti.:D

Hvala :heart:.
Pa za pocetak me zanima kada ima smisla operisati treci krajnik. Ono laicki sto sm ja cula je u slucajevima cestih, ponovljenih infekcija grla i usiju. E sad ovaj moj nije uopste imao upale usiju, ali izgleda da mu taj treci krajnik svaki put odreaguje kada se prehladi jer mu kijavice dugo traju, i kad prodje curenje nosa on jos dugo nocu teze dise i cuje se nekako krcanje iz nosa a nije hrkanje. E sad nisam pametna, ovaj orl sto nam rece da dodjemo kad prodje infekcija da se konsultujemo oko operacije me je bas iznenadio, nisam stekla utisak da mi bas imamo problem sa trecim krajnikom koji zahteva operaciju. Tako da me eto zanima kada se u stvari i zbog cega odluciti na to. Hvala ti :zag:.
 
Moja cerka je imala četiri ipo kad se operisala a prvi put smo operaciju zakazali kada je imala 3 ipo. Skoro godinu smo je stalno odlagali jer se razboljevala u zadnji cas, a onda je doslo leto kad se u principu ne operise. Onqa nije imala ceste upale usiju, niti grla, niti je imala los apetit(visoka je 119cm a ima 4 god!), ali je imala izgled karakteristican za dete koje ima uvecan 3 krajnik, bila je bleda, imala izrazenije podocnjake, drzala je usta poluotvorena i pricala kroz nos. I najvaznije, pocela je da me pita : sta si rekla? Dr prvo nije bio za operaciju, probali smo kapima i sl, ali onda je odlucio da treba, cak je pominjao sva 3 jer su bas uvecani. A opet napominjem da uopste nije imala upale grla i usiju. Mi smo se konsultovali sa jos jednim orl, i na kraju smo se za njega i odlucili. To ti je moj savet. Kada dete dugo dise na nos, zubi mu se pogresno , da kazem , raspoređuju, kada ima uvecan krajnik, ima manje energije za igru i sl. Dakle, kad dete lose cuje, lose jede, ima ceste infekcije, dise na usta, ima slip apnee(prekide disanja u snu), nema energije za trcanje i igru, treba operisati, kvalitet zivota se potpuno menja. To je laka operacija, uvece udjete u bolnicu, sutradan uvece izlazite. Dete se odmah oporavi, sat posle operacije, kao da nista nbije bilo. Ali obavezno konsultuj jos nekog orl, ne znam u kom si gradu, verovatno i vi imate neke lokalne legende :), kod nas u PG su to uvek dr iz Beograda... To je onaj vic o Crnogorcima, kad se mali Crnogorac rodi, pogleda u majku i pita: Majko, dje je taj Beograd? Nas je ipak operisao podgorički lekar(ali je studirao u Beogradu, hehe), zaista je bio divan i nadasve strucan.. Eto, to su moja iskustva...nadam se da sam ti bila od pomoci...
 
Laural hvala na savetima. Pa sad, nisam previse pametna, ceste infekcije nema, mada je krenuo ove jeseni u vrtic pa ocekujem da ce svakako biti ceste :mrgreen:. Bled je jer inace ima sasvim beo ten, a podocnjake nekad ima nekad nema. Apetit mu je nadprosecan i ne vidim da mu fali energije. Ali sam sigurna da dok lezi teze dise, to je problem koji imamo od bebeceg uzrasta. Dal su bas apneje ili nisu nisam sigurna. Pregledao ga je orl koji je nacelnik na Institutu za majku i dete, al videcu da pitam jos nekog dr.
 
da se priključim temi...i ja sam kao mala imala problema sa krajnicima, često bila bolesna i primala inekcije, nisam smela sladoled i ništa hladno da pijem. preporučivali su mi da operišem krajnike ali je onda, ne sećam se sa koliko godina, sve prestalo. da li zbog morske vode kojom sam stalno ispitala grlo na moru i čak nosila kući ili zbog nečeg drugog, problemi sa grlom su prestali. i sve do pre dve godine kada sam ponovo postala osetljiva, dal zbog Tine ne znam. ove godine sam 2 meseca vukla bolove u grlu, odnosno boli me par dana pa prestane i tako u krug. dr mi opet preporučuje da odem na orl da vide da li treba da ih operišem. a ja nisam pametna šta da radim.
tako da ne preporučujem vam da žurite sa operacijom, možda kao i meni prođe, probajte sa ispiranjem grla (žalfijom, morskom vodom...) ako su samo bolovi grla u pitanju. e sad ako je tu već nedostatak apetita, nedostatak energije zbog manjka vazduha i opšte loše fizičko stanje onda možda i treba, neka deca se jednostavno preporode.
 
evo i mene,dobro jutroooooooooooooooooooooooooo!
kako ste?

Vexy kako to da ponekad idu u istu smenu,jel to svake druge nedelje,ili samo nekim danima?


desi se ponekad da idu u istu smenu, obično kad Banetova vaspitačica ima neke obaveze
danas im je umro neki kolega:( pa su spojene grupe (mađarska i srpska ) pa obe vaspitačice idupopodne na sahranu
jutro drugari...zaspacu...jos na poslu mrtvilo...razmisljam da se prikljucam i da dremnem jedno pola sata...vreme nista ne pomaze, magla je i tmurno...juce smo proslavili rodjendan, mm je napunio 35...:)

:zper:
nek je srećan rođendan tvom mužu i da ih zajedno proslavite što više
:pivce:
 
da se priključim temi...i ja sam kao mala imala problema sa krajnicima, često bila bolesna i primala inekcije, nisam smela sladoled i ništa hladno da pijem. preporučivali su mi da operišem krajnike ali je onda, ne sećam se sa koliko godina, sve prestalo. da li zbog morske vode kojom sam stalno ispitala grlo na moru i čak nosila kući ili zbog nečeg drugog, problemi sa grlom su prestali. i sve do pre dve godine kada sam ponovo postala osetljiva, dal zbog Tine ne znam. ove godine sam 2 meseca vukla bolove u grlu, odnosno boli me par dana pa prestane i tako u krug. dr mi opet preporučuje da odem na orl da vide da li treba da ih operišem. a ja nisam pametna šta da radim.
tako da ne preporučujem vam da žurite sa operacijom, možda kao i meni prođe, probajte sa ispiranjem grla (žalfijom, morskom vodom...) ako su samo bolovi grla u pitanju. e sad ako je tu već nedostatak apetita, nedostatak energije zbog manjka vazduha i opšte loše fizičko stanje onda možda i treba, neka deca se jednostavno preporode.
Tamara nama nisu problem krajnici nego eventualno treci krajnik.
Inace ja sam imala uzasne probleme sa krajnicima tj angine non stop. Pre tri cetiri godine sam bila kod orl i pitala sta misli da li da izvadim krajnike i rekla mi je da to sada nema smisla. Kaze da su toliko propali, da se to meso samo kida i cupa kada se vade tako da boli kod odraslih da oci ispadaju a sada to nema vise smisla. Tako meni rekose i ja batalila pricu za sva vremena.
 
Meni je jedan orl (prvi kod kog smo otisli, inace poznati dr Jacimovic) rekao da te streptokokne infekcije koje imamo kao deca, kasnije u zrelim godinama prave probleme sa zglobovima, bubrezima i sl. Losi krajnici, puni gnoja, bolje da su napolju nego unutra. Ja mojim cerama dajem propolis kapi stalno, mislim da su one odlicna preventiva za sve infekcije kojima je izlozeno nase grlo. Evo ja imam vec nekoliko nedelja probleme sa grlom, ovo mi sve one donose iz vrtica:roll:
 

Back
Top