Како возиш, тако и живиш

крсташ

Iskusan
Poruka
5.142
Постоји тврдња, коју и ја заступам, да како човек вози, односно како се понаша у саобраћају, да тако и живи. Људи који бахато претичу колоне да би стали на чело исте или да се укључе у неку траку, углавном гледају да преко реко реда ураде нешто за себе и своје. Исто тако, људи који возе преспоро, испод ограничења, даве људе око себе, као што даве и у саобраћају. Људи који трубе и абледнују за сваку ситницу, исто тако знају да се посвађају због ситнице и прилично су импулсивни.

overtaking.jpg

Да ли делите моје мишљење?

Imam bicikl, al se neki šraf izgubio i nikako da ga nabavim.
A dok sam vozila, fino sam vozila. Ni prebrzo, ni presporo.
Nit sam negde auto ogrebala, kako obično za žene pričaju.
Niti sam neki prekršaj napravila.

Jedino se nekada pogubim u gužvi. Ne znam gde sam pošla.
Pa kad krenu da sviraju, meni bude još gore. Zato sam i
prestala da vozim po gradu.

A vidiš, i otišla sam iz grada. :lol: Ne mogu da se guram sa
ljudima više. Treba mi prostora da sama odlučim gde ću i
šta ću, a ne pod pritiskom da donosim odluke.

Постоји тврдња, коју и ја заступам, да како човек вози, односно како се понаша у саобраћају, да тако и живи. Људи који бахато претичу колоне да би стали на чело исте или да се укључе у неку траку, углавном гледају да преко реко реда ураде нешто за себе и своје. Исто тако, људи који возе преспоро, испод ограничења, даве људе око себе, као што даве и у саобраћају. Људи који трубе и абледнују за сваку ситницу, исто тако знају да се посвађају због ситнице и прилично су импулсивни.

overtaking.jpg

Ne delim tvoje misljenje

Imam bicikl, al se neki šraf izgubio i nikako da ga nabavim.
A dok sam vozila, fino sam vozila. Ni prebrzo, ni presporo.
Nit sam negde auto ogrebala, kako obično za žene pričaju.
Niti sam neki prekršaj napravila.

Jedino se nekada pogubim u gužvi. Ne znam gde sam pošla.
Pa kad krenu da sviraju, meni bude još gore. Zato sam i
prestala da vozim po gradu.

A vidiš, i otišla sam iz grada. :lol: Ne mogu da se guram sa
ljudima više. Treba mi prostora da sama odlučim gde ću i
šta ću, a ne pod pritiskom da donosim odluke.
Купи ладу ниву.

Постоји и та категорија. Људи који се закуцају у месту и не знају где и куда. Стану на раскрсници, стану на паркингу,...

overtaking.jpg

Slažem se...

Žene isto kao što voze tako i žive, one što sporo voze uvek stignu gde su pošle, one koje brzo voze kaju se natenane, ali, šalu na stranu. Žene kada voze znaju šta rade i trude se da to rade dobro, ali uvek nadju nekoga za kim će proći brže i lakše, nego same.
Nije bas direktno odgovor na temu, ali si me ponukao na pisanje....elem, tri ili četiri puta sam naletio na zene-vozace i bio fasciniran... besprekorna vožnja po gradu, savršen osjećaj za saobraćaj, sve kako treba....gdje treba brzo, to je i učinjeno, nema sekunde izgubljene bez potrebe...nazalost, ako uzmemo postojeci broj zena-vozaca, procenat dobrih je, možemo reci zanemarljiv...

A neee.. pretičem, trubim kad neko zaspi par sekundi na semaforu, vozim brzo dok se ne približim kamerama, onda kuliram 55, značajno pogledam sve sporaće dok ih pretičem

Inače sam vrlo tolerantna 😀
Pa to je normalna voznja. Treba probuditi kad neko zaspi, ogranicenja su, u najvecem broju slucajeva, napravljena debilno, pogotovo na balkanu. Meni je fascinantno da se stavi ogranicenje 50km/h gde god imaju 3 kuce pored puta. I ogranicenje na magistrali 80, dok je svuda u normalnom svetu 100.

Ista su, ako ne i restriktivnija ogranicenja, danas i pre 50 godina, a danas je zaustavni put auta pri kocenju dvostruko (ako ne i vise) manji.

Nije bas direktno odgovor na temu, ali si me ponukao na pisanje....elem, tri ili četiri puta sam naletio na zene-vozace i bio fasciniran... besprekorna vožnja po gradu, savršen osjećaj za saobraćaj, sve kako treba....gdje treba brzo, to je i učinjeno, nema sekunde izgubljene bez potrebe...nazalost, ako uzmemo postojeci broj zena-vozaca, procenat dobrih je, možemo reci zanemarljiv...
Sve istina...

Jednom su me dve žene uhvatile u makaze, jedna vozi sporo, druga prebrzo i uvek sam mislio da su žene veći džentlmeni, ali me ova druga razočarala došla na sud i laže, a već uzela pare u osiguranju...
Morao sam da se zajebavam i dokazujem da auto od 4,5 metara ne može da se okrene u tri metra...naravno sudija poverovala meni i odbacila i policajca i ženu pa me nije kaznila...a skotina napisao da sam ja udario nju, a ne ona mene...ona se toga ne bi ni setila, ali džukac pandur smislio svoju teoriju....

Back