Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam taman htela samo tost i marmeladu od kajsija za rucak..
i zove sestra i place jedu joj se makarone sa sirom..
dooooooooooooooobro spremicu ti shvatzila sam poentu :roll:
znaci - zapecene makarone sa sirom..
odvojiti se od sporeta necu po svemu sudeci ni ovih preostalih deset dana..
 
pita s kukuruznim brasnom i sirom

prepisacu vam recept kako ide...

500g tankih kora za pitu, 3 jajeta, 2dl jogurta, 200g kukuruznog brasna, 1 i po dl ulja, prasak za pecivo, 2-3 dl mleka (ja stavila oko 2dl) i so po ukusu.... 800g sitnog sira

sjedinite sve te sastojke sem sira, naravno...
izdvojite 4 kore, tri premazujete smesom od mleka, jogurta, jaja, brasna....
a na cetvrtu koru stavljate trecinu sira, pazljivo urolate, stavite u tepsiju.... i tako jos dva rolatica napravite....
ja nisam podmazivala pleh, stavila sam pek papir....
rolatice isecete na zeljene parcice i premazete preostalom smesom, jaja, mleka, jogurta, brasna..... i pecete u rerni na 200 stepeni dok ne porumene....
i to je to....


Uploaded with ImageShack.us
 
lep :) onako osecas hrskavost korice, sir i onako kao blagi ukus proje recimo....
msm, al sam ga objasnila sada, ali je fino bas, mekano je, i bome trebala sam pola mere napraviti, za nas dvoje je bas puno, jer je sita pita... ostace sigurno i za dorucak....
 
Moje mlađe dete obožava Federera. Kako je dotičnom gospodinu rođendan bio 08.08. mi bili na moru, a dete se kupa samo pre podne, a posle podne bleji u apartmanu, on rešio da u to ime, rođendana omiljenog mu tenisera, napravi tortu. I kada smo mi došli sa plaže, torta bila gotova.

i71oog.jpg


Smejao se kao šašav, kada sam rekla da sam zadivljena kako ju je napravio, jer znam nekoliko žena kojima bi se makar jedan od tri sloja torte raspilavio, i bio polutečan. :)

2rhnw9e.jpg


Pravi je sin svoje majke, iako Vanda kaže da je duhovitiji od nje. Majke. Mene. :heart:
 
Moje mlađe dete obožava Federera. Kako je dotičnom gospodinu rođendan bio 08.08. mi bili na moru, a dete se kupa samo pre podne, a posle podne bleji u apartmanu, on rešio da u to ime, rođendana omiljenog mu tenisera, napravi tortu. I kada smo mi došli sa plaže, torta bila gotova.

i71oog.jpg


Smejao se kao šašav, kada sam rekla da sam zadivljena kako ju je napravio, jer znam nekoliko žena kojima bi se makar jedan od tri sloja torte raspilavio, i bio polutečan. :)

2rhnw9e.jpg


Pravi je sin svoje majke, iako Vanda kaže da je duhovitiji od nje. Majke. Mene. :heart:

bravo za sina!!!
cime je umutio slag?
 
Moje mlađe dete obožava Federera. Kako je dotičnom gospodinu rođendan bio 08.08. mi bili na moru, a dete se kupa samo pre podne, a posle podne bleji u apartmanu, on rešio da u to ime, rođendana omiljenog mu tenisera, napravi tortu. I kada smo mi došli sa plaže, torta bila gotova.

i71oog.jpg


Smejao se kao šašav, kada sam rekla da sam zadivljena kako ju je napravio, jer znam nekoliko žena kojima bi se makar jedan od tri sloja torte raspilavio, i bio polutečan. :)

2rhnw9e.jpg


Pravi je sin svoje majke, iako Vanda kaže da je duhovitiji od nje. Majke. Mene. :heart:

...bravo za dete, i jeste pravo majkino:heart:

...sad cu da zezam ovo moje mladje koje takodje obozava Federera (izgibosmo oko njega i Djokovica), em se nije setila da casti za
Fekijev rodjos, em ne zna da napravi tortu, dusu cu joj pojesti:lol:
 
jel moze neki recept ili link za krompir paprikas sa pilecinom?
sta ce ti link..
na izdinstasnom luku i sargarepi dodas seckanu papriku, ja obavezno i ljutu..dinstas jos malo..ubacis piletinu iseckanu na komade proprzis jos malo..dodas seckani krompir, pa jos malo proprzis..malo brasna preko..so, biber, ja i kari obavezno i nalijes vodom..ostavis na srednjoj vatri da se polako kuva dok meso ne omeksa lepo i za 45min imas rucak..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top