Feminizam 1 vs Feminizam 2

Ne postoji nemoguće pitanje, zar te učiteljica nije to naučila ;) Sreća pa ti obožavaš retorička pitanja, pa se sam sa sobom slatko ispričaš :lol:
Ne postoji nemoguće pitanje, zar te učiteljica nije to naučila ;) Sreća pa ti obožavaš retorička pitanja, pa se sam sa sobom slatko ispričaš :lol:

Чуо сам те једном, Учитељице, мозак ми пробијаш тим пропалим парадигмама лошег образовног КПЈу система... :mrgreen:

субкултуре, маскултуре, турбокултуре, кенселкултуре се не развијају, бећ се намећу другим културама против којих се ратује контраиницијацијом, па атомизацијом.

ала ти ништа не знаш...

:fdlan:
Ne postoji nista prirodnije od nacina na koji su se razvile hiljade subkultura u drustvu globalizma danas.

Bukvalno nista.

Svakako su 10 puta prirodnije od skoro svih nacionalnih kultura koje su se razvijale ekstremnim centralistickim i vestackim delovanjem.

Бели Мушкарац да се спреми, када сва ова цивилна друштва пропалих грађанистичких култура пропадну и буду разорена од супериорнијих раса и култура ... :kafa:

Бела Жена ће прећи на страну победника, док не разори и ту расу и културу ... :hahaha:

Само да се примиримо у пећини једно 3 миленијума и да се опоравимо... :kafa: :kafa:

A ti si se školovao....gde, beše? Internat u Švici? :mrgreen:

"Ја сам сам свој предак" - што би рекао Црњански ... :malav:

Па сам се тако и самоваспитавао !

Самоваспитање је несистемско, радикално, нема тегове идеолошких заблуда политичких филозофија, па сам такву литературу за самообразовање и бирао !!! ...

:mrgreen:

...јел сад јасније ? :lol:

Имаш 1250 НВО у Србији, које се лавовски боре културом поништавања ове културе...

Све те тзв. "НВО" Вучић плаћа преко Владе Србије, видиш како их је купио пре пар година, па су се умириле све невладине бабе.
(И Крстарица има део те улоге)

Данас ти Квир омогућава да постанеш трансхуманистичка невладина баба... :kafa:... а Крстарица ће ти помоћи у промовисању.
Ja mislim da sve te NVO postoje pre radi pranja para vladajućih struktura negoli radi "poništavanja naše uzvišene kulture" koje mi imamo oličenu u Pinku, Informeru, Hepiju.:kafa:

Nemam sad vremena,kasnije cu da brišem ovaj silni spam,ne znam kako vas dvojica na svakoj temi dodjete do tih sukoba oko komunizma? Molim vas vratite se na temu. Besmisleno je da ovoliko brišem. Stalno ste u nekom sukobu koji sa temom niti da forumom žene nema dodira.

Ja mislim da sve te NVO postoje pre radi pranja para vladajućih struktura negoli radi "poništavanja naše uzvišene kulture" koje mi imamo oličenu u Pinku, Informeru, Hepiju.:kafa:

Прали паре на Хепију, Пинку, Информер није постојап, али били су и на РТС-у итд...

Важи, ако је то теби култура, онда мораш урадити и предати неку дисертацију на ту тему, да ти се то институционализује.

Не знаш ти шта је култура и колико је она дубока и колико је површна на НАТО медијима било на крезубосрбијанским медијима

Šta biste rekli na ovo?

1) Da li podržavate pravo žena pa čak i tek punoletnih devojaka da se "pristojno" razgolićuju ukoliko to žele?
2) Ili pak mislite da je posmatranje žena kao seksualnog objekta i njihovo vrednovanje kroz seksualizaciju i isključivo taj način negativna posledica patrijarhata?

Ne podrzavam golisavost jer ista ne sluzi osobi koja se razgolitila. Ne koristi joj jer daje za pravo drugima da prelaze granicu lakse. Mislim da se zene lakse povredjuju ukoliko izgledaju na jedan nacin a dusa im je isklesana na drugi.

Da imam cerku savetovala bih joj da stoji cvrsto na svojim nogama. Feministkinje i drugi borci za slobodu svih ljudi, darovali su nam slobodu. Na nama je sta cemo sa tom slobodom uciniti.
Feminizam danas vidim kao pravo na izbor.

Medjutim, sada sam primetila temu o tetkasto obucenim devojkama koju je postavio sredovecni muskarac. Tema je meni kao zeni nedostojanstvena i ja necu na njoj pisati jer saljem signal curicama da je skromnije odevanje povod da budu okarakterisane kao dosadne, kako glasi vecina komentara.
Samo je jedan muskarac kazao da mu je trulo da komentarise odecu koju je neko odabrao.

Sa tim u vezi, rekla bih da itekako postoji pritisak muskaraca da zena bude, ne samo izazovna vec da odecom salje poruku da je muskarcu i zabavna.

Licno nalazim da je to vrsta patrijahalnog pritiska - da zene na ulici koje idu svojim poslom treba da se dodvore muskog rodu da im isti ne bi zalepili etiketu. Neretko uz podrsku drugih zena, drugarica.

Важи, ако је то теби култура, онда мораш урадити и предати неку дисертацију на ту тему, да ти се то институционализује.
I da znaš da jeste kultura sviđalo ti se ne sviđalo. Kultura može da bude i negativna poput žrtvovanja dece bogovima u Kartagini.

Не знаш ти шта је култура и колико је она дубока и колико је површна на НАТО медијима било на крезубосрбијанским медијима
Kultura je način življenja.
Sve što čovek radi na neki način radi upravo kroz kulturne obrasce.

Japanac jede suši, naš čovek pršutu ili kačamak i seljačko meso.
Oni nose kimono i svoju odeću, naš jelek, anteriju i opanke.
To su te kulturološke razlike.
Japanski samuraj kad izgubi rat će sebi odseći trbuh, a naš će se zapijati u kafani ko beli seljak i govoriti kako je veliki junak bio.

E danas imamo globalističku kulturu. Sve se radi kroz drugačije obrasce i potire se starinska kultura. Nikom više nisu bitne pesme pretkosovskog, kosovskog i pokosovskog ciklusa ko što su bile bitne pre recimo 200 godina. Danas je bitniji Fight Club, Tyler Durden, Gladiator, Hi-Men.
Dakle ja kao dete nisam slušao pesme na dedinom kolenu o Kraljeviću Marku i Milošu Obiliću već sam gledao Nindža Kornjače i Hi-Mena.
Globalistička kultura. Zapadnjačka kultura. Čak se ni Pavle Korčagin nije zadržao u istočnom bloku.

Sad ti piši dalje šta hoćeš. Ja ovo ovako vidim. Znaš ono "I rest my case!"

Medjutim, sada sam primetila temu o tetkasto obucenim devojkama koju je postavio sredovecni muskarac. Tema je meni kao zeni nedostojanstvena i ja necu na njoj pisati jer saljem signal curicama da je skromnije odevanje povod da budu okarakterisane kao dosadne, kako glasi vecina komentara.
Samo je jedan muskarac kazao da mu je trulo da komentarise odecu koju je neko odabrao.
:ok:
Da imam cerku savetovala bih joj da stoji cvrsto na svojim nogama. Feministkinje i drugi borci za slobodu svih ljudi, darovali su nam slobodu. Na nama je sta cemo sa tom slobodom uciniti.
Ne podrzavam golisavost jer ista ne sluzi osobi koja se razgolitila. Ne koristi joj jer daje za pravo drugima da prelaze granicu lakse. Mislim da se zene lakse povredjuju ukoliko izgledaju na jedan nacin a dusa im je isklesana na drugi.
Licno nalazim da je to vrsta patrijahalnog pritiska - da zene na ulici koje idu svojim poslom treba da se dodvore muskog rodu da im isti ne bi zalepili etiketu. Neretko uz podrsku drugih zena, drugarica.
Moguće.
Sa tim u vezi, rekla bih da itekako postoji pritisak muskaraca da zena bude, ne samo izazovna vec da odecom salje poruku da je muskarcu i zabavna.
Vidiš meni je uvek delovalo da se razgolićuju jer se takmiče među sobom. Ovo ovako nisam gledao.
Ali je ipak moguće. Momak kad vidi da mu se devojka razgoliti malo mu bude i neprijatno. To je meni pre patrijarhat.

I da znaš da jeste kultura sviđalo ti se ne sviđalo. Kultura može da bude i negativna poput žrtvovanja dece bogovima u Kartagini.

Kultura je način življenja.
Sve što čovek radi na neki način radi upravo kroz kulturne obrasce.

Japanac jede suši, naš čovek pršutu ili kačamak i seljačko meso.
Oni nose kimono i svoju odeću, naš jelek, anteriju i opanke.
To su te kulturološke razlike.
Japanski samuraj kad izgubi rat će sebi odseći trbuh, a naš će se zapijati u kafani ko beli seljak i govoriti kako je veliki junak bio.

E danas imamo globalističku kulturu. Sve se radi kroz drugačije obrasce i potire se starinska kultura. Nikom više nisu bitne pesme pretkosovskog, kosovskog i pokosovskog ciklusa ko što su bile bitne pre recimo 200 godina. Danas je bitniji Fight Club, Tyler Durden, Gladiator, Hi-Men.
Dakle ja kao dete nisam slušao pesme na dedinom kolenu o Kraljeviću Marku i Milošu Obiliću već sam gledao Nindža Kornjače i Hi-Mena.
Globalistička kultura. Zapadnjačka kultura. Čak se ni Pavle Korčagin nije zadržao u istočnom bloku.

Sad ti piši dalje šta hoćeš. Ja ovo ovako vidim. Znaš ono "I rest my case!"

Па доста добро си написао, само имаш системски дефект, јер си механицистички тип личности

А, то тешко увиђаш да је Елита лошија од Масе. Зато покушавате ви из политичке механике да из Масе извадите Елиту, па онда кривите сиротане, који су бољи од Елите, која намеће суб-културу

Елита у неком Народу када је боља од Масе, она вуче и себе и масу на боље, култура се развија, али ако култура пада, онда је Олош-елита наметнула антионтологију, дакле долази до сиромаштва и културе, након антионтологије, а тиме се круни и материјално у цивилизацијском.

Не капираш шта је невидљива, а шта видљива инфраструктура

"Невидљиво држи видљиво да се не распадне" - Х.Мрачни

Феминизам, као и глобализам или трансхиуманизам није право на избор. То и јесте трик. Све то проистиче из истог Прогресивизма

И Феминизам лепи етикете, дакле кенсел културом се сви деструктивно баве, док се сва друштвеност не разори !

Све је то заваравање о некаквим слободама, уствари ради се о убрзаном атомизирању друштва и субјугацији

Нарочито Крстарица, њени омиљени форумаши, који се не бришу !

Све је то у оптицају

Nemam sad vremena,kasnije cu da brišem ovaj silni spam,ne znam kako vas dvojica na svakoj temi dodjete do tih sukoba oko komunizma? Molim vas vratite se na temu. Besmisleno je da ovoliko brišem. Stalno ste u nekom sukobu koji sa temom niti da forumom žene nema dodira.

Што се мене тиче све можете побрисати, јер за вас нема смисла да је нешто написано што ти и остали модератори то не разумете, па не можете ни видети икакву корелацију са феминизмом

Moguće.

Vidiš meni je uvek delovalo da se razgolićuju jer se takmiče među sobom. Ovo ovako nisam gledao.
Ali je ipak moguće. Momak kad vidi da mu se devojka razgoliti malo mu bude i neprijatno. To je meni pre patrijarhat.

Manje se mi takmicimo nego sto se vama cini.

Muskarci deluju prisnije, vi gledate fudbal skupa i navijate za druge muskarce.
Medjutim, zena ce zeni radije priteci u pomoc nego muskarac muskarcu.

Devojcice su zbunjene. I to nije samo kod nas tako, koja je potreba JLo da izadje u tangama na scenu, zena u sestoj deceniji koja odlicno izgleda...i to pred celom Amerikom, jos takva izvede svoju cerkicu da peva onim NFL igracima.
Kako tom detetu sutra objasniti da treba da ima suknju? Nikako.

I to nije patrijarhat vec odgovoran odnos prema klincima.
Problem je sto muskarci komentarisu zene previse kako su se zbabosale pa onda one legnu k'o Milena Dravic da se uvlace u farmerice da bi bile macke a ne ribe.

Nisu nama problem devojcice vec njihove mame. One bi morale da budu zrelije.

Феминизам, као и глобализам или трансхиуманизам није право на избор. То и јесте трик. Све проистиче из истог Прогресивизма

И Феминизам лепи етикете, дакле кенсел културом се сви деструктивно баве, док се сва друштвеност не разори !

Све је то заваравање о некаквим слободама, уствари ради се о убрзаном атомизирању друштва

Нарочито Крстарица, њени омиљени форумаши, који се не бришу !

Све је то у оптицају

Povodom nekih pitanja ja sam saglasna sa tobom.

Nedavno je bila hit izjava nekog covjeka koji je iskritikovao roditelje zasto pustaju klinkice polugole da izlaze.
Nazvan covjek pedofilom, jer sta on ima da zagleda djevojcice.
Odmah, kao i ovdje, cim se potrgne pitanje javne pristojnosti, to se naziva pravdanjem silovanja, napastvovanja zena.
Mladi imaju potrebu da ispituju i probijaju granice.
Sta biva kada granica nema? Mame najbolje drugarice koje djecu uce o nekim laznim apsolutnim pravima.
Takva prava nemaju muskarci ni izmedju sebe, ne mogu ih dobiti ni zene.

Nedavno je bila hit izjava nekog covjeka koji je iskritikovao roditelje zasto pustaju klinkice polugole da izlaze.
Nazvan covjek pedofilom, jer sta on ima da zagleda djevojcice.
Odmah, kao i ovdje, cim se potrgne pitanje javne pristojnosti, to se naziva pravdanjem silovanja, napastvovanja zena.
Mladi imaju potrebu da ispituju i probijaju granice.
Sta biva kada granica nema? Mame najbolje drugarice koje djecu uce o nekim laznim apsolutnim pravima.
Takva prava nemaju muskarci ni izmedju sebe, ne mogu ih dobiti ni zene.

Klinci mi retko bodu oci.

Mozda sam uvrnuta, ali meni je prijatnije da naletim na cupavo, golog stomaka, tetovirano i sa koskom kroz obrvu derle a da mi se takvo bice skloni ako idem sa detetom ili mi otvori vrata, sta god...jer mi je vaznije kuda to vaspitanje vodi od klinackog bunta koji je krajnje normalna stvar.

Ne volim kada su deca starmala, ne volim kada ne prodju kroz bunt i ne volim kada se prave male zene od devojcica pre puberteta.
Neka se izluduju dok su mali, neka probaju ali neka uce odgovornost usput.

Dok sam saglasna sa tim da nema razloga da odrasli muskarci komentarisu devojcice. Kod nas u kulturi postoji taj zar za mladim zenama pa se granica spusta nisko u beskraj. Govorim iz licnog iskustva, kada sam imala petnaestak godina prilazili su muskarci duplo i vise stariji. Bilo je normalno da imamo pokojeg pedofila u nastavi. Verujem da svaka od nas ima slicno iskustvo. Normalno je bilo da nas asistenti komentarisu, posebno na masovnim drustvenim fakultetima. To musko stvorenje ne mozes vise posmatrati kao profesora.

Normalno je bilo i da ti neko pripreti, da ti parkira ispred zgrade kada se vracas iz grada, ta retorika '90-ih sa njim u kolima i njom koju on bira dodje sad arhaicna, ali ja sam tako odrastala, u to vreme, kada su trestale polupismene pevacice.
I uvek je bilo - ako se napikeri na tebe, tako ti je kako ti je dok ne odustane sam.

Muskarcima je lakse. Zaista to mislim.
I nadam se da sada niko ne zove na konsultacije sa punim samopouzdanjem profesora devojku koja mora da cuti jer je ona sigurno negde pogresila.

Ima smisla ova tema, jeste povezano sa odnosom polova u drustvu.

Klinci mi retko bodu oci.

Mozda sam uvrnuta, ali meni je prijatnije da naletim na cupavo, golog stomaka, tetovirano i sa koskom kroz obrvu derle a da mi se takvo bice skloni ako idem sa detetom ili mi otvori vrata, sta god...jer mi je vaznije kuda to vaspitanje vodi od klinackog bunta koji je krajnje normalna stvar.

Ne volim kada su deca starmala, ne volim kada ne prodju kroz bunt i ne volim kada se prave male zene od devojcica pre puberteta.
Neka se izluduju dok su mali, neka probaju ali neka uce odgovornost usput.

Dok sam saglasna sa tim da nema razloga da odrasli muskarci komentarisu devojcice. Kod nas u kulturi postoji taj zar za mladim zenama pa se granica spusta nisko u beskraj. Govorim iz licnog iskustva, kada sam imala petnaestak godina prilazili su muskarci duplo i vise stariji. Bilo je normalno da imamo pokojeg pedofila u nastavi. Verujem da svaka od nas ima slicno iskustvo. Normalno je bilo da nas asistenti komentarisu, posebno na masovnim drustvenim fakultetima. To musko stvorenje ne mozes vise posmatrati kao profesora.

Normalno je bilo i da ti neko pripreti, da ti parkira ispred zgrade kada se vracas iz grada, ta retorika '90-ih sa njim u kolima i njom koju on bira dodje sad arhaicna, ali ja sam tako odrastala, u to vreme, kada su trestale polupismene pevacice.
I uvek je bilo - ako se napikeri na tebe, tako ti je kako ti je dok ne odustane sam.

Muskarcima je lakse. Zaista to mislim.
I nadam se da sada niko ne zove na konsultacije sa punim samopouzdanjem profesora devojku koja mora da cuti jer je ona sigurno negde pogresila.

Ima smisla ova tema, jeste povezano sa odnosom polova u drustvu.
Mene cudi da bas te generacije koje se zale na musku prostotu, na nasilne muskarce, bahate, na drustvo kome fali kulture, uci zensku djecu da budu bahata, vulgarna, da je u redu ici nag i snimati se simulirajuci seks jer su drugi duzni da se ponasaju pristojno a svesni su drustva u kom zive.
Mi mozemo uticati na svoje ponasanje, mozemo izabrati partnera i mozemo uciti djecu kako treba da se ponasaju, ali ne mozemo garantovati da ce odgovor drustva biti onakav kako mi zelimo.
Mi smo takodje imali profesora u srednjoj skoli sklonog seksualnim aluzijama koje su nama bile izuzetno neprijatne. Odgovaras pred tablom, dok te profesor provocira. Nijedan roditelj se nije pozalio niti njemu, niti direktoru, njima je to bilo smijesno.
I bas zato ne bih govorila kcerki da ide u tanga sorcu, sanse nema. I covjeka koji mi kaze da
Kao sto mi nije simpaticno kada kazu 'bas je luda, kikiki' za koleginicu koju zateknu da se cupka profesoru u krilu. A nije bio predator koji uslovljava.

Back