Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
rostilj od juce :D

elem, mlade krompirice sam isekao, ubrljao u malo ulja, soli, zacina /ja dodam i malo aleve paprike/ pa prosuo u tepsiju koja je taman da krompir pokrije dno
pa pred kraj pecenja, pospem sitno naseckamim crnim lukom i prekrijem mesom sa rostilja, pustim jos desetak minuta da se sjedini i to je to :D

varijanta br. 2

meso sa rostilja iseckam na zalogaje, i ubacim u udinstano povrce - muckalica ;)
dakle, udinstate crni luk, papriku, ljutu papricicu, paradajz, zacinite i sjedinite sa iseckanim rostiljem :

jednostavno i brzo :)
 
Danas...njoke sa belim mesom i povrcem...

2d83o5f.jpg
 
ja sam danas napravila najbolji gulas ikada!
prilog krompir pire
a u gulas stavila i mleveni kim, majoran, bosiljak, persun, so, biber, alevu papriku, malo soka od paradajza, kolko mesa tolko i luka, lovorov list
duuugo ga krckala
i ispao fe no me na lan
 
E i ja ću ovih dana da punim tikvice. Danas sam kuvala boraniju, a i sutra ću. Danas kupila, a većeras vidim kesa s boranijom u frižideru. Bila mama i donela. Ionako smo danas jele samo ćerka i ja i pojele više od pola. Jel tako malo ispadne od kilo?
Ostali jeli tortu. Dakle nastavak: torta po jučerašnjem receptu Zadovoljne Domaćice od onog što se nadje u kući (jaja, mleko, puding od vanile, šlag). Mene ukus podseća na šnenokle. I zadovoljna sam kako su kore od belanaca koje su juče bile krte i lomljive, danas meke i sočne. Evo slika isečenog parčeta:




Domaćice, nemoj da se ljutiš, ali mislim da sam prevazišla učiteljicu, više mi se svidja kako moja izgleda. Linda, samo hrabro, nije teško, a lepo je.
 
E i ja ću ovih dana da punim tikvice. Danas sam kuvala boraniju, a i sutra ću. Danas kupila, a većeras vidim kesa s boranijom u frižideru. Bila mama i donela. Ionako smo danas jele samo ćerka i ja i pojele više od pola. Jel tako malo ispadne od kilo?
Ostali jeli tortu. Dakle nastavak: torta po jučerašnjem receptu Zadovoljne Domaćice od onog što se nadje u kući (jaja, mleko, puding od vanile, šlag). Mene ukus podseća na šnenokle. I zadovoljna sam kako su kore od belanaca koje su juče bile krte i lomljive, danas meke i sočne. Evo slika isečenog parčeta:

http://www.dodaj.rs/?2w/10q/3Ujj3x1O/tortaaa.jpg


Domaćice, nemoj da se ljutiš, ali mislim da sam prevazišla učiteljicu, više mi se svidja kako moja izgleda. Linda, samo hrabro, nije teško, a lepo je.

...Bi, super izgleda to parce....ja volim te takve torte...mozda zato sto volim vanilu...a volim i snenokle..:)

....nego, posto je ta torta sa povodom...onda da cestitam...neka ti je srecan rodjendan sinu...da je ziv i zdrav momak, i ti sa njim :zag:
 
odlucila sam da cu napraviti kolac neki , kao kocke sa bananama
posto moju ljubav izgleda drma moj pms, sinoc se 5 puta dizao, jelo mu se slatko, a ja vicem nema, on mi ne veruje :) haha
jako je bio smesan, ko dete neko... moram danas napraviti

a za rucak, ne znam sta da pravim.... a on voli sve sto napravim, tako kaze, pa mi ne pomaze u izboru :D
 
odlucila sam da cu napraviti kolac neki , kao kocke sa bananama
posto moju ljubav izgleda drma moj pms, sinoc se 5 puta dizao, jelo mu se slatko, a ja vicem nema, on mi ne veruje :) haha
jako je bio smesan, ko dete neko... moram danas napraviti

a za rucak, ne znam sta da pravim.... a on voli sve sto napravim, tako kaze, pa mi ne pomaze u izboru :D

Ja sam malocas resila da idem kod mame. A ona uvek kad dodjem napravi moj omiljeni rucak.Corba od povrca, pohovane svinjske snicle i pohovane tikvice sa pireom. Sopska salata. Ako ti pomaze. Slatko ne volim, te ti tu nemam ideja
edit:mame su nezamenljive, sve znaju sta treba odmah, javicu joj kad krecem i 200 km cu da predjem izmedju ostalog, za njen rucak. Il veceru. Kad stignem :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam malocas resila da idem kod mame. A ona uvek kad dodjem napravi moj omiljeni rucak.Corba od povrca, pohovane svinjske snicle i pohovane tikvice sa pireom. Sopska salata. Ako ti pomaze. Slatko ne volim, te ti tu nemam ideja
edit:mame su nezamenljive, sve znaju sta treba odmah, javicu joj kad krecem i 200 km cu da predjem izmedju ostalog, za njen rucak. Il veceru. Kad stignem :)
ja jako jako jako retko pravim pohovano meso
nisam neki ljubitelj, ove godine nisam nijednom pravila
sta ja znam zasto...
a tikvice volim, krem corbe volim, salate volim...

svakako, mogla bih napraviti neku lepu krem corbicu za pocetak, hvala
 
Ni ja nemam baš neku ideju šta danas za ručak, već sam ispucala skoro sva posna jela koja znam...
možda napunim paprike ili skrčkam čorbasto sočivo ... :think:

ja ne postim, pa nemam ideju :))))
umorim se od svakodnevnog kuvanja i razmisljanja sta da jedem :)
vecito sam neodlucna :)
jos sad me drma pms, i to je verovatno razlog tome
e a resila sam praviti ovaj kolac, vidim sve fine komentare :)
a ne deluje mi ni preslatko ;)
http://www.coolinarika.com/recept/fantazija-od-banana/
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top