Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj kolač sa breskvama. Prvo sam ga pravila sa višnjama, dok je bilo višanja, pa sa kajsijama, pa muž kupio gajbicu bresaka na kvantu, sada sa breskvama. :D Totalni hit.

mtxcif.jpg
 
Naravno linda. Pravi domaćica. :D

Vidi ovako. jaca 023 mi dala recept za tu belu koru, i pravila sam je zilion puta, i nikada nije omanula. Neće ni kod tebe.

6 belanaca, 420 g kristal šećera, 3 kašike griza, 1 kašika sirćeta ( aklkoholnog ), mada mislim da bi uspelo i bez sirćeta
Dobro umutiš belanca, dodaš šećer, ne odjednom, nego u dva, tri puta, i mutiš oko 15 minuta, dodaš griz, još malo umutiš, dodaš sirće, umutiš i istreseš na pek papir koji si namazala margarinom. Ja ovu koru pečem u plehu 30 x 40. Rernu ugreješ na 150 C i staviš u vruću rernu, i sušiš 1h. E, meni uvek bude gotova za 45 minuta, nikada ne dočeka taj sat. Ako ti se čini da je mnogo šećera, nije. Šećer i drži ta belanca, da budu kore kao sa slike.

Žumanca umutiš sa 1 pudingom od vanile i 1 kašikom brašna, dodaš 12 kašika šećera i to zakuvaš u 1/2 l mleka. U hladno dodaš ml. oraha po želji, i pola margarina ili putera. Koru presečeš na pola, staviš polovinu fila, staviš umućen šlag, pa koru, pa drugu pol. fila i ukrasiš šlagom.

Ovako to izgleda kada ja napravim. Ovde samo nema šlaga po filu. Onda se zove pusla. A kada ima šlaga, onda je ledeni vetar. :D

2wmnifl.jpg

Baš sam htela da pitam za neku tortu od onako sastojaka koji se nadju u kući, sinu sutra rodjendan, 20. pa to više nije tako interesantno kao kad su oni jednocifreni. Ali ipak mora majka da pokaže da se setila.
Ova mi izgleda sasvim OK. To mogu već večeras kad dodjem s posle da napravim, da odstoji do sutra. Pretpostavljam da umesto oraha mogu lešnici ili bademi? A možda može i bez ičega?
I onaj kolač od breskve pravim isti takav, s tim što kad me mrzi da pravim koru, ja poredjam ptiber keks

Domaćice, šta je bilo s kokicama u mikrotalasnoj? Jeste isprobali?
 
Ma može. Ali ako imalo praviš kolače, onda ti ni ne treba. Mere su za veliki pleh od šporeta, jer nas ima ko Kineza, pa ništa manje ne dolazi u obzir. :D

10 žumanaca
10 kašika šećera
10 kašika brašna
U to dodati 10 ulupanih belanaca, nasuti u pleh i ispeći

U veći sud staviti 1, 7 l vode i voće po izboru, osladiti po ukusu. Ja sam breskve oljuštila, i isekla na kockice. Kada su se skuvale, pečenu koru sam prelila delom te vode, a u ostatak zakuvala 4 pudinga od vanile, i prelila koru. Kada se ohladilo, stavila šlag.
 
Baš sam htela da pitam za neku tortu od onako sastojaka koji se nadju u kući, sinu sutra rodjendan, 20. pa to više nije tako interesantno kao kad su oni jednocifreni. Ali ipak mora majka da pokaže da se setila.
Ova mi izgleda sasvim OK. To mogu već večeras kad dodjem s posle da napravim, da odstoji do sutra. Pretpostavljam da umesto oraha mogu lešnici ili bademi? A možda može i bez ičega?
I onaj kolač od breskve pravim isti takav, s tim što kad me mrzi da pravim koru, ja poredjam ptiber keks

Domaćice, šta je bilo s kokicama u mikrotalasnoj? Jeste isprobali?

Za tortu mogu i lešnici i bademi,može i bez ičega. Ja uglavnom sve voćne torte pravim ovako, u fil ne dodajem ništa, nego samo poređam voće.

Sram me bilo što ti nisam javila za kokice. :rumenka: Skroz sam zaboravila. Uspele su, bile odlične. Koka svako veče. :D
 
Ma može. Ali ako imalo praviš kolače, onda ti ni ne treba. Mere su za veliki pleh od šporeta, jer nas ima ko Kineza, pa ništa manje ne dolazi u obzir. :D

10 žumanaca
10 kašika šećera
10 kašika brašna
U to dodati 10 ulupanih belanaca, nasuti u pleh i ispeći

U veći sud staviti 1, 7 l vode i voće po izboru, osladiti po ukusu. Ja sam breskve oljuštila, i isekla na kockice. Kada su se skuvale, pečenu koru sam prelila delom te vode, a u ostatak zakuvala 4 pudinga od vanile, i prelila koru. Kada se ohladilo, stavila šlag.

nas nema ko Kineza, pa cu pola mere :lol: :heart: si :)
 
Čitam šta piše ova ZD...njoj sve lako, i sve kad napiše izgleda da se napravi za 5 minuta, njoj to sve očas posla. A kad malko razmislim, treba za tu tortu mutiti, kuvati fil, prati sudove samo tako...
Napisah ja već, ona nije Zadovoljna domaćica, ona je Idealna domaćica
 
Čitam šta piše ova ZD...njoj sve lako, i sve kad napiše izgleda da se napravi za 5 minuta, njoj to sve očas posla. A kad malko razmislim, treba za tu tortu mutiti, kuvati fil, prati sudove samo tako...
Napisah ja već, ona nije Zadovoljna domaćica, ona je Idealna domaćica

luk pleviti, bostan cuvati, grasak trebiti..stigne na folklor..s muzem na izlete..kreci, gletuje, farba..samo sam jednu fotku videla gde je podigla noge..a i to sa japankama na kojima je sunce ostavilo visemesecni trag :D
KAKO BRE ZENO?
 
Čitam šta piše ova ZD...njoj sve lako, i sve kad napiše izgleda da se napravi za 5 minuta, njoj to sve očas posla. A kad malko razmislim, treba za tu tortu mutiti, kuvati fil, prati sudove samo tako...
Napisah ja već, ona nije Zadovoljna domaćica, ona je Idealna domaćica

I ja podlegla njenoj "lako ćemo" filozofiji, pa stigla s posla u pola 10 i odmah umutila tortu. Kora se peče, tj. suši još malo, fil se hladi...
 
Vi ste pravi drugari. :D I kada bih vam ispričala današnji dan, ne biste mi verovale. :D A volim što sam pozitivno uticala na Mrs. Bi, i ona će vam reći da nije teško. A o tom mom sistemu "čas posla" postoji anegdota. Pre xy godina zove moja mama telefonom, i javi se moja svekrva. Pita mama šta ja radim, a sveki kaže da pečem kore za "mađaricu". Moja mama znajući da pečem 6 kora, kaže:"Ništa, zvaću ja posle", a moja sveki će: " Nemoj prijo prekidati, sada će ona to časom!"

I inače, ljudima sa strane deluje kako ja sve to uradim lako i časom, a ja uopšte ne spadam u hitre osobe. :D
 
Vi ste pravi drugari. :D I kada bih vam ispričala današnji dan, ne biste mi verovale. :D A volim što sam pozitivno uticala na Mrs. Bi, i ona će vam reći da nije teško. A o tom mom sistemu "čas posla" postoji anegdota. Pre xy godina zove moja mama telefonom, i javi se moja svekrva. Pita mama šta ja radim, a sveki kaže da pečem kore za "mađaricu". Moja mama znajući da pečem 6 kora, kaže:"Ništa, zvaću ja posle", a moja sveki će: " Nemoj prijo prekidati, sada će ona to časom!"

I inače, ljudima sa strane deluje kako ja sve to uradim lako i časom, a ja uopšte ne spadam u hitre osobe. :D

...al' si sigurno vrlo organizovana, jer da nisi sve bi trajalo mnogo duze...kazu organizacija + volja eto rezultata.....
...inace bez obzira na sve to ipak si ti jedna prvenstveno jako vredna i zadovoljna zena, to se na tebi vidi...:)
 
Evo torta:
pre premazivanja šlagom da se vide slojevi i premazana šlagom. Ispala mi jako visoka. Moj pleh je 30 x32, pa sam isekla koru na tri dela i jedva sam je poklopila zvonom. Završila sam je u ponoć i 5 minuta, otpevale ćerka i ja sinu rodjendansku pesmu i smestila je u frižider. Znači, sve ukupno manje od dva i po sata.
Samo to kod mene sve musavo, nije fino čisto uredno, precizno kao kod Domaćice.

http://www.dodaj.rs/?y/hy/3KmL9rG9/torta.jpg http://www.dodaj.rs/?h/zN/1XsmP2rA/tortaa.jpg
 
Poslednja izmena:
Čitam šta piše ova ZD...njoj sve lako, i sve kad napiše izgleda da se napravi za 5 minuta, njoj to sve očas posla. A kad malko razmislim, treba za tu tortu mutiti, kuvati fil, prati sudove samo tako...
Napisah ja već, ona nije Zadovoljna domaćica, ona je Idealna domaćica

ona je idealna baš zato što je zadovoljna i zato joj ništa nije teško i sve je očas posla...
žena uživa u svom životu, ne kuka nego ga srećno i sa osmehom živi...
ućim od tebe; ZD
 
Vi ste pravi drugari. :D I kada bih vam ispričala današnji dan, ne biste mi verovale. :D A volim što sam pozitivno uticala na Mrs. Bi, i ona će vam reći da nije teško. A o tom mom sistemu "čas posla" postoji anegdota. Pre xy godina zove moja mama telefonom, i javi se moja svekrva. Pita mama šta ja radim, a sveki kaže da pečem kore za "mađaricu". Moja mama znajući da pečem 6 kora, kaže:"Ništa, zvaću ja posle", a moja sveki će: " Nemoj prijo prekidati, sada će ona to časom!"

I inače, ljudima sa strane deluje kako ja sve to uradim lako i časom, a ja uopšte ne spadam u hitre osobe. :D

6 kora? 6 kora?:eek::eek: 6 kora?:worth::worth:
Nego, imam neko belo meso, i sve moguce od povrca (sem spanaca i graska). Aj dajte neku ideju, al da nije pilav, bas ne mogu.
 
6 kora? 6 kora?:eek::eek: 6 kora?:worth::worth:
Nego, imam neko belo meso, i sve moguce od povrca (sem spanaca i graska). Aj dajte neku ideju, al da nije pilav, bas ne mogu.

Бело месо исеци на коцкице, смести у дубљи суд, усоли,прели са мало маслиновог уља, добро измешај и остави да одстоји сат времена у фрижидеру.
За то време исецкај поврће и пропржи га на маслиновом уљу. Води рачуна о чињеници да се не динста свако поврће истом брзиним. Рецимо за тиквице и шаргарепу треба више времена а за шампињоне мање (њих додајеш касније). Кад је поврће при крају, прели га сојас осом и зачини бибером и сољу.
На тефлонском тигању пропржи пилетину док не порумени. Ако је "жилава" додај мало воде и добро је удинстај. Ја волим мекше месо али има ко воли тврђе. Ствар укуса.
Помешај испржену пилетину и поврће. Можеш додати и мало першуна у све то.

Ето, брзо и лако.
 
Бело месо исеци на коцкице, смести у дубљи суд, усоли,прели са мало маслиновог уља, добро измешај и остави да одстоји сат времена у фрижидеру.
За то време исецкај поврће и пропржи га на маслиновом уљу. Води рачуна о чињеници да се не динста свако поврће истом брзиним. Рецимо за тиквице и шаргарепу треба више времена а за шампињоне мање (њих додајеш касније). Кад је поврће при крају, прели га сојас осом и зачини бибером и сољу.
На тефлонском тигању пропржи пилетину док не порумени. Ако је "жилава" додај мало воде и добро је удинстај. Ја волим мекше месо али има ко воли тврђе. Ствар укуса.
Помешај испржену пилетину и поврће. Можеш додати и мало першуна у све то.

Ето, брзо и лако.

Jel valja to sa obicnim uljem, nemam maslinovo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top