Шта је то РЕАЛНОСТ?

Зна ли неко дефиницију Реалности, тј. Стварности?

Да ли је стварност оно што ти мислиш, или оно што учитељ у школи каже, или оно што каже поп у цркви, или оно што наука каже, или...оно што се налази у нашој свести без обзира одакле стигло? Да ли еј битније то што сами мислимо да јесте, од онога какве су ствари ван нашег поимања? (Ово јер једнога дана нисмо били и једнога дана опет нећемо постојати, али камен иза куће је одувек био ту и остаје и после пошто ми не можемо више да га сагледавамао).

Стварност се такође мења, те једном дефинисане ствари постају другачије, нешто друго. Да ли је због константног мењања немогуће дати одреднице за поједине ствари?

Mislim da je stvrnost dan koji prezivimo.od radjanja sunca do njegovog zalaska
i stvarnost se menja jer je i svaki naredni dan drugaciji..kao i mi sami..
od trenutka kada otvorimo oci ..pa dok ne udjemo u rem fazu
 
zašto si ja nikad nisam postavio takvo pitanje. zašto samo mislim da je to posve nevažno. (to nisu pitanja)
šta će mi netko pričati o realnosti. mogu ju sam ustanoviti.
SEVeyesC08_th.gif
koja radost može biti veća?
 
Realnost - shvatanje stvarnosti

a,

sta je onda stvarnost?
(stvarnost nije objasnenje realnosti)

Dakle, nedostaje definicija stvarnosti - sadasnjosti, konteksta, svih subjekata i objekata u makro/kosmosu ... i dr.?
Da. Realnost je pokušaj shvatanja stvarnosti onakve kakva stvarno jeste. A to još nikom nije pošlo za rukom. E, neće vala biti ni da su to ozijevi idoli postigli. :mrgreen:
 
stvarnost je poredak Stvari

i on ne zavisi od toga koliko će pojedinci da je dožive.

Za pojedince, to jeste stvarnost, ali za Stvari, nije.

pa poredak kakav god da je i kako god da je percipiran, način na koji je doživljen je uvek drugačiji
to je ona fora sa čašom vode

ti ćeš reći da je do pola puna
ja ću reći da je do pola prazna

obojica jedemo gomna.
 
pa poredak kakav god da je i kako god da je percipiran, način na koji je doživljen je uvek drugačiji

ja nemam problem sa tim da je stvarnost uvek drugačija

to što nije ista, šti je različita, što se menja..meni ništa ne smeta

a još sam nešto čeprkao po kvantnoj fizici ovih dana, pa se sve uklapa

sve je moguće i nemoguće

jedino smo mi fiksirani u glavama..
 
Zašto smo fiksirani? Čika Frojd kaže da nas sve fiksira kit.a, i one koji ju imaju i one koji na njoj zavide. Al nešto mi je kit.a bezveze izgovor. Inače.

Koji je bolji?

"It takes 7 seconds for food to pass from mouth to stomach.
A human hair can hold 3 kg.
The length of the penis is three times the length of the thumb.
The femur is hard as concrete.
A woman's heart beats faster than the man.
Women blink twice as much as men.
We use 300 muscles just to hold our balance when we stand.
The woman has read this entire text. The man is still looking at his thumb. "
 
Ne znam za tebe, al ja bi tog čoEka zaobišla. Možeš reć, palac, al tehničar, ali neka, fala.

p.s. to je mit izmišljen od žena da teši muškarce. Veličina je bitna. Imaš poster za Godzilu koji kaže to isto. Lukavo žensko titranje muškoj podsvesti. I mud.ima.

ne znam, ja nisam qurat i taj me mit vređa

al opet, više i ne iebem..tako da mi je svejedno
 
Nemoj meni pričat o nenadanju. Evo ti. http://ocemunekoneznazboriti.blogspot.com/
Pa mi onda pričaj.

Ок, прочитао сам твој блог, и шта? Шта је писац хтео да каже? Ти умеш да кажеш све о ничему!? То си у блогу рекла. Оно што си рекла може се сажети у две мисли:

1. Дрвила сио правди (на овоме свету)??! :roll:
2. Дрвила си о себи! :eek:

Ни једно ни друго није захвално за читање нити вредно туђег времена. Дакле, празна ствар из које нисам имао ништа ново да научим.

На основу (тамо) написаног закључујем: ти си веома млада и неискусна особа, која је тек пробала (горак) укус живота, и сад то жели да испљуне. Испљуне, надајући се да ће те та горчина напустити са испљувком?! Оххх...како си млада!! :lol:

Додао: Горак укус живота се не може испљунути. Мора се прогутати!! (да би га се ослободила).
 
Poslednja izmena:

Back
Top