šta je volja

Da i drugi razumeju o čemu pričamo. Radi se o naučniku Ibri Mešanoviću koji je jedno vreme radio u NASI, američkoj agenciji za svemirska istraživanja. I Badja je slušao njegova predavanja i ubeđen je da je on IBJASBIO SVE.
Objasnio ljubo.
I Etarsku fiziku i skalarne talase i kako funkcionisu!


A ja tvrdim da NIJE OBJASNIO NIŠTA, već je kao naučnik, fizičar, samo koristio empirijske, eksperimentalne naučne metode, pomoću kojih se mogu opažati, istraživati, dokazivati i OPISIVATI samo izvanjski fizički oblici i fizičke manifestacije materije i materijalnih formi od ojih se Svemir sastoji. To OPISIVANJE tuh fizičkih oblika i pojava bije isto što i njihovo OBJAŠNJAVANJE. Objasniti postojanje tih fizičkih materijalnih oblika, pojava i njihovim fizičkih manifestacija znači
Sta si sada napisao to samo Ti razumes
Jel si ti svestan tvog NEZNANJA.
To Ti ljubo nisi objasnio,zasto!
A ovaj covek ih je objasnio do tancina.
OBJASNITI KAKO JE NJIHOVO POSTOJANJE UOPŠTE MOGUĆE.
Covek objasnio do detalja.
I djabe si se trudio sa ovom tvojom tezom gde Ti ljubo nisi objasnio apsolutno nista.

A objasniti kako je njihov o postojanje uopte moguće, to možemo samo kad znamo ŠTA JE NJIHOVA SUŠTINA. A znati njihovu suštinu moguće je samo kada znamo šta su materija, materijalni oblici i pojave za sebe u sebi, a ne za fizičara koji ih iz vana posmatra.

I šta se dešava kada saznamo šta su materijalni oblici i pojave za sebe u sebi. Dešava se to da saznajemo da oni ne raspolažu samo sa fizičkim sposobnostima naprezanja i kretanja, već i psihičkim sposobnostima opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumebanja tog svoh naprezanja i kretanja. Te psihičke sposobnosti su sposobnosti svesti, što podrazumeva da su svi materijalni oblici i pojave za sebe i u sebi SVEST i da je njihova suština SVESNOST.

Pa onda na kraju ispada, da bi objasnili postojanje materije, života i Svemira, potrebno je da znamo OBJASNITI SVEST. Da znamo odgovoriti na pitanja ŠTA je Svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO. A to još uvek niti i jednom naučniku na svetu nije poššlo od ruje, pa ni fizičaru Ibri Mešanoviću. Pa zbog toga, sa velikom sigurnošću i odgovornošću tvrdim da Ibro Mešanović, isto kao i bilo koji srugi fizičar sveta NIJE OBJASNIO I NE ZNA OBJASNITI APSOLUTNO NIŠTA. Isto kao što i dr. Aleksandra Eriš tvrdi da niko nije do danas objanio i da niko ne zna šta je VOLJA, s obzirom da je VOLJA jedan od faktora, tj. sposobnosti Svesti. Zato sam i postavio temu pod naslovom "ŠTA JE VOLJA",
Nemas objasnjenja za nista.
Niti znas staje VOLJA
Niti znas sta je SVEST.
kao primer jednog naučnika koji je poso svestan ŠTA SVETSKA BAUKA NE ZNA. Dok većina drugih naučnika čak nije ni svesna da NE ZNA. Svi su ubeđeni da sve znaju i umesto ZNANJEM, kite se NRZNANJEM i tim svojim nneznanjem upravljaju svetom, smišljaju razna oružja, nuklearna, hemijska, biološka, meteorološka, pa čak i seizmička sa namerom i željom da pomoću njih unište svet,
Za ovu drugu temu o Ekonomiji i uredjenju i sto si opisao iznad slazem se.
Svaka cast.
Eto, dragi moj Badja, sve sam ti lepo objasnio i ako ovo nisi u stanju da shvatiš, onda si ti izgibljen slučaj.
Od koga da shvatim?
Jel od Tebe koji nisi objasnio nista!
Ti nijedan fizicki/metafizicki fenomen ne umes da objasnis!
Uz napomenu da dalje neću da čitam tvoje postove ovakve kakve jesu i na razne gluposti koje ovde pišeš da ti odgovaram.
Naravno da cu pobeci od tvog neznanja!
Ides u #zaborav.

Praticu onoga koji ume Logicki da objasni.

Pa makar to bila samo TEZA za sada!

A Ti @Ljubo2 filozofiraj do sudnjeg dana sa tim tvojim Ne_objasnjenjima!

Koga to zanima!

STOP_Odjava!
 
Badja, ti si baš nedokazan čovek. Naterao si me i pogledao sam ovaj Ibrin video koji si priložio i ponovo potvrđujem moj ranije uzneti stav da Ibro NE OBJAŠNJAVA APSOLUTNO NIŠTA. On samo OPISUJE kako izgledaju razna stvari, pojave i događaji u Svemiru. Što je i razumljivo, jer on je naučnik, fizičar i za njega je istinito samo ono što može da se opazi, registruje, izmeri, dokaže i ponovi.

A gde je tu OBJAŠNJENJE odakle potiču sve te bezbrojno različite stvari, pojave i događaji, kako su one nastale, kakva je svrha u cilj njihovog postojanja, kako je njihovo postojanje uopšte moguće. I kako je uopšte moguće da su sve one nastale iz NEMATERIJALNOG KVANTNOG VAKZUUMA koji je sastanovišta fizike isto što i NIŠTA. A da i ne govorimo da niko na svetu ne zna da OBJAŠNJASNI, kako je moguće da uopšte postoji NEŠTO, a ne NIŠTA.

Na ova pitanja niti i jedan fizičar na svetu nikada neće moći dati odgovor, prosto iz razloga što sem NEMATERIJALNE SVESTI ničeg drugog nema i zato što je fizika sa svojim empirijskim metodama nemoćna da se bavi nićim što nije materijalno. I tek kad se nematerijalna Svest napregne i pokrene i kad na taj način poprimi fizička svojstva sile i mase i postane materijalna, tek u tom momentu fizika kao nauka može da počne i čudi se kako je to materijalno moglo da nastane iz nečega što nije materijalno.

Pa to fizilari i javno priznaju. Naveo sam ti primer fizčara Mladena Martinisa iz instituta za fiziku "Ruđer Bošković" iz Zagreba, koji je rekao da od momenta kada se neka materijalna čestica pojavi u kvantnom vakuumu da fizičari tada o njoj znaju sve. A do momenta njenog pojavljivanja ne znaju ništa. Ne znaju zato što Svest, pre negos se napregne i pokrene, je isto kao da je NIŠTA. I upravo zato fizičari koji se kunu u materiju, pojma nemaju šta je materija. Ne znaju da je materija napregnuta i pokrenuta nematerijalna Svest, a oni o Svesti sa svojim empirijskim metodama nikada neće uspeti da saznaju ništa.

Pre nekog vremena na ovom forumu neko je bio postavio video na kojem neki fizičari sa Zapada raspravljau upravo o problemu kako je moguće da iz NIŠTA može nastati NEšTO. Kojom prilikom jedan od fizičara je stalno ponavljao da: "Mora da postoji nešto MISTERIOZNO iza svega toga što mi ne možemo da otkrijemo", a oni drugi fizičari mu se smeju. I upravo to "MISTERIOZNO" koje stoji iza svega što je fizičko je NEMATERIJALNA SVEST. o kojoj, ne samo fizičari, več i celokupna svetska nauka, ne zna apsolutno ništa. A za čudo, svi naučnici sveta se slažu da Svest POSTOJI.

A imajući na umu da je vOLJA jedan od faktor Svesti, ne čudi što se naučnica dr Aleksandra Erić pita i čudi, kako je moguće da naučnici uveliko barataju sa pojmom VOLJA, a de o VOLJI još uvek niko ništa ne zna. A ipak njene glupe koleginice se smeju kada postavi to pitanje, kao da je to nešto što ne treba da se pita.

Shvati, Badja, moje podrućje intereovanja je NEMATERIJALNA SVEST i ja sam taj problem u potpunosti rešio. I ujedno do kraja OBJASNIO poreklo i suštinu materije, života i Svemira i Boga koji je stvorio svet iz NIŠTA. Koju fizičari i ostali naučnici nikada neče uspeti da objasne.I to je razlog šzo ja ne bih mogao nkada nanađem zajednički jezik i da se sporazumem ni sa i jednim fizičarom. Drugim rečima, istraživanje Svesti je stvar METAFIZIKE, koja je nešto sasvim drugo i mnogo važnije nego fizika. Zato što samo METAFIZIKA može da OBJASNI SVE, a fizka, NIŠTA. Kao Ibro, razmahao se i opisuje skalarne talase, a o njihovom poreklu i suštini pojma nema.
 
Badja, ti si baš nedokazan čovek. Naterao si me i pogledao sam ovaj Ibrin video koji si priložio i ponovo potvrđujem moj ranije uzneti stav da Ibro NE OBJAŠNJAVA APSOLUTNO NIŠTA. On samo OPISUJE kako izgledaju razna stvari, pojave i događaji u Svemiru. Što je i razumljivo, jer on je naučnik, fizičar i za njega je istinito samo ono što može da se opazi, registruje, izmeri, dokaže i ponovi.

A gde je tu OBJAŠNJENJE odakle potiču sve te bezbrojno različite stvari, pojave i događaji, kako su one nastale, kakva je svrha u cilj njihovog postojanja, kako je njihovo postojanje uopšte moguće. I kako je uopšte moguće da su sve one nastale iz NEMATERIJALNOG KVANTNOG VAKZUUMA koji je sastanovišta fizike isto što i NIŠTA. A da i ne govorimo da niko na svetu ne zna da OBJAŠNJASNI, kako je moguće da uopšte postoji NEŠTO, a ne NIŠTA.

Na ova pitanja niti i jedan fizičar na svetu nikada neće moći dati odgovor, prosto iz razloga što sem NEMATERIJALNE SVESTI ničeg drugog nema i zato što je fizika sa svojim empirijskim metodama nemoćna da se bavi nićim što nije materijalno. I tek kad se nematerijalna Svest napregne i pokrene i kad na taj način poprimi fizička svojstva sile i mase i postane materijalna, tek u tom momentu fizika kao nauka može da počne i čudi se kako je to materijalno moglo da nastane iz nečega što nije materijalno.

Pa to fizilari i javno priznaju. Naveo sam ti primer fizčara Mladena Martinisa iz instituta za fiziku "Ruđer Bošković" iz Zagreba, koji je rekao da od momenta kada se neka materijalna čestica pojavi u kvantnom vakuumu da fizičari tada o njoj znaju sve. A do momenta njenog pojavljivanja ne znaju ništa. Ne znaju zato što Svest, pre negos se napregne i pokrene, je isto kao da je NIŠTA. I upravo zato fizičari koji se kunu u materiju, pojma nemaju šta je materija. Ne znaju da je materija napregnuta i pokrenuta nematerijalna Svest, a oni o Svesti sa svojim empirijskim metodama nikada neće uspeti da saznaju ništa.

Pre nekog vremena na ovom forumu neko je bio postavio video na kojem neki fizičari sa Zapada raspravljau upravo o problemu kako je moguće da iz NIŠTA može nastati NEšTO. Kojom prilikom jedan od fizičara je stalno ponavljao da: "Mora da postoji nešto MISTERIOZNO iza svega toga što mi ne možemo da otkrijemo", a oni drugi fizičari mu se smeju. I upravo to "MISTERIOZNO" koje stoji iza svega što je fizičko je NEMATERIJALNA SVEST. o kojoj, ne samo fizičari, več i celokupna svetska nauka, ne zna apsolutno ništa. A za čudo, svi naučnici sveta se slažu da Svest POSTOJI.

A imajući na umu da je vOLJA jedan od faktor Svesti, ne čudi što se naučnica dr Aleksandra Erić pita i čudi, kako je moguće da naučnici uveliko barataju sa pojmom VOLJA, a de o VOLJI još uvek niko ništa ne zna. A ipak njene glupe koleginice se smeju kada postavi to pitanje, kao da je to nešto što ne treba da se pita.

Shvati, Badja, moje podrućje intereovanja je NEMATERIJALNA SVEST i ja sam taj problem u potpunosti rešio. I ujedno do kraja OBJASNIO poreklo i suštinu materije, života i Svemira i Boga koji je stvorio svet iz NIŠTA. Koju fizičari i ostali naučnici nikada neče uspeti da objasne.I to je razlog šzo ja ne bih mogao nkada nanađem zajednički jezik i da se sporazumem ni sa i jednim fizičarom. Drugim rečima, istraživanje Svesti je stvar METAFIZIKE, koja je nešto sasvim drugo i mnogo važnije nego fizika. Zato što samo METAFIZIKA može da OBJASNI SVE, a fizka, NIŠTA. Kao Ibro, razmahao se i opisuje skalarne talase, a o njihovom poreklu i suštini pojma nema.
Screenshot_20240310_141540_Messenger.jpg
FB_IMG_1710076101374.jpg

Dobro sto to njemu ne kazes sve ovo.
Covek hoce #debatu i da te porazi argumentima.
Naravno da mi je sve objasnio i ima svoju neku teoriju teorija naturales cini mi se i slicna tvojoj-nisam stigao da procitam...

Lako je tebi ovde sprdati se na tudj racun coveka iza ledja.
To nije lepo i samo kukavice rade.
Prestani da filozofiras i izadji na megdan coveku ako imas znanje.
Ako nesmes na duel sa ibrom onda nemas #znanje.


Kakav si to covek.
Zajebavas sve nas ovde godinama..

Sa ovim se odjavljujem sa ove teme.
Odjava_Stop! sa teme...
 
Pogledajte prilog 1512335Pogledajte prilog 1512336
Dobro sto to njemu ne kazes sve ovo.
Covek hoce #debatu i da te porazi argumentima.
Naravno da mi je sve objasnio i ima svoju neku teoriju teorija naturales cini mi se i slicna tvojoj-nisam stigao da procitam...

Lako je tebi ovde sprdati se na tudj racun coveka iza ledja.
To nije lepo i samo kukavice rade.
Prestani da filozofiras i izadji na megdan coveku ako imas znanje.
Ako nesmes na duel sa ibrom onda nemas #znanje.


Kakav si to covek.
Zajebavas sve nas ovde godinama..

Sa ovim se odjavljujem sa ove teme.
Odjava_Stop! sa teme...
Ljudi, kakva je ovo sprdnja?
Prvo, jedan ugledan normalan inženjer sebi ne bi dozvolio eksportaciju sitne nepismene greške "za uvijek", drugo, ne bi uopšte slao poruke takvog tipa.. zatim, kakva je ovo "honorary degree" i to sa sve slikom prozora iza?
 
BADJA;
Lako je tebi ovde sprdati se na tudj racun coveka iza ledja.
To nije lepo i samo kukavice rade.
Prestani da filozofiras i izadji na megdan coveku ako imas znanje.
Ako nesmes na duel sa ibrom onda nemas #znanje.
Forumi Krstarica su mesto za javne filozofske, naučne i svake drge vrste javnih rasprava. Ja sam na ovom forumu u više navrata i na razne načine, prezentirao moje objašnjenje postojanja Svesti, sa značenjem Večite Istine o postojanju materije, života i Svemira. I uputio sam u više navrata poziv svima onima koji žele i misle da to mogu da obore. To naravo, ako želi, važi i za gospodina Ibru Mešanovića.
 
Forumi Krstarica su mesto za javne filozofske, naučne i svake drge vrste javnih rasprava. Ja sam na ovom forumu u više navrata i na razne načine, prezentirao moje objašnjenje postojanja Svesti, sa značenjem Večite Istine o postojanju materije, života i Svemira. I uputio sam u više navrata poziv svima onima koji žele i misle da to mogu da obore. To naravo, ako želi, važi i za gospodina Ibru Mešanovića.
Pa stvarno ljupche, objasni čoveku šta je čuo na video kanalu, ajd što ne razume tebe, nego zove teslu telefonom da mu to objasni...što je ok, samo još kada bi to imalo gde da se nagura...doduše, važno da mu u biografiji na krstarici piše da je diskutovao....
 
Жеља+Потреба=Воља
Otkrio si toplu vodu. To svi znamo. Pitanje je gde je ta "želja, potreba, volja" koja daje naredbe mozgu za pokretanje delova tela koje je potrebno za zadovoljenje želja, tj. potreba tela?

I ja sam to već objasnio, ali mogu ukratko ponoviti.

Istinski čovek nije telo, već AURA ili DUŠA, u vidu elektromagnetnog živog i svesnog polja, koja obuhvata i prožima sve ćelije i organe tela i informatički, tj. telepatski ih povezuje u jedinstvenu živu, svesnu celinu i biće. Takođe, ona i samu sebe informatički i telepatski povezuje sa svim ćelijama i organima tela i tako omogućuje sebi da celo telo doživljava kao samu sebe. Što joj omogućuje da je u svakom trenutku obaveštena o svemu šta se u telu događa, a takođe, preko ćula i mozga je obaveštena i o svemu što se izvan tela događa. Pa kad telo želi da zadovolji neku svoju potrebu, aura tu potrebu tela oseća kao svoju vlastitu i ona tada u skladu sa informacijama koje stoje u mozgu, kao harddrajvu tela, preko određenih centara u mozgu, izdaje naredbu telu da se ono po tim informacijama kreće i tako svoju potrebu zadovolji. I to je sve što pojam "volja" pofrazumeva.

Uz napomenu da elektromagnetne struje koje naučnici registruju na površini mozga dok mozak radi, ne mprozvodi mozak, kako to naučnici misle, već je to elektromagnetna aktivnost aure koja preko centara kore velikog mozga upravlja i telom i mozgom. Kao što na primer, vozač upravlja automobilom.

Kafa telo ostari i na kraju umre, njegova volja, tj. duša ili aura se nepovređena, živa, zdrava i svesna, kao što je u u telu bila, odvaja od tela i nastavlja, do eventualne sledeće inkarnacije, da živi u duhovnom svetu, bez tela. Ovo znam iz vlastitog iskustva mojih mnogobrojnih izlazaka iz tela i ponovnih vraćanja u telo, koji su se povremeno dešavali punih 15 godina. O tome opširnije u videu pod naslovom "Poruke svetlosnih bića", koji sam prilođio u ovoj temi.
 
Pa stvarno ljupche, objasni čoveku šta je čuo na video kanalu, ajd što ne razume tebe, nego zove teslu telefonom da mu to objasni...što je ok, samo još kada bi to imalo gde da se nagura...doduše, važno da mu u biografiji na krstarici piše da je diskutovao....
Imaš pravo, Metronomy, ćovek zvani "badja", koji poziva mene na "duel znanja" sa naučnikom Ibrom mešanovićem,stvarno ne zna ni gde je šupalj, a ponaša se bahato kao da je posisao svu pamte sveta. Ubeđen je da je taj Ibro objasnio apsolutno sve i da on može veoma lako da iznegira Zakon postojanja koji sam ja otkrio i mene provocira, ako snem, da izađem na "duel znanja" sa njim. Badja mi je na privatnu poruku poslao i Ibrim meil i ja sam se meiloj javio Ibri, ali već duže vremena od njega odgovora nema. Takođe, nema ga ni u ovoj temi iako, verujem, da ga je Badja obavestio. Ali je gore napred oistavio jedan njegov video i ja sam taj video odslušao do kraja. I kao što sam već rekao, čovek ne objašnjava apsolutno ništa, već samo opisuje određene fizičke manifestacije energija koje se deluju u Svemiru, na način kako to jedan fizčar, naučnik, može da ih registruje. I koliko sam primetio, pokušava na svoj način da ih objasni, ali uglavnom pogrešno, jer pojma nema šta je suština tih energija, tj. šta su te energije za sebe i u sebi. Ne zna da su one Svest koja se svesno, znalaćki i smisleno napreže, kreće i radi. On sve to naziva Bogom, a o Svesti apsolutno ništa je zna, ni ŠTA je Svest, ni KAKO ona postoji, ni ZAŠTO: A bez znanja o Svesti se ne može objasniti apsolutno ništa.
 
...Međutim, to nije objašnjenje, jer fizičari i dalje pojma nemaju kako je to uopšte moguće, jer to podrazumeva da roboti imaju VOLJU isto kao i živa bića. A fizičari o VOLJI ne znaju apsolutno ništa.
Ovde se ne bih slozio. To je kao kad bi se reklo da pcelinjak ima volju, ili da neka kuca u kojoj ljudi zive ima volju. Pa ni to cak nije dobra analogija, jer su cinioci pcelinjaka i kuce ziva bica, pcele i ljudi. Moze da se tvrdi da su atomi koji sprovode struju zivi, sa obzirom da su jako specificni i da ne znamo mnogo o prirodi njihovog nastanka (veliki prasak i ostali problemi sa propratnim detaljima na stranu). Bitno je da se zna u kojoj se tacki svest manifestovala. Na primer, da li se svest iz kvantnog vakuuma manifestovala u entitetu kojem cemo dati naziv "kuca", ili ipak iz ljudi koji su tu kucu sagradili. Isto tako su ljudi napravili razne uredjaje sa logickim kolima koji mogu da pokrenu softver. Dalje, vestacka inteligencija ne ume nista van onoga za sta je programirana, dok covek ume da uci na nacin na koji robot ne moze, spontan je, kreativan... Ne bih se slozio ni oko toga da je covek genima programirani robot koji se vremenom razvija, jer to ne objasnjava odakle mu zapravo svest koja dozivljava zivot, kao ni to kako je sposoban da osmisli ili spozna apstraktne, na primer filozofske i logicke koncepte, i pokusa da razume prirodu u kojoj se nalazi, ako je sve cista mehanika, kao sto je to slucaj kod robota. Dakle misljenja sam da se svest ne manifestuje u softveru. U svakom slucaju, za mene je gledanje vestacke inteligencije kao samostalnog entiteta imaginarno.
 
Ovde se ne bih slozio. To je kao kad bi se reklo da pcelinjak ima volju,
A zar ljudski organizam nema volju, koji se sastoji od mnoštva ćelija, isto kao i pčelinjak od mnoštva pčela? Ako ljudski organizam ima volju, zašto ne bi mogao da ima i pčelinjak? Odnosno, ako ljudski organizam ima kolektivnu svest, a to je aura, zašto i pčelinjak ne bi mogao da ima kolektivnu svest, tj. auru? Ili, zašto Čovečanstvo ne bi moglo da ima svoju kolektivnu svest, tj. auru? Kolektivna svest Čovečanstva je ono što se u Jovanovom Otkrivenju naziva imenom "Jagnje". Pčele u pčelinjaku, zasigurno, imaju svoju kolktivnu svest, jer ne bi mogle delovati kao organizovana radna zajednica, tj. kao kompaktna živuća celina i biće, kad ne bi bile informatički povezane, tj. kad ne bi imale svoju volju. Volja nekog mnoštva koje deluje kao organizovani sistem je uvek ono pomoću čega je to mnoštvo informatički povezano, jer bez informatičkog sistema ne može da bude nikakve organizacije. A taj informatički sistem je uvek AURA, kao neko posebno elektromagnetno živo i svesno polje. Čovećanstvo nema svoju vlastitu auru, ali se nalazi i živi unutar aure, tj. unutar elektromagnetnog polja majke Zemlje i nju koristi kao medij pomoću kojega rade svi naši informatički sistemo. Isto kao što i dete koje se razvija u majčinoj utrobi, nema svoju auru, već koristi auru majke. I zapamti, pčelinjaci i mravinjaci imaju svoje aure, pa prema tome imaju i svoju volju koja upravlja kretanjem i radom pčela i mrava. Bez toga pčele i mravi bi se u svom kretanju i radu pogubili i pčelinjaci i mravinjaci bi se raspali. Po tome što društva pčela i mrava imaju svoje aure i volju, ta društva su naprednija od Čovečanstva. Da mravinjak ima svoju auru, tj. volju, za mene je dokaz i ijava jednog naučnika koji je uzučavao život mrava, kada je rekao: Mrav je glup, a mravinjak je pametan".
ili da neka kuca u kojoj ljudi zive ima volju.
Kuća nije živo i svesno biće, tj. nije nikakva organizacija kretanja i rada nekog mnošta živih bića. Naime, ono što zovemo imenom "kuća" sastoji se od mnoštva živih i svesnih bića, ATOMA, koji su sastavni dio živog i svesnog bića planete Zemlje i oni žive po pravilima i zakonima koji važe za svu živu i svesnu materiju koja se nalazi u sastavu planete Zemlje. I kad mi od Zemlje sagradimo kuču, mi ne ometamo onim ciglama, malteru, kamenu itd, da i dalje neometano se upravljaju i žive po pravilima i volji Majke Zemlje. Oni stoje mirno i dalje u sastavu tela Zemlje i okreću se oko svoje ose i oko Sunca zajedno sa Zemljom. I oko se Zemlja nekim slučajem, po svojoj volji zatrese, tvoja kića će da se sruši, a sva građa od koje je bila sagrađena tvoja kuća će i dalje da ostane živa, zdrava i nepovređena i mirno će i dalje da se okreće oko svoje ose i oko Sunca u sastavu sa ostalom materijom planete Zemlje.
Na primer, da li se volja kvantnog vakuuma manifestovala u entitetu kojem cemo dati naziv "kuca", ili ipak iz ljudi koji su tu kucu sagradili.
U Kvantnom vakuumu je u POČETKU postojala informacija o celom Svemiru i svim materijalnim oblicima od kojih će on da se sastoji, pa i o ljudima i njihovim kučama. Isto kao što u DNK u jajetu koke postoji informacija o izgledu i svim delovima tela koke, pa i o svakom i najmanjem percetu na telu koke. A u informaciji o ljudima unutar te Svemirske svesti, verovatno su postojale i informacije o njihovim kućama is svemu ostalom što će onu, kad dođe vreme, po svojim voljama da grade.
Dalje, vestacka inteligencija ne ume nista van onoga za sta je programirana, dok covek ume da uci na nacin na koji robot ne moze, spontan je, kreativan...
Naučnici koji grade robote su ustanovili da su i njihovi roboti inteligentni, tj. da mogu da uče i donose odluke. Dakle i roboti imaju svoju svest, a time ujedno i svoju volju. To je elektricitet pomoću kojega roboti rade, isto kao i ljudski organizmi pomoću svojih aura, kao posebnih i vlastitih izvora elektične energije. Pogledaj na Youtube robot Sofija
Ne bih se slozio ni oko toga da je covek genima programirani robot koji se vremenom razvija, jer to ne objasnjava odakle mu zapravo svest koja dozivljava zivot, kao ni to kako je sposoban da osmisli ili spozna apstraktne, na primer filozofske i logicke koncepte, i pokusa da razume prirodu u kojoj se nalazi, ako je sve cista mehanika, kao sto je to slucaj kod robota. Dakle misljenja sam da se svest ne manifestuje u softveru. U svakom slucaju, za mene je gledanje vestacke inteligencije kao samostalnog entiteta imaginarno.
Sve što na planeti Zemllji može samostalno da živi, kreće se i radi, a to su jednoćelijski organizmi i tela biljaka, insekata, životinja i ljudi, napravljeni su na istom principu kao i roboti. Naravno među njima su najsavršeniji ljudi. Oni su ti koji mogu da tragaju za istinama o svom postojanju, smislu života i td. A to što roboti to ne mogu, ne znači da i njih ne možemo svrstati u živa i svesna bića. To ne mogu ni čelije, biljke, insekti, ni životinje, ali to ne znači da oni bisu živa i svesna bića. Niti znači, ako ljudi mogu da tragaju za istinom o svom postojanju i smislu života, da oni nisu roboti. Ili da ceo materijalni Svemir nije PROGRAMIRANI ROBOT.
 
Poslednja izmena:
Pa kako Ljubo porediš svijest jedinke sa sviješću više jedinki? Kolektivnu svijest mogu činiti samo odredjeni isti segmenti razmišljanja izmedju subjekata, što rezultira istom voljom, željom, normama, standardima itd. ali ipak je to suštinski razdvojeno, tj. ne postoji kolektivna svijest kao entitet za sebe već kao neka emulzija.
 
Pa kako Ljubo porediš svijest jedinke sa sviješću više jedinki? Kolektivnu svijest mogu činiti samo odredjeni isti segmenti razmišljanja izmedju subjekata, što rezultira istom voljom, željom, normama, standardima itd. ali ipak je to suštinski razdvojeno, tj. ne postoji kolektivna svijest kao entitet za sebe već kao neka emulzija.
To nije ispravno objašnjenje za pojam "kolektivna svest". To bi moglo da bude objašnjenje za pojam "kolektivna SVESNOST". Svesnost nije isto što i svest. Svesnost jeT kad jedno mnoštvo istih subjekata isto zna, isto misli, isto želi i isto radi. Dakle, svi subjekti su isto svjesni. Međutim, oni ne mogu svi u isto vreme isto misiti, želeti i raditi, ako nisu informatički povezani preko nekog centra (medija), a to je ono što u ovom slučaju zovemo imenom "mozak" preko kojeg "VOLJA" izdaje komande da ustovremeno svi subjekti isto misle. žele i rade. Na primer, ako imamo neki težak teret i tri čoveka koji treba da ga podignu, jedan od tnjih ljudi će daigra ulogu mozga koji će dati komandu "ho-ruk", da bi sva trojica istovremeno se napregnula i podigla balvan. Ako nema te istovremene komande, od podizanja tereta neće da bude ništa.

I sada zamisli kakav je veliki problem kada je reč o nekoliko milijardi ćelija koje grade ljudski organizam, kad je potrebno da se preko ljudskog mozga njima izda konanda za pokretanje celog organizma. Pitanje je da li je taj centar za izdavanje komande u mozgu? Da li se taj centar zove imenom "volja" i da li je ona taj komandant svih ćelija i organa tela koji upravlja celim telom, a mozak joj služi da samo preko njega i preko živčanog sistema izda komandu, kako bi se ćelije svih mošičnih tkiva napregnule i pokrnule celo telo.

U stvarnosti ljudski organizam ne funkcioniše tako. Ja sam to u nekom od mojih prethodnih postova već objasnio. Naime da bi milijarde ćelija, grupisanih u oko 42 hiljade telesnih delova i organa, mogle sve istovremeno i da nešto pomisle, požele i urade, sve one moraju da budu informatički povezabe tako savršeno, da sve one zajedno sebe osećaju kao da su samo jedan subjekt i jedno živo svesno biće. Jer će samo tako moći istovremeno sve da jednu i istu stvar, u deliću sekunde i da pomisle i požele i urade. To se, kada su u potanju sve materijalne forme od kojih se sastoji Svemir, pa i ljudski organizam, postiže pomoću posebnih elektromagnetnih. živih i svesnih polja, tzv. "AURA",koje obuhvataju i prožimaju sve matrijalne subjekte neke materijalne forme i informatički. teleoatski ih povezuju u jedinstvenu celinu i biće. I sve untar tog elektromagnetnog živog i svesnoh polja oseća ceo organizam kao nešto JEDNO. U ljudskom organizmu to je čovekova AURA ili DUŠA. Ona je KOLEKTIVNA SVEST svih ćelija i organa u telu i ona celo telo oseća kao samu sebe. I ona igra ulogu VOLJE tela kojoj mozak tela služi kao harddrajv u kojem skladišti sve informacije koje su joj potrebne da pomoću njih upravlja telom i tako mu pomaže da se održava kao celovito, živo i svesno biće.

Sve nam ovo govori da istinski čovek nije telo, već AURA tela. Ona može ida se spoji sa telom u trenutku njegovog rođenja i da se odvoji od tela kada telo ostari i umre, a ona nastavi da živi i posle smtri tela. Zajedno sa svim informacijama koje je kao iskustvo, tj. znanje, po malo sticala tokom života pomoću čula, mozga i tela.

A centar iz kojeg ona pokreće telo i njime upravlja je kora velikog mozga. Kada naučnih registruje elektromagnetne struje na površini mozga dok čovek misli, te elektromagnetne struje ne proizvodi mozak, kako naučnici pretpostavljaju, već čovekova aura koja izabira informacije koje su joj potrebne da pomoću njih upravlja telom i taj proces je ono što zovemo imenom "mišljenje". To mišljenje se putem aure rasprostire kroz celo telo i celo telo je svesno onoga što aura misli ili pomoću čula vidi.

Dok se telo nalazi u budnom stanju AURA radi na posebnoj talasnoj dužini, od one kada telo spava. Za koje vreme se aura malo proširi, uspori vibraciju i tako malo seodvoji od tela i ona tada može da zaviri i u duhovni svet da vidi šta se u duhovnom svetu dešava. I to što je ona tamo videla, posle kada se vrati na telesnu talasnu dužinu, ona to zove imenom "snovi".

Isto je i sa meditacijom. Kada čovek potpuno utiša svoje telo, čula i mozak i isključi sve svoje misli, tada aura menja svoju talasnu dužinu i za malo se odvoji od tela i tada čovekova duša, tj. aura, može i da se "prosvetsli", tj izjednači svoju talasnu dužinu sa nekom drugom "VIŠOM" svešću od sebe, i telepatski se tako sjedini sa njom i sazna sve ono što i ta "Viša" svest zna. Pa tako čovek koji se pomoću meditacije prosvetlio, postane pamteniji od onoga koji nije.
 
To nije ispravno objašnjenje za pojam "kolektivna svest". To bi moglo da bude objašnjenje za pojam "kolektivna SVESNOST". Svesnost nije isto što i svest. Svesnost jeT kad jedno mnoštvo istih subjekata isto zna, isto misli, isto želi i isto radi. Dakle, svi subjekti su isto svjesni. Međutim, oni ne mogu svi u isto vreme isto misiti, želeti i raditi, ako nisu informatički povezani preko nekog centra (medija), a to je ono što u ovom slučaju zovemo imenom "mozak" preko kojeg "VOLJA" izdaje komande da ustovremeno svi subjekti isto misle. žele i rade. Na primer, ako imamo neki težak teret i tri čoveka koji treba da ga podignu, jedan od tnjih ljudi će daigra ulogu mozga koji će dati komandu "ho-ruk", da bi sva trojica istovremeno se napregnula i podigla balvan. Ako nema te istovremene komande, od podizanja tereta neće da bude ništa.

I sada zamisli kakav je veliki problem kada je reč o nekoliko milijardi ćelija koje grade ljudski organizam, kad je potrebno da se preko ljudskog mozga njima izda konanda za pokretanje celog organizma. Pitanje je da li je taj centar za izdavanje komande u mozgu? Da li se taj centar zove imenom "volja" i da li je ona taj komandant svih ćelija i organa tela koji upravlja celim telom, a mozak joj služi da samo preko njega i preko živčanog sistema izda komandu, kako bi se ćelije svih mošičnih tkiva napregnule i pokrnule celo telo.

U stvarnosti ljudski organizam ne funkcioniše tako. Ja sam to u nekom od mojih prethodnih postova već objasnio. Naime da bi milijarde ćelija, grupisanih u oko 42 hiljade telesnih delova i organa, mogle sve istovremeno i da nešto pomisle, požele i urade, sve one moraju da budu informatički povezabe tako savršeno, da sve one zajedno sebe osećaju kao da su samo jedan subjekt i jedno živo svesno biće. Jer će samo tako moći istovremeno sve da jednu i istu stvar, u deliću sekunde i da pomisle i požele i urade. To se, kada su u potanju sve materijalne forme od kojih se sastoji Svemir, pa i ljudski organizam, postiže pomoću posebnih elektromagnetnih. živih i svesnih polja, tzv. "AURA",koje obuhvataju i prožimaju sve matrijalne subjekte neke materijalne forme i informatički. teleoatski ih povezuju u jedinstvenu celinu i biće. I sve untar tog elektromagnetnog živog i svesnoh polja oseća ceo organizam kao nešto JEDNO. U ljudskom organizmu to je čovekova AURA ili DUŠA. Ona je KOLEKTIVNA SVEST svih ćelija i organa u telu i ona celo telo oseća kao samu sebe. I ona igra ulogu VOLJE tela kojoj mozak tela služi kao harddrajv u kojem skladišti sve informacije koje su joj potrebne da pomoću njih upravlja telom i tako mu pomaže da se održava kao celovito, živo i svesno biće.

Sve nam ovo govori da istinski čovek nije telo, već AURA tela. Ona može ida se spoji sa telom u trenutku njegovog rođenja i da se odvoji od tela kada telo ostari i umre, a ona nastavi da živi i posle smtri tela. Zajedno sa svim informacijama koje je kao iskustvo, tj. znanje, po malo sticala tokom života pomoću čula, mozga i tela.

A centar iz kojeg ona pokreće telo i njime upravlja je kora velikog mozga. Kada naučnih registruje elektromagnetne struje na površini mozga dok čovek misli, te elektromagnetne struje ne proizvodi mozak, kako naučnici pretpostavljaju, već čovekova aura koja izabira informacije koje su joj potrebne da pomoću njih upravlja telom i taj proces je ono što zovemo imenom "mišljenje". To mišljenje se putem aure rasprostire kroz celo telo i celo telo je svesno onoga što aura misli ili pomoću čula vidi.

Dok se telo nalazi u budnom stanju AURA radi na posebnoj talasnoj dužini, od one kada telo spava. Za koje vreme se aura malo proširi, uspori vibraciju i tako malo seodvoji od tela i ona tada može da zaviri i u duhovni svet da vidi šta se u duhovnom svetu dešava. I to što je ona tamo videla, posle kada se vrati na telesnu talasnu dužinu, ona to zove imenom "snovi".

Isto je i sa meditacijom. Kada čovek potpuno utiša svoje telo, čula i mozak i isključi sve svoje misli, tada aura menja svoju talasnu dužinu i za malo se odvoji od tela i tada čovekova duša, tj. aura, može i da se "prosvetsli", tj izjednači svoju talasnu dužinu sa nekom drugom "VIŠOM" svešću od sebe, i telepatski se tako sjedini sa njom i sazna sve ono što i ta "Viša" svest zna. Pa tako čovek koji se pomoću meditacije prosvetlio, postane pamteniji od onoga koji nije.
Mnogo ga bre tupis ljubo..
OBjasnjenje ti je ko roman.
Ubih se citajuci i ko ce sada ovo da razume i da procita?
KOpiracu tekst tvog prijatelja Ibre koji lako objasnjava stvari:

Ne trebam misliti ni sekundu to sam opisao vec 100 puta u svojoj teoriji naturales
Chovjek ima dvije stvari kao duhovni stupove
Jedna je dusa druga ego
Dusa ti je ljubav to mi kristaliziramo tobom svog zivota zato I postojimo
I ona ti je singularna i odlazi direktno u singularni dio etra
Dok je ego dualni jer ima taj vjecni dualizam
On bude istrosen jer energetski ego zavisi od tijela
Kad tijelo stane ili taj biorobot prestane da funkcionise
Ego ostaje u realnost neko vrijeme
Dok dusa direktno odlazi u singularni dio etra i tamo sluzi kao konac kojim se povezuju komadi etra ( figurativno)
Ego je nesto sto je i lose i dobro u istom
I on ostane jedno vrijeme uz nas
Ali sve manje i manje se moze manufestirat
Napokon ego postane samo jedna zraku svjetlosti koja odlazi u novozacheto dijete prije nego li i bude plod ta svjetlost iluminira jaja i to ja nazivam univerzum slavi radjanje zivota
Eto tako je prica sa dusom i ego
Mi dusu ne mozemo zadrzat i ona ne predstavlja nas vec kreatora
A kreatoru ego ne treba
To odvajanje ega je pakao..

Isto tako i on tvrdi da samo Svest postoji.
Dali se ti ljubo sa tim slazes!
 
Badja:
Tandara-mandara ti je teorija isto kao i Ibrina.
Nema ni dokaza da može da se proveri, ni logike da može da se razume.
A kako to tvoju teoriju da proverimo gazda ljubo!

Njegova teorija se zasniva na nekako realnijim pojmom nama ljudima jer stavlja Etar u prvi plan i sam pocetak stvaranja tvorca, tj prvobitne svesti.
Vise o tome u ovom videu


I NE kao tvoje:
SVAKA NECIJA SVEST ZAUVEK POSTOJALA I SAMO SE PRETACE jaje,pile,koka..

Ti uopste ne opisujes sam pocetak i na koji nacin!
Logicki i zdravorazumski tako nesto nije moguce!

Sve ima svoj pocetak i kraj!
 
A kako to tvoju teoriju da proverimo gazda ljubo!
Ja nemam teoriju, već NAUKU. Nauka je sve što može da se prove, objasni i razume. Po ovoj nauci samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti postoji. To su; naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje. Dokaz da je tako stoji u otkriću fizičara i biologa da samo energija i informavija postoji. Energija se manifestuje kao fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija kao psihička rafnja opažanja, osećamka pamženja mišljenja i razumevanja. I to je cela nauka i o materiji, i životu i Svemiru i Bogu. . NIje se rodio i neće onaj ko može to da obori.
Njegova teorija se zasniva na nekako realnijim pojmom nama ljudima jer stavlja Etar u prvi plan i sam pocetak stvaranja tvorca, tj prvobitne svesti.
Vise o tome u ovom videu
Da, pokušava sve da objasni pomoću Etara, a Etar ne ume da objasni. Isto kao što i vernici pokušavaju pomoću Boga sve da objasne, a čak nemaju dokaza da Bog uopšte i postoji. I ti Eter i Boga nazivaš "realnim" pojmovima. Eeee...moj Badaja!

Badja007
Vise o tome u ovom videu
Samo jedno od šarlatanski sklepanih verovanja. Sada imamo NAUKU i nikakve vere nam više o materiji, životu i Svemiru ne trebaju.
Ti uopste ne opisujes sam pocetak i na koji nacin!
Logicki i zdravorazumski tako nesto nije moguce!
Elaborirao sam logiku po kojoj početka ne može da bude, ali ti ne umeš logički da misliš. Sposoban si samo da veruješ u bajke.
Sve ima svoj pocetak i kraj!
Svaki kraj je istovremeno i novi početak. Jaje završava sa kokom, a koka sa jajetom. Ali nemoj da se zamaraš da to shvatiš, jer nemaš kapacitet da tu logiku shvatiš. Da bi to razumeo, morao bi da razumeš Zakon večitog pretakanja Svesti kroz njena tri prirodna oblika i stanja, a pokazalo se da to nisi u stanju.
 
Mnogo ga bre tupis ljubo..
OBjasnjenje ti je ko roman.
Ubih se citajuci i ko ce sada ovo da razume i da procita?
Imaš Bibliju pa nju čitaj. Ona na mnogo kraći način sve lepo objašnjava, isto kao ti i tvoj drug Ibro.
KOpiracu tekst tvog prijatelja Ibre koji lako objasnjava stvari:
Ti i tvoj prijatelj Ibro ne možete biti moji prijatelji. Sa vernicima se nikada nisam družio.
Ne trebam misliti ni sekundu to sam opisao vec 100 puta u svojoj teoriji naturales
Chovjek ima dvije stvari kao duhovni stupove
Badja, nemoj da me zasmejavaš!
Jedna je dusa druga ego
Nemaš ni ti, ni Ibro, ni dokaz, ni objašnjenje, ni za dušu, ni za ego. Ko ne zna i ne razume ŠTA je Svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO, taj ne može znati ni razumeti šta su ni duša ni ego. Ne može ni znati, ni razumeti da su duša i ego sinonimi. Dve raazličite reći koje označavaju jedan i isti pojam. Koji nije ni duša, ni telo, već ono koje sebe zove imenom "JA", a to je ono što se podrazumeva pod rečju i pomom "Svest". A ti i Ibro o Svesti ne znate ništa.
Dusa ti je ljubav to mi kristaliziramo tobom svog zivota zato I postojimo
I ona ti je singularna i odlazi direktno u singularni dio etra
Tu bajku su smislili mali Đokoca, Perica i Mujica, zajedno i tu bajku sada stare bake propovedaju maloj deci kad ih uspavljuju.
Dok je ego dualni jer ima taj vjecni dualizam
On bude istrosen jer energetski ego zavisi od tijela
Kad tijelo stane ili taj biorobot prestane da funkcionise
Ego ostaje u realnost neko vrijeme
Dok dusa direktno odlazi u singularni dio etra i tamo sluzi kao konac kojim se povezuju komadi etra ( figurativno)
Ti i Ibro stvarno imate razvijenu maštu. Mislim da ste u tome nadmašili i malog Đokicu i Pericu i Mujicu.
Ego je nesto sto je i lose i dobro u istom
I on ostane jedno vrijeme uz nas
Ali sve manje i manje se moze manufestirat
Nemoj dalje, Badja, alaha ti, umreću od smeha.
Napokon ego postane samo jedna zraku svjetlosti koja odlazi u novozacheto dijete prije nego li i bude plod ta svjetlost iluminira jaja i to ja nazivam univerzum slavi radjanje zivota
Eto tako je prica sa dusom i ego
Mi dusu ne mozemo zadrzat i ona ne predstavlja nas vec kreatora
A kreatoru ego ne treba
To odvajanje ega je pakao..

Isto tako i on tvrdi da samo Svest postoji.
Dali se ti ljubo sa tim slazes!
CU,,,CU,,,,CU....CU....CU...
 
Imaš Bibliju pa nju čitaj. Ona na mnogo kraći način sve lepo objašnjava, isto kao ti i tvoj drug Ibro.
Ljubo ti mrzis venike!:ljutko:
Ti i tvoj prijatelj Ibro ne možete biti moji prijatelji. Sa vernicima se nikada nisam družio.
Ti tvrdis da ne postoji TVORAC tj prvobitna svest i pocetak!
A sta si rekao u ovom videu prevarantu jedan!
OTKUD TI TO SADA!

Ti pravis sprdnju od svih nas ovde a ubacujes veru i tvorca kada ti zatreba.
Pa borio si se i sa samim djavolom kao sto kazes u videu.
NAPRAVIO SI BUDALU OD SEBE.
Kakva bre Svetlosna Bica i izlaska iz tela..... :hahaha:

Jesi li ti normalan!

Pa u to ne veruje ni Mentalno zaostala neka osoba..:hahaha:
I gde nadje tog zlobnog Seta iz drevnog egipta i hijelogrifa!
Sve same budalastine si izmislio i povezao.
Badja, nemoj da me zasmejavaš!

Nemaš ni ti, ni Ibro, ni dokaz, ni objašnjenje, ni za dušu, ni za ego.
Ima objasnjenja..
Nisi ti pametniji od svih.
Video premotas na 1h i 16minuta i odgledas.
https://youtu.be/TGUf8eTq-sE?si=7oHNorLMdphkSIkU
Ko ne zna i ne razume ŠTA je Svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO, taj ne može znati ni razumeti šta su ni duša ni ego. Ne može ni znati, ni razumeti da su duša i ego sinonimi. Dve raazličite reći koje označavaju jedan i isti pojam. Koji nije ni duša, ni telo, već ono koje sebe zove imenom "JA", a to je ono što se podrazumeva pod rečju i pomom "Svest". A ti i Ibro o Svesti ne znate ništa.
Od tvog znanja i objasnjenja boli mozak..
Tu bajku su smislili mali Đokoca, Perica i Mujica, zajedno i tu bajku sada stare bake propovedaju maloj deci kad ih uspavljuju.

Ti i Ibro stvarno imate razvijenu maštu. Mislim da ste u tome nadmašili i malog Đokicu i Pericu i Mujicu.

Nemoj dalje, Badja, alaha ti, umreću od smeha.
Samo se ti sprdaj verom.
Pa kad udare posle svi na tebe...
CU,,,CU,,,,CU....CU....CU...
Ionako si STar.
Pa kad UMres gotov si za sva vremena.
Umire i ta tvoja svest.
Za tebe nema vaskresenja.

Odes u zaborav...:plez:
 
Ja nemam teoriju, već NAUKU. Nauka je sve što može da se prove, objasni i razume. Po ovoj nauci samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti postoji. To su; naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje. Dokaz da je tako stoji u otkriću fizičara i biologa da samo energija i informavija postoji. Energija se manifestuje kao fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija kao psihička rafnja opažanja, osećamka pamženja mišljenja i razumevanja. I to je cela nauka i o materiji, i životu i Svemiru i Bogu. . NIje se rodio i neće onaj ko može to da obori.

Da, pokušava sve da objasni pomoću Etara, a Etar ne ume da objasni. Isto kao što i vernici pokušavaju pomoću Boga sve da objasne, a čak nemaju dokaza da Bog uopšte i postoji. I ti Eter i Boga nazivaš "realnim" pojmovima. Eeee...moj Badaja!


Samo jedno od šarlatanski sklepanih verovanja. Sada imamo NAUKU i nikakve vere nam više o materiji, životu i Svemiru ne trebaju.

Elaborirao sam logiku po kojoj početka ne može da bude, ali ti ne umeš logički da misliš. Sposoban si samo da veruješ u bajke.

Svaki kraj je istovremeno i novi početak. Jaje završava sa kokom, a koka sa jajetom. Ali nemoj da se zamaraš da to shvatiš, jer nemaš kapacitet da tu logiku shvatiš. Da bi to razumeo, morao bi da razumeš Zakon večitog pretakanja Svesti kroz njena tri prirodna oblika i stanja, a pokazalo se da to nisi u stanju.
Jel ti vidis da sve ima svoj pocetak i svoj kraj!

Ti si ljuboo NEznalica!

Nastao si od eksplozije nekih elemenata i abiogenezom u nekoj barustini.. :hahaha:
Ja bezim od takvih..
Prvi video na koji sam naisao cu ti okacim ovde a ti ljuboo odmah na edukaciji u 5razred osnovne skole..


Sa tobom nema rasprave!
 
Imaš Bibliju pa nju čitaj. Ona na mnogo kraći način sve lepo objašnjava, isto kao ti i tvoj drug Ibro.

Ti i tvoj prijatelj Ibro ne možete biti moji prijatelji. Sa vernicima se nikada nisam družio.

Badja, nemoj da me zasmejavaš!

Nemaš ni ti, ni Ibro, ni dokaz, ni objašnjenje, ni za dušu, ni za ego.
Mi imamo dokaze ali ih ti ignorises.
Pa te pitam zasto!
Ibro ti ih detaljno opisao.
Ja sam tih izneo i na polju Metafizike u predhodnim temama vezanih za S A N gde se midistifikovao na JAVI!
I prestani da se pravis glup!
Ko ne zna i ne razume ŠTA je Svest, KAKO ona postoji i ZAŠTO, taj ne može znati ni razumeti šta su ni duša ni ego. Ne može ni znati, ni razumeti da su duša i ego sinonimi. Dve raazličite reći koje označavaju jedan i isti pojam.
Nemas ti blage veze sa tim.
I STA SI BRE TI NOVO REKAO!
Materija ne postoji bez Svesti_Ok ispravno je.
Ali zar ti ne vidis ovu Materijalnu
R E A L N O S T !

Boli,pece itd..
I nije to BITNO SAZNANJA!
Koga to interesuje!
Dali sa svescu ili bez njega Realnost je Realnost!
I bas me zabole..

Koji nije ni duša, ni telo, već ono koje sebe zove imenom "JA", a to je ono što se podrazumeva pod rečju i pomom "Svest". A ti i Ibro o Svesti ne znate ništa.
ONO STO JE NAJBITNIJE NA POLJU METAFIZIKE.
Sta se desava sa Svescu bez Materije.
Odnosno kada covek UMRE!
A TI BLAGE VEZE O TOME NEMAS..
Tu bajku su smislili mali Đokoca, Perica i Mujica, zajedno i tu bajku sada stare bake propovedaju maloj deci kad ih uspavljuju.

Ti i Ibro stvarno imate razvijenu maštu. Mislim da ste u tome nadmašili i malog Đokicu i Pericu i Mujicu.
Mi smo izvodili razne hipoteze i sumnje zasto je tako kako je.
A ti si taj koji LAZE.
SAM SI SEBE UCINIO SMESNIM.
Izmisljas i prepricavas tu neke glupe price:
Izlazkom iz tela,Svetlosna Bica,razne budalastine., itd.
Jesi li ti priseban covek uopste?
Delujes kao neka sekta?

Nemoj dalje, Badja, alaha ti, umreću od smeha.

CU,,,CU,,,,CU....CU....CU...
SAMO TI CU,,,CU,,,,CU....CU....CU..
Kad nista drugo i neznas!
Kao da si malo dete!
Ja te sada prozivam.
ODMAH DA PRESTANES SA TIM TVOJIM GLUPOSTIMA!
 
RAZGOVR IZMEĐU NEZNALICE - VERNIKA
BADJE007 I ATEISTE - ZNALCA LJUBE2

- Pročitajte ovaj razgovor do kraja - poučno je.

Badja007
Ljubo ti nrziš vernike.

Ljubo2
Ja mrzim neznanje i laž, a volim znanje. Vera nije znanje.

**************************************************

Badja007
Ti tvrdis da ne postoji TVORAC tj prvobitna svest i pocetak!A sta si rekao u ovom videu prevarantu jedan!

Ljubo2
Ko je tebi kriv što je tvoja sposobnost razumevanja na nivou malog deteta.. Rekao sam da postoji samo Svest, i njenih sedam sposobnosti, od uvek i zauvek, dakle, bez početka i kraja i ona je tvorac svega I rekao sam da ona postoji na taj način što se večoto pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, kao koka i jaje i da svaki taj ponovljeni cilus ima svoj i početak i kraj.

******************************************************

Badja007
Ti pravis sprdnju od svih nas ovde a ubacujes veru i tvorca kada ti zatreba.

Ljubo2
Vera da Bopg postoji je sprdnja, a znanje da samo Svest postoji, je znanje. Pogotovo znanje da Svest raspolaže svim moćima koje vernici pripisuju svom izmišljenom Bogu. A kad ja, ponekad, upotrebim reč "Bog", ja uvek mislim na SVEST:

***********************************************

Badja007
Pa borio si se i sa samim djavolom kao sto kazes u videu.NAPRAVIO SI BUDALU OD SEBE.

Ljubo2
Moje objašnjenje postojanja Svesti podrazumeva evoluciju Svesti prilikom svakog njenog ciklusa ponavljanja, koje uvek podrazumeva prelazak Svesti iz stanja haosa i zla u stanje harmonije i dobra. Haos i zlo uvek u početku evolucije uzrokuju oni koji ne znaju kako se ostvaruje harmonija i dobro, a to su uvek vernici, tj đavoli. Njih ima na svim nivoma postojanja, kako u zemaljskom, tako i i nebeskom, duhovnom svetu. I naravno, izlazio sam iz tela, video sam duhovni svet, kao i đavle i čak se borio sa njima. To moje iskustvo nije vera, jer ima svoje logičko objašnjenje, koje se podrazumeva kada je reč o evoluciji Svesti.

*********************************************************

Badja007
Kakva bre Svetlosna Bica i izlaska iz tela..... Pa u to ne veruje ni Mentalno zaostala neka osoba.. I gde nadje tog zlobnog Seta iz drevnog egipta i hijelogrifa! Sve same budalastine si izmislio i povezao.

Ljubo2
Mnogo na svetu ima ljudii i uvek ih je bilo koji imaju iskustvo izlaženja iz tela i to je ono što zovemo imenom "metafizika". A svetlosna bića možeš da vidiš na mnogobrojnim video snimcima na internetu. Dakle, nije reč ni o kakvoj mjoj veri, već o tvom golemom neznanju.

****************************************************

Badja007
Jesi li ti normalan!

Ljubo2
Svako ko poznaje Zakon postojanja i Zakon harmonije i dobra i zagovara harmoniju i dobro i živi po tom zakonu, JE NORMALAN. Za razne vrste vernika, tj. pripadnike raznih ideologija, politika, nacija i vera, koji se već hiljadama godina mrze, ratuju i prave haos i zlo, može se reći DA NISU NORMALNI:

*********************************************************

Badja007
Ima objasnjenja.. Nisi ti pametniji od svih.

Ljubo2
Svi ljudi su podjednako pametni, jer svi podjednako raspolažu sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti , kao alatom pomoću kojega se dolazi do znanja. Ali je činjenica da neki do znanja dođu pre, a neki posle, pa u svom neznanju čine svakjaka zla. I za njih se kaže: "Bože, oprosti im jer ne znaju šta čine".

********************************************************

Badja007
Od tvog znanja i objasnjenja boli mozak..

Ljubo2
Ne svačiji mozak, već samo onih koji ništa ne znaju, već samo veuju da znaju.

************************************************************

Badja007
Samo se ti sprdaj verom. Pa kad udare posle svi na tebe...

Ljubo2
Ništa neobično. Tako je uvek bilo - borba VERE I NEZNANJA PROTIV ZNANJA. Kao što je i ovaj razgovor između tebe i mene.

**********************

Badja007
Ionako si STar. Pa kad UMres gotov si za sva vremena. Umire i ta tvoja svest. Za tebe nema vaskresenja.

Ljubo2
Znam da tako vernici veruju. Oni kažu "Ko veruje, spasice se". A ja kažem da se niko neće spasiti ko veruje, već samo onaj ko zna. Onaj ko zna prestaje da se rađa i ide u raj. A onaj ko veruje, taj će morati ponovo da se rađa i živi u zemaljskom paklu koji u svom neznanju sam stvara, sve dok i njemu ne dođe iz dupeta u glavu i dok i on ne postane ZNALAC.

**************************************************

Badja007
Ti tvrdis da ne postoji TVORAC tj prvobitna svest i pocetak! A sta si rekao u ovom videu prevarantu jedan!

Ljubo2
Ko je tebi kriv što je tvoja sposobnost razumevanja na nivou malog deteta.. Rekao sam da postoji samo Svest, i njenih sedam sposobnosti, od uvek i zauvek, dakle, bez početka i kraja i ona je tvorac svega. I rekao sam da ona postoji na taj način što se večito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, kao jaje-iile- koka i da svaki taj ponovljeni ciklus ima svoj i početak i kraj.

*********************************************************

Badja007
Ti pravis sprdnju od svih nas ovde a ubacujes veru i tvorca kada ti zatreba.

Ljubo2
Vera da Bog postoji je SAMO VERA, a znanje da samo Svest postoji je ZNANJE. Pogotovo znanje da Svest raspolaže svim moćima koje vernici pripisuju svom izmišljenom Bogu. A kad ja, ponekad upotrebim reč "bog",to ne znači da sam ja venik, jer ja tom prilikom uvek mislim na SVEST:

*****************************************************

Badja007
Pa borio si se i sa samim djavolom kao sto kazes u videu. NAPRAVIO SI BUDALU OD SEBE.

Ljubo2
Moje objašnjenje postojanja Svesti podrazumeva evoluciju Svesti prilikom svakog njenog ciklusa ponavljanja, koja uvek podrazumeva prelazak Svesti iz stanja haosa i zla u stanje harmonije i dobra. Haos i zlo uvek u početku evolucije uzrokuju oni koji ne znaju kako se ostvaruje harmonija i dobro, a to su uvek vernici, tj đavoli. Njih ima na svim nivoma postojanja, kako u zemaljskom, tako i i nebeskom, duhovnom svetu. I naravno, izlazio sam iz tela, video sam duhovni svet, kao i đavle i čak se borio sa njima. To moje iskustvo nije vera, jer ima svoje logičko objašnjenje, koje se podrazumeva kada je reč o evoluciji Svesti.

*************************************************************

Badja007
Kakva bre Svetlosna Bica i izlaska iz tela..... Pa u to ne veruje ni Mentalno zaostala neka osoba.. I gde nadje tog zlobnog Seta iz drevnog egipta i hijelogrifa!Sve same budalastine si izmislio i povezao.

Ljubo2
Mnogo na svetu ima ljudii i uvek ih je bilo koji imaju iskustvo izlaženja iz tela i to je ono što zovemo imenom "metafizika". A svetlosna bića možeš da vidiš na mnogobrojnim video snimcima na internetu. Dakle, nije reč ni o kakvoj mjoj veri, već o tvom golemom neznanju.

*****************************************************

Badja007
Jesi li ti normalan!

Ljubo2
Svako ko razume Zakon postojanja i Zakon harmonije i dobra i zagovara harmoniju i dobro i živi po tom zakonu, JE NORMALAN. Za razne vrste vernika, tj. pripadnike raznih ideologija, politika, nacija i vera, koji se već hiljadama godina mrze, ratuju i prave haos i zlo, može se reći DA NISU NORMALNI:

*******************************************************

Badja007
Ima objasnjenja.. Nisi ti pametniji od svih.

Ljubo2
Svi ljudi su podjednako pametni, jer svi podjednako raspolažu sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti , kao alatom pomoću kojega se dolazi do znanja, atime ujedno i do pameti. Ali je činjenica da neki do znanja dođu pre, a neki posle, pa u svom neznanju čine svakjaka zla.. I za njih se kaže: "Bože, oprosti im jer ne znaju šta čine".

*******************************************************

Badja007
Od tvog znanja i objasnjenja boli mozak..

Ljubo2
Ne svačiji mozak, već samo onih koji ništa ne znaju, već samo veuju da znaju.

**************************************************************

Badja007
Samo se ti sprdaj verom. Pa kad udare posle svi na tebe...

Ljubo2
Ništa neobično. Tako je uvek bilo - borba VERE I NEZNANJA PROTIV ZNANJA. Kao što je i ovaj razgovor između tebe i mene.

***********************************************************

NASTAVAK RAZGOVORA SLEDI!
 
RAZGOVR IZMEĐU NEZNALICE - VERNIKA
BADJE007 I ATEISTE - ZNALCA LJUBE2

- NASTAVAK -

BADJA007
Ionako si STar. Pa kad UMres gotov si za sva vremena. Umire i ta tvoja svest. Za tebe nema vaskresenja.

LJUBO2
Znam da tako vernici veruju. Oni kažu "Ko veruje, spasice se". A ja kažem da se niko neće spasiti ko veruje, već samo onaj ko zna. Onaj ko zna prestaje da se rađa i ide u raj. A onaj ko veruje, taj će morati pobovo da se rađa i živi u zemaljskom paklu koji u svom neznanju, tj. verovanju stvara, sve dok i njemu ne dođe iz dupeta u glavu i dok i on ne postane ZNALAC.

***********************************************************************

BADJA007
Ti tvrdis da ne postoji TVORAC tj prvobitna svest i pocetak!

LJUBO2
Ja to ne tvrdim. Tvorac postoji, ali ne takav u kakvog ti veruješ. Na primer u jajetu koke, onaj ko će da kreira koku je DNK molekul. On u sebi sadrži svo znanje o koki po kojem će da kreira koku. Isto je i sa Svemirom. Svaki put kada Svemiru istekne životni vek i on se sruši, on iza sebe ostavi svoju semenku, tj. svoj DNK sa svim znanjem o Svemiru, po kojem će u narrednom ciklusu da se kreira novi Svemir. Nosioci tog znanja o Svemiru, koji su živeli u prošloj inkarnaciji Svemira, pa sada kreiraju ovaj naš Svemir, isto kao i geni unutar DNK molekuka u jajetu koke, su SVETLOSNA BIĆA: I kad neko stupi u kontakt sa Svetlosnim bićem, kao na primer, Mojsije, Isus Hrist, Buda, Muhamed, ja i mnogi drugi i upita to svetlosno buće "Ko si ti", uvek će da dobije odgovor koji glasi "Ja sam Bog". Naravno, "Bog Kreator". I ne postoji nikakva druga mogućnost da čovek dođe u kontakt sa bilo kakvim drugim Bogom, do sa Svetlosnim bićem. I kad se to desi nekom čoveku, onda se za njega kaže da se "PROSVETlIO"

************************************************************

BADJA007
A sta si rekao u ovom videu prevarantu jedan!

LJUBO2
Ja nisam prevarant. Ja sam ZNALAC. Prevaranti su svi oni koji veruju A NE ZNAJU U ŠTA VERUJU, pa im se desi da u razne bajke, tj u razne laži i prevare, veruju.

******************************************************************

BADJA007
Ti pravis sprdnju od svih nas ovde a ubacujes veru i tvorca kada ti zatreba. Pa borio si se isa samim djavolom kao sto kazes u videu. NAPRAVIO SI BUDALU OD SEBEKakva bre Svetlosna Bica i izlaska iz tela.....

LJUBO2
Da li ti znaš šta je "metafizika"? Dali iaš iskustvo ili da li si ikada pročitao išta iz te oblasti. Dali znaš da se i sva religijska učenja temelje na metafizičkim iskustvima utemeljivačima svetskih religija - Mojsija, Isusa Hrista, Bude, Muhameda i drugih. Druga je stvar što su sveštenici kasnije ta njihova kazivanja prepravljali i ulepšavali, kako bi privukli što veči broj vernika, naravno radi zarade, tj. radi lagodnog života bez rada, na račun vernika. Mada, moja kazivanja su čak i potpunija od nkazivanja svetskih poznatih proroka, jer imaju značenje "večite i konačne Istine o postojanju materije, života i Svemira, sa značenje, ne božije objave,dogme i vere, već proverljive i do kraja razumljive nauke o jedino postojećoj prirodnoj suli i pojavi, tj. o Svesti i njenih sedam sposobnosti. Najavljenoj u Jovanovom otkrivenju, u Bibliji, pod nazivom "Večito evanđelje".

**********************************************************************

BADJA007
Mi imamo dokaze ali ih ti ignorises. Pa te pitam zasto?

LJUBO2
Onaj ko ne zna šta je Svest, i nema nikakve dokaze, ni logičkaa objanjenja o tome šta je Svest, kako ona postoji i zašto, ne može imati nikakve dokaze nio čemu, zato što sem Svesti ničeg drugog nema.

*********************************************************************

BADJA007
Ibro ti ih detaljno opisao.

LJUBO2
Ibro je naučnik koji sa svojim empirijskim metodama samo registruje i opisuje pojave i događaje u Svemiru, a to nije nikakvo dokazivanje,, jer naučnici i dalje o tim stvarima ne znaju ništa, tj. ne znaju kako su one moguće. Na primer, za energiju, od koje je ceo fizički svemi sagrađen, pojma nemaju kako je moguće da ona postoji i zašto. Svaki njihov pokušaj da objasne energiju je sani njihova vera, sve dok ne uspeju da shvate da samo Svest postoji, zatim, dok ne objasne kako je moguće da Svest postoji idok ne shvate i ne dokažu da je, zapravo, materija napregnura i pokrenuta nematerijalna Svest.

********************************************************************

BADJA007
Ja sam tih izneo i na polju Metafizike u predhodnim temama vezanih za S A N gde se midistifikovao na JAVI!

LJUBO2
Metafizička iskustva do danas nisu služila ničemu drugom do jedino da se po njima osnivaju mnogobrojne svetske religije i sekte, i kao takva svetu ova iskustva nisu bila ni od kakve koristim već goleme štete, ako se imau u vidu verska podeljenost sveta, međuverska mržnja i verski ratovi.

******************************************************************

BADJA007
I prestani da se pravis glup!

LJUBO2
Glupiranje je kada neko svoju veru smatra neoborivom istinom i želi da pobije sve druge vrste vernika zato što ne veruju isto kao i on. Vernici ne znaju da se ničije tuđe i drugačije verovanje ne može oboriti nikakvom verom, već samo NAUKOM, koja raspolaže dokazima i logikom svega onoga u šta vernici pogrešno veruju.

*************************************************************

BADJA007
Nemas ti blage veze sa tim. I STA SI BRE TI NOVO REKAO!

LJUBO2
Otkrio sam ISTINU o postojanju Svesti, sem koje ništa drugo ne postoji o čemu bi se mogla saznati ISTINA. Prema tome, sve drugo što bi neko mogao da smatra ISTINOM, nije i ne može da bude Istina, već samo izmišljena, tj. nedokazljiva i nerazumljiva vera.

***************************************************************

BADJA007
Materija ne postoji bez Svesti_Ok ispravno je.

LJUBO2
NIje ispravno. Kad kažemo da materija ne može da postoji bez Svesti, onda to znači da verujemo da su materija i Svest dva različita oblika postojanja. A nisu! Materija i Svest su jedan i isti oblik postojanja. Materija je Svest koja se napreže i kreće i koja to svoje naprezanje i kretanje opaža, oseća, pamti misli i razume.

*****************************************************************************

BADJA007
Ali zar ti ne vidis ovu Materijalnu R E A L N O S ? Boli, pece itd..

LJUBO2
Naučnici i isvi ostali venici sveta vide SVET samo kao MATERIJALNU REALNOST. A onaj ko zna šta je materija, vidi Svet jedino kao živu i svesnu realnost. Za njega materija i dalje ne postoji, već samo Svest koja se napreže i kreće i koja to svoje naprezanje i kretanje opaža, oseća, pamti, misli i razume.

***********************************************************************

BADJA007
I nije to BITNO SAZNANJAE. Koga to interesuje! Dali sa svescu ili bez nje, Realnost je Realnost!I bas me zabole.

LJUBO2
Ako ti nije bitno da li je realnost živa i svesna ili nije, zašto se onda trudiš i izmišljaš razna objašnjenja o tome kako realnost postoji i veruješ da su tvoje izmišljotine ispravnei gradiš na njima svoju VERU i smatraš da jedino tvoja izmišljena, nedokažljiva i nerazunljiva vera ima značenje ISTINE?

*****************************************************************

BADJA007
ONO STO JE NAJBITNIJE NA POLJU METAFIZIKE. Sta se desava sa Svescu bez MaterijeOdnosno kada covek UMRE! A TI BLAGE VEZE O TOME NEMAS..

LJUBO2
Ja o tome znam sve, jer moja metfizička iskustva su izuzetno mnogobrojna i veoma bogata, na osnovu kojih izvodim zakljulak da se život nastavlja i posle smrti tela. I kao dokaz tome prilažem NAUKU o Svesti kao jedino postojećoj, nestvorivij i neuništivoj prirodnoj sili i pojavi. Koja je uvek živa i svesna, nebitno da li se materijallizovala ili nije. Dok vrnici sveta koji veruju da je život većan, takvim dokazom ne raspolažu. Oni ne znaju šta je ni materija, ni život, ni Svest, ni Bog.

***************************************************************

BADJA007
Mi smo izvodili razne hipoteze i sumnje zasto je tako kako je. A ti si taj koji LAZE. SAM SI SEBE UCINIO SMESNIM. zmisljas i prepricavas tu neke glupe price: Izlazkom iz tela,Svetlosna Bica,razne budalastine., itd. Jesi li ti priseban covek uopste? Delujes kao neka sekta?

LJUBO2
Ti si taj koji izmišlja i laže. Ja izričito tvrdim da nikakva metafizička iskustva nisu validan dokaz da život postoji i posle smrti. Ja tvrdim da je jedini validan dokaz da život postoji i posle smti tela, otktiće koje je i naučno proverljivio i logički objašnjivo i razumljivo, da samo Svest postoji, zatim da je od Svesti sve napravljeno i da je svest nestvoriva, neuništiva i svemoćna. Da ja tako tvrdim, odgledaj ovaj moj video "život posle smrti" i uveri se.

***********************

BADJA007
SAMO TI CU,,,CU,,,,CU....CU....CU.. ...kista drugo i neznas ko da si malo dete! a te sada prozivam.ODMAH DA PRESTANES SA TIM TVOJIM GLUPOSTIMA!

LJUBO2
CU...CU...CU...Da si inteligentan, kao što nisi, pa da možeš da shvatiš o kakvim sve glupostima ti kao vernik pričaš, sam bi se sebe sraaamotio.


ČIČA MIČA I GOTOVA PRIČA
 

Back
Top