šta je volja

@Ljubo2 Sta si mi bre odgovorio...Da si postao ATEISTA SADA...!:hahaha:
A drugom post topicu zanima te Duhovna Metafizika..?:hahaha:
Ma odluci se covece.

I koga briga dali je ova Materijalna Realnost:
Sa svescu ili bez svesti!
@Ljubo2 zar ne vidis da mi ljudi u ovom materijalnom svetu pravimo decu.
Pa moze nas biti + ili -
na milijarde.
I koga bre zanima tvoja teorija i saznanje.

Ono sto prosecnog gradjanina zanima je sta se desava sa svescu nakon smrti!
Ti si se vec distancirao kao ateista pa tebe necu ni da pitam.
I ubuduce nemoj da me prozivas vise na ovoj temi. Zato sto ne baratas argumentima niti ikakvim znanjem.
Teorija ti je nekompletna i smesna.
I da bi bila ispravna onda mora i Glup covek da je razume.
Mozda na nekoj drugoj temi ako pokazes znanje iz necega .....
STOP ODJAVA.....
 
@Ljubo2 Sta si mi bre odgovorio...Da si postao ATEISTA SADA...!
Nisam postao ateista. Od uvek sam bio. Tvoj probllem je što ti ne znaš šta reč i pojam "ateista" podrazumeva. A teista nije obavezno ćovek koji ne veruje u Boga, već čovek koji ne veruje ni u šta. To je ćovek koji sve želi da proveri, razume i ZNA, a ne da veruje da zna, a NE ZNA. Da nije takvih ljudi, tada filozofije i nauke ne bi bi bilo. Filozofi i naučnici sve žele da provere, razumeju i znaju. Pa čak i kad na kraju kroz filozofiju i nauku otkriju da Bog postoji, oni i dalje ostaju ateisti i ne veruju da Bog postoji. Zašto da veruju, nema potrebe da veruju, jer sada ZNAJU da Bog postoji. Između "verovati" i "znati" je ogromna razlika.

Svi vernici su velika nevolja sveta. Njima je lako manipukisati. Oni u sve veruju i lako ih je nagovoriti na bilo šta. Sva svetska zla od razbih vrsta vernika dolaze.
A drugom post topicu zanima te Duhovna Metafizika..?
Ma odluci se covece.
Uh kolika si ti neznalica. Sve što nije materijalno i što ne može čulno da se opazi, a svi znaju da postiji, kao na primer pojmovi "volja" ili s"vest", spada u podrućje duhovnog ili metafizičkog i time se takođe i naučnici i filozofi bave, u želji da objasne i razumeju o čemu je reč. Gledao si video na početku ove teme u kojem dr Aleksandra Erič se buni što svi psiholozi i psihijatri koriste reč "volja", a niko pojma nema o čemu je reč. Ona je pravi ateista, naučnik koji želi sve da proveri, razume i zna, dok su čak i većina onih koji se naukom bave, obični vernici.
I koga briga dali je ova Materijalna Realnost:
Sa svescu ili bez svesti!
Vernike, tj. neznalice to, naravno, ne zanima. Oni imaju svoju veru i svoje nerazvijene mozgove i duše ne žele takvim pitanjima ne da zamaraju. A ateiste, tj, naučnike i filozofe to, itekako, zanima.
@Ljubo2 zar ne vidis da mi ljudi u ovom materijalnom svetu pravimo decu. Pa moze nas biti + ili - na milijarde. I koga bre zanima tvoja teorija i saznanje.
Pa i biljke, insekti i životinje prave deču i ne zanima ih moja teorija. To je dokaz da inteligencija ogromne većine ljudi na svetu, nije razvijenija od inteligencije, biljaka, insekata i životinja. To nije pohvalno za ljude, već jako žalosno. Jako je žalosno da su odnosi pčela u košnici ili mrava u prvinjaku, mnogo razvijeniji, a to znači humaniji, nego odnosi raznih vrsta vernika u ljudskom društvu. Ovo važi i za pripadnike raznih ideologija i politika, jer ni u njima nema nikakvog znanja, već je uvek reč o veri.
Ono sto prosecnog gradjanina zanima je sta se desava sa svescu nakon smrti!
Ti si se vec distancirao kao ateista pa tebe necu ni da pitam.
Ako želiš da znaš šta se dešava sa svešću čoveka posle smrti, to ćeš, naravno da pitaš onoga ko to zna, a to sam ja, e ne onoga ko veruje da zna, a ne zna.
I ubuduce nemoj da me prozivas vise na ovoj temi. Zato sto ne baratas argumentima niti ikakvim znanjem.
Ti svoju veru smatraš argumentom i znanjem. Ja mogu na to samo da se nasmejem.
Teorija ti je nekompletna i smesna.
Tebi kao verniku, je smešna i nije ti bitno što je onaj krajnji rezultat otkrivanja tajne postojanja materije, života i Svemira, a to je nauka o Svesti, identičan glavnoj verničkoj dogmi o "Božijoj trojednosti". I glavni ti je problem što ime te jedinopostojeće, nestvorive, neuništive, sveznajuće i svemoćne prirodne sile i pojave, koja je stvorila svet iz NIŠTA, nije "Bog", već "Svest".
I da bi bila ispravna onda mora i Glup covek da je razume.
Moja teorija je jednostavna i može i glup čovek da je razume. A ako je neko ipak ne razema, tada je takav i više nego glup.
Mozda na nekoj drugoj temi ako pokazes znanje iz necega .......
Znanje o nečemu drugom, sem o Svesti i njenih sedam sposobnosti, ne postoji. Zato što ništa drugo o čemu bi moglo da se stekne znanje, sem o Svesti i njeih sedam sposobnosti. NE POSTOJI.
 
Nisam postao ateista. Od uvek sam bio. Tvoj probllem je što ti ne znaš šta reč i pojam "ateista" podrazumeva. A teista nije obavezno ćovek koji ne veruje u Boga, već čovek koji ne veruje ni u šta. To je ćovek koji sve želi da proveri, razume i ZNA, a ne da veruje da zna, a NE ZNA. Da nije takvih ljudi, tada filozofije i nauke ne bi bi bilo. Filozofi i naučnici sve žele da provere, razumeju i znaju. Pa čak i kad na kraju kroz filozofiju i nauku otkriju da Bog postoji, oni i dalje ostaju ateisti i ne veruju da Bog postoji. Zašto da veruju, nema potrebe da veruju, jer sada ZNAJU da Bog postoji. Između "verovati" i "znati" je ogromna razlika.

Svi vernici su velika nevolja sveta. Njima je lako manipukisati. Oni u sve veruju i lako ih je nagovoriti na bilo šta. Sva svetska zla od razbih vrsta vernika dolaze.

Uh kolika si ti neznalica. Sve što nije materijalno i što ne može čulno da se opazi, a svi znaju da postiji, kao na primer pojmovi "volja" ili s"vest", spada u podrućje duhovnog ili metafizičkog i time se takođe i naučnici i filozofi bave, u želji da objasne i razumeju o čemu je reč. Gledao si video na početku ove teme u kojem dr Aleksandra Erič se buni što svi psiholozi i psihijatri koriste reč "volja", a niko pojma nema o čemu je reč. Ona je pravi ateista, naučnik koji želi sve da proveri, razume i zna, dok su čak i većina onih koji se naukom bave, obični vernici.

Vernike, tj. neznalice to, naravno, ne zanima. Oni imaju svoju veru i svoje nerazvijene mozgove i duše ne žele takvim pitanjima ne da zamaraju. A ateiste, tj, naučnike i filozofe to, itekako, zanima.

Pa i biljke, insekti i životinje prave deču i ne zanima ih moja teorija. To je dokaz da inteligencija ogromne većine ljudi na svetu, nije razvijenija od inteligencije, biljaka, insekata i životinja. To nije pohvalno za ljude, već jako žalosno. Jako je žalosno da su odnosi pčela u košnici ili mrava u prvinjaku, mnogo razvijeniji, a to znači humaniji, nego odnosi raznih vrsta vernika u ljudskom društvu. Ovo važi i za pripadnike raznih ideologija i politika, jer ni u njima nema nikakvog znanja, već je uvek reč o veri.

Ako želiš da znaš šta se dešava sa svešću čoveka posle smrti, to ćeš, naravno da pitaš onoga ko to zna, a to sam ja, e ne onoga ko veruje da zna, a ne zna.

Ti svoju veru smatraš argumentom i znanjem. Ja mogu na to samo da se nasmejem.

Tebi kao verniku, je smešna i nije ti bitno što je onaj krajnji rezultat otkrivanja tajne postojanja materije, života i Svemira, a to je nauka o Svesti, identičan glavnoj verničkoj dogmi o "Božijoj trojednosti". I glavni ti je problem što ime te jedinopostojeće, nestvorive, neuništive, sveznajuće i svemoćne prirodne sile i pojave, koja je stvorila svet iz NIŠTA, nije "Bog", već "Svest".

Moja teorija je jednostavna i može i glup čovek da je razume. A ako je neko ipak ne razema, tada je takav i više nego glup.

Znanje o nečemu drugom, sem o Svesti i njenih sedam sposobnosti, ne postoji. Zato što ništa drugo o čemu bi moglo da se stekne znanje, sem o Svesti i njeih sedam sposobnosti. NE POSTOJI.
@Ljubo2 NE SPAMUJ OVU TEMU TOM TVOJOM GLUPOM TEZOM.
Imamo Mi IZVORE INFORMACIJA.
I ako neko zna od nasih onda su to:
Ibro,Velimir Abramovic,Goran Marjanovic,Tomislav Terzin itd...
Za samo nekoliko dana ti ljudi imaju gledanost na svaki video klip od preko 100-tinu hiljada pregleda!

Sta bre ti znas o Nauci i naucnim metodama nesto da objasnis...

To sto ti pises i propagiras to niko ne cita!

Pa filozofiraj do sudnjeg dana.
Potpuni si Anonimus i smesan sa tom tvojom teorijom koju stalno izvrces..
Ma ko ti brani covece veruj u sta hoces..
Ja volim NAUKU i u Naucne Metode.
A kad za nesto nemam objasnjenje i imam sumnju onda idem u Metafiziku.

Presrecan i zadovoljan u duhovnom smislu itd...

I batali me tvojim glupostima koji niko ziv ne razume i jos manje tvoje skrabotine da procita....

Koga to zanima!
 
DR. Aleksandra Erić objašnjava da medicina, a time ujedno i nauka, zvanićno, obilato koristi termin "volja" prilikom objašnjavanja nači na na kji ljudski organizam funkcioniše, a niko u medicini, ni u nauci pojma nema šta je volja. Inače. pojam "volja" je često predmet i filozofskih rasprava. Šta vi mislite o tome? Da li pojam "volja" može da se objasni? Ako mene pitate - MOŽE:
ljudska volja je ruzultat/sud ljudskog uma.
 
@Ljubo2 NE SPAMUJ OVU TEMU TOM TVOJOM GLUPOM TEZOM.
Imamo Mi IZVORE INFORMACIJA.
Jako mudro si ovo sročio. Da li si sam to smislio ili tu je neko pomagao?
I ako neko zna od nasih onda su to:
Ibro,Velimir Abramovic,Goran Marjanovic,Tomislav Terzin itd...
I mene si do juće hvalio, šta ti bi odjednom?
Za samo nekoliko dana ti ljudi imaju gledanost na svaki video klip od preko 100-tinu hiljada pregleda!
Zato što ljudi vole da slušaju bajke. Argumenti i logika im baš ne idu od ruke.
Sta bre ti znas o Nauci i naucnim metodama nesto da objasnis...
Znam da objsnim, ali nemam kome.
To sto ti pises i propagiras to niko ne cita!
Zato što je ovo što ja pišem za ljude preteška literatura.
Pa filozofiraj do sudnjeg dana.
Jedino moja filozofija bi vama vernicima mogla da pomogne da se spasite od sudnjeg dana, do kojeg ste uz pomoć svojiv vera i verovanja sami sebe doveli.
Potpuni si Anonimus i smesan sa tom tvojom teorijom koju stalno izvrces..
Da bi neko razumeo nekoga ko je pametan, taj neko i sam mora da bude pametan.
Ma ko ti brani covece veruj u sta hoces..
Onaj ko je ubeđen da je vera znanje, taj je ubeđen da je i svako znanje, vera.
Ja volim NAUKU i u Naucne Metode.
A kad za nesto nemam objasnjenje i imam sumnju onda idem u Metafiziku.
To je, dakle, objašnjenje porekla tvog ogromnog znanja.
Presrecan i zadovoljan u duhovnom smislu itd...
Nije za džaba rečeno; "Blago onima sa siromaašnim duhom, njihovo je kraljevstvo nebesko".
I batali me tvojim glupostima koji niko ziv ne razume i jos manje tvoje skrabotine da procita....Koga to zanima!
Izgleda sa su nauka i filozofija za tebe preteška literatura. Pokušaj ponovo sa dečjom literaturom.
 
Jako mudro si ovo sročio. Da li si sam to smislio ili tu je neko pomagao?
Pa ti nemas moje znanje iz oblasti nauke.
To se vidi ko je i sta pisao,otvorio neku diskusiju i temu.
I mene si do juće hvalio, šta ti bi odjednom?
Hvalio sam ti tezu i kao ozbiljnog coveka u godinama i sve dok se nisi udaljio od Tvorca.
Zato što ljudi vole da slušaju bajke. Argumenti i logika im baš ne idu od ruke.

Znam da objsnim, ali nemam kome.
Ajmo ovako na parcice i delice da rastavimo tu tvoju Tezu.
Ti tvrdis da si
(sam po sebi)
zauvek postojao u: Nematerijalnom Kvantnom Vakumu⁷ !!


I SAM SI EGSISTIRAO kao INFORMACIJA IZ NICEGA.

To znaci sa 7⁷ psihickih sposobnosti i radnji
tj SVESTI
Kada se napreze poprima oblik MATERIJALNOG.
A kada se ne NAPREZE
NE POSTOJI.
OK Neka bude tako.

A gde tu svrstas djavola i sva ta svetlosna bica bez tvorca....!!

Zato što je ovo što ja pišem za ljude preteška literatura.
Jeste jedino si ti pametan a mi glupi.
Jedino moja filozofija bi vama vernicima mogla da pomogne da se spasite od sudnjeg dana, do kojeg ste uz pomoć svojiv vera i verovanja sami sebe doveli.
Ma koju to BUDALASTINU to nama pricas.
Ti si bre postao kao sekta u DUHOVNOM smislu.

NEGIRAS TVORCA!
A sam djavo i svetlosno bice POSTOJI!
Kako ces njih da uklopis u taj tvoj licni Ateizam!
ZA INFORMACIU jaje,pile,koka necu ni da te pitam.
TI SAM EGZISTIRAS KAO SVEST PO VOLJI I IDES U RAJ...

Da bi neko razumeo nekoga ko je pametan, taj neko i sam mora da bude pametan.
Vidim koliko si pametan!
Onaj ko je ubeđen da je vera znanje, taj je ubeđen da je i svako znanje, vera.
Sta si se uvatio sad za veru.
Ja sam vernik na svoj nacin.
A verujem u Nauku dok god ume nesto da objasni.
Onog trenutka kada opazim neku nelogicnost koju nicim ne mogu da objasnim onda idem u Metafiziku.
To je, dakle, objašnjenje porekla tvog ogromnog znanja.

Nije za džaba rečeno; "Blago onima sa siromaašnim duhom, njihovo je kraljevstvo nebesko".

Izgleda sa su nauka i filozofija za tebe preteška literatura.
Otvori temu ovde na filozofiji i
Ajmo na Nauku iz koje god hoces oblasti ako smes!

Da rastavimo to kroz #Debatu.
Striktno na delice i segmente!

A sto se tice Filozofije.
To nije nikakva filozofija jer pises gluposti a ne dajes nikakva OBJASNJENJA.

Ljudi bre rade i nemaju vremena za gluposti.
Da ih pitas sta su prekjuce jeli 99⁹% nece znati da ti odgovore.

Koga zanima ta tvoja filozofija koju niko ne razume.
Proteran si i sa
Religije i Nauke zato sto vredjas.

To ti nije nikakva filozofija niti znanje.
Ti spamujes svaku temu.

Ako si otvorio neku temu onda se nje drzi covece.
Kad te sagovornik za nesto iskritikuje pokusaj da mu objasnis obicnim jezikom nama poznatim ljudima..
Na delice i segmente ako treba,a ne da nam pises tu roman sa bajkama..

Ako te (niko ne razume) Onda je problem samo u Tebi...
Ovi bre spomenuti ljudi iz predhodnog mog posta cepaju znanje i rastave ga sve do fotona i neutrina na parcice..
Zato imaju na stotine hiljada pregleda i obozavalaca za svega nekoliko dana.
Kao takvi ostace upamceni po necemu.

A sta ti imas!

Ne trazim od tebe
,,kvantnu fiziku"
da objasnis...

JEL TI VIDIS KOLIKO NELOGICNOSTI IMA U TOJ TVOJOJ TEORIJI I GLAVI !!

Kazes:

djavo i svetlosna bica postoje,a sam tvorac ne postoji kao prvobitna informacija!!
Ti si svest!
A (koegzistiras)

U nedogled i vecno.
Iz Nematerijalnog kvantnog vakuma⁷ u ovaj nas Materijalni!

I to po Automatizmu i po tvojoj volji.
Cim imas to naprezanje i kretanje!
Ti kao SVEST si glavni pa se sam pitas za sve!

To je tvoje znanje.......
 
Pojam "ljudski um" je nepoznanica isto kao i pojam "volja". Pomoću jedne nepoznanice se ne može definieati, ni objasniti druga.

Ne mora se u potponosti poznavati ustrojstvo nečega da bi uočio šta je njegov produkt. Takvom pameću mogao bi tvrditi da se čovek ne hrani jer ne zna kako vari hranu. A sunce ne sija jer ne znamo šta je sunce...itd.

Sve je kauzalno, pa sledi da je ljudska volja posledica aktivnosti onoga što zovemo ljudski um.
 
Poslednja izmena:
Pa ti nemas moje znanje iz oblasti nauke.
I ne treba mi, jer fizičari ionako ne znaju šta je materija, a ja znam. Materija je napregnuta i pokrenuta nematerijalna Svest. Niti biolozi znaju ša je život, a ja znam. Život, to su organizacije naprezanja, kretanja i rada Svesti, To su atomi, nebeska, galaksije i tela ćelija, biljaka. životinja i ljudi,nastali evolucijom materijalizovane Svesti uz pomoć njenihs sedam sposobnosti. Niti naučnici znaju šta je Svest, a ja sam taj problem rešio do kraja. Niti vi vernici znate šta je Tvorac, a ja znam. Tvorac svega je Svest. Eto, obesi ti svoju nauku i veru o klin. Pomoću njih ne možeš objasniti apsolutno ništa. Ali, nema veze, samo napred, vi vrnici ionako ste ubeđeni da je vaša vera nauka, tj znanje.
To se vidi ko je i sta pisao,otvorio neku diskusiju i temu.
Tvoje znanje nauke ne vredi ni tebi, ni naučnicima, s obzirom da još uvek ne znate objasniti apsolutno ništa. Tek NAUKA O SVESTI je prava nauka jer ona objašnjava APSOLUTNO SVE. Ali tvoj um je skvrčen i pomoću njega ti to ne možeš da shvatiš. Kao ni to, da ma šta kažeš, nisi u pravu, a mislićeš da jesi. NIkad neće shvatiti da nemaš nikakvo znanje, već samo VERU.
Hvalio sam ti tezu i kao ozbiljnog coveka u godinama i sve dok se nisi udaljio od Tvorca.
Evo dokaza da ništa ne razumeš. Cenio si tezu, ceneći čoveka kao tvorca teze, a ne samu tezu. I pobunio si se tek kad si shvatio da teza negira postojanje onakvog Tvorca u kakvog ti kao vernik veruješ.
Ajmo ovako na parcice i delice da rastavimo tu tvoju Tezu.
Ti tvrdis da si (sam po sebi)
zauvek postojao u: Nematerijalnom Kvantnom Vakumu⁷ !!
I SAM SI EGSISTIRAO kao INFORMACIJA IZ NICEGA.
To znaci sa 7⁷ psihickih sposobnosti i radnji tj SVESTI
Kada se napreze poprima oblik MATERIJALNOG.
A kada se ne NAPREZE NE POSTOJI.
OK Neka bude tako. A gde tu svrstas djavola i sva ta svetlosna bica bez tvorca....!!
TVORAC je nematerijalna Svest - KVANTNI VAKUUM. I uz pomoć sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti sve nastaje iz same Svesti - i materija i život i Svemir, pa i đavoli i svetlosna bića i ljudi. Sve je napravljeno od delova i delića napregnute i pokrenute tj. materijlaizovane Svesti/Tvorca.
Jeste jedino si ti pametan a mi glupi.
Takva je logika. Ja sam rešio do kraja tajnu postojanja materije, života, Svesti, Svemira, kao i samog Tvorca, dok to do danas nije pošlo od ruke ni jednom naučniku sveta, filozofu ili teologu.
Ma koju to BUDALASTINU to nama pricas.
Ti si bre postao kao sekta u DUHOVNOM smislu.
Svaki moj stav je iskustveno i naučno proverljiv i logički do kraja objašnjiv i razumljiv, tako da možeš da raćunaš da će pomoću Nauke o Svesti, u skoroj budućnosti, sve vaše pogrešne naučne teorije, filozofije, ideologije, politike, vere i sektte da padnu.
NEGIRAS TVORCA!
A sam djavo i svetlosno bice POSTOJI!
Kako ces njih da uklopis u taj tvoj licni Ateizam!
ZA INFORMACIU jaje,pile,koka necu ni da te pitam.
TI SAM EGZISTIRAS KAO SVEST PO VOLJI I IDES U RAJ...
Ne negiram Tvorca, već ga samo identifikujem i do kraja objašnjavam. Tvorac je nematerijalna Svest. Kad se napregne i pokrne, Tvorac, tj. Svest se fizički manifestuje kao materija i tada On, Tvorac, od sebe samoga, uz pomoć svoj sedam sposobnosti, gradi apsolutno SVE. Dakle, ne negiram TVorca. TVORAC JE SVE. A to što to nije podudarno sa onim Tvorcem u kojeg ti VERUJEŠ, a pojma nemaš čak ni da li ostoji, to je tvvoj problem.
Vidim koliko si pametan! Sta si se uvatio sad za veru. Ja sam vernik na svoj nacin.
Biti vernik "na svoj način" nije nikakva prednost u odnosu na druge vrste vernika, jer svi vernici sveta veruju "na svoj način".A ni jedan od tih načina verovanja NIJE ZNANJE. Kad jedan vernik prizna da veruje, on zapravo priznaje da NE ZNA.
A verujem u Nauku dok god ume nesto da objasni.
Onog trenutka kada opazim neku nelogicnost koju nicim ne mogu da objasnim onda idem u Metafiziku
Ni nauka, ni metafizika nisu do danas objasnike apsolutno NIŠTA. I dok god ne uspeju da objasne Svest, neće uspeti da objasne NIŠTA, zato što sem Svesti, ničeh drugog nema.
.Otvori temu ovde na filozofiji i
Ajmo na Nauku iz koje god hoces oblasti ako smes! Da rastavimo to kroz #Debatu.
Striktno na delice i segmente!
"Plašiš mećku rešetom", Slobodno pozovi sve najpoznatije naučnike i filozofe sveta i svi zajedno nećete uspeti niti i jedan stav Nauke o Svesti da oborite.
A sto se tice Filozofije.
To nije nikakva filozofija jer pises gluposti a ne dajes nikakva OBJASNJENJA.
Nije dovoljno da samo neko bude dobar logičar da bi dao ispravna logička objašnjenja, već da bude dobar logičar i onaj kome se ta logička objašnjenja daju. A ti to svakako nisi. Ti si vernik, a ni jedna svetska vera ni na kakvu logiku se ne poziva, već samo na veru, rečima: "ko veruje spasiće se".
Ljudi bre rade i nemaju vremena za gluposti.
Da ih pitas sta su prekjuce jeli 99⁹% nece znati da ti odgovore.
To nema nikakve vere sa logikom.
Koga zanima ta tvoja filozofija koju niko ne razume.Proteran si i sa Religije i Nauke zato sto vredjas.
Obaranje nečijeg verovanja argumentima i logikom, vernici uvek shvataju kao vređanje njihove vere i takve uvek proganjaju i pokušavaju da ih kazne. To nije nišra novo.
To ti nije nikakva filozofija niti znanje.
Ti spamujes svaku temu.
Argumentovano i logičko obaranje raznih verovanja, nije spamovanje, pa makar da su ti ti argumenti i logika uvek isti, kao kad je reč o argumentima i logici po kojoj postoji Svest, sem koje ničeg drugog nema.
Ako si otvorio neku temu onda se nje drzi covece.
Kad te sagovornik za nesto iskritikuje pokusaj da mu objasnis obicnim jezikom nama poznatim ljudima..
Na delice i segmente ako treba,a ne da nam pises tu roman sa bajkama..
Moja objašnjenja su uvek potpuna, detaljna i do kraja argumentovana i logična. I ko ih ne čita ili ih ne razume, nema pravo da ih kudi.
Ako te (niko ne razume) Onda je problem samo u Tebi...
Zašto ne bi mogao da bude problem u onima čija sposobnost razumevanja nije razvijena. Kad bih ja, na primer, nešto ovcama objašnjavao, pa me ovce ne bi razumele, ne bih bio kriv ja, već ovce koje ništa ne razumeju. Mada je Nauku o Svesti lakše i proveriti i razumeti, nego bilo koju drugu nauku, filozofiju ili veru, zato jer je veoma jednostavna. S obzirom da po ovoj nauci ništa drugo ne treba ni da se dokaže, ni objasni, ni razume, do to, da samo Svest i njenih sedam sposobnosti i radnji postoji, A to može na bezbroj različitih primera i da se dokaže i objasni i razume.
Ovi bre spomenuti ljudi iz predhodnog mog posta cepaju znanje i rastave ga sve do fotona i neutrina na parcice..
Zato imaju na stotine hiljada pregleda i obozavalaca za svega nekoliko dana. Kao takvi ostace upamceni po necemu.
Ali oni ipak ne objasne apsolutno ništa. Ne znaju da sve to što oni pričaju, ne bi bilo moguće da nije reč o Svesti i njenihs sedam sosobnosti, a niti i jedan od njih o Svesti i njenih sedam sposobnosti pojma nema. Bez Dvesti i njenih seam sposobnosti nije moguće objasniti apsolutno ništa.
..JEL TI VIDIS KOLIKO NELOGICNOSTI IMA U TOJ TVOJOJ TEORIJI I GLAVI !!

Kazes: djavo i svetlosna bica postoje,a sam tvorac ne postoji kao prvobitna informacija!!
Ti si svest!
A (koegzistiras)

U nedogled i vecno.
Iz Nematerijalnog kvantnog vakuma⁷ u ovaj nas Materijalni!

I to po Automatizmu i po tvojoj volji.
Cim imas to naprezanje i kretanje!
Ti kao SVEST si glavni pa se sam pitas za sve!

To je tvoje znanje.......
Iz ovoga napred što si napisao se vidi da ti čak nisi ni doboljo pismen. Ti čak ne znaš da izraziš ni šta znaš ni šta ne znaš, a kamo li da proceniš šta neko drugi zna, a šta ne zna.
 
@Ljubo2 Znaci od svih milijardi ljudi ovde na planeti ti si najinteligentniji i prozivas sve nas ljude da smo ovce na ovoj ovozemaljskoj planeti............ :hahaha:
Ja nisam ko ti besposlicar koji nezna sta ce sa samim sobom.....
Drago mi je sto sam ti oborio tu tvoju glupu tezu o djavolu i svim tim tvojim svetlosnim bicima.
Pa i tog tvog zlobnog mitoloskog bica Seta kome se klanjas i divis.,
A da li je on uopste postojao,i ako postojao pretrazivac kaze da je ubio svog brata........:hahaha:
Kakvo tvoje znanje crni ljubo......

Sad te zaista ostavljam da sam sa sobom debatujes.....
 
@Ljubo2 Znaci od svih milijardi ljudi ovde na planeti ti si najinteligentniji i prozivas sve nas ljude da smo ovce na ovoj ovozemaljskoj planeti............ :hahaha:
Ja nisam ko ti besposlicar koji nezna sta ce sa samim sobom.....
Drago mi je sto sam ti oborio tu tvoju glupu tezu o djavolu i svim tim tvojim svetlosnim bicima.
Pa i tog tvog zlobnog mitoloskog bica Seta kome se klanjas i divis.,
A da li je on uopste postojao,i ako postojao pretrazivac kaze da je ubio svog brata........:hahaha:
Kakvo tvoje znanje crni ljubo......

Sad te zaista ostavljam da sam sa sobom debatujes.....
pa, no kako drugacije... :hahaha:
 
Badja007,

dosta mi je da se bavim tvojim glupostima i nadmećem sa tvojim verovanjima. Sada ću samo još jednom, po ko zna koji put na ovom forumu, da objasnim ZAKON POSTOJANJA, najkraće i najrazumljivije što je moguće, tako da to samo mentalno zaostali ljudi neće moći da razumeju i pokušaće to da obore,

Dakle ovako, po Zakonu postojanja, ničeg nema, do samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. To su naprezanjem kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje.

Objasniću ovo na primeru nekoliko ljudi različituh zanimanja, od kojih je jedan, recimo, fudbaler, drugi, slikar, pa vilonista, zemljoradnim, građevinac, hirurg itd. Njihovi rezultati rada se drastično razlikuju, a ipak, ono što ovde ima značenje ZAKONA po kojem se sve njihove različite delatnost obavljaju, jeste to da svi oni, da bi izvršili svoje različite radne zadatke, rade jedno i isto - naprežu se i kreću, opažaju svoje naprezanje i kretanje, osećaju, pamte, misle i razumeju. Različite su samo INFORMACIJE, tj. ZNANJA po kojima se oni naprežu kreću i rade.

Čak stvaranje i tih različitih informacija i njihova upotreba je iakođe uslovljeno sa tih istih sedam fizičkih sposobnosti i radnji naprezanja, kretanja i psihičkih radnji opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja tog istog naprezanja i kretanja.

Mi znamo da se Svemir sastoji iz bezbroj najrazličitijih stvari i pojava i sve te različitosti su uslovljene samo različitim informacijama po kojima se različite stvari i pojave naprežu, kreću i rade.

Dakle, Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i informacije koje se stiču pomoću njih, sem čega ničeg drugog u Svemiru nema, je ono što ima značenje ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA.

Naučni dokaz da je to tako stoji u tvrdnji fizičara i biologa da sem energije i informacije, ničeg drugog nema. Energija se uvek manifestuje kao fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija se uvek i stvara i upotrebljava pomoću psihičkih sposobnosti i radnji opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja.

I ovaj ZAKON ima znaćenje NAIKE o Svesti, koju do danas nije uspeo da otkrije niti i jedan naučnik sveta, filozof, teolog ili političar i ideolog. A tako je ova nauka kratka i jednostavna da može samo sa par rečenica i da se izrekne i objasni, da i prosečno inteligentna deca od desetak godina mogu da je i provere i razumeju. A jača je i korisnija za ljude od svhh njihovih nauka, filozofija, religija, ideologija i politika, Njena snaga je u tome što se samo pomoću njenog razumevanja može pomiriti i ujediniti ceo svet i napraviti trajni svetski mir i jedinstveni svetski pravedni društveni i ekonomski poredak i tako se spasiti svet od raznih glupih i besmislenih političkih, nacionalnih, verskih i klasnih podela i pripadnosti i svih onih svetskih zala koje ove različite pripadnosti uzrokuju.

Eto, Badja007 i ostali koji misle slično kao ti, oborite ovu NAUKU i ovaj univerzalni prirodni zakon pomoću svojih vera i bogova, svojih nauka i filozofija ili svojih ideologija i politika, ako možete. Č I K , pa se onda hvalite kako ste pametni i kako se razumete u nauku. I pozivajte se na razne svetske šarlatane koji sebe smatraju velikim svetskim naučnicima, filozofima, teolozima, ideolozima itd.


xjpg.1164611.jpg
 
Badja007,

dosta mi je da se bavim tvojim glupostima i nadmećem sa tvojim verovanjima. Sada ću samo još jednom, po ko zna koji put na ovom forumu, da objasnim ZAKON POSTOJANJA, najkraće i najrazumljivije što je moguće, tako da to samo mentalno zaostali ljudi neće moći da razumeju i pokušaće to da obore,

Dakle ovako, po Zakonu postojanja, ničeg nema, do samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji. To su naprezanjem kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje.

Objasniću ovo na primeru nekoliko ljudi različituh zanimanja, od kojih je jedan, recimo, fudbaler, drugi, slikar, pa vilonista, zemljoradnim, građevinac, hirurg itd. Njihovi rezultati rada se drastično razlikuju, a ipak, ono što ovde ima značenje ZAKONA po kojem se sve njihove različite delatnost obavljaju, jeste to da svi oni, da bi izvršili svoje različite radne zadatke, rade jedno i isto - naprežu se i kreću, opažaju svoje naprezanje i kretanje, osećaju, pamte, misle i razumeju. Različite su samo INFORMACIJE, tj. ZNANJA po kojima se oni naprežu kreću i rade.

Čak stvaranje i tih različitih informacija i njihova upotreba je iakođe uslovljeno sa tih istih sedam fizičkih sposobnosti i radnji naprezanja, kretanja i psihičkih radnji opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja tog istog naprezanja i kretanja.
Ma ko ti spori ovo covece.
Stalno mi spominjes te fizicke i psihicke radnje.......... :hahaha:
Mi znamo da se Svemir sastoji iz bezbroj najrazličitijih stvari i pojava i sve te različitosti su uslovljene samo različitim informacijama po kojima se različite stvari i pojave naprežu, kreću i rade.
Sta si se uvatio stalno za svemir ko pijan plota!
Svemir pa svemir kod tebe!

Zar ne vidis da je ovaj nas Materijalan!
Pa ili si ti corav ili glup!
I GDE TI JE TAJ NEMATERIJALNI SVEMIR!!




Dakle, Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i informacije koje se stiču pomoću njih,
Kako se sticu Majstore!
Jer imas ti makar jedan eksprimentalni dokaz da se Svest OBLIKUJE u Materiju pomocu tih fizickih i psihickih radnji ili samo lupas!
AJDE NAPRAVI I DOKAZI TO!
NA OSNOVU CEGA DA TI VERUJEMO!

DRUGA NELOGICNOST JE U TOME STO TI KAO SVEST (EGZISTIRAS)IZ NEMATERIJALNOG U MATERIJALNOG KAD GOD TO POZELIS I HOCES JER SI TI BOG!!
Jer ti vidis da drzimo tu #SVEST pod kontrolom!
Mozemo i da smanjimo ili povecamo ljudsku populaciju na +_- Milijarde i to ne zavisi od nikakvih duhovnih dimenzija..
Zavisi iskljucivo od Nas samih..
Ovaj Materijalan Zakon kako objasnjavas!


sem čega ničeg drugog u Svemiru nema, je ono što ima značenje ZAKONA SVEUKUPNOG POSTOJANJA.
KOJI TVOJ ZAKON POSTOJANJA!
DOKAZI TO EKSPERIMENTALNO.
Naučni dokaz da je to tako stoji u tvrdnji fizičara i biologa da sem energije i informacije, ničeg drugog nema. Energija se uvek manifestuje kao fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija se uvek i stvara i upotrebljava pomoću psihičkih sposobnosti i radnji opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja.
MA KO TE BRE PITA ZA TO NEZNALICO.
JA TE JOS JEDNOM PITAM!
Kako se ta SVEST pretvara u Materiju!
Gde si to video!
Reklo ti to Svetlosno Bice Set....:hahaha:
I ovaj ZAKON ima znaćenje NAIKE o Svesti, koju do danas nije uspeo da otkrije niti i jedan naučnik sveta,
Pa ti nisi citav majke mi.
Nabrojao sam ti te ljude u predhodnim mojim postovima i sta hoces da time kazes...
DA SI TI NAJPAMETNIJI NA KUGLI ZEMALJSKOJ!
Oni su to tvrdili i pre tebe...
Odgledaj neke video snimke i naucices nesto od takvih briljantnih umova.
filozof, teolog ili političar i ideolog. A tako je ova nauka kratka i jednostavna da može samo sa par rečenica i da se izrekne i objasni, da i prosečno inteligentna deca od desetak godina mogu da je i provere i razumeju.
E ovo je VRH LUDILA!
Prosecna inteligentna deca od 10 godina to shvataju i razumeju kazes!
A ovde na forumu niko ziv te ne razume....Ma kako to...
Pa tu tvoju tezu si probao da poturis u svim Vodecim Svetskim Institucijama Nauke!
Pa sto ti nisu prihvatili tu tvoju tezu ako je ispravna!
A jača je i korisnija za ljude od svhh njihovih nauka, filozofija, religija, ideologija i politika, Njena snaga je u tome što se samo pomoću njenog razumevanja može pomiriti i ujediniti ceo svet i napraviti trajni svetski mir i jedinstveni svetski pravedni društveni i ekonomski poredak
Za Ekonomski Poredak Drustva ta tvoja teorija ti je ispravna i tu ti skidam kapu.
Moze do tancina i da se uredi kako treba...
i tako se spasiti svet od raznih glupih i besmislenih političkih, nacionalnih, verskih i klasnih podela i pripadnosti i svih onih svetskih zala koje ove različite pripadnosti uzrokuju.
Prosecan Inteligentan UM se nikad ne deli pod tim pripadnostima!
Boli mene Uvo u sta ti verujes....
Eto, Badja007 i ostali koji misle slično kao ti, oborite ovu NAUKU i ovaj univerzalni prirodni zakon pomoću svojih vera i bogova,
Kojih to Bogova!
Kada sam ti Ja spominjao te Bogove!
To si ti majstore SPOMINJAO.
I sva ta sranja i ta svetlosna bica.
SPOMINJAO SI I TVOJU BORBU SA SAMIM DJAVOLOM!
Pa te pitam ZASTO!

Snimio si i video klip o tome.
Ponizio si samog sebe i ucinio sebe smesnim.....
ODAKLE TI TO COVECE!

Ako to postoji onda postoji i ta prvobitna SVEST.
JER NE MOZEMO TAKO DA DEFINISEMO I KAZEMO DA JE SVEST ZAUVEK POSTOJALA I DA SE STVARALA IZ (NICEGA)

@Ljubo2 Jesi Ti cuo za
Cern Akcelelator cestica!
Daj predlog toj instituciji Eksperimentalno da zarobe (SAMO) tu Svest Vestacke Inteligencije u nekoj Mikro Tubi pa da vidimo kako se preoblikuje ta #Svest u Materiju tim tvojim Psihickim Radnjama!

NISTA MATERIJALNOG.

SAMO SA PSIHICKIM RADNJAMA!

Pa da vidimo i tu tvoju tvrdnju!!








svojih nauka i filozofija ili svojih ideologija i politika, ako možete. Č I K , pa se onda hvalite kako ste pametni i kako se razumete u nauku. I pozivajte se na razne svetske šarlatane koji sebe smatraju velikim svetskim naučnicima, filozofima, teolozima, ideolozima itd.


Pogledajte prilog 1517501
Ti smesan sa svim tim.
Ti cak blage veze nemas dokle je doprela Eksperimentalna Nezvanicna Nauka!

DA IZOLUJU UM

U blizoj nekoj buducnosti i to cemo da saznamo i da donekle shvatimo..!

I zapamti.
Ovaj Citat cu tada da izvucem tebi pred nosem jer sada ne vredi sa tobom raspravljati.
Jer kad bi to znao.
Nebi Ti ovde napisao ni jednu tacku.

@Ljubo2 DRZI SE STRIKTNO OVOGA STO SAM TE PITAO DA MI ODGOVORIS.
I ne tu da mi odgovaras tim tvojim ULICARSKIM RECENICAMA:
Nepismen si,ne umes da se izrazis...
To je tvoj nivo i ja na taj tvoj nivo se ne spustam.....
Dokazima i argumentima barataj ako umes...


Postideo bi se kad bi znao.....
Ziv ti meni bio 100g sa svim tim tvojim glupostima.....
 
Ma ko ti spori ovo covece.
Stalno mi spominjes te fizicke i psihicke radnje.......... :hahaha:

Sta si se uvatio stalno za svemir ko pijan plota!
Svemir pa svemir kod tebe!

Zar ne vidis da je ovaj nas Materijalan!
Pa ili si ti corav ili glup!
I GDE TI JE TAJ NEMATERIJALNI SVEMIR!!

Kako se sticu Majstore!
Jer imas ti makar jedan eksprimentalni dokaz da se Svest OBLIKUJE u Materiju pomocu tih fizickih i psihickih radnji ili samo lupas!
AJDE NAPRAVI I DOKAZI TO!
NA OSNOVU CEGA DA TI VERUJEMO!

DRUGA NELOGICNOST JE U TOME STO TI KAO SVEST (EGZISTIRAS)IZ NEMATERIJALNOG U MATERIJALNOG KAD GOD TO POZELIS I HOCES JER SI TI BOG!!
Jer ti vidis da drzimo tu #SVEST pod kontrolom!
Mozemo i da smanjimo ili povecamo ljudsku populaciju na +_- Milijarde i to ne zavisi od nikakvih duhovnih dimenzija..
Zavisi iskljucivo od Nas samih..
Ovaj Materijalan Zakon kako objasnjavas!

KOJI TVOJ ZAKON POSTOJANJA!
DOKAZI TO EKSPERIMENTALNO.

MA KO TE BRE PITA ZA TO NEZNALICO.
JA TE JOS JEDNOM PITAM!
Kako se ta SVEST pretvara u Materiju!
Gde si to video!
Reklo ti to Svetlosno Bice Set....:hahaha:

Pa ti nisi citav majke mi.
Nabrojao sam ti te ljude u predhodnim mojim postovima i sta hoces da time kazes...
DA SI TI NAJPAMETNIJI NA KUGLI ZEMALJSKOJ!
Oni su to tvrdili i pre tebe...
Odgledaj neke video snimke i naucices nesto od takvih briljantnih umova.

E ovo je VRH LUDILA!
Prosecna inteligentna deca od 10 godina to shvataju i razumeju kazes!
A ovde na forumu niko ziv te ne razume....Ma kako to...
Pa tu tvoju tezu si probao da poturis u svim Vodecim Svetskim Institucijama Nauke!
Pa sto ti nisu prihvatili tu tvoju tezu ako je ispravna!

Za Ekonomski Poredak Drustva ta tvoja teorija ti je ispravna i tu ti skidam kapu.
Moze do tancina i da se uredi kako treba...

Prosecan Inteligentan UM se nikad ne deli pod tim pripadnostima!
Boli mene Uvo u sta ti verujes....

Kojih to Bogova!
Kada sam ti Ja spominjao te Bogove!
To si ti majstore SPOMINJAO.
I sva ta sranja i ta svetlosna bica.
SPOMINJAO SI I TVOJU BORBU SA SAMIM DJAVOLOM!
Pa te pitam ZASTO!

Snimio si i video klip o tome.
Ponizio si samog sebe i ucinio sebe smesnim.....
ODAKLE TI TO COVECE!

Ako to postoji onda postoji i ta prvobitna SVEST.
JER NE MOZEMO TAKO DA DEFINISEMO I KAZEMO DA JE SVEST ZAUVEK POSTOJALA I DA SE STVARALA IZ (NICEGA)

@Ljubo2 Jesi Ti cuo za
Cern Akcelelator cestica!
Daj predlog toj instituciji Eksperimentalno da zarobe (SAMO) tu Svest Vestacke Inteligencije u nekoj Mikro Tubi pa da vidimo kako se preoblikuje ta #Svest u Materiju tim tvojim Psihickim Radnjama!

NISTA MATERIJALNOG.

SAMO SA PSIHICKIM RADNJAMA!

Pa da vidimo i tu tvoju tvrdnju!!

Ti smesan sa svim tim.
Ti cak blage veze nemas dokle je doprela Eksperimentalna Nezvanicna Nauka!

DA IZOLUJU UM

U blizoj nekoj buducnosti i to cemo da saznamo i da donekle shvatimo..!

I zapamti.
Ovaj Citat cu tada da izvucem tebi pred nosem jer sada ne vredi sa tobom raspravljati.
Jer kad bi to znao.
Nebi Ti ovde napisao ni jednu tacku.

@Ljubo2 DRZI SE STRIKTNO OVOGA STO SAM TE PITAO DA MI ODGOVORIS.
I ne tu da mi odgovaras tim tvojim ULICARSKIM RECENICAMA:
Nepismen si,ne umes da se izrazis...
To je tvoj nivo i ja na taj tvoj nivo se ne spustam.....
Dokazima i argumentima barataj ako umes...


Postideo bi se kad bi znao.....
Ziv ti meni bio 100g sa svim tim tvojim glupostima.....
Izvini Badja007, ove tvoje primedbe su toliko glupe i toloko mi se gade da ja na njeih ne samo da ne želim da odgovaram, već ni da ih čitam.

Ipak, ne želim da te ostavim bez odgovora. Sve što zameraš Zakonu postojanja sa značenjem Nauke o Svesti, ovde je objašnjeno. I ako ti to ne možeš da razumeš, nije do mene. Lupaj malo glavom o zid, možda ti pomogne.
 
Izvini Badja007, ove tvoje primedbe su toliko glupe i toloko mi se gade da ja na njeih ne samo da ne želim da odgovaram, već ni da ih čitam.
Glupe ahahah...:hahaha:
Gade ti se jer ne UMes
Na jedno prosto pitanje da odgovoris....:hahaha:
A pitanje glasi:

KAKO SE STVARA TA PSIHICKA SVEST!
I kako prelazi iz Psihicke Nematerijalne Svesti u Materijalnu Svest I Formu!

Ne da opises tralalalala tu meni tvoje psihicke i fizicke radnje i razne zajebancije...

Objasni sad ako UMes!
I sta mi tu poturis taj tvoj video sa Empirijskim objasnjenjima kretanja...

E moj @Ljubo2 covece......
 
@Ljubo2
I da zavrsim sa tobom ovu debatu.
Da bi ti mogao da shvatis sta je Svest!
Onda moras da znas da uocis razliku izmedju ,,Vestacke Inteligencije"
i UM bica tj Coveka.

Vise o tome kod mene na Nauku..
https://forum.krstarica.com/threads/naucna-definicija-svesti.929071/

I jos nesto da ti kazem.

,,Vestacka Inteligencija"

Nikad nece moci da uradi 3 stvari za razliku od ljudi.

Nece moci:

* Da Sanja!

* Da Ima Kreaciju!

* Uvek ce da radi po nekom Logaritmu koji je zadao prvobitan UM!

UM Coveka ce uvek imati tu kreaciju i mastu!
Zadatu od....!
Zato sto.......ali cu to objasnjenje sta je Svest!

Izvuci kroz neku drugu debatu sa tobom......!

A ti do tada dobro razmisli i prodrmaj tu tvoju teoriju......ako UMes!
 
Badja007

Opet si svšta nalupetao. Ja sam ti dao argumente koje treba da onoriš da bi oborio Zakon postojanja. A to su argumenti da samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji postoji. To je temelj Zakona postojanja na kojem će u budućnosti sva ljudska znanja da stoje. Obori taj temelj i oborio si Zakon postojanja. Sve drugo što pokušavaš je laprdanje.

To ne možeš oboriti, pa sam tako i ja završim s tobom.
 
Badja007

Opet si svšta nalupetao. Ja sam ti dao argumente koje treba da onoriš da bi oborio Zakon postojanja. A to su argumenti da samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji postoji. To je temelj Zakona postojanja na kojem će u budućnosti sva ljudska znanja da stoje. Obori taj temelj i oborio si Zakon postojanja. Sve drugo što pokušavaš je laprdanje.

To ne možeš oboriti, pa sam tako i ja završim s tobom.
STA DA TI OBORIM!
ARGUMENTE
MA HOCU DA IH OBORIM.

Da ti oborim tu tvoju praznu teoriju zasnivanu na predpostavci i verovanju,sta..!
Ti ne UMes da OBJASNIS ni kako se pretace ta #Svest kroz psihicke radnje i kretanja u ovaj nas materijalni svet.
Ja za razliku od tebe imam tezu i UMem da objasnim na drugaciji nacin.
Kakav tvoj
Zakon Postojanja!
Taj tvoj zakon je najvece ZLO za ljudsku civilizaciju!

Nazalost sve ide ka tome da bude primenljiv!
Nadam se da nece uspeti.


Objasnicu da svi razumeju.

* Taj tvoj Glupi Zakon
I za kog se zalazes ukida ljudima Religiju i neko verovanje.

To saznanje da ti je zivot bezvredan bez (greha) sa mogucnoscu X puta -
pretakanja jaje pile koka.

IZBICE ZLO
Nevidjenih razmera!
To opasno saznanje da ne postoji GREH!
Tera ljudski EGo!
Da unisti svakoga kada mu se ukazuje prilika...


* Izbice ratovi i na licnom nivou!
Vladace nemoral i nedostatak empatije.
Otudjenost u svakom smislu...
To mi u danasnjem svetu vec vidimo itd...

Kada nemas nikakav
Duhovni Aspekt onda je svemu kraj!
@
ljubo2
Taj tvoj glupi zakon:

Ukazuje i na bezvrednost zivota!
Jer se zivot iznova i zauvek ponovo radja!
Jel ti vidis posledice svega toga!
I sta sve ce pasti pojedincima na UM!

Danas opste misljenje svuda u naprednom svetu vlada:

Da Taj koji ima veru
Taj se smatra zaostalom licnoscu itd...
Ili pak nadprosecno inteligentnom osobom koji (uoci) nelogicnost svega!
Tako da taj tvoj (glupi)

Zakon Postojanja
Vodi civilizaciju u propast!

..........................................

Za svaku pohvalu je ova tvoja druga
Ekonomska Teorija!


Ravnomerna raspodela materijalnih dobara itd...i koja moze napraviti (cudo) od standarda ljudi i ekonomije...
I sam sam ponesto pisao na brzinu i kolko mi je vreme dozvoljavalo...
link ka temi https://forum.krstarica.com/threads/kuda-vodi-postkapitalizam.927000/

Za tu (Ideju)
Zasluzujes tron na sam svetski vrh i nobelovu nagradu za doprinos svetskom drustvu.
E moj @Ljubo2
Vidis Ja te iskritikujem za sve sto nisi u pravu i hvalim te za nesto sto zaista u pravu jesi...

Ja bih te zamolio da ubuduce vodis samnom iskljucivo #debate zasnivane na logickim Argumentima i dokazima.
Ako se i ne slazemo na neku temu za (neku stvar)
Onda daj majku mu da se striktno na njoj zadrzimo.
Da je analiziramo uzduz i popreko...
Pa da vidimo ko je u pravu!

A ne na ovakav ruzan nacin komuniciranja i nepostovanja sagovornika..,pa cak i kada je za nesto u pravu!
Onda izvrnemo citat i celu pricu iz konteksta!
 
Pope, Badja007
Izvini, ali i dalje samo LAPRDAŠ. Sve što si napred napisao nema nikakve veze sa stvarnošću, već samo sa tvojom verom. Ti si beznadežan slučaj. Drži se ti i dalje samo svoje vere. "Ko veruje spasiće se". Idi na forum "religija", ovde se samo sramotiš.
 
Sto se ti vatas za popove sada!
Dali ti je nejasno moje pitanje!
Izvini, ali i dalje samo LAPRDAŠ.
Eto ti tvoj odgovor!
Znanje pokazi neznalico!

Uvati se striktno za tu stvar sto sam te pitao pa da je analiziramo u delice ako UMes!
Nemas pojma o nicemu i kod tebe umesto odgovora su raznorazni izrazi uvreda(laprdas)itd...

Jel to recnik jednog
80-togodisnjaka!

Ovo je forum i nisam dosao ovde da te vredjam ili ponizim_spustim!

Dosao sam po odgovor covece!


A Posto tvrdis da samo u svojoj imaginaciji izlazis iz svog tela u Astralna putovanja i da komuniciras sa tim setom koji ti je sve preneo i objasnio.
Pitaj tog tvog seta.

Evo dacu ti 3 dana da mi odgovoris.
Sve što si napred napisao nema nikakve veze sa stvarnošću,
Koju si ti stvarnost majke ti nama ovde objasnio!
već samo sa tvojom verom.
Ja sam vernik na svoj nacin!
Ti si beznadežan slučaj.
To ti jesi neznalico.
Ta tvoja teorija postoji samo u tvojoj (ludoj glavi) i imaginaciji.
Drži se ti i dalje samo svoje vere.
Ja se drzim nauke i naucnim principima da se nesto objasni.
"Ko veruje spasiće se".
Od cega da se spasim!
Ja verujem u molitvi zato sto na mnoga pitanja nemam odgovor..itd..
Idi na forum "religija",
To me ne interesuje...
ovde se samo sramotiš.
Neznam samo ko se ovde i cemu sramoti!
Ja te nesto pitam a ti pojma nemas da mi to (nesto)
Na jednostavan i makar i na prost nacin opises, objasnis...
e*bote te tvoje psihicke_fizicke radnje⁷

TO svi mi imamo!
 
e*bote te tvoje psihicke_fizicke radnje⁷

TO svi mi imamo!
Priznjući da svi imamo fizičke i psihičke sposobnosti i radnje, ujedno si priznao i Zakon postojanja i to je od tebe sasvim dovoljno. Jer bez tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji sve bi bilo NIŠTA, pa i tvoj "stvoritrlj" kojem se svako veče pre spavanja moliš.

Sa ovim priznanjem si uništio svoju veru. A bez vere, pakao ti ne gine i sad sedi i plaći.
 
Priznjući da svi imamo fizičke i psihičke sposobnosti i radnje, ujedno si priznao i Zakon postojanja
Tu teoriju si ukrao od nasih emientnih umova danasnjice i nazvao zakon postojanja.
Nabrojao sam ti ih.

pa i tvoj "stvoritrlj" kojem se svako veče pre spavanja moliš.
Zato tebe sam sotona napada.
Opisao i detaljnije u tvom videu.
Imas 2 dana za odgovor da pitas tog tvog seta.
Sa ovim priznanjem si uništio svoju veru. A bez vere, pakao ti ne gine i sad sedi i plaći.
Zasto sam unistio!
Pa samo svest uistinu postoji,ali sa prvobitnom svescu,tj Tvorca.

A Ti se klanjas sotoni!
 
Tu teoriju si ukrao od nasih emientnih umova danasnjice i nazvao zakon postojanja.
Nabrojao sam ti ih.
Pop si i još lažeš. NI jedan od tih koje si nabrojao, niti bilo ko drugi na svetu, nikada nije rekao da su Svest i njenih sedam sposobnosti ZAKON POSTOJANJA. I zašto bi to saznanje moralo od nekoga da se ukrade, kad svi jjudi znaju, čak i ti, verniće Badja007, da raspolažu sa sedam sposobnosti i znaju da pomoću njih postoje sami po sebi. Jedino što nisu znali, to je da su tih sedam sposobnosti ZAKON SVEUKUPNOG POSTOJANJA. I da je TVORAC svega što postoji taj ko raspolaže sa tih sedam sposobnosti , a to je SVEST. I ti sam si priznao da svi to znamo, pa prema tome, ne možeš više da se hvališ kako si oborio Zakon postojanja i nemamo više o čemu da raspravljamo.
Pa samo svest uistinu postoji,ali sa prvobitnom svescu,tj Tvorca.
Otkrio si toplu vodu. Sve što postoji je "PRVOBITNA SVEST TVORCA. Sem Prvobitne Svesti Tvorca ne postoji nikakva druga Svest.
A Ti se klanjas sotoni!
Pa i Sotona je DEO PRVOBITNE SVESTI TVORCA. I on je kreiran od Tvorca i ima svoj zadatak, a to je da sve na svetu koji veruju, šiba svojim ognjem, sve dok ne postanu znalci i dok ne prestanu da veruju. Pa zar upravo svi oblici verovanja i nisu najveće svetsko zlo? Ko je sve dosadašnje svetske ratove i sva svetska zla ćinio i ko ih i danas ćini, do pripadnici rauličitih vera i verovanja. To su pripadnici raznih svetskih ideologija, politikka, filozofoja, vera i nacija, sve zbog toga što nikako ne mogu da se slože oko toga čija je ideologija, politika, vera ili nacija, prava, a čija kriva. U šta spadaju i naučnici sveta, jer i oni su Sotonine sluge, jer smišljaju razne ratne tehnoslogije kako bi verrnici mogli što lakše, u svom neznanju i lažima da se samouništitee. Uostalom, tako i treba, jer Tvorcu nisu potrebni vernici neznalice kojji prave pakao, haos i zlo, već ZNALCI koji ZNAJU BOŽIJI ZAKON POSTOJANJA i Zakon harmonije i dobra i po njmu urde svet. Niko ko je zao i ko smišlja i čino zlo, a to su uvek vernici sveta, nema pravo da se poziva na TVORCA i u njegovom ime čini bilo kakvo zlo, a upravo to svi vrnici sveta čine.

I ti, pope Badja, zaista misliš da si na Božijoj strani. Naravno da nisi. Sotona je tvoj Bog, a ne moj. Ti si taj koji negiraš Božiji Zakon POSTOJANJA, a time ujedno i Božiji Zakon Harmonije i dobra po kojem je Bog stvorio svet. I zato ćeš morati da goriš u Zemaljskom paklu i zlu, sve dok ne postaneš ZNALAC Božijeg Zakona i tako se opametiš. To vam je i Sotona obećao kad vas je BOG isterao iz Raja, kada vam je rekao da ćete da "jedete sa drveta spoznanja dobra i zla, jer ćete jedino tako moći da postanete bogovi". Samo, ta vaša vernička škola "dobra i zla" se nešto mnogo odužila. Još uvek sami sebi na Zemlji pravite pakao i činite svakojaka zla i doveli ste sebe na ivicu samouništenja u borbi da jedni drugima dokažete da je samo vaša ideologija, politika, nacija ili vera, prava, a sve druge, kriva i još uvek niste ništa naučili.

I hajde verniće Badža007, obori Zakon postojanja kad si toliko navro, da od njega spasiš svoju veru. - "TRT MILOJKA"
xjpg.1164611.jpg
 
Pop si i još lažeš. NI jedan od tih koje si nabrojao, niti bilo ko drugi na svetu, nikada nije rekao da su Svest i njenih sedam sposobnosti ZAKON POSTOJANJA. I zašto bi to saznanje moralo od nekoga da se ukrade, kad svi jjudi znaju, čak i ti, verniće Badja007, da raspolažu sa sedam sposobnosti i znaju da pomoću njih postoje sami po sebi. Jedino što nisu znali, to je da su tih sedam sposobnosti ZAKON SVEUKUPNOG POSTOJANJA. I da je TVORAC svega što postoji taj ko raspolaže sa tih sedam sposobnosti , a to je SVEST. I ti sam si priznao da svi to znamo, pa prema tome, ne možeš više da se hvališ kako si oborio Zakon postojanja i nemamo više o čemu da raspravljamo.

Otkrio si toplu vodu. Sve što postoji je "PRVOBITNA SVEST TVORCA. Sem Prvobitne Svesti Tvorca ne postoji nikakva druga Svest.

Pa i Sotona je DEO PRVOBITNE SVESTI TVORCA. I on je kreiran od Tvorca i ima svoj zadatak, a to je da sve na svetu koji veruju, šiba svojim ognjem, sve dok ne postanu znalci i dok ne prestanu da veruju. Pa zar upravo svi oblici verovanja i nisu najveće svetsko zlo? Ko je sve dosadašnje svetske ratove i sva svetska zla ćinio i ko ih i danas ćini, do pripadnici rauličitih vera i verovanja. To su pripadnici raznih svetskih ideologija, politikka, filozofoja, vera i nacija, sve zbog toga što nikako ne mogu da se slože oko toga čija je ideologija, politika, vera ili nacija, prava, a čija kriva. U šta spadaju i naučnici sveta, jer i oni su Sotonine sluge, jer smišljaju razne ratne tehnoslogije kako bi verrnici mogli što lakše, u svom neznanju i lažima da se samouništitee. Uostalom, tako i treba, jer Tvorcu nisu potrebni vernici neznalice kojji prave pakao, haos i zlo, već ZNALCI koji ZNAJU BOŽIJI ZAKON POSTOJANJA i Zakon harmonije i dobra i po njmu urde svet. Niko ko je zao i ko smišlja i čino zlo, a to su uvek vernici sveta, nema pravo da se poziva na TVORCA i u njegovom ime čini bilo kakvo zlo, a upravo to svi vrnici sveta čine.

I ti, pope Badja, zaista misliš da si na Božijoj strani. Naravno da nisi. Sotona je tvoj Bog, a ne moj. Ti si taj koji negiraš Božiji Zakon POSTOJANJA, a time ujedno i Božiji Zakon Harmonije i dobra po kojem je Bog stvorio svet. I zato ćeš morati da goriš u Zemaljskom paklu i zlu, sve dok ne postaneš ZNALAC Božijeg Zakona i tako se opametiš. To vam je i Sotona obećao kad vas je BOG isterao iz Raja, kada vam je rekao da ćete da "jedete sa drveta spoznanja dobra i zla, jer ćete jedino tako moći da postanete bogovi". Samo, ta vaša vernička škola "dobra i zla" se nešto mnogo odužila. Još uvek sami sebi na Zemlji pravite pakao i činite svakojaka zla i doveli ste sebe na ivicu samouništenja u borbi da jedni drugima dokažete da je samo vaša ideologija, politika, nacija ili vera, prava, a sve druge, kriva i još uvek niste ništa naučili.

I hajde verniće Badža007, obori Zakon postojanja kad si toliko navro, da od njega spasiš svoju veru. - "TRT MILOJKA"
Pogledajte prilog 1519928
Oboren je odavno samo ti to neces da priznas.
Taj tvoj zakon postojanja ne moze da postoji bez prvobitne svesti tj tvorca..
Imas jos jedan dan da pitas tvog seta i sotonu..
Sam si to rekao u tvom videu i nije uvreda sa moje strane...
 
Pop si i još lažeš. NI jedan od tih koje si nabrojao, niti bilo ko drugi na svetu, nikada nije rekao da su Svest i njenih sedam sposobnosti ZAKON POSTOJANJA.
Idi na youtube-u pa da vidis..
Na stotine hiljada pregleda za samo nekoliko dana.
Ti to neces nikada moci jer si anonimus.
Cak i tvoje gostovanje kod profe kada si snimio video profa te porazio u debati..
Ni sam neznas sta si tada pricao i tvrdio.., koliko si dvolican i smesan!
I zašto bi to saznanje moralo od nekoga da se ukrade, kad svi jjudi znaju, čak i ti, verniće Badja007, da raspolažu sa sedam sposobnosti i znaju da pomoću njih postoje sami po sebi. Jedino što nisu znali, to je da su tih sedam sposobnosti ZAKON SVEUKUPNOG POSTOJANJA. I da je TVORAC svega što postoji taj ko raspolaže sa tih sedam sposobnosti , a to je SVEST. I ti sam si priznao da svi to znamo, pa prema tome, ne možeš više da se hvališ kako si oborio Zakon postojanja i nemamo više o čemu da raspravljamo.

Otkrio si toplu vodu. Sve što postoji je "PRVOBITNA SVEST TVORCA. Sem Prvobitne Svesti Tvorca ne postoji nikakva druga Svest.

Pa i Sotona je DEO PRVOBITNE SVESTI TVORCA. I on je kreiran od Tvorca i ima svoj zadatak, a to je da sve na svetu koji veruju, šiba svojim ognjem, sve dok ne postanu znalci i dok ne prestanu da veruju.
Ti nikada neces da budes srecan covek zato sto nemas duhovni aspekt u tebi.
Pa zar upravo svi oblici verovanja i nisu najveće svetsko zlo? Ko je sve dosadašnje svetske ratove i sva svetska zla ćinio i ko ih i danas ćini, do pripadnici rauličitih vera i verovanja. To su pripadnici raznih svetskih ideologija, politikka, filozofoja, vera i nacija, sve zbog toga što nikako ne mogu da se slože oko toga čija je ideologija, politika, vera ili nacija, prava, a čija kriva.
Ratovi se ne vode zbog vera neznalico.
Svi ratovi se vode na zasnivanju ekonomije i proizvodnje oruzja i pljackanje golih resursa..
Zato i propadamo kao civilizacija..
U šta spadaju i naučnici sveta, jer i oni su Sotonine sluge, jer smišljaju razne ratne tehnoslogije kako bi verrnici mogli što lakše, u svom neznanju i lažima da se samouništitee. Uostalom, tako i treba, jer Tvorcu nisu potrebni vernici neznalice kojji prave pakao, haos i zlo, već ZNALCI koji ZNAJU BOŽIJI ZAKON POSTOJANJA i Zakon harmonije i dobra i po njmu urde svet. Niko ko je zao i ko smišlja i čino zlo, a to su uvek vernici sveta, nema pravo da se poziva na TVORCA i u njegovom ime čini bilo kakvo zlo, a upravo to svi vrnici sveta čine.
To ne mozes da kazes za nas pravoslavce..
I ti, pope Badja, zaista misliš da si na Božijoj strani. Naravno da nisi.
Naravno da jesam i ne klanjam se sotoni kao ti.
Sotona je tvoj Bog, a ne moj. Ti si taj koji negiraš Božiji Zakon POSTOJANJA, a time ujedno i Božiji Zakon Harmonije i dobra po kojem je Bog stvorio svet.
Sad lupetas ljubo.
Zasto stavljas BOGA u prvi plan sada.

I zato ćeš morati da goriš u Zemaljskom paklu i zlu, sve dok ne postaneš ZNALAC Božijeg Zakona i tako se opametiš.
Ti ces goreti jer si i opsuo BOGA
To vam je i Sotona obećao kad vas je BOG isterao iz Raja, kada vam je rekao da ćete da "jedete sa drveta spoznanja dobra i zla, jer ćete jedino tako moći da postanete bogovi".
Ja ne verujem u te budalastine brate ljubo.
Ja sam vernik na svoj nacin i van Biblije..
Samo, ta vaša vernička škola "dobra i zla" se nešto mnogo odužila. Još uvek sami sebi na Zemlji pravite pakao i činite svakojaka zla i doveli ste sebe na ivicu samouništenja u borbi da jedni drugima dokažete da je samo vaša ideologija, politika, nacija ili vera, prava, a sve druge, kriva i još uvek niste ništa naučili.

I hajde verniće Badža007, obori Zakon postojanja kad si toliko navro, da od njega spasiš svoju veru. - "TRT MILOJKA"
Pogledajte prilog 1519928
IBRO ti je usavrsio teoriju a tebi ostaje samo filozofija u prazno.
Bices upamcen po nicemu...
Imas jos jedan dan da mi odgovoris na pitanje.
Izlazi iz tela u astralu i pitaj tog seta ili sotonu.

Nadam se da ces mi odgovoriti na moje pitanje prijatelju...
 

Back
Top