STA JE DUSHA?!

greenmoon:
kad postanes jedno sa Apsolutom,a tvoja dusha jedno sa univerzalnom dushom,saznaces.by the way,kosmicki orgazam nema nista sa sexom
Sve što si nabrojao je usko povezano: "Apsolut", "univerzalna duša" i "kosmički orgazam". Sve su to kvazirealne, nepatvorene, fundamentalne izmišljotine.
 
Sizif:
looodica:
Dusha je neshto shto svaki covek ima u sebi ali se ne vidi :P
Iskre mudrosti vrcaju na sve strane!

:) :D :lol: Pa to je to, ultimativna granica opšteg razumevanja, DUŠO moja - 100 DUŠA da se nasmeje.

"...ако кажеш: Да једем меса, кад душа твоја жели да једе меса, једи меса по свој жељи душе своје."

Pitanje: kako se duša ne vidi, kad jede meso? 8) A jel' se bar meso vidi ?:wink:
 
Svest i duša sam izjednačio, kako to shvata Sizif, je postoji problem u interpreta ciji reči, čije pojam se razume različito.

Zato moram sada dodati, da izraz "duša", kako se danas razume, kao nešto odvojeno od tela, dolazi iz paganskih religija (u tom smislu ga je upotrebljavao još i Sokrates), a večina ga razume tako još i danas.

U Bibiljskome, hebrejskome, jeziku, izraz "nephesh", što se u našim Biblijama prevodilo sa "duša" znači prosto čoveka ili životinju, biće. Govori se npr. o duši živoj ili duši mrtvoj....
 
Najveci uspeh djavola je to sto je uverio ljude da ne postoji.S druge strane podjednako opasno je to kada neko misli da zna a ne zna,a poucava druge.
To ja mislim,i ja osecam da je dusa to i to...mozete baciti u vodu. ( i ja sam "osecao" da ce Milan da pobedi pa nije :lol: :lol: :lol: )

Ako neko zna nesto nece reci,ja mislim ili ja osecam da je to tako tako.Misliti,sumnjati,osecati, predpostavljati,nema niceg zajednickog sa istinom.

A to da je dusa mozak....pa kako kazemo:"moj" mozak ili "ja" mozak?
 
seeker:
A to da je dusa mozak....pa kako kazemo:"moj" mozak ili "ja" mozak?
Niko nije rekao da je duša mozak, nego da je duša ekvivalnet svesti. Mozak je samo hardware, a "duša" ili "svest" predstavljaju softver, uprošćeno.

Uzgred, postoje neki jezici u kojima uopšte ne postoji reč "ja", kao kod nas. To su valjda oni koji nisu znali da "ja" predstavlja dušu... Bezdušnici. Bwahahahaha.
 
begunac:
...neki ruski naucnik iz st Petesburga snimio ljudsku dusu...a na Siciliji,vec 6 meseci duhovi podmecu pozare...
Kako da ne... i Vidovita Zorka leči AIDS i cancer lekovitom vodicom. Rusi su poznati po svom "Parapsihološkom univerzitetu" zbog kog im se smeje ceo svet. A Sicilija je intelektualni centar Evrope... ima "duh" da nayebe kad ga jednom u'vate u akciji ljuti seljaci.... bwahahaha. :twisted:
 
Sizif:
begunac:
...neki ruski naucnik iz st Petesburga snimio ljudsku dusu...a na Siciliji,vec 6 meseci duhovi podmecu pozare...
Kako da ne... i Vidovita Zorka leči AIDS i cancer lekovitom vodicom. Rusi su poznati po svom "Parapsihološkom univerzitetu" zbog kog im se smeje ceo svet. A Sicilija je intelektualni centar Evrope... ima "duh" da nayebe kad ga jednom u'vate u akciji ljuti seljaci.... bwahahaha. :twisted:
..mozda se ne bi tako smejao,da si video snimak na tv.....
Dusa posle smrti ostaje jos 6-7 dana....i polako bledi....jasno prikazano....
Rus neki,umro od votke....kod njega u samom pocetku bila bleda,jer se dusa na to spremala....a,drugi slucaj,poslovni covek ubijen u nekoj pucnjavi....kod njega sija,jos ne shvata sta se desilo....i trajace duze da ode iz tela...
..ovo prepricavam emisiju...i rusa koji objasnjava...
...i voditeljka emisije ...kaze na kraju:"ako mislite,da posle vase smrti,konacno nadjete mir....grdno se varate...."i onda prikaze desetak primera kako ljudi prizivaju duhove....cak neki imaju snimljen govor duha na kaseti....
..pa posle bio detaljan snimak iz sicilije...i izvestaj policije o tome...koja uopste ne sumnja da su pozari podmetnuti....
....e sad,RTL....je to sto jeste,i plus to emitovao u udarnom terminu.....
 
begunac:
RTL....je to sto jeste,i plus to emitovao u udarnom terminu.....
RTL je medijska kuća, a svaka medijska kuća voli da još malo, ako je moguće, poveća svoj profit i gledanost.
Rusi su poznati po takvim glupostima, takav eksperiment svakako ne bi našao plodno tle u priznatim naučim žurnalima. Da je istiniti, ceo naučni svet bi pričao tome, a ne samo RTL.
 
begunac:
A ti mislis da naucni svet ne prica o tome?....znam sigurno da se oduvek experimentise,na tu temu...ne samo Rusi,nego pre svega Englezi i Amerikanci...samo sto Rusi o tome pricaju.....
Za Englesku ne znam, ali za US znam, parapsihološki eksperimenti (na državnom nivou) postojali su za vreme hladnog rata i malo posle, ali mnogo vrmena je od tada prošlo i to se više ne radi.

A što se tiče naučnog sveta koji o tome priča, baš bih voleo da mi daš malo konkretnijih podataka, imena žurnala, univerziteta i slično.
 
...naravno,dok nadjem,napisacu...
poenta cele price,ne treba biti iskljuciv...."neverujem dok se ne dokaze suprotno",zvuci jako ograniceno....
....treba,pustiti sansu,raznim mogucnostima.....bas zato sto NISTA nije dokazano....
 
Sizif:
begunac:
A ti mislis da naucni svet ne prica o tome?....znam sigurno da se oduvek experimentise,na tu temu...ne samo Rusi,nego pre svega Englezi i Amerikanci...samo sto Rusi o tome pricaju.....
Za Englesku ne znam, ali za US znam, parapsihološki eksperimenti (na državnom nivou) postojali su za vreme hladnog rata i malo posle, ali mnogo vrmena je od tada prošlo i to se više ne radi.

A što se tiče naučnog sveta koji o tome priča, baš bih voleo da mi daš malo konkretnijih podataka, imena žurnala, univerziteta i slično.

Nedavno sam radila neku studiju o tome, evo sta sam pronasla kao primer na tu pricu o parapsihologiji:

"Negde oko 1965. pročulo se da domaćica Nina Kulagina iz Lenjingrada raspolaže sposobnošću da materiju psihokinetički pokreće. Učenjaci iz SSSR-a ispitali su je pod najstrožim uslovima u laboratoriji i potvrdili njenu neobičnu nadarenost. Nina Kulagina se danas ubraja među medije s najneobičnijim psihokinetičkim nadarenostima koje su strogo zdravstveno kontrolisane i koje su priznate. Profesor fiziologije Leonid Vasiljev je navodno otkrio njenu sposobnost da “gleda rukama”. Češki psiholog dr Zdenek Rejdak potvrdio je da Nina Kulagina doista raspolaže nadnormalnom osetljivošću na optičke nadražaje pomoću “osetila kože”. To se naziva dermo-optička nadarenost. Kad je dr Rejdak upoznao Kulaginu 1968. u Lenjingradu, pokazao joj je češku legitimaciju koja se nalazila u kožnoj futroli. Kulagina je nije otvorila, već samo opipala spolja i ustanovila kako legitimacija izgleda iznutra. Izjavila je gde je upisano ime vlasnika legitimacije, gde je pečat i slika i koje je boje legitimacija. Dok je prof. Vasiljev ispitivao Kulaginino “gledanje na slepo”, setio se eksperimenta grčkog učenjaka dr Angelosa Tanagarasa s medijem Kleom (Cleom) koji je mogao pokrenuti magnetsku iglu kompasa. Zamolio je Kulaginu da i ona pokuša. Uspelo joj je odmah, bez ikakve pripreme. Igla je na tajanstven način pratila pokrete njenih ruku. Na udaljenosti od pet do deset centimetara Kulagina je prelazila iznad kompasa brzim kružnim pokretima ruke."

Moram da napomenem da ja jos uvek ne verujem u parapsiholoske moci, uprkos mnogim informacijama koje sam pronasla.
U stvari, moje misljenje sto se tice SVIH parapsiholoskih fenomena jeste da ako postoje i ako jedan covek moze, onda mozemo svi.
Medjutim, za sada raspolazem sa puno vise "protiv", nego "za" informacija i cinjenica.
 
Sizif:
greenmoon:
kad postanes jedno sa Apsolutom,a tvoja dusha jedno sa univerzalnom dushom,saznaces.by the way,kosmicki orgazam nema nista sa sexom
Sve što si nabrojao je usko povezano: "Apsolut", "univerzalna duša" i "kosmički orgazam". Sve su to kvazirealne, nepatvorene, fundamentalne izmišljotine.
kako za koga ,dragi moj
by the way,nisam NABROJAO nego NABROJALA
 

Back
Top