Idiokratija

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.474
Idiokratija -najpribliznija definicija termina -vladavina gluposti nad pamecu...

..a ustvari je rec o SF komediji iz 2006. god. koja je u ovo neko vreme postala, svojevremeno nezapazeno a danas genijalno ostvarenje
u smislu, ni manje ni vise nego, prorocanstva...kad ga gledas ne znas dal da places il da se smejes jer jasno vidis kuda ovaj svet ide...

Kratak opis filma...

..."prosecan momak koji se nakon neuspelog eksperimenta s hibernacijom probudio u dalekoj budućnosti 2505. i shvatio da je ceo svet zaglupeo zbog masovne komercijalizacije i besmislenog TV programa. Tako je postao najpametnija osoba na planeti. Sada "prosečni Džo" ima zadatak da evoluciju ljudi vrati na pravi put. Pun oštrog sarkazma i neverovatnih gegova, „Idioti budućnosti“ će vas zasmejati bilo da ste genije ili idiot!"

Svedoci smo ovog modernog " demokratskog" doba gde nam deca postaju, iz nekog razloga a po opseznim istrazivanjima, sve gluplja i gluplja...
Dakle, sa novim narastajima idiota, sto je "Idiokratija" ocitija, manje ce biti shvacena, a i to se trenutno dogadja. Idiot ne zna da je idiot
i niko mu ne moze objasniti da gresi, on jednostavno ne kapira a ima sva prava ovog sveta na svojoj strani..
Ono malo preostalih inteligentnih ocajnicki pokusava da ocuva "kolektivni razum" vrste i naravno ne uspeva jer jedan pametan
na deset glupih nista ne moze da uradi...glupost pobedjuje..

Mislite li da je Idiokratija naslednica Demokratije i zasto se to desava?

Poslednja izmena:
Idiokratija je naslednica obaveznog obrazovanja. :namcor:
..istina...:D

Imam tako dobar primer u komsiluku..
Decko, za skolu genijalac, zavrsio dva fakulteta, sedi u kuci koju mu je deda ostavio u nasledje,
spava po ceo dan, ne radi nista, sam, dvoriste zaraslo u korov...sa druge strane ulice, decko koji je za skolu
bio duduk, napravio kucu, oformio porodicu, dvoriste kao iz bajke...

Decko, za skolu genijalac, zavrsio dva fakulteta, sedi u kuci koju mu je deda ostavio u nasledje,
spava po ceo dan, ne radi nista, sam, dvoriste zaraslo u korov...sa druge strane ulice, decko koji je za skolu
A zašto bi obrazovanje bilo krivo za nečiju genetsku predispoziciju, sposoban ili nesposoban? Ima li analize, da li je dečko možda oboleo, kakvo mu je stanje psihe, motivacije, okruženja...? Ne možemo na osnovu pojedinačnih i izdvojenih slučajeva da okarakterišemo obrazovanje kao krivca za nečiji mentalni sklop.

Skoro sam shvatila koliko reč zaglaviti se, samu sebe opisuje. Tako nekom
lajf kouču žena postavi pitanje ''Imam utisak da sam se zaglavila. Šta da
radim?'' A on kaže ''Pa izađi iz glave'' :lol:
Pogledaj malo svet oko sebe, dođi u kontakt sa svojim emocijama, sa telom.
Treba i razmišljati, naravno. Ali zaista razmišljati. Dok smo mi u glavi potpuno
bespotrebno. Punimo je novim sadržajima, novim utiscima i samo to vrtimo
bez ikakvog smisla.

Čovek kroz život treba da uči i da se razvija i intelektualno, naravno. Ali smo
obaveznim obrazovanjem stekli naviku da se samo punimo informacijama,
bez preispitivanja i bez vremena da to obradimo. I baš sam pre neki dan sebi
postavila pitanje ''Šta je to bolje u svetu od kako ima mnogo obrazovanih ljudi?
Jel ima manje ratova, gladi, bolesti?'' Pa nisam smela ni da razmišljam mnogo
o tome.. :confused:

A zašto bi obrazovanje bilo krivo za nečiju genetsku predispoziciju, sposoban ili nesposoban? Ima li analize, da li je dečko možda oboleo, kakvo mu je stanje psihe, motivacije, okruženja...? Ne možemo na osnovu pojedinačnih i izdvojenih slučajeva da okarakterišemo obrazovanje kao krivca za nečiji mentalni sklop.
Tebe sam se plašila na ovoj temi.. :malav:

Ma, ne spava taj po ceo dan. Možda dosta piskara na Forumu, ko će ga znati!
Otkud znaš, jesi li boravila jedan ceo dan u njegovoj kući da znaš?
Ne znam, ipak bi mi se više dopao on od ovog ko je bio duduk za školu.

U svetu slepih, onaj koji vidi je kralj :mrgreen: Problem je što je sve manje pravog obrazovanja a sve više priučenih. Pravo obrazovanje stvara radoznale ljude a priučeni su oni koji trenutno vladaju. I kako sam zaključila sve se više ide na takav način obrazovanja, površno i plitko, mase su zaglupljenje društvenim mrežama, što mi tako liči na planiranu akciju stvaranja pritupih masa kojima je lako manipulisati.

Poslednja izmena:
Idiokratija -najpribliznija definicija termina -vladavina gluposti nad pamecu...

..a ustvari je rec o SF komediji iz 2006. god. koja je u ovo neko vreme postala, svojevremeno nezapazeno a danas genijalno ostvarenje
u smislu, ni manje ni vise nego, prorocanstva...kad ga gledas ne znas dal da places il da se smejes jer jasno vidis kuda ovaj svet ide...

Kratak opis filma...

..."prosecan momak koji se nakon neuspelog eksperimenta s hibernacijom probudio u dalekoj budućnosti 2505. i shvatio da je ceo svet zaglupeo zbog masovne komercijalizacije i besmislenog TV programa. Tako je postao najpametnija osoba na planeti. Sada "prosečni Džo" ima zadatak da evoluciju ljudi vrati na pravi put. Pun oštrog sarkazma i neverovatnih gegova, „Idioti budućnosti“ će vas zasmejati bilo da ste genije ili idiot!"

Svedoci smo ovog modernog " demokratskog" doba gde nam deca postaju, iz nekog razloga a po opseznim istrazivanjima, sve gluplja i gluplja...
Dakle, sa novim narastajima idiota, sto je "Idiokratija" ocitija, manje ce biti shvacena, a i to se trenutno dogadja. Idiot ne zna da je idiot
i niko mu ne moze objasniti da gresi, on jednostavno ne kapira a ima sva prava ovog sveta na svojoj strani..
Ono malo preostalih inteligentnih ocajnicki pokusava da ocuva "kolektivni razum" vrste i naravno ne uspeva jer jedan pametan
na deset glupih nista ne moze da uradi...glupost pobedjuje..

Mislite li da je Idiokratija naslednica Demokratije i zasto se to desava?

Кретенизовано цивилно друштво у које се улази неприметно...вауу, четврти сталеж

Због тога си ме протерала са филозофије

Или због надируће идиократије на крстарици...

:kafa:

U svetu slepih, onaj koji vidi je kralj :mrgreen: Problem je što je sve manje pravog obrazovanja a sve više priučenih. Pravo obrazovanje stvara radoznale ljude a priučeni su oni koji trenutno vladaju. I kako sam zaključila sve se više ide na takav način obrazovanja, površno i plitko, mase su zaglupljenje društvenim mrežama, što mi tako liči na planiranu akciju stvaranja pritupih masa kojima je lako manipulisati.

Не претеруј и ти подржаваш идиократију на крстарици...

I svetu slepih, onaj koji vidi je kralj :mrgreen: Problem je što je sve manje pravog obrazovanja a sve više priučenih. Pravo obrazovanje stvara radoznale ljude a priučeni su oni koji trenutno vladaju. I kako sam zaključila sve se više ide na takav način obrazovanja, površno i plitko, mase su zaglupljenje društvenim mrežama, što mi tako liči na planiranu akciju stvaranja pritupih masa kojima je lako manipulisati.
U svetu slepih, onaj ko vidi biva razapet na krst. :confused:

И шта то говори ... У исквареном народу или његовим коментарима...?!?

Zanimljivost vezana za film Idiokratija, likovi u filmu uglavnom nose Crocs papuče, jer su autori filma mislili da iste izgledaju retardirano i samo idiot može da ih nosi :hahaha:

172f3f75b5124f00ba569254490c145a~tplv-photomode-zoomcover:720:720.jpeg

Back