Sta danas znaci biti sponzorusa?

Hellen:
Да, само сад смо од врло личног гађења на конкретну особу и њен начин живота, прешли на медије и ''популарисање'' одређеног схватања животних вредности у друштву...

Ја говорим о врло изражено емотивно обојеном ставу, а социолози не изучавају поједине појаве тако што вичу: фуј, бљак, гади ми се!


Hellen,pa o tome se radilo od samog pocetka.
To nije bilo "vrlo licno gadjenje na konkretnu osobu i njen nacin zivota", vec jedan plastican primer za funkcionisanje odnosa sponzor-sponzorusa.
Ili sam ja to lose prezentovala,ili si ti to protumacla pod uticajem emotivno obojenog stava. :lol:
A sad u ovom drugom delu tvog posta opet idemo u krajnost.Ne mora neko da bude sociolog i da biranim terminima izucava odredjenu drustvenu pojavu, da bi izlozio svoje misljenje ili da bi ga uoposte imao.
 
Hellen:
Да, само сад смо од врло личног гађења на конкретну особу и њен начин живота, прешли на медије и ''популарисање'' одређеног схватања животних вредности у друштву...

Ја говорим о врло изражено емотивно обојеном ставу, а социолози не изучавају поједине појаве тако што вичу: фуј, бљак, гади ми се!

Pa ti si prva navela primer i strpala u istu vrecu sponzorushe i skakavce u Indiji, a onda zamerash nekom drugom navodjenje primera, i kako ne treba uporedjivati sponzorushe i turbo folk.
E, bash bi bilo lepo da svi imamo diplome iz sociologije, ali nemamo, i bash mi je zao shto ne umem da se razmecem struchnim terminima, pa chesto koristim fuj i bljak.
A to shto tema non stop vaskrsava...aktuelna je, a ako se to nekome ne svidja ne mora da je posecuje.
 
А најволијем на форуму кад се потеже:''Ако ти се не свиђа тема, не мораш да је посећујеш!'' :lol:

Није уопште у питању давање примера...(Молила бих да читате оно што пише.)

Још само једном ћу поновити: на овој теми углавном се нико није позабавио разлозима ове појаве, њеним коренима, историјским прегледом, социолошким или психолошким аспектом, њеним медијским третирањем... (а за то није неопходно бити стручњак из те области), мени је засметало што већина оваквих тема (а свако мало се појављују на форуму, и ова се не разликује много од њих) се своди на згражавање и пљување по ''одвратним спонзорушама'' (ређе по спонзорима), и што оне служе за сопствено морално уздизање (''сирота сам - ал морална!'') и пражњење беса због личног неуспеха у вези са супротним полом: девојаке су бесне на спонзоруше зато што ове назаслужено имају нешто што оне немају, зашто што им отимају најбоље (и најситуираније) мушке примерке, а момци су бесни на спонзоруше зато што мисле да се новцем може купити љубав, а они још довољно новца немају...

(Да напоменем још једном - говорим о бројним темама на форуму које се ''баве'' овим феноменом!)

Тако да су те вајне спонзоруше у ствари дежурни кривци за нашу сопствену неспособност, несигурност, несналажење, неискуство..шта год...са супротним полом!

(И најчудније од свега: сви толико причају о тим спонзорушама, испада да их има у огромним количинама, а ниједна од њих не постује на форуму?! :roll: )
 
Hellen:
А најволијем на форуму кад се потеже:''Ако ти се не свиђа тема, не мораш да је посећујеш!'' :lol:

Није уопште у питању давање примера...(Молила бих да читате оно што пише.)

Још само једном ћу поновити: на овој теми углавном се нико није позабавио разлозима ове појаве, њеним коренима, историјским прегледом, социолошким или психолошким аспектом, њеним медијским третирањем... (а за то није неопходно бити стручњак из те области), мени је засметало што већина оваквих тема (а свако мало се појављују на форуму, и ова се не разликује много од њих) се своди на згражавање и пљување по ''одвратним спонзорушама'' (ређе по спонзорима), и што оне служе за сопствено морално уздизање (''сирота сам - ал морална!'') и пражњење беса због личног неуспеха у вези са супротним полом: девојаке су бесне на спонзоруше зато што ове назаслужено имају нешто што оне немају, зашто што им отимају најбоље (и најситуираније) мушке примерке, а момци су бесни на спонзоруше зато што мисле да се новцем може купити љубав, а они још довољно новца немају...

(Да напоменем још једном - говорим о бројним темама на форуму које се ''баве'' овим феноменом!)

Тако да су те вајне спонзоруше у ствари дежурни кривци за нашу сопствену неспособност, несигурност, несналажење, неискуство..шта год...са супротним полом!

(И најчудније од свега: сви толико причају о тим спонзорушама, испада да их има у огромним количинама, а ниједна од њих не постује на форуму?! :roll: )

Ala si se ufatila za Acu..... :lol: :lol:
 
Ajde, molim te, nadji bar jedan post u kome je neko rekao(osim mozda u shaljivom kontekstu) "mi sirote al moralne ostasmo bez mushkaraca jer nam sponzorushe preoteshe sve koji su vredeli" ili u kome se ako ne vidi ono bar naslucuje ta zavist o kojoj ti govorish( a da nije modelsicin)! Ako nadjesh...svaka ti chast.
Tema je takva da ce retko ko reci "pa shta, to je u redu", jer je sve to loshe, i ako se ne odnosi na nas direktno, indirektno svakako, na svakog od nas i stoga je normalno da je tema toliko aktuelna i da se mishljenja podudaraju, pa i da postovi liche jedan na drugi. A ti si iz toga izvukla neke svoje zakljuchke, da su nam one krive, i da mi njima zavidimo...koji nemaju veze ni sa chim. I sve to sa nekim stavom "klinke shta se lozite kad nemate blage veze o chemu prichate, sad ce vama teta Hellen da objasni neke stvari, i to struchnom terminologijom" i "ja nisam rasla pod tim okolnostima, znachi to se na mene ne odnosi pa sam stoga kompetentna da sudim, dok se vi sve perete, a pola vas, ako vec niste, ono ste bar potencijalne sponzorushe."
A vec u par navrata si prokomentarisala, kako je tema prezvakana a tako je glupa i nezanimljiva, pa se nakon par dana ponovo navratish, ili da iskritikujesh ili da ponovish kako je tema bzvz. Iz tog razloga sam prokomentarisala zasto svracash ako ti se tema ne svidja.
 
Hm...Dobro pitanje....Pa vidi,ljubav je cudo.Moze se roditi izmedju bilo koga,bez obzira na sve,pa cak i na godine.Naravno,u nasem zenskom svetu ima mnogo alapaca sa ostrim jezicima(da ih ne nazivam drugacije) i za njih je skoro svaka devojka sponzorusa. Ili zato sto je doticnoj decko bogat,ili zato sto je stariji.ili....Tu radi i ljubomora.Zar se malo lovarniji covak ne sme voleti?Ili bi mnoge volele da je i njihov dragi takav, pa posto nije, one pljuju po devojkama o kojima nista ni ne znaju?Svet je lud i zao.I ne mozes mu udovoljiti,ma koliko to zelela.Odlepice svako ko to pokusa. No,istina je da danas ima mnogo sponzorusa.Vecina njih otvoreno pokazuje da je ovo o cemu govorimo..Mislim da je pravi opis za njih:devojke koje se daju za skupe sitnice,putovanja i sl;od prilike za novac "upakovan u sareni papir";mladje,starije,nebitno je..Nadam se da me razumes.
 
CakiCoka:
Znate onaj film sa Robertom Redfordom i Demi Mur? Nepristojna ponuda se zove.
Razmisljala sam bas na tu temu dosta posle gledanja tog filma. Znas, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim sta sam sve u stanju u zivotu da uradim, pod nekim ekstremnim okolnostima. Ali ovakva kakva sam, kakva sam uvek bila do sada, nikad ne bih mogla da spavam sa nekim iz materijalne koristi.
QUOTE]

Postujem tvoj stav ali NIKADA ne reci NIKAD..i spavati sa nekim tj .ebati se sa njim bilo bez ili sa ljubavlju ..uvek je iz koristi ..materijalne ili emotivne .kako god ..:-D
 
Хех, десила ми се једна ситуација, давних деведесетих...Криза, немаштина, ја немам лове ни за бус од моје вароши до БГ, па стопирам. Зима, вејавица...мрачно...Ужас један!
И стане ми један фамозан џип...Унутра неки маторац, тако 45-50 година...задриго, са оним грејачима за уши, оно иштрикано, женски, као марамче...уз то неки љубичасти сако...ужас!
И кола иду полако због вејавице, а тип развезао причу... (Изоставићу његово име и положај јер је можда познат у неким круговима...) Прича ми о свом џипу који је платио 250 000 марака, о кожним седиштима, о томе како планира да летује на Куби, ал неће без џипа, него ће и њега да транспортује авионом, о својој вили која је ''лепша и већа од Арканове'', о свом апартману на Копаонику...труди се свим силама да ме фасцинира ловом и статусом...а ја, шта ћу, слушам...ал мени то ништа не значи...
Приближавамо се БГ, а он мало директније прелази на неке комплименте, неко као благо мување...као, могли бисмо на пиће у БГ...
И мени се одједном упали лампица: ''А шта ако ми предложи неки секс, наравно, за неку већу лову?'' Најискреније - ми смо тада живели у таквој беди да би ми и пар стотина марака мнооого значило за преживљавање...ал ипак.....Гледам га - не свиђа ми се никако, не привлачи ме уопште... Кажем себи:''Да ли би могла после да се погледаш у огледало?'' Не знам. Што смо ближи БГ он све више спомиње пићенце...а мене хвата паника... Шта да радим?!
Тада сам заиста, једини пут у животу помишљала на то да будем са неким због лове... Наравно, чим смо стигли у БГ, ја сам на првом семафору рекла:''Ја овде излазим!'' и збрисала главом без обзира!
Оно што ме је после мучило је било то што сам уопште и разматрала такву помисао... тешко ми је било да признам себи (а замислите тек како ми је кад признајем вама) да сам у једном моменту заиста узела у озбиљно разматрање то да ли бих могла да будем са неким за лову или само због лове.
 
To mu dodje kao neka devojka "slobodnog shvatnja morala" samo za doticnog momka sa parama, tj. ekskluzivno za tog-i-tog.
Otkud znam, meni je nesto kao usluzna delatnost. Ne mora bas svako da bude, aj' da kazem dobar (sto ne znaci da sponzoruse nisu dobre - k'o ljudi.) Sad, neke vole krpice, izlaske, letovanje, dobar telefon. Mozda neke tako placaju vanredne studije, pomazu porodici, skupljaju pare za lekove za tetku. Verovatno bi, ako bi se dobro zaradjivalo, radile nesto drugo, ali em se ne zaradjuje, em nemas kvalifikacije... Ovako, imas tamo neke noge, grudi, ustasca... Malo dignes nos, tek toliko da ti se ne sroza samopostovanje. To ako si mala, emotivna i jos nedovoljno izbrusena devojcica, a ako si vec porasla, gledas da uzmes sto vise mozez.
Zanimljivo mi je sto najcesce tzv. sponzoruse glume neke hiper-eksta ribe. To mi nekako...hm... , otkriva izvestan stid, ranjivost, samoobmanu. Naravno, ukoliko nije rezultat borbe za samoodrzanje na (izvinite na izrazu) trzistu. Tad razumem. U prvom slucaju saosecam.
Kupcima usluga, fakat, lakse je da kupe nego da nesto osvajaju, gnjave se detaljima.Izberes, uzmes, pokazujes...
Ma, nije lako biti sponzorusa :(
 
Maricicak : nezadovoljne, nevoljene, ljubomorne, debele i ruzne zene se zale na sponzoruse...
Da, u pravu si, mora biti da je zbog toga! :roll: Da te pitam nesto, da li mislis da ce se tvoje misljenje promeniti, kad jednog dana tvoja cerka odraste? Sta bi joj ti savetovala, majke ti? Ti bi joj jos uzimala i procenat. :lol:
Kad bih saznala jednog dana da moje dete na taj nachin "zaradjuje za zivot", to bi znacilo da sam pala kao roditelj, i to je jedini razlog mog osudjivanja. I to ne znachi da sam bilo kako ugrozena, niti da mi shkode.
 
boko-boko:
Sta mislite da li se sponzorusom smatra i ona devojka, koja trazi da ima pored sebe osobu makar za jedan stepenik bolju od sebe ili u najgorem slucaju ravnu sebi?
Postoji li prava ljubav izmedju dosta starijeg, i slucajno dobro situiranog paratora, i recimo neke sasvim obicne i jednostavne devojke, koja nije postigla nista znacajno u zivotu, probija se kroz dosadnu svakodnevnicu kako kod zna i eto naleti na tog "pravog"? 8)
prvo da odgovorim na pitanja,a onda cu da dodam nesto.
1)ne po pravilu....mislim da je prilicno normalno da kako u prijateljstvu,tako i u ljubavi trazis osobu koja je bar tvoj nivo,ako ne i visi - neko uz koga mozes nesto da naucis,neko sa kim mozes da diskutujes o filozofskim temama,politici,desavanjima,knjigama,istoriji...sta god,zavisi od ukusa....elem,ja ni medju prijateljima nemam ljude koji mi nisu tu negde ravni,a isto trazim i u ljubavi,jer od njega hocu ne samo muskarca,nego i prijatelja.
2)po mom misljenju ne postoji,ali ne bih da budem iskljuciva.opet posmatram iz mog ugla - ako ja imam dvadesetak godina,a taj tip pedesetak,ja kao jedinu potencijalnu ljubav tu vidim na nivou otac-cerka...mislim da ljudi prvo tada nisu jednaki na intelektualnom nivou,a posebno na bioloskom...tako da ljubav - po klasicnoj definiciji,izmedju muskarca i zene, za mene tu tesko moze da bude....

dalje sponzoruse,i kao neizostavni deo price - sponzore u ovom sadasnjem obliku,vidim kao neizbezni produkt prethodnih godina i tranzitornog drustva u kojem smo.nije bilo para,nije bilo uslova za zivot,i mnoge devojke su direktno - sugestijama i takvim obrazovanjem ili indirektno - nedovljno pazne od strane roditelja i prepustanje drustvu koje takvo ponasanje prakticno propagira -usmerene na tu stranu...nije svako imao srece,a ni volje ni zelje da se odupre tom nekom trendu...mnogo devojcica na ulici i sada podrzava ponasanje i izgled sponzorusa,neke su u pokusaju,neke na dobrom putu,a neke nece nikada uspeti,ali sa druge strane bar ja vidim neki napredak medju mladim generacijama....cini mi se da se to ipak malo ublazava...

licno nisam se nikada nalazila u toj prici,jer sam odrasla u takvoj porodici gde pre svega stari insistira da zena ne moze da se oslanja na muskarca,da mora da radi i zaradi,da mora da bude sposobna da zna da popravi ako treba,da se snadje itd...valjda jer sam svom ocu jedina cerka tako da mi takve neke stvari nisu nikad pale na pamet i smatrala sam ih veoma dalekim i stranim...one me ne ugrozavaju,jer ti muskarci koji traze sponzoruse i koji se zadovoljavaju takvom zenom kraj sebe meni ne trebaju,kao ni njihov stil zivota i njihova promaja u glavi....slicni se traze i nalaze,ja zivim van tog sveta tako da - obrni okreni,sponzoruse i sponzori su za mene samo obicni prolaznici kroz moj zivot,koji niti me ugrozavaju niti su mi zanimljivi...dozivljavam ih isto kao serpu pasulja - smrdljivo i neukusno jelo koje ne konzumiram,ali krajnje benigno kada prodjes kraj njega.
 

Back
Top