Mobing

Sensei

Master
Moderator
Poruka
70.635
Mobing, uznemiravanje, šikaniranje (od engleske reči mob, što znači „rulja”) je specifični oblik ponašanja i patološka (neprijateljska i neetička) komunikacija, kada jedna osoba ili grupa osoba psihički (moralno) zlostavlja i ponižava drugu osobu, sa ciljem ugrožavanja njenog ugleda, časti, ljudskog dostojanstva i integriteta, sve do njenog uklanjanja iz te sredine.

Svi su već primetili da toga ima i na forumima, pa i na krstarici. Naravno, to je zabranjeno i neće se tolerisati od strane administracije bez obzira koliko vam neki član bio antipatičan ili imate neke neraščićene račune od ranije.

Image1.jpg

Zato, nemojte da se čudite kada su vam postovi obrisani ili ste dobili kazneni poen.

Mobing, uznemiravanje, šikaniranje (od engleske reči mob, što znači „rulja”) je specifični oblik ponašanja i patološka (neprijateljska i neetička) komunikacija, kada jedna osoba ili grupa osoba psihički (moralno) zlostavlja i ponižava drugu osobu, sa ciljem ugrožavanja njenog ugleda, časti, ljudskog dostojanstva i integriteta, sve do njenog uklanjanja iz te sredine.

Svi su već primetili da toga ima i na forumima, pa i na krstarici. Naravno, to je zabranjeno i neće se tolerisati od strane administracije bez obzira koliko vam neki član bio antipatičan ili imate neke neraščićene račune od ranije.

Pogledajte prilog 1550374

Zato, nemojte da se čudite kada su vam postovi obrisani ili ste dobili kazneni poen.
Ne čudi me ništa, sve je to na mestu, ali me zanima gde mogu da vidim svoje kaznene poene? :eek:

Ti si daleko od problematičnog. Iznošenje mišljenja, pa čak i negativnog ne mora da znači mobing.

Mobing je obično da se pridružiš gomili koju poznaješ i kao podrška njima pljuješ po nekom članu sa kojim se oni kače.
Obzirom da sam se mnogo puta osetila kao žrtva mobinga, to nikom nikad ne bih radila.
Mora da se zna kad je đavo odneo šalu i da se ukoči, izvini, i ode na neku drugu stranu. Nije mi jasno kako ljudi uživaju da nekom zagorčaju dan, kao da inače svi živimo u raju, a ne na ovako problematičnom mestu... a ustalom, svi problemi su i nastali od ljudske ruke tj. usta!
Definitivno, STOP bilo kojoj vrsti nasilja, a na forumu-najviše verbalnom!

Obzirom da sam se mnogo puta osetila kao žrtva mobinga, to nikom nikad ne bih radila.
Mora da se zna kad je đavo odneo šalu i da se ukoči, izvini, i ode na neku drugu stranu. Nije mi jasno kako ljudi uživaju da nekom zagorčaju dan, kao da inače svi živimo u raju, a ne na ovako problematičnom mestu... a ustalom, svi problemi su i nastali od ljudske ruke!
Definitivno, STOP bilo kojoj vrsti nasilja, a na forumu-najviše verbalnom!
Mislim da je ovde uglavnom pitanje neraščišćenih računa. Većina uglavnom ne zna šta je originalni problem (a ni ne treba da zna) ali zato su prepiske nekada veoma mučne za većinu drugih koji čitaju.

Mislim da je ovde uglavnom pitanje neraščišćenih računa. Većina uglavnom ne zna šta je originalni problem (a ni ne treba da zna) ali zato su prepiske nekada veoma mučne za većinu drugih koji čitaju.
Da, razumem, konverzacije koje daju nama ostalima ideju da im kažemo:"Get a room!"=to nije za svačije oči/stomak.
Nisam birala strane ni kad su mi u pitanju otac i majka.
Jedno za Partizan, drugo za Zvezdu. Ja ne pratim sport od malena!

Ti si daleko od problematičnog. Iznošenje mišljenja, pa čak i negativnog ne mora da znači mobing.

Mobing je obično da se pridružiš gomili koju poznaješ i kao podrška njima pljuješ po nekom članu sa kojim se oni kače.
Baš suvišno.. ali neki stvarno nemaju pametnija posla....

Ja bih banovao odmah.
Prvi put dan dva.
Drugi put duže.
I treći put isključenje sa forumske mreže.

Ukoliko pravi druge naloge. Pa isto ne?

Ko se sada svađa, osim politike(to je forumska mobing sekcija), s kime sada?

Jedna sektica me mobinguje 4-5 dana i noći... Skakuću oko mene.

Tko besni psi...hijene...

nešto su kivni na mene...

Ne znam što...u stvari znam, jer sam ok, dobar, Bogobojažljiv i uspješan.

Sve ono što ONI NISU...niti će biti.

Jedna sektica me mobinguje 4-5 dana i noći... Skakuću oko mene.

Tko besni psi...hijene...

nešto su kivni na mene...

Ne znam što...u stvari znam, jer sam ok, dobar, Bogobojažljiv i uspješan.

Sve ono što ONI NISU...niti će biti.
Okreni uvek glavu na drugu stranu!
Jednoj osobi sam u lice počela da se smejem ali zaista iskreno, kao da je pajac, klovn, samo jer mi rasteže živce već dugo.
Počela je naprasno da mi se obraća nekim slatkim nadimcima.
Veštica!

Треба знати да неће бити боље и због тога је најбоље да се оде на време , чисто да човек сачува своје здравље

prekasno ste se setili

Back