Прави се Циганска држава од Србије

Па добро бре, у каквој то земљи живимо?!
Па зар нико да не одреагује на овакву свињарију?!
Стварно сте ме изненадили, и ви ћете у Европу...
Pa naravno, u Evropu, tamo je rasizam zabranjen!!!:rtfm:
Tamo se poshtuju ljudska prava! :rtfm:
Romi, koji legalno borave u zemljama EU imaju ista prava kao svi drugi, rade i poshteno su placeni za taj rad od kog mogu pristojno da zive, ili ako su nezaposleni sleduje im socijalna pomoc! Deca im se shkoluju
Konkretno, znam da je u Holandiji tako!

Ти новопридошли, ако мислимо исто на прогнане Србе, су у 99% случајева имали неку некретнину у бившим Ју републикама, можда стан (који им је одузет), или кућу (која им је већином срушена), коју су ЗНОЈЕМ и ТРУДОМ стекли. Значи... у животу су СТВАРАЛИ, и знали би да цене када би им држава доделила стан или кућу. Роми, за разлику од њих, а један претходник је већ рекао, додељену кућу и комплетан намештај би распродали, уништили. Када су способни да краду поклопце шахтова где људи упадају и постају инвалиди, способни би били и да намештај распродају на бувљаку. Познајем их доста, заиста има дивних особа Рома који много и више воле Србију од већине Жутих, али има и онаквих са почетка текста.
Svi prognani Srbi, koji nisu "okrvavili" ruke, mocice, kad-tad da naplate shtetu koja im je prichinjena!
To je jedan od uslova Hrvatskoj, za ulazak u EU!
ps.Shto se kradje poklopaca tiche...to ne rade samo Romi vec, u glavnom oni koji zidaju kuce, svojim "radom i znojem"
 
Слажете ли се са овим огорченим грађанином Србије?



pa ovi mali gradjanin je zaboravio da su cigani pozamasno glasacko telo u srbiju.
y.ebiga ako tadic oce da pridobije srbi na izbori mora im vratiti kosovo a ciganima je dovoljno da obeca podeli par stanovi i milijon cigana ce glasa za njega.

nije on glup.
 
Mislim da je EU dala donaciju za njihovo zbrinjavanje. Mozda gresim. U svakom slucaju, grehota je da neko danas zivi takvim zivotom kao Romi. Naravno, i oni treba da se potrude, promene navike, prihvate neke osnovne norme ponasanja, prestanu da se zene i udaju sa 12 godina, idu u skolu, rade...

prosecni ciganin zivi bar za trecinu krace od nas covek sto znaci da je kod nji ceo bioloski proces za trecinu ubrzan. dalje to znaci da ako ciganin ima 12 godina to ti je kao kod nas srbi 18 jer oni vec sa 50 su u duboku starost i taman posla kad bi ko mi srbi cekali 35 tu godinu za zenidbu i udaju. izumrli bi.
daklem bioloski kad se ciganka uda sa 16 i nije tako stasno jer je ona daleko zrelija od nasu sesnaestgodisnjakinju. e sad bas sa 12 udaja jest glupo.
 
Pa naravno da ce cige da dobiju svasta dzabe kada je ovo zvanicno Godina cigana. Ceo nevladin sektor im lizucka snnrdljive gu3ice da bi izvukli sto vise donacija za ono sto je trenutno u modi za angazovanje na svetskom nivou. Sledece godine ce to biti neko drugo bacanje para na one koji ne zasluzuju. Nista novo. Vazno je da te pare ipak nisu celim delom (drzavne) tj. u poreklu nase. Takve stvari se doniraju iz inostranstva sa ucescem od oko 15% onog koji donaciju prima. Veci problem je u tome sto tih oko 15% daje drzava, a ne sami Cigani dok su pre neku godinu kada su invalidi bili na slican nacin u modi a jos i treba da im se pomogne (mada nisu puno dobili do par propagandnih poruka) tih 15% izdvajalo od strane raznih udruzenja invalida. Znaci: lakse je invalidima da zarade svoje ucesce u donaciji sa sve invaliditetom, nego cigi sa sve svojom urodjenom lenjoscu. Bezobrazluk i licemerje. Ili je to zato sto cigani nemaju udruzenja nego copore i smetlista pa nema kako da im se potrazuje??
 
Usput: Pri svakoj push pauzi juce kada sam izasla i bacila pogled kroz terasu, neki ciga je kopao po kontejneru ispred moje zgrade. Promenilo se u toku dana bar desetak njih i to samo onih koje sam ja videla da bi na kraju duz celog naseg lepog bulevara ostalo razbacano smece na nekih pet metara po travnjaku i kolovozu oko kontejnera a ispred mog ulaza koliko sam nacula kroz prozor, to krupno smece je i izazvalo sudar pri prestrojavanju. Uvece sam slusala nosace smeca kako na sav glas psuju i proklinju cige dok su skupljali sve to redom i morali bar tri sata duze da rade do norme zbog te stoooke prljave.
 
Kad je vec prica o ciganima da se dotaknemo Rumunije. Pricao mi jednom jedan Rumun kako je za vreme Causeskog sekuritatea po ulici kupila cigane i sve ostale "neradnike" (za vreme radnog vremena/skole) i odvodila na "dobrovoljne" radne akcije tipa ciscenje ulica, danas vam popularni "volonterski rad", gradnju puteva i pruga, itd. :D Covek bio ispred vremena pa znao da iskoristi "volonterski rad" besposlenog dela populacije. :twisted:


p.s. Zar vi u Srbiji nemate kazne za bacanje smeca po ulicama, ko nema da plati moze da odradi pa nece opet :D
 
Слажете ли се са овим огорченим грађанином Србије?

Naravno da ne. I u drugim evropskim zemljama postoje marginalne društvene grupe koje žive određenim načinom života (nisu uvek samo Romi) i vlade tih država rešavaju taj problem na način na koji je to počela da radi i naša Vlada.

Mislite da su, Šveđani na primer, oduševljeni hiljadama Srba, koji su došli u Švedsku i odmah dobili smeštaj i socijalnu pomoć? Sad pokušajte da zamislite Šveđanina koji će reći da zatvara firmu i neće državi da plaća porez, zato što država Švedska prima tamo neke Srbe (a mi smo za njih najčešće, ono što su Romi za neke Srbe), daje im socijalnu pomoć i stan.

Ne mislite li da je u redu što je ovaj "ogorčeni građanin" rešio svoj stambeni problem i što nije čekao da država to uradi za njega?

Romi jesu marginalizovana društvena grupa. Čak i one koji završe školu čeka problem u vezi zaposlenja zbog predrasuda koje društvo ima kad su oni u pitanju. A da ne govorimo o problemu nezaposlenosti u Srbiji, o novcu kojim ova država raspolaže.

Da su ovi stanovi dodeljeni nekoj drugoj društvenoj grupi (izbeglicama, na primer), već bi se našao neko da kaže: "A zašto baš njima, šta je s nama? Mi smo kažnjeni zato što nismo izbeglice?"

A to što je jedan deo vas ostrašćen i što vam je uvek kriv neko drugi zbog ovoga ili onoga, nije problem ove države, a najmanje Roma.

Ovo pismo je samo govor mržnje i ništa drugo.
 
Naravno da ne. I u drugim evropskim zemljama postoje marginalne društvene grupe koje žive određenim načinom života (nisu uvek samo Romi) i vlade tih država rešavaju taj problem na način na koji je to počela da radi i naša Vlada.

Romi jesu marginalizovana društvena grupa. Čak i one koji završe školu čeka problem u vezi zaposlenja zbog predrasuda koje društvo ima kad su oni u pitanju. A da ne govorimo o problemu nezaposlenosti u Srbiji, o novcu kojim ova država raspolaže.

Da su ovi stanovi dodeljeni nekoj drugoj društvenoj grupi (izbeglicama, na primer), već bi se našao neko da kaže: "A zašto baš njima, šta je s nama? Mi smo kažnjeni zato što nismo izbeglice?"

Ovo pismo je samo govor mržnje i ništa drugo.

Ovde ima postova koji su mnooogo izrazeniji govor mrznje recimo prema Srbiji, radikalnoj stranci i sl., nego sto je ovo pismo prema ciganima pa opet prolaze kao da to nisu.
Prema ciganima ne postoji predrasuda zbog koje se ne bi zaposlili. Sa koliko si cigana razgovarala osim sa onima koje vidis kako pricaju na televiziji ono sto im se sugerise. Skoro svaki ciga NECE da se zaposli jer mu se ovako (na razne nacine i dovijanja) vise isplati. Da li znas koliko je jedan ciga u stanju da izzhica dnevno na ulici? Neki zarade prosecnu platu pa im se ni ne ide u skolu. Predavala sam jednom desetogodisnjem nizu generacija u srednjoj skoli i svaki ciga kome sam pokusala da utuvim radne i higijenske navike na casu imao je odgovor da mu ne treba skola i da ne zna sta ce on tu, poslali ga ovi ili oni, sta ce mu kad on radi...Pre ili kasnije se sam ispise ili ga izbace zbog neopravdanih, a roditeljima je skoro nemoguce uci u trag. A sta radi, prosjaci ko i svi ostali njegovi ili prodaje smece po Najlon pijaci. Imaju oni svoj racun u svom nacinu zivota i to njihovo polucivilizovano zivljenje ima predugu istoriju da bismo ga nekom dodelom stanova promenili. A tek kada se obrati paznja na cige koje igrom slucaja imaju stanove. Pa to smrdi od temelja do krova zgrade, ljudi se guse od njih i dzabe se svadjaju kada je to stanje kod njih NAMERNO NEPROMENLJIVO. A oni su samo jedna od marginalizovanih grupa i upravo je to insistiranje samo na njima ono sto iritira. Naravno iritiraju i neke vrste izbeglica koje su se od svog statusa ovajdile vise nego iko u Srbiji, ali nikoga ne bi iritirala dodela stanova licima nesposobnim za rad kao sto su starije izbeglice ili invalidi svih vrsta ili deca bez roditeljskog staranja (nakon punoletstva) ili nezaposleni roditelji sa nekim brojem dece itd. Pitanje je: Zasto od svih njih bas cige??? Oni imaju prava na skolovanje pa ga eskiviraju, imaju prava na rad pa ga eskiviraju, vecina ima i gde da se opere pa i to eskiviraju... Zasto oni, a ne neke druge marginalne grupe? Normalno je da to iritira i nas kojima ne treba stan za dz, a kamoli one koji nemaju krov nad glavom a ni neku specijalnu perspektivu da ga steknu.
 
Нико овде да постави логично питање каква права имају у својој матичној држави - Индији?
Опште је познато да је Индија подељена по кастама, што је формално укинуо Ганди, али неформално и
суштински је то и даље дубоко подељено друштво, у коме "недодирљиви", како их тамо зову, раде најпрљавије
послове и потпуно су изопштени од осталих касти.
Пре извесног времена гледала сам на некој страној тв емисију о тој групацији, ван свих касти - недодирљивима,
један од њихових послова је спаљивање мртвих крај Ганга, јер тај посао се тамо сматра најпрљавијим.

Европејци као хоће да разумеју Цигане, али имају потуно погрешан приступ, не могу њихову судбину, понашање
и животни "стил", мерити аршинима наше цивилизације... То је грешка у старту, то је мешање баба и жаба.

Ова госпођа у црвеном, сигурно нема ништа заједничко, осим боје коже и земље у којој живи, са овом женом и
девојком са доње слике...

Иначе ове фотографије је снимио Yoram Vidal, пре пар година у Индији

33nvn10.jpg


ixh0k3.jpg


А што се уводног текста тиче, човек је с пуним правом огорчен.
 
Poslednja izmena:
Ovde ima postova koji su mnooogo izrazeniji govor mrznje recimo prema Srbiji, radikalnoj stranci i sl., nego sto je ovo pismo prema ciganima pa opet prolaze kao da to nisu.
Prema ciganima ne postoji predrasuda zbog koje se ne bi zaposlili. Sa koliko si cigana razgovarala osim sa onima koje vidis kako pricaju na televiziji ono sto im se sugerise. Skoro svaki ciga NECE da se zaposli jer mu se ovako (na razne nacine i dovijanja) vise isplati. Da li znas koliko je jedan ciga u stanju da izzhica dnevno na ulici? Neki zarade prosecnu platu pa im se ni ne ide u skolu. Predavala sam jednom desetogodisnjem nizu generacija u srednjoj skoli i svaki ciga kome sam pokusala da utuvim radne i higijenske navike na casu imao je odgovor da mu ne treba skola i da ne zna sta ce on tu, poslali ga ovi ili oni, sta ce mu kad on radi...Pre ili kasnije se sam ispise ili ga izbace zbog neopravdanih, a roditeljima je skoro nemoguce uci u trag. A sta radi, prosjaci ko i svi ostali njegovi ili prodaje smece po Najlon pijaci. Imaju oni svoj racun u svom nacinu zivota i to njihovo polucivilizovano zivljenje ima predugu istoriju da bismo ga nekom dodelom stanova promenili. A tek kada se obrati paznja na cige koje igrom slucaja imaju stanove. Pa to smrdi od temelja do krova zgrade, ljudi se guse od njih i dzabe se svadjaju kada je to stanje kod njih NAMERNO NEPROMENLJIVO. A oni su samo jedna od marginalizovanih grupa i upravo je to insistiranje samo na njima ono sto iritira. Naravno iritiraju i neke vrste izbeglica koje su se od svog statusa ovajdile vise nego iko u Srbiji, ali nikoga ne bi iritirala dodela stanova licima nesposobnim za rad kao sto su starije izbeglice ili invalidi svih vrsta ili deca bez roditeljskog staranja (nakon punoletstva) ili nezaposleni roditelji sa nekim brojem dece itd. Pitanje je: Zasto od svih njih bas cige??? Oni imaju prava na skolovanje pa ga eskiviraju, imaju prava na rad pa ga eskiviraju, vecina ima i gde da se opere pa i to eskiviraju... Zasto oni, a ne neke druge marginalne grupe? Normalno je da to iritira i nas kojima ne treba stan za dz, a kamoli one koji nemaju krov nad glavom a ni neku specijalnu perspektivu da ga steknu.


Prvo, ko bilo kome daje pravo da određuje prioritete i zašto nečija deca imaju prioritet u odnosu na drugu decu? Ko ima pravo da generalizuje sve pripadnike jedne društvene grupe i da kaže da svi smrde i da su im stanovi prljavi? Ko može da dozvoli sebi da kaže da svi Romi "žicaju" po ulici? Ko je od vas "pravovernih" pozvan da odredi ko zaslužuje da mu se pomogne, a ko ne?

Kad je Hitler tretirao Srbe na isti ovaj način, onda je to bio fašizam, kako zovete ovo?

Kažete da je normalno je da vas iritira??? Draga koleginice, ne da nije normalno da vas ovakve stvari nerviraju, nego bi trebalo da se zapitate kolika je razlika između ideologije koju su sprovodili oni koji su Srbe tretirali kao niža bića za vreme WW2 i ovoga što vi (ne samo ti, govorim u množini) pišete.
 

Back
Top