Прави се Циганска држава од Србије

Није, 150,000 је број који је у Европи а са простора су бивше Југославије.
Иначе сам видео како изгледа када су немци протерали Групу Рома из Немачке. Они су децениајма тамо и протерали их у неки јад од селендре у војводини.
Оно, деца 19 година, до 7 година, нико Српски не зна, сви причају Немачки, одучени као у Европи, скупе патике одеча, мобилни, њих су похватали по школама и једноставно отерали у Србију.

Ја сам милион пута овде писао како да се реши питање Рома, запошљавање у државним институцијама уз школвоање исл.

Алид а се мора решити пробелм картон ситија, мора.
Само постојање тог ругла је ругло на обрау Сваког Србина и Православца.

Ова тема НИЈЕ прича о картон-ситију него о Споразуму о реадмисији... тако да кхм... а иначе исељавањем тих 500 Цигана њихов проблем се уопште неће решити, напротив. Њима тамо одговара простор због онога чиме се баве - сакупљањем којечега... боље је било да су им тамо средили услове живота, подигли лепе дрвене бараке које би имале санитарије и струју и направили уредне контејнере за оно што раде... видећеш да је њихово пресељење УЗАЛУДАН ПОСАО...
 
Фали нам данас у Србији Мудри Коџа код којег није било зајебанције, 'оћете повластице- добићете их у пакету са обавезама. Како свима тако и Циганима. Што ја не добијем од државе стан гратис? Још безобразлука, питају се ко ће да им плаћа струју јер они немају паре за то.
 
Sta vredi da ti drzava da stan kada bi ga ti proturio kroz venu kao prethodni :hahaha::lol::mrgreen:

Па,цигане мали...Мени није потребан,ја свој имам.Али,постоје многи људи који немају и који диринче и плаћају порезе корумпираној власти да би они од тих пара градили станове једној деструктивној популацији,као што су и Шиптари.

Ево,ја се слажем да се Циганима направе станови,али од пара чланова и присталица демократа и социјалиста.Кад вам је стало до Цигана,па залегните за њих...или под њих...:lol:
 
Фали нам данас у Србији Мудри Коџа код којег није било зајебанције, 'оћете повластице- добићете их у пакету са обавезама. Како свима тако и Циганима. Што ја не добијем од државе стан гратис? Још безобразлука, питају се ко ће да им плаћа струју јер они немају паре за то.

pa jednostavno misle da ih prodaju i da se vrate u neki karton city.

ja nema nista ni protiv koje nacionalnosti,ali napr. kod mene raseljeni srbi sa kosova blizu zgrade zive u barakama...to su im dodelili.....vredni ljudi negde se polako zaposlili,sada svi imaju za sebe i nesto stvaraju,imaju i po kola i zene se.
dok cigani u istim uslovima zive 100-godina.........da su vredni i da nesto hoce oni bi i uradili.
barem nesto.
 
pa jednostavno misle da ih prodaju i da se vrate u neki karton city.

ja nema nista ni protiv koje nacionalnosti,ali napr. kod mene raseljeni srbi sa kosova blizu zgrade zive u barakama...to su im dodelili.....vredni ljudi negde se polako zaposlili,sada svi imaju za sebe i nesto stvaraju,imaju i po kola i zene se.
dok cigani u istim uslovima zive 100-godina.........da su vredni i da nesto hoce oni bi i uradili.
barem nesto.

Е ту би држава требала да ускочи свим силама. Није овде проблем у становима већ у томе што нико не жели да их социјализује из практично-политичких разлога. Иста фора као и са Косовом- вечита тема, вечити адут хуманиста.
 
Па,цигане мали...Мени није потребан,ја свој имам.Али,постоје многи људи који немају и који диринче и плаћају порезе корумпираној власти да би они од тих пара градили станове једној деструктивној популацији,као што су и Шиптари.

Ево,ја се слажем да се Циганима направе станови,али од пара чланова и присталица демократа и социјалиста.Кад вам је стало до Цигана,па залегните за њих...или под њих...:lol:

Znam ja podosta radikala koji su maznuli po nekoliko stanova i sazidali po koju kuću, mogli bi i da vrate :mrgreen:

Znas onu staru, imas kuću - vrati stan :whistling:
 
pa jednostavno misle da ih prodaju i da se vrate u neki karton city.

ja nema nista ni protiv koje nacionalnosti,ali napr. kod mene raseljeni srbi sa kosova blizu zgrade zive u barakama...to su im dodelili.....vredni ljudi negde se polako zaposlili,sada svi imaju za sebe i nesto stvaraju,imaju i po kola i zene se.
dok cigani u istim uslovima zive 100-godina.........da su vredni i da nesto hoce oni bi i uradili.
barem nesto.

Opala pa ti i nisi tako lose prosao kao izbeglica iz rvacke, dokopao si se stana u zgradi :ok:
 
mislim da je tema jos jedna providna antisrpska provokacija
sa namerom da se izazove revolt pa da se taj revolt prikaze kao potvrda o zlocinackom karakteru srbije i njenih gradjana
kao prvo protiv cigana se aktivno digao deo slovenackog naroda ne tako davno, a cesi nesto ranije

prvi deo pisma o teskom zivotu privatnika i 3 ara sa 75m2 je toliko literalno bezvredno i uvredljivo za zadrav razum
a tek deo da se od poreza privatnika nekome daje da lagodno badavadzise, pa `autor` vas navlaci da se solidarisete
a tek deo o odjavljivanju radnje, ja sam jednu odjavio jos pre desetak godina pa nisam za to okrivio ne znam tenisere ili medicinske sestre

sa romima jeste teska socijalna situacija, al da su krivi za propast drzave, ma hajte. lepo okrenite glavu prema rezimu i dobro zagledajte. mozda se prikaze.

inace, danas u saobracaju jedan brkati rom dize ton na mene `sto bre ne teras tog keca!`, jel da ga svi sad nabijemo zbog toga, ja sam se nasmejao
 
Ова тема НИЈЕ прича о картон-ситију него о Споразуму о реадмисији... тако да кхм... а иначе исељавањем тих 500 Цигана њихов проблем се уопште неће решити, напротив. Њима тамо одговара простор због онога чиме се баве - сакупљањем којечега... боље је било да су им тамо средили услове живота, подигли лепе дрвене бараке које би имале санитарије и струју и направили уредне контејнере за оно што раде... видећеш да је њихово пресељење УЗАЛУДАН ПОСАО...

Није тачно, не ради се о реадмисији, колико сам ја прочитао тему, ради се о томе што еј неки озлојеђен што држава даје станове Ромима који живе испод моста.
 
Ова тема НИЈЕ прича о картон-ситију него о Споразуму о реадмисији... тако да кхм... а иначе исељавањем тих 500 Цигана њихов проблем се уопште неће решити, напротив. Њима тамо одговара простор због онога чиме се баве - сакупљањем којечега... боље је било да су им тамо средили услове живота, подигли лепе дрвене бараке које би имале санитарије и струју и направили уредне контејнере за оно што раде... видећеш да је њихово пресељење УЗАЛУДАН ПОСАО...

Nije uzaludan posao jer kada ih budu raselili nece se vise tu vracati jer ce tu biti gradjavinsko zemljiste i to veoma ekskluzivno i skupo , misli niko nije lud da u centru glavnog grada na najboljoj lokaciji pravi neke drvene barake .
 
Ово је јаче од мене, само за политички коректне чланове са изразитим стакленим угледом.
Да ми лепо напишемо писмо Градској Влади да их врати под Бранков мост, то је ионако њихово природно станиште. Бараке су још увек ту, не све али шта сад, покоји стуб да се дода, нешто жице и сви задовољни. Они сретни што су под мостом, под тим мостом су такорећи староседеоци, те стамбене објекте ионако нико неће, жица ће спречити скинсе да их малтретирају, милина једна.
Плус што ће имати прилике да покрену приватни бизнис кад буде поново заживео концертни живот на тој локацији. У оваквој поставци ни НВО сектор се не би бунио.
 
Potpuno podrzavam ovu ideju!

Treba im obezbediti normalne uslove za zivot,pomoci im da se socijalizuju,
To treba da bude naselje a ne geto!!!
ps.Nashe komshije Romi, ovde zive dugo, imaju mnogo duzi *staz u Srbiji nego vecina novopridoshlih "Srba profesionala
ca" :rtfm:
Ти новопридошли, ако мислимо исто на прогнане Србе, су у 99% случајева имали неку некретнину у бившим Ју републикама, можда стан (који им је одузет), или кућу (која им је већином срушена), коју су ЗНОЈЕМ и ТРУДОМ стекли. Значи... у животу су СТВАРАЛИ, и знали би да цене када би им држава доделила стан или кућу. Роми, за разлику од њих, а један претходник је већ рекао, додељену кућу и комплетан намештај би распродали, уништили. Када су способни да краду поклопце шахтова где људи упадају и постају инвалиди, способни би били и да намештај распродају на бувљаку. Познајем их доста, заиста има дивних особа Рома који много и више воле Србију од већине Жутих, али има и онаквих са почетка текста.
 
Prwo - poredjenje Srbije sa Norweskom i Swedskom je smesno,znas i sama zasto...
Drugo - ne bi ni SRBIMA dawao socijalnu pomoc-SWAKO MOZE DA RADI,ZAR NE?Ako neces-ne moras,al ne ocekuj od drzawe da ti daje pare...
Jedno je deciji dodatak,trudnicama bi dawao placene odmore i 120 posto od plate(doduse samo Srpkinjama,***,o5 ce sipci i cigosi da se NAKOTE)..
Inace meni ne smeta da neko ima,ako treba 15-oro dece...Smeta mi nebriga o njima...

kakve veze imaju albanci sa srbijom:?:sta cete uraditi sa ciganima to je vas problem.okotite se i vi niko vam ne brani.:whistling:
 

Back
Top