Циници и мимери на форумима

bernardo

Veoma poznat
Poruka
12.912
Мисле да ће својом дрскоћом ишта објаснити и дати јак аргумент на билокоју расправу.

Предност у расправи се постиже знањем, а не цинизмом. Тако се убија конструктивна расправа, ево ја прави не желим да учествујем јако често када видим таква писања

Волео бих када би многи који хоће да читају, науче нешто и дају своје мишљење (зато форум и служи и то му је сврха) не склизавају одма у мимовање и цинизам него озбиљно и аргументовано штите своју тврдњу са ким год да се расправљају. На други начин, само лапрдају.

Мисле да ће својом дрскоћом ишта објаснити и дати јак аргумент на билокоју расправу.

Предност у расправи се постиже знањем, а не цинизмом. Тако се убија конструктивна расправа, ево ја прави не желим да учествујем јако често када видим таква писања

Волео бих када би многи који хоће да читају, науче нешто и дају своје мишљење (зато форум и служи и то му је сврха) не склизавају одма у мимовање и цинизам него озбиљно и аргументовано штите своју тврдњу са ким год да се расправљају. На други начин, само лапрдају.
Tacno, samo sto cinika ima koliko hoces dok onih sa znanjem bas i nema mnogo.

FB_IMG_1699654004590.jpg

Kako da raspravljas i stitis svoju tvrdnju sa nekim ko je pristrasan?

Mi imamo mentalitet navijača. Svuda se tako ponasamo. Pristrasni smo i branimo sve zivo pristrasnoscu a ne realnim argumentima.

To i jeste jedan od razloga zaostalosti Balkana, sto ne prihvatamo cinjenice i ne kreiramo nase odluke na osnovu istih, vec na osnovu ko zna cega, a uglavnom na osnovu nekih predubedjenja.

Tu ne ostaje nista osim cinizma i zaiebancije.

Mi imamo mentalitet navijača. Svuda se tako ponasamo. Pristrasni smo i branimo sve zivo pristrasnoscu a ne realnim argumentima.

To i jeste jedan od razloga zaostalosti Balkana, sto ne prihvatamo cinjenice i ne kreiramo nase odluke na osnovu istih, vec na osnovu ko zna cega, a uglavnom na osnovu nekih predubedjenja.

Samo što to nije specifično samo za Balkan.
To je boljka svakog foruma još od antičkih vremena.

Pokušaj da razgovaraš umesto što se raspravljaš /s

Предност у расправи се постиже знањем, а не цинизмом.
Није цинизам увек са злим мотивом...

Некад тоално затуцаним ликовима, једино набијањем бесмисла у око можеш да затвориш дебилна уста која држе митинг дебилизма на форуму...

То што си ти неискварен, па не знаш како са барабама, пијандурама, наркоманима и џукцима, не треба на сваки случај да пројектујеш као нешто ''туу бееед''

Не генарализуј...

Имаш тролере по професији, ништа лично што би рекли ''они''...
Није исто циник и трол. Циник има поштовања према теми па чак и саговорнику чим разговара с њим. Само је изабрао такав стил као последњи, али ипак и даље здрав покушај да пренесе поруку.
За разлику од трола који би хтео да буде циник али у ствари је зао и без аргумената.

Није исто циник и трол. Циник има поштовања према теми па чак и саговорнику чим разговара с њим. Само је изабрао такав стил као последњи, али ипак и даље здрав покушај да пренесе поруку.
За разлику од трола који би хтео да буде циник али у ствари је зао и без аргумената.
Да... али циник си ако приметиш доброту и савитљивост поимања код саговорника...

Кад то не видиш, злостављаш га троловањем, наравно ако ти је стало да прогледа...

Ту је проблем, што у сваком човеку имаш теме где мораш да га цинишеш или тролијеш кад је ослепео, зато и јесте помешана дефиниција због условности методике

nimalo pristrasno :hahaha:

Cinik nije onaj koji vas lupa paradoxom.....cinik plasira cinizam...
embrouz birs je bio cinik.
genije

ti pricas o cinicima u pokusaju, etabliranim polumozgovima cije sinapse reaguju istim nadrazjem na svakog ko se ne slaze sa njegovim stavom. stavom koji nije ni problematican vec nije cak ni stav, vec misljenje nekog treceg koje ja taj pokupio i zalepio na svoj ego pa ga brani "cinizmom".

opet se zaebah...nije pdf na kom pisem. odoh.

Back