Ujedinjena srpska država

Meliot

Elita
Poruka
18.320
Ako bi kojim slučajem došlo do ujedinjenja srpskih političkih entiteta na Balkanu (Srbija, Crna Gora, Republika Srpska/BiH) koje bi bilo ime te države? Mislim da ime ,,Jugoslavija" ne dolazi u obzir već da bi se takva hipotetička država morala drugačije zvati i u sebi sadržati ime ,,Srbija".

Koje biste ime dali toj hipotetičkoj državi? Ja bih joj dao ime ,,Ujedinjena Srpska Federacija".

Zato što je sa time završeno, ne vredi vraćati se unazad, da je bila dobra kraljevina ona bi opstala. Isti slučaj kao i sa Jugoslavijom.

ни једна Краљевина није могла опстати у кругу од 1500 км између две велике Републике САД и СССР-а

немаш критеријум

а циклична теорија каже да има шансе

Године 1918. основана је Краљевина Срба Хрвата и Словенаца. Када су се Словенци и Хрвати отцепили, све што је преостало су Срби. Ето тако једноставно.

Ја имам свој план и овако бих то урадио. Садашњу Србију бих преименовао у Рашку. Од "Србије без покрајина" основао бих покрајину Моравску са седиштем у Нишу. Босну и Херцеговину бих природно реорганизовао на две покрајине, Босну са седиштем у Сарајеву и Херцеговину са седиштем у Мостару. Уједињену државу Рашке, Босне и Херцеговине, Македоније, и Црне Горе, назвао бих Краљевина Србија, са династијом Обреновића на челу. (Којих још има живих ма шта хејтери рекли.)

Ето.

Ako bi kojim slučajem došlo do ujedinjenja srpskih političkih entiteta na Balkanu (Srbija, Crna Gora, Republika Srpska/BiH) koje bi bilo ime te države? Mislim da ime ,,Jugoslavija" ne dolazi u obzir već da bi se takva hipotetička država morala drugačije zvati i u sebi sadržati ime ,,Srbija".

Koje biste ime dali toj hipotetičkoj državi? Ja bih joj dao ime ,,Ujedinjena Srpska Federacija".

Додала би и Републику Македонију у тај савез а име би било словенског изворноиг типа ,, можда федерација православних словенских земаља ..овакакв тип федерације када би се основао могао би да одупре свим спољашњим искушњима и нападима .

Nikakvi makedonci.Ništa što nije srpsko, isključivo.Nikakva kraljevina.Nas je kralj bukvalno upropastio kao narod.

Краљевина је крштено име Србије.

Република је Брозов назив, иако нема ту до данас ни Р од Републике

Република Србија није српски, традиционалистички, а ни светосавски

Краљевина је крштено име Србије.

Република је Брозов назив, иако нема ту до данас ни Р од Републике

Република Србија није српски, традиционалистички, а ни светосавски
Ma kakva tradicionalističko svetosavska sr.anja ako to uključuje karađorđeviće-ništa od toga!!!
Ti debili su nas svojom jugoslovenštinom unakazili.

Srbistan, definitivno! :mrgreen:

Back