Po cemu cete znati vara li vas muz ili decko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slazem se.
Stav o prevari se menja sa zreloscu.
sa godinama i iskustvom koje sticemo...drugacije je dozivljamo.
A i oklnosti su veoma bitne.
A svi manje-vise na drugaciji nacin zivimo,sazrevamo i sticemo razlicita iskustva.
Odatle i razliciti stavovi.
Pravi i jedinstveni ne postoji.

I to se ovde dovodilo u pitanje.
Pisalo se kako je gledanje na prevaru drugacije od toga da je to neoprostivi greh, moralno dno i nesreca ravna udaru meteora precnika 1 km, jednostavno bezveze i da nije normalno
 
e,sad je pitanje da li on nije ni imao želju tih sedam godina,ili se suzdržavao...:)
i meni taj odnos više liči na prijateljski...:roll:

a pošto je pitanje upućeno konkretno meni,evo da i odgovorim...

prevara jeste,ali prije bih oprostila taj vid prevare,nego seks za jedno veče...možda je to na prvi pogled čudno i nelogično...ali...
niko ne mora da me voli čitav život,ali ako je sa mnom u braku,najmanje moguće bi bilo da me poštuje...a sex sa drugom ženom mi predstavlja najveći vid nepoštovanja...ako je sa mnom već u braku...
jer svojim osjećanjima ne možeš upravljati,zavolio si drugog,zaljubio se...u redu...ali da li ćeš s nekim imati seks,itekako možeš kontrolisati...
zato,u navedenom primjeru,mislim da taj muž ipak ima poštovanje prema svojoj ženi,jer nije imao seks sa ovom drugom,a mogao je,zar ne?:roll:

samo da ne mislite da sam ja neki idealista koji ne hoda po zemlji i nije realan,mislim da je u današnje vrijeme sve manje i istinske ljubavi i poštovanja među ljudima,i da je malo onih koji bi se "suzdržavali"zbog nekog ili nečeg ,ako im se pruži prilika...
čojstvo i junaštvo više ne postoji...:)

p.s. odgovor wandi ...

Нисам бш тебе питала, али добро, поштујем сваки одговор.

Ја не мислим да је све мање истинске љубави, увек је превара било, званичних љубавника и љубавница у ,,виским круговима'', брзинског ваљања међ' пучанством, а књижевност бележила романтику...Мислим да су неке ствари увек исте.

А не слажемо се ни по питању мог питања. :)

Видиш, провести са неким 7 година,по мом мишљењу уплиће емоције којих не мора да буде у некој ,,крес шеми'' .
И да ли је поштовање жене то што он гледа да сваки тренутак који може проведе са другом женом?
Не знам, ја се само питам, мени лично би теже пало то, ако има јаких емоција.

А написала сам ово само као илустрацију да сви мислимо другачије, и да бисмо различито одреаговали на различите ствари. :bye:
 
Нисам бш тебе питала, али добро, поштујем сваки одговор.

Ја не мислим да је све мање истинске љубави, увек је превара било, званичних љубавника и љубавница у ,,виским круговима'', брзинског ваљања међ' пучанством, а књижевност бележила романтику...Мислим да су неке ствари увек исте.

А не слажемо се ни по питању мог питања. :)

Видиш, провести са неким 7 година,по мом мишљењу уплиће емоције којих не мора да буде у некој ,,крес шеми'' .
И да ли је поштовање жене то што он гледа да сваки тренутак који може проведе са другом женом?
Не знам, ја се само питам, мени лично би теже пало то, ако има јаких емоција.

А написала сам ово само као илустрацију да сви мислимо другачије, и да бисмо различито одреаговали на различите ствари. :bye:


pa da...eto,a meni je nekako od ta dva zla,gore to kad nema emocija...tek onda mi ne postoji nikakvo opravdanje za prevaru...ali,kao što reče,svi smo različiti...to si u pravu...
...a više nemam ni snage,ni volje da diskutujem o ovoj temi...:confused::bye:
 
e,to već može...:)

:confused:Што опет има негативну конотацију: тај коме превара није смак света мора бити слабић, кукавица, индолентан, апатичан, човек без свог ''ја''...?

Никако, али никако не може да буде само ДРУГАЧИЈИ од нас, он просто мора бити негативан? :think:
 
tabora?:D
unbeso. harmoni je jedan od najkorektnijih diskutanata na forumu, ikad.
ona pise samo postove koji su u redu.
i svaki post koji kao polaziste ima JA MISLIM..JA OSECAM..JA ZELIM..JA BIH MOGLA, ILI JA NE BIH MOGLA. ..je ok.

Tako sam i ja mislila. Onda mi moderator postavi pitanje:"Koga ti bre uopšte intresuješ?" :eek:

A ako ne pričaš u prvom licu jednine onda budeš optužen da generalizuješ :dontunderstand:
 
Zato sto se ne spori da je prevara kao takva nesto lose, nesto sto nije logicno, pa ako hoces mnogim ljudima i nije normalno, nesto sto ne savetujemo kao pozeljno ponasanje.

Ali u svakoj prevari ucestvuju neki akteri, a o njihovim zivotima, motivima i moralu stvarno je bezveze suditi generalno i reci da su im zivoti promaseni, oni sami maloumni a brakovi sra.nje, jer zaista, sta mi znamo o tome kako neko zivi i zasto tumacimo necije licno osecanje srece ili zadovoljstva brakom ili neshvatanja prevare kao uzasnog cina moralne i svake druge propasti, kao nedostatak pameti ili kao neophodnu, a prikrivenu patnju?
Zasto akterima pripisujemo osobine ili osecanja za koje smatramo da ih moraju imati, jer ih imamo i sami?

Molila bih da mi kažeš kada i gde je bilo ko rekao da su maloumni ljudi koji su uprkos prevari ostali u braku.
Očito da si i ti samo čitao Helleninu interpretaciju.
 
I to se ovde dovodilo u pitanje.
Pisalo se kako je gledanje na prevaru drugacije od toga da je to neoprostivi greh, moralno dno i nesreca ravna udaru meteora precnika 1 km, jednostavno bezveze i da nije normalno

Jeste, mozda je bezveze i nije normalno. Ili je tako ako posmatramo zivot iskljucivo sa prakticnog stanovista - u tom slucaju, da, sto bi bilo ko pri cistoj svesti menjao svoj zivot iz korena ako mu je tu udobno zbog tamo nekakvog seksa.
Ali ovo mislis ti, ne zaboravi. :D A ono sto mislis ti, ne mora da znaci da misli i ostatak populacije.
Ja to razumem i vidjala sam mnogo takvih primera.
Ali da li ce me ti primeri ubediti da nisam u pravu? Ne. Kao sto se ti ne das ubediti da nisi u pravu, niti trebas jer je to tvoj zivot.
Samo uzmi u obzir da prevare zaista rasturaju veze i brakove, ma kako to besmisleno i nenormalno izgledalo a za to sigurno postoji neki razlog. Neces valjda da kazes da su svi ti ljudi nenormalni? Ili im je dosadno, pa eto resili malo da budu nenormalni i destruktivni a tako im lepo bilo. A pritom su toliko sujetni da ce ceo svoj savrseni zivot da upropaste zbog tamo neke rupice. Pa nije bas tako, zar ne?

I da je taj sistem nenormalan, kako tvrdis, ljudi bi se vec dosetili kako da sistem organizuju tako da ne bude nenormalan. :D Ali, prevara se i dalje krije, ljudi i dalje bivaju povredjeni, ljudi su ljubomorni, ne prizeljkuju da im se to desi...itd.
Zasto se onda to krije? Je l to isto u paketu u smislu "Jao, radim nesto tajno, da me vidi mila majka?" :D Hocu reci, da li je i to psiholoska dobit tu, osim rupice?
Sasvim moguce.
Ali onda razmisli o ovome. Svi mi u sebi imamo dete koje s vremena na vreme hoce nesto da za.sere. :D Ali, imamo i ostale delove licnosti. Da li cemo dozvoliti da nas to dete vodi kroz zivot i kroz neke prilicno bitne odluke?
Dete treba pustiti da se igra, da bude spontano, da spontano iskazuje emocije. To dete ne mora biti delikvent i obavezno krsiti pravila.
Mislim da je za neke ljude ogromno zadovoljstvo lezi bas u krsenju odredjenih pravila, sto je daleko komplikovanija prica od zadovoljavanja nagona. Mozes i sam da zadovoljis nagon a mozes i sa svojom zenom. Ovo je nesto drugo.
 
bilo bi divno da smo savrseni. svesni, ispravni, pametni, posveceni, da se suocavamo sa realnoscu, da smo vodjeni uvek i iskljucivo ispravnim razmisljanjima, da nismo posesivni, da nismo nikad umorni, zasiceni, da resavamo probleme, da vidimo i u mraku..
ali nismo. ***.
to smo sto smo.. svako za sebe.
i popravljamo se u hodu. koliko ko moze. kao sto se i kvarimo u hodu.
a zivot je dug...
 
Molila bih da mi kažeš kada i gde je bilo ko rekao da su maloumni ljudi koji su uprkos prevari ostali u braku.
Očito da si i ti samo čitao Helleninu interpretaciju.

Хелен није ''интерпретирала'', него ЦИТИРАЛА твој пост, а ти си каснијом интерпретацијом рекла да ниси мислила тоооо, него оноооо....:P
 
Оригинал поставио Hellen
Бесо, ти и даље водиш унутрашњи монолог, али то са чиме полемишеш нису моји ставови, него твоја наказна тумачења и извртања онога што ја заступам.

А мој генерални став је: НИКО, али НИКО нема право да осуђује, омаловажава или унижава друге људе који својим животним изборима никога не угрожавају и који су свој живот уредили онако како ЊИМА одговара!

И само ЗА ТО се залажем на целој овој теми, као и уосталом на многим другим темама на форуму!!!

Ти се, рецимо, исто за то залажеш када су у питању теме о хомосекуалцима и врло ватрено реагујеш када неко почне да им се руга, да их ниподаштава или да их осуђује само зато што су њихове потребе и доживљаји односа међу људима другачији од већинског.
Како онда објашњаваш своју толику ригидност и искључивост на овој теми?

Шта,бре, ТИ имаш да се ''СЛАЖЕШ'' или да се не слажеш са начином живота који води неко други и ничим те не угрожава???? КО си ТИ да другима ОДОБРАВАШ животне изборе и приоритете????

Zašto onda ti lupaš glavom o zid kada neko kaže da ne želi da mu se radi iza leđa i pričaju bajke.

Ja ne želim da živim u laži, a ti to propagiraš. U stilu: neka me vara, samo da ja to ne znam. A zašto ne želiš da znaš ako nije važno da li te vara? To nikako ne kapiram.

I ne priča se ovde o rupicama i umakanju, nego o izneverenom poverenju. Ja imam poverenja u svog muža baš zato što smatram da smo odrasli ljudi, da poštujemo jedno drugo. Ako me muž vara, treba da prizna sebi da imamo problem i da pokušamo zajednički da ga rešimo. Za mene nije rešenje problema da ode drugoj ženi. Nebitno da li je to samo zbog umakanja ili postoji nešto dublje.

Ели, као што видиш, у посту који си цитирала Хелен говори о ПРИНЦИПУ немешања у туђе животе, о томе да нико нема право ДА СУДИ ДРУГИМА за изборе које су начинили у СВОЈИМ животима (да им ''одобрава'' или да се ''слаже'' са туђим начином живота који га не дотиче!)!!!
На причу о ТОМЕ - ти крећеш да говориш шта су ТВОЈИ животни избори??!!! :eek:
Мислим, ок је, нико ти не спори право да изабереш у свом животу оно што теби највише одговара, али није суштина у томе да ли ти у СВОМ животу одобраваш или не одобраваш превару, него о томе да НЕМАШ ПРАВО да се мешаш у тај део ТУЂЕГ живота.
У том контексту - твој лични избор овде је апсолутно небитан!
Капираш?

Нико тебе не тера да ''живиш у лажи'', побогууууу!!!!
:dash:

Забиј нос у свој срећни брак и уживај, не турај га у туђе бракове! ТО је оно што Хелен говори!!! И уопште не мораш да капираш друге људе, кажи једноставно:''Ја то не могу да разумем'' и то је сасвим довољно. Даље од тога и не треба и немаш право да идеш.
;)

Ел јасно сад?
Или да набавим хамер и бојице?
 
Meni najinteresantnije u celoj ovoj prici,spremnost forumasa da garantuju da ?ne zive u lazi" i da "nikad nece ziveti u lazi":lol:
Svi su sigurni da nece nikad dospeti ni u kakva iskusenja..ni oni ni njihovi partneri.
U zivotu,nikad ne reci nikad ;)

Ја нисам сигурна, ни за себе ни за другог!

Али, мој ти се глас не рачуна, ја спадам у ,,неморалце'' који живе у лажи...:brus:
 
Ja opet tvrdim svoje....
Svako prevaru dozivljava na svoj nacin.
Neko ce da zivi sa tim,neko ce da se (ne daj Boze)ubije zbog toga i bice spreman da ubije zbog toga.
Ovde je problem izgleda,sto jedni pisu sta oni misle i kako oni dozivljavaju prevaru,a drugi opet kako treba da se dozivljva prevara.

A kako treba da se doživljava prevara? Neko je izmislio univerzalni recept?
O tome je i reč, svako je doživljava drugačije i niko nikoga ne može da ubeđuje u ispravnost ili neispravnost njegovog doživljaja.
 
Jeste, mozda je bezveze i nije normalno. Ili je tako ako posmatramo zivot iskljucivo sa prakticnog stanovista - u tom slucaju, da, sto bi bilo ko pri cistoj svesti menjao svoj zivot iz korena ako mu je tu udobno zbog tamo nekakvog seksa.
Ali ovo mislis ti, ne zaboravi. :D A ono sto mislis ti, ne mora da znaci da misli i ostatak populacije.
Ja to razumem i vidjala sam mnogo takvih primera.
Ali da li ce me ti primeri ubediti da nisam u pravu? Ne. Kao sto se ti ne das ubediti da nisi u pravu, niti trebas jer je to tvoj zivot.
Samo uzmi u obzir da prevare zaista rasturaju veze i brakove, ma kako to besmisleno i nenormalno izgledalo a za to sigurno postoji neki razlog. Neces valjda da kazes da su svi ti ljudi nenormalni? Ili im je dosadno, pa eto resili malo da budu nenormalni i destruktivni a tako im lepo bilo. A pritom su toliko sujetni da ce ceo svoj savrseni zivot da upropaste zbog tamo neke rupice. Pa nije bas tako, zar ne?

I da je taj sistem nenormalan, kako tvrdis, ljudi bi se vec dosetili kako da sistem organizuju tako da ne bude nenormalan. :D Ali, prevara se i dalje krije, ljudi i dalje bivaju povredjeni, ljudi su ljubomorni, ne prizeljkuju da im se to desi...itd.
Zasto se onda to krije? Je l to isto u paketu u smislu "Jao, radim nesto tajno, da me vidi mila majka?" :D Hocu reci, da li je i to psiholoska dobit tu, osim rupice?
Sasvim moguce.
Ali onda razmisli o ovome. Svi mi u sebi imamo dete koje s vremena na vreme hoce nesto da za.sere. :D Ali, imamo i ostale delove licnosti. Da li cemo dozvoliti da nas to dete vodi kroz zivot i kroz neke prilicno bitne odluke?
Dete treba pustiti da se igra, da bude spontano, da spontano iskazuje emocije. To dete ne mora biti delikvent i obavezno krsiti pravila.
Mislim da je za neke ljude ogromno zadovoljstvo lezi bas u krsenju odredjenih pravila, sto je daleko komplikovanija prica od zadovoljavanja nagona. Mozes i sam da zadovoljis nagon a mozes i sa svojom zenom. Ovo je nesto drugo.

Beso, nisi shvatila :D. Ovde se govori o tome da je prevara guranje u rupicu i uopšte nije bitno niti se time nešto može zasrati. Različita su poimanja prevare.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top