Najezda zivotinja po gradovima

Лечите се ви који разговарате са псима и зовете их 'дечко' и 'девојчица'.

Prvo, ja sam mačkarka uvek i zauvek, ali psa nikako neću ostaviti na cedilu, gladnog, bolesnog, napuštenog, to je stvar ljudskosti. Nepojmljivo mi je da moje lične preferencije idu iznad ljudskosti

Ta mržnja u tebi koju osećaš prema psima je mržnja u tebi, veze sa psima nema

Prvo, ja sam mačkarka uvek i zauvek, ali psa nikako neću ostaviti na cedilu, gladnog, bolesnog, napuštenog, to je stvar ljudskosti. Nepojmljivo mi je da moje lične preferencije idu iznad ljudskosti

Ta mržnja u tebi koju osećaš prema psima je mržnja u tebi, veze sa psima nema

Твоје анализе ме не занимају. Очигледно немаш шта да кажеш о самој теми.

Pre neki dan vidim ono malo belo kučence ne znam koje je rase šeta se po zelenim površinama moje zgrade i pokaki se i ostane gowance i vlasnica naravno nije očistila to gowance.:roll:

Boli je ćoše, je li. I sutra na svakom ćošku možemo imati kereća gowanca.

Pre neki dan vidim ono malo belo kučence ne znam koje je rase šeta se po zelenim površinama moje zgrade i pokaki se i ostane gowance i vlasnica naravno nije očistila to gowance.:roll:

Boli je ćoše, je li. I sutra na svakom ćošku možemo imati kereća gowanca.

Ја таквим примерима сведочим свакодневно. Лик и његов кане корсо, црна мрцина, без корпe, без повоца, нормално. Дакле, кане корсо се истоварио на сред стазе. Мислиш да се овај окренуо, да је можда извадио кесу да покупи? Јок.

Ја таквим примерима сведочим свакодневно. Лик и његов кане корсо, црна мрцина, без корпe, без повоца, нормално. Дакле, кане корсо се истоварио на сред стазе. Мислиш да се овај окренуо, да је можда извадио кесу да покупи? Јок.
Užas!:fdlan:

Хаски је веома леп али му није место на нашим просторима. Он није створен да живи у стану и да цркава лети под климом.
Nije direktno vezano za temu, samo me je ova prica o haskiju asocirala na jedan razgovor sa prijateljima koliko je uopste eticki to silno ukrstanje pasa i stvaranje novih rasa, jer tako sada imamo malog haskija, tzv. pomsky, koji je ukrstanjem napravljen tako da izgleda kao haski, ali je veoma mali i sa jednostavnijim karakterom. I sve to da bi se coveku izaslo u susret da ima lepog haskija, koji nije veliki i ne zahteva da ga se cesto izvodi napolje da trci i krece se. Plus vlasnik ne mora da bude osoba cvrstog karaktera, jer je i pomsky drugaciji, a pravi haski je veoma tvrdoglav i svojeglav pas.
Za njega kazu da je to pas sa karakterom macke.

Nije direktno vezano za temu, samo me je ova prica o haskiju asocirala na jedan razgovor sa prijateljima koliko je uopste eticki to silno ukrstanje pasa i stvaranje novih rasa, jer tako sada imamo malog haskija, tzv. pomsky, koji je ukrstanjem napravljen tako da izgleda kao haski, ali je veoma mali i sa jednostavnijim karakterom. I sve to da bi se coveku izaslo u susret da ima lepog haskija, koji nije veliki i ne zahteva da ga se cesto izvodi napolje da trci i krece se. Plus vlasnik ne mora da bude osoba cvrstog karaktera, jer je i pomsky drugaciji, a pravi haski je veoma tvrdoglav i svojeglav pas.

Укрштањем и inbreeding-om створене су расе и примерци са огромним здравственим проблемима и ризицима. На страну изглед, ти видиш оне беле малтезере који делују кљакаво и болесно, задахтане прегојене мопсове који дисати не могу.
И кажу да су љубитељи. Не, нису.

Укрштањем и inbreeding-om створене су расе и примерци са огромним здравственим проблемима и ризицима. На страну изглед, ти видиш оне беле малтезере који делују кљакаво и болесно, задахтане прегојене мопсове који дисати не могу.
И кажу да су љубитељи. Не, нису.
Dizajnerski psi.
Pitanje je koliko su takvi psi sposobni za samostalan zivot. A to je nekada bila zivotinja slicna vuku koja je mogla da prezivi u sumi i bez coveka.
Ok, imamo puno lutalica, snalaze se, prezive oni koji to mogu, ali umesto da se pobrinemo o tim psima stvaramo nove rase da bi ugodili sami sebi i nasim potrebama.

To je užasno, naprave vrstu neotoornu na sve i svašta radi nekih uvrnutih želja.

Zabranjeno zakonom jer oni onda formiraju čopor i napadaju svakog slučajnog prolaznika.
Ako prođe dete ili neka sitnija devojka moguće da ne preživi napad pasa i ne uspe da pobegne.
Jeste, ali kao sto znamo, to sto je nesto zabranjeno zakonom obicno ne znaci nista, i cesto je besmislicarski pokusaj Drzave da lupa gluposti.

To bi trebalo nekako da bude drustveno nepozeljno, jer je uzasna stvar, ali jbga.

Svako ko hoce da hrani psa/macku lutalicu, prvo treba da plati sterilizaciju za tu lutalicu. To je jedino normalno i humano ponasanje.

Ako hranis lutalicu koja nije sterilizovana, to je obicno sebicnjastvo i gledanje samo emocije svog dpeta.

UŽAS KOD NIŠA Kane korso izujedao dva učenika osnovne škole, jedno dete hospitalizovano​

napušteni pas rase kane korso napao je danas i ujeo učenicu trećeg razreda i učenika petog razreda Osnovne škole "Branko Radičević" u Gabrovcu kod Niša.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/kane-korso-izujedao-dva-ucenika-osnovne-skole-kod-nisa/dy28n8z
Kad vec googlas vesti, proguglaj i statistiku o smrtnim slucajevima i povredjenima u npr. saobracaju. Pa nastavi sa statistikom ubistava, ranjavanja, nasilja, silovanja... Pa da pokrenemo peticiju da se saobracaj zabrani, ljudima stave brnjice i drze na povocima ili u boksovima.

Kad vec googlas vesti, proguglaj i statistiku o smrtnim slucajevima i povredjenima u npr. saobracaju. Pa nastavi sa statistikom ubistava, ranjavanja, nasilja, silovanja... Pa da pokrenemo peticiju da se saobracaj zabrani, ljudima stave brnjice i drze na povocima ili u boksovima.
Lupetanko, učestvovanje u saobraćaju u smislu posedovanja i upravljanja motornim vozilima je strogo regulisano, kao i posedovanje oružja. Ko god povredi ili ubije drugu osobu u saobraćaju ili izvrši oružano ili bilo koje drugo nasilje nad drugom osobom, biće podvrgnut zakonskoj proceduri i kažnjen.

Jedino je bagri koja se zaklanja iza ljubavi prema životinjama dozvoljeno da dovodi u opasnost, povređuje i ubija druge tako što svoje zveri isteruje na ulicu i da nikome za to ne odgovara.

Srbija je idealna zemlja za takve poput tebe. Nit odgovornosti, nit griže savesti.

Lupetanko, učestvovanje u saobraćaju u smislu posedovanja i upravljanja motornim vozilima je strogo regulisano, kao i posedovanje oružja. Ko god povredi ili ubije drugu osobu u saobraćaju ili izvrši oružano ili bilo koje drugo nasilje nad drugom osobom, biće podvrgnut zakonskoj proceduri i kažnjen.

Jedino je bagri koja se zaklanja iza ljubavi prema životinjama dozvoljeno da dovodi u opasnost, povređuje i ubija druge tako što svoje zveri isteruje na ulicu i da nikome za to ne odgovara.

Srbija je idealna zemlja za takve poput tebe. Nit odgovornosti, nit griže savesti.
Brate mili koliko si se izas*ao sa ovom demagogijom. Zakon postoji i u vezi drzanja pasa. Neko pusta psa da ke*a i ne pokupi, kazna. Neciji pas izujeda nekoga? Kazna. Tako da nemoj sra*i. A to sto ste vi oguglali na stradale u sabracaju, ubistva, silovanja i to uzimate kao zdravo za gotovo (jbg, desava se), a psi su vam sada krivi za svu nesrecu u ovoj drzavi, a statisticki je neuporedivo ,to je vec problem tvoje mrznje prema psima, a ne stvar realnosti.

Back