Na koju stranu vas je usmerila porodica?

Jedan je bio toliko tezak slucaj, da sam morao da ga odvedem na Novi Zeland da ga udaljim dovoljno daleko, da nemaju vise skoro nikakav uticaj na njega.
To je bilo pre 6 godina.
Danas je zamenik direktora u firmi, ima svoju porodicu, surfuje, skija, sky-diving....zivi trilion puta bolje nego sto je ikad zamislio da ce ziveit.
U Srbiji mu se desavalo da po mesec dana ne izadje iz stana.

Sve se moze kada se hoce, ali cesto treba i pomoc prijatelja.

Jedan je bio toliko tezak slucaj, da sam morao da ga odvedem na Novi Zeland da ga udaljim dovoljno daleko, da nemaju vise skoro nikakav uticaj na njega.
To je bilo pre 6 godina.
Danas je zamenik direktora u firmi, ima svoju porodicu, surfuje, skija, sky-diving....zivi trilion puta bolje nego sto je ikad zamislio da ce ziveit.
U Srbiji mu se desavalo da po mesec dana ne izadje iz stana.

Sve se moze kada se hoce, ali cesto treba i pomoc prijatelja.

Sve je to ok kad imaš takvog prijatelja, nekoga ko će bukvalno da te uhvati i da ti bude mentor, da te povede. Imaš ljude koji imaju užasne porodice, koji su u depresiji, zaglavili duboko u glibu, uglavnom bez prijatelja ili sa prijateljima sličnim njima jer se u takvom krugu ljudi kreću.

Plus ne treba zaboraviti da nisu ni svi isto psihički jaki. Drugo, mnogi uz sve to pokupe i psihičke probleme, anksioznosti, depresije itd.

Sve je to ok kad imaš takvog prijatelja, nekoga ko će bukvalno da te uhvati i da ti bude mentor, da te povede. Imaš ljude koji imaju užasne porodice, koji su u depresiji, zaglavili duboko u glibu, uglavnom bez prijatelja ili sa prijateljima sličnim njima jer se u takvom krugu ljudi kreću.

Plus ne treba zaboraviti da nisu ni svi isto psihički jaki. Drugo, mnogi uz sve to pokupe i psihičke probleme, anksioznosti, depresije itd.
Znam ali opet, ne verujem da nikada za 30+ godina zivota nisu imali sansu.

Mislim da je najveci neprijatelj coveka njegova inercija.

Znam ali opet, ne verujem da nikada za 30+ godina zivota nisu imali sansu.

Mislim da je najveci neprijatelj coveka njegova inercija.

Znaš kako, činjenica je da ima i nekih primera ono iz Afrike na brodu došli ovde, deca postala doktori nauka itd... Svega ima. Ali uzimati to kao primer "evo vidiš da može", pa, može, neko bude upucan u glavu i preživi, verovao ili ne. Ali opet neću zbog toga onom koji je upucan u glavu i nije preživeo da kažem "ajde, džoni, ustaj šta me za*ebavaš".

Pri čemu ne opravdavam lenjost, to kad se ljudi prepuste, zapuste, ali mogu da i razumem neke tragične slučajeve.

Frederiče, bilo bi divno da ljudi samo donesu odluku i uspeju. Taj life coach pristup je super, u teoriji. No , ipak se slažem da svako treba da grize i grebe ka uspehu koliko može.
Nije jednostavno, a opet, kad i jeste.
Fora je da mora da se presece konopac vezan za kamen koji vuce coveka dole. Opet, lakse je kada se ima pomoc prijateja, i po meni, upravo to i jeste momenat gde se pravi prijatelji filtriraju od laznih - kada je coveku potrebna takva vrsta pomoci.

" Porodica je ono što nas oblikuje, ono što najviše utiče na nas prilikom odrastanja, pa i u odraslom dobu.
Porodica je mnogima smisao života i glavni izvor ljubavi i topline u životu."

Na koju stranu i kom pravcu je Vas usmerila Vaša porodica ?
Koji član je najviše imao uticaja na vas ? (Bilo pozitivno, bilo da se otrgnete od kontrole i osamostalite.)
Da li biste bili tu gde jeste da niste imali vetar u leđa i podršku svoje matične porodice ?
Mama je ucinila puno za mene ali imao sam veliki problema da se otrgnem i da zivim svojim zivotom dok je otac bio egoista tj prvo da je njemu dobro pa onda djeca i zena ali je bio veoma sposoban da napravi pare i znao je veoma dobro da uziva u zivotu. Ljubav u porodici sam dobio od mame a od oca poslovnost i kako treba uzivati u zivotu.

Где сам могао да нађем радно место са платом која ми омогућава да плаћам стан, комуналије и храну пуних МЕСЕЦ ДАНА !!!.....НИГДЕ !!
uvek se moglo snaći, drugari bi ti dali za toliko pa bi im vratio. Ali ti si, ako se sećam, vezan za drugare i bratovljevu porodicu pa ti se nije odlazilo iz rodnog mesta, a u njemu stvarno nisi imao neke opcije. Mada i tad možeš da nakupiš kintu za odlazak , molerajem, fizikalisanjem, bilo šta, da ti se odlazilo.

Ako se dobro sećam razmišljao si i o odlasku u Sloveniju i za CNC mašine posao neki , pa odustao ?

Poslednja izmena:
" Porodica je ono što nas oblikuje, ono što najviše utiče na nas prilikom odrastanja, pa i u odraslom dobu.
Porodica je mnogima smisao života i glavni izvor ljubavi i topline u životu."

Na koju stranu i kom pravcu je Vas usmerila Vaša porodica ?
Koji član je najviše imao uticaja na vas ? (Bilo pozitivno, bilo da se otrgnete od kontrole i osamostalite.)
Da li biste bili tu gde jeste da niste imali vetar u leđa i podršku svoje matične porodice ?
Na pravu i ispravnu stranu.

Nisu me toliko usmjeravali što se tiče odabira škole, posla, dečka...više su ta usmjeravanja bila svojim primjerom kako biti dobar i nesebičan čovjek.
Nemam šta da dodam
Naučili su me šta je stabilna porodica, da razdvojim dobro od lošeg, da očvrsnem.
Sve drugo sam birala sama; profesionalnu orijentaciju, bračnog partnera, drugarice...

Back