Najezda zivotinja po gradovima

Сви они су себични нарцисоидни идиоти. Боле их уши што њихов мутант лаје и засерава и запишава све живо.
Haha kakva Karen.

Ne smeta mi više što pas laje, nego što čim izađem vani čujem dernjanje i buku ovih što idu na dve noge.

Pogledaj šta sve nećeš videti po gradu, bačeno smeće, pikavce i ostalo. Nije problem u psu što će se posrati na trotoaru, već svest i kultura onog ko ga drži, a ako ostavi izmet to je isti profil kao ovaj što baca smeće.

Poslednja izmena:
Pariz ima oko 2850 pasa po kvadratnom kilometru, što bi bilo nekih 300k ukupno u čitavom gradu. Ova tetka bi šlogirala da čuje gde sve na javnim mestima možeš uvesti psa ili drugog ljubimca.

ali ljudi mnogo više vode brigu o njima, nije samo imam ljubimca da bih ga imao. I to je poenta. obrazovanje o odnosu prema ljubimcima je deo školskog kurikuluma, razvijanje empatije prema životinjama i podsticanju odgovornog vlasništva i brige o ljubimcima.

Nek me neko ispravi, ali mislim da u Srbiji ništa od toga nema.

Pariz ima oko 2850 pasa po kvadratnom kilometru, što bi bilo nekih 300k ukupno u čitavom gradu. Ova tetka bi šlogirala da čuje gde sve na javnim mestima možeš uvesti psa ili drugog ljubimca.

ali ljudi mnogo više vode brigu o njima, nije samo imam ljubimca da bih ga imao. I to je poenta. obrazovanje o odnosu prema ljubimcima je deo školskog kurikuluma, razvijanje empatije prema životinjama i podsticanju odgovornog vlasništva i brige o ljubimcima.

Ова 'тетка' ће ти рећи да овде ВЕЋ имате превише слободе. Улазите са псима у пошту, јавни превоз, књижаре, пекаре, ресторане...Гробља псећа отварају јбт...
Тежак пад и декаденција, пропаст белог човека.

Ова 'тетка' ће ти рећи да овде ВЕЋ имате превише слободе. Улазите са псима у пошту, јавни превоз, књижаре, пекаре, ресторане...Гробља псећа отварају јбт...
Тежак пад и декаденција, пропаст белог човека.
Jest, baš je zbog toga.

Uzgred, ja uopšte nemam psa.

Tema nije metafora.

Zivotinje su zivotinje.
Zasto ljudi koji vole zivotinje ne idu na selo da zive? :dontunderstand:

Jedan pas/macka na neke 4-5 porodice, pa i nekako, ali ovo brate postalo nepodnosljivo.

Plus, posebno bitno, zivotinje su vam uvaljene, nisu one koje imaju prirodni ekvilibrijum i prirodno love stetocine, vec uvaljene plisane igracke.
Zasto ne zivite na selu, ako vam je ljubav prema zivotinja bas jedna od bitnijih vrednosti? :dontunderstand:

Sela vape za onima koji zele da se bave stocarstvom.

Izrazito, ali izrazito smarate. Ne moze covek da spava od vasih ljubimaca, a da ne pocinjem i o nekim opasnijim stvarima.
Zato što vole grad a vole i životinje.
Svako ko ne ocisti iza svog psa treba da plati kaznu.
Nisu ljubimci krivi sto je neko neodgojen. Neko seta psa pa ne čisti za njim,neko baca opuske i smeće po ulici. Loši ljudi su loši i sa psima i bez njih.

Tema nije zamisljenja kao pljuvanje po zivotinjama, nego pljuvanje po nesavesnim i sebicnim vlasnicima kucnih ljubimaca.

Zivotinje je i besmisleno pljuvati, jer to nisu samosvesna bica.

To sto neko ima zablude i dozivljava ih kao samosvesna bica, to je individualni pomahnitali izbor, i ako ne utice na nikog drugog, neka ga. Ja licno ne mogu da imam bliski odnos sa osobom koja misli da zivotinja ima samosvest, pa im je to neki najveci zivotni prijatelj. Mogu da postujem taj izbor, da radim sa tom osobom, da imamo korektan odnos i sl.; ali bas, bas blizak ljudski odnos- ne. Ako taj neko smatra da je zivotinja nesto vise od korisnog i efektnog clana domacinstva, da im je to neki prijatelj- neka hvala. Mislim, ovde iskljucujem decu, jer deca nisu formirane osobe, i ona mogu da imaju raznorazne umisljaje koje ce kasnije prerasti, mislim na matore ljude.

Ali, ovde cak i nije stvar o tome, to je licni ukus.

Ovde je stvar sto mnogo tih individualnih izbora utice negativno na fizicki i psihicki integritet drugih ljudi, ili na njihovu privatnu imovinu. Znaci rec nije samo o licnim ukusima i izborima, nego kada oni ugrozavaju druge ljude.

И ја волим да пуштам музику до даске али то не чиним. Живим у згради и мислим на друге људе. То очекујем и од оних који 'воле' псе. Значи нећу да чујем лајање, нећу да ми зид код улаза буде жут од псећег запишавања, нећу да гледам говна по тротоару.

Back