Na koju stranu vas je usmerila porodica?

kalis

Buduća legenda
Poruka
31.563
" Porodica je ono što nas oblikuje, ono što najviše utiče na nas prilikom odrastanja, pa i u odraslom dobu.
Porodica je mnogima smisao života i glavni izvor ljubavi i topline u životu."

Na koju stranu i kom pravcu je Vas usmerila Vaša porodica ?
Koji član je najviše imao uticaja na vas ? (Bilo pozitivno, bilo da se otrgnete od kontrole i osamostalite.)
Da li biste bili tu gde jeste da niste imali vetar u leđa i podršku svoje matične porodice ?
 
" Porodica je ono što nas oblikuje, ono što najviše utiče na nas prilikom odrastanja, pa i u odraslom dobu.
Porodica je mnogima smisao života i glavni izvor ljubavi i topline u životu."

Na koju stranu i kom pravcu je Vas usmerila Vaša porodica ?
Koji član je najviše imao uticaja na vas ? (Bilo pozitivno, bilo da se otrgnete od kontrole i osamostalite.)
Da li biste bili tu gde jeste da niste imali vetar u leđa i podršku svoje matične porodice ?
Da sam slusao familiju danas bi sastavljao kraj sa krajem.
 
Imam predivnu porodicu koju ne bih menjao ni za šta na svetu i hvala im do neba na svemu što su u mene usadili i naučili me.

Usmeravali su me uvek samo i jedino na pravi put, pokazujući mi ličnim primerom kako se u brak ulaže, kako se donose odluke, kako treba razmisliti pre svakog poteza, kako u životu od mojih malih odluka zavisi sutra i budućnost moja. Šta je vredno, šta nije.

Majka je imala uticaj, ali svakako da je otac imao veći jer sam kao muško u takvoj fantastičnoj ličnosti našao idola i čoveka kakav bih voleo da budem kad porastem i kad sam bio klinac, jer je čovek neko na koga sam ponosan od dana kad sam ga video. Bio je toliko tu da me nauči šta znači biti čovek, ali ujedno i da me pusti da se sam bijem kroz život i na tome mu neizmerno hvala.

Smatram da je porodica nešto bez čega se ovaj svet pretvara u pakao, a ovim svim novim modernim budalaštinama se svojski trude da je unište, zato ovo danas i liči na ovo na šta liči. Udarili su konačno na jedino vezivno i normalno tkivo društva, ne slučajno.
 
" Porodica je ono što nas oblikuje, ono što najviše utiče na nas prilikom odrastanja, pa i u odraslom dobu.
Porodica je mnogima smisao života i glavni izvor ljubavi i topline u životu."

Na koju stranu i kom pravcu je Vas usmerila Vaša porodica ?
Koji član je najviše imao uticaja na vas ? (Bilo pozitivno, bilo da se otrgnete od kontrole i osamostalite.)
Da li biste bili tu gde jeste da niste imali vetar u leđa i podršku svoje matične porodice ?

Pa ono, porodica svi iz medicine i biologije, a brat i ja otisli u vojnike 😂

Sreca pa me bacili na IT smer na akadmeiji, inace bih kao vecina ostalih bivsih postenih oficira, koji nismo hteli da budemo deo SNS masinerije, bio kamiondzija.

Porodica je uticala na druge stvari, kao sto su opsti pogledi na svet, na ljude, nacin pristupa i resavanja problema, i slicne stvari.
Uticali su svi, i otac i majka i brat i sestra i stric i kum i ujak i tetka i komsije....bukvalno svako od njih me je necemu bitnom naucio, i mogu slobodno reci da su me delom oblikovali.

Suma sumarum, usmerili su me na moju stranu - da budem svoj covek i sam donosim odluke u vezi svog zivota.
 
" Porodica je ono što nas oblikuje, ono što najviše utiče na nas prilikom odrastanja, pa i u odraslom dobu.
Porodica je mnogima smisao života i glavni izvor ljubavi i topline u životu."

Na koju stranu i kom pravcu je Vas usmerila Vaša porodica ?
Koji član je najviše imao uticaja na vas ? (Bilo pozitivno, bilo da se otrgnete od kontrole i osamostalite.)
Da li biste bili tu gde jeste da niste imali vetar u leđa i podršku svoje matične porodice ?
Mene su najblizi usmeravali u pogresnom pravcu.
Bogu hvala, nije bilo alkoholizna niti fizickog nasilja, ali verbalnog i psiholoskog jeste.
Ubili su u pojam i mene i obe moje sestre.
Bilo je i pozitivnih stvari tu i tamo...tipa sticanje radnih navika.
Nisam dobio vetar u ledja vecc shamnarcinu u lice redovno.
Uzeo sam veslo i skinuo jedro...veslam i danas.
Zato se s ljubavlju seccam dede i babe sa obe strane.
To malo vremena koje su provodili sa mnom nisu protracili.
Od njih sam naucio da treba biti strpljiv i da su recci obicno prazna kutija.
Covek se meri po delima i ponasanju...
zato ni danas ne volim slatkorecive ljude,,,ali iskrene da.
 
Ček, ček, neće moći toliko... A ove vodolije u kući ? Gde te one usmeravaju ? :mrgreen:
Nije reč samo o matičnoj porodici, već i o tekućoj, aktuelnoj :)
Kuda ti sada vodiš svoju porodicu, a kuda ona tebe ? :flert:
Vidolija zakon , ali zadnja je moja :fdlan: :fdlan:
a sinovi , e sinove sam vaspitavao kako moji otac i majka tako i ja njih, nešto sam kod sebe korigovao ono što sam mislio da negde grešim
msm da sam im dao dobro vaspitanje i samostalnost , jer posle treće godine srednje škole pustio sam ih da žive sami , faking fsksove završili u roku, zaposleni ,rade,zarađuju
uglavnom 90 posto ispunili moja očekivanja
eno ih samostalni odgovorni ljudi
tada su oni mene slušali, sada slušam ja njih
sve što sam uložio u njih isplatilo se do nebesa
molim Boga da i u buduće bude kako je do sada
 
Ne bih bila ovo što jesam i ne bih ostvarila ovo što jesam da nisam imala svu ljubav i podršku porodice, posebno majke.
Naučili su me poštenju, radu, pažnji, posvećenosti, da pružam i dobijam ljubav i pažnju, da se radujem životu. Život je izazov.
Najveći uticaj je imala majka, njen zagrljaj, ljubav, pažnja i saveti su neprocenjivi.
Majka mi je bila roditelj, najbolji prijatelj, uzor. Ostala je moj uzor i biće dok god živim zbog svog karatera, energije, ličnosti.
 
Imaš sreću te si rastao u zdravoj porodici.
Nemaš pojma koliko nezdravih porodica ima, i koliko mogu isisati iz čoveka ono najbolje u njemu.
Imam pojma i te kako, i uspeo sam da neke svoje drugove otreznim i pomognem im da se rese svojih toksicnih primarnih porodica i postanu ljudi.
Jedan je jos ostao kojeg treba da sredimo, ali on je bas patoloski slucaj, dok god mu je majka ziva, nece taj mrdnuti niti ista uraditi sa svojim zivotom.
 

Back
Top