Po cemu cete znati vara li vas muz ili decko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ona pise samo postove koji su u redu.
i svaki post koji kao polaziste ima JA MISLIM..JA OSECAM..JA ZELIM..JA BIH MOGLA, ILI JA NE BIH MOGLA. ..je ok.

A i ovo ti je....

Znaci, u redu je ovako:
Meni je seks guranje stapica u rupicu.
Ja mogu da varam i da cutim.
Ja ne mogu da se obuzdam.
Meni nije bitno da li cu nekog da povredim.
Ja mislim da time nikog ne mogu da povredim.
Ja umem dobro da lazem.
Meni u braku seks nije toliko bitan.
Meni u braku ljubav nije toliko bitna.
Ja mislim da je u redu lagati.
Ja mislim da je u redu da me lazu,
Ja mislim da je u redu da me varaju.
Ja odvajam ljubav i seks.
Ja odvajam ljubav i brak.
Ja odvajam seks i brak.
Ja odvajam ljude na ljude i rupice. :D
Ja na svoju zenu gledam kao na auto ili parfem - valjda je normalno da ih malo menjam.

A ovo onda nije u redu:
Moja svekrva mi je rekla tako, znaci tako je.
Ljudska priroda je takva da niko ne moze da se obuzda.
Svi ljudi su u stanju da varaju i cute.
Svi ljudi na seks posmatraju kao da guranje u rupicu.
Zene koje nisu udate za naseg muza su rupice. :D
Muskarci koji nisu nas muz, imaju stapic.
Nas muz ima stapic kad gura u rupicu, ali mi zato nismo rupica, mi smo zena.
Tvoj muz te mozda vara.
Ako ti mislis da te tvoj muz ne vara, ti zivis u bajci.
Ako ti mislis da tvoj muz nije lazov, ti zivis u tri bajke u isto vreme. :D
Zena je ustvari ko auto ili parfem.
 
A sto tebe toliko pogadja sve to sto si napisala?
Zasto se osecas ugrozenom sto postoje ljudi koji i tako gledaju na brak, ljubav, sex i prevaru?
Ti svoj zivot uredjujes sama, kako te mogu ugrozavati oni koji na tvoj zivot ni najmanje ne uticu?
Ugrozavaju te jer uopste postoje?
Mozes ti verovati da prevare rade samo ruzni, prljavi, zli i amoralni ljudi i da se to ne desava gotovo svuda oko nas, ali se bojim da to nije tako i da ljudska priroda jako mnogo utice na to.

Na nekim drugim temama pricali smo o tome kako drustvo podstice pohlepu, gramzivost i nedostatak samilosti i osecanja za druge. Neki smatraju da je normalno da jedan ima jahtu a drugi da nema da jede, ne vide u tome nista nemoralno i cudno, stavise, smatraju da su ti drugi sami krivi i da samo najsposobniji i najaci treba da zive.
Neki smatraju da je to normalno, ja smatram da nije, pa sta sad. I to je u ljudskoj prirodi, ali u mojoj nije.
Ne mogu da kazem da svako onaj ko ima ima zato jer je nemoralan i pohlepan i treba da da onome ko nema, niti da onaj sto nema, nema zato jer je lenj i nece da radi.
Pojava je pojava, a akteri su uvek neke individue o kojima tesko mogu da sudim ako ih ne poznajem.
 
Poslednja izmena:
Rekla sam princip a ne postovanje. :I

A princip sam lepo opisala u prethodnom postu. :D

(Nemoj da se vredjas, nije nista licno niti upuceno tebi licno.)
pa odlicno si opisala princip. jedno je ako kazem da na JA na SVOJU zenu gledam kao na auto ili prfem. ja time govorim o sebi.
a ako kazem da su zene kao auta ili parfemi, to je generalizacija koja vredja zene.
sustina je u tome da svi mi zivimo nase zivote najbolje sto umemo. i mozda je moje najbolje necije najgore, ali je moje. i tacka.
 
Znaci, ti se osecs ugrozeno mojoj pisanjem?
A zasto tebe ugrozavaju ljudi koji misle da varanje nije u redu?

Evo zasto. Ugrozavaju nas stvari koje nas sprecavaju da radimo ono sto zelimo. Ne ovde, nego u zivotu. A posto zelimo, mi cemo pokusati na minimum da svedemo uticaj ovih "struja" koje nas na neki nacin onemogucavaju da ostvarimo svoje zelje.

Nije prijatno citati kako prevara utice na ljude koji su prevareni. Ljude to mnogo boli. I sta sad, ako mi to zelimo - prosto nam je dupe u procepu :D. Jer je to normalno, osim ako te stvarno bas briga ili uopste nemas savest. I mnogo je prijatnije citati kako prevara ne utice mnogo na ljude, ako mi sami zelimo da varamo. Ali sta ako neko dodje i kaze nam koliko bola i patnje to moze da izazove?
Gadno, zar ne? :D
 
Ovo je kao prepisivanje Biblije :mrgreen:
Ja nisam rekao da na MOJU zenu gledam kao na auto ili parfem.
Rekao sam da je u ljudskoj prirodi da se brzo zasiti neke stvari, ma kako ona bila dobra ili savrsena.
Stoga ljudi menjaju garderobu i ako je potpuno nova i neiznosena, menjaju automobile i kad su potpuno novi ne nevozeni, menjaju parfeme pre nego ih potrose, menjaju prijatelje i ako su oni isti kao sto su bili, ali se promenilo njihovo vidjenje tih istih ljudi, menjaju poslove jer uvek misle da je negde drugde bolje, menjaju namestaj u stanu mada je stari i dalje funkcionalan, menjaju mesta gde letuju mada se mesta nisu nimalo promenila.......jednostavno, stvari im ili dosade ili zele nesto novo, nesto neprobano, neomirisano, neuzivano do tada

Nemojte mi samo reci da je to retko i da su ljudi uglavnom skloni da nista sto je dobro ili dovoljno dobro ne menjaju dok god su zivi????

A onda se zgranemo nad cinjenicom da menjaju i partnere i da im dugogodisnji partner moze dosaditi, da im moze trebati uzbudjenje neceg novog, drugacijeg, pa makar samo jednom u zivotu.
E, to je nedopustivo, neshvatljivo i sve ostalo.
 
Znaci, ti se osecs ugrozeno mojoj pisanjem?
A zasto tebe ugrozavaju ljudi koji misle da varanje nije u redu?

Evo zasto. Ugrozavaju nas stvari koje nas sprecavaju da radimo ono sto zelimo. Ne ovde, nego u zivotu. A posto zelimo, mi cemo pokusati na minimum da svedemo uticaj ovih "struja" koje nas na neki nacin onemogucavaju da ostvarimo svoje zelje.

Nije prijatno citati kako prevara utice na ljude koji su prevareni. Ljude to mnogo boli. I sta sad, ako mi to zelimo - prosto nam je dupe u procepu :D. Jer je to normalno, osim ako te stvarno bas briga ili uopste nemas savest. I mnogo je prijatnije citati kako prevara ne utice mnogo na ljude, ako mi sami zelimo da varamo. Ali sta ako neko dodje i kaze nam koliko bola i patnje to moze da izazove?
Gadno, zar ne? :D

Nije gadno.
Kako mene moze da ugrozava to sto ti ili bilo ko drugi osudjuje i tako gleda na prevaru?
Osim ako ti ne prilazim sa takvom namerom, a ne prilazim ti.
Kako me to ti sprecavas da uradim nesto sto JA hocu, sto meni treba i na posledice cega sam spreman?
Ako ja vec nemam sve te osecaje ili stavove prema prevari, kako me tvoj stav moze pokolebati.
Sta mene briga sto ti mislis da nemam savest ako sam JA siguran da je imam.
Samo ako me pisanje nekih anonimnih ljudi na forumu nece moralno uzdrmati i samo ako na forumu necu saznati da li to boli i koliko :p
Mislim, Beso....stvaaaaarno


A sad okreni sve ovo sto sam pisao i primeni na sebe i pitaj se isto sto i ja, samo iz suprotnog ugla, pa ces mozda shvatiti zasto mi zvucis tako kako mi zvucis
 
Napisem primer kako to funkcionise kad se ne zna,kako kad se zna..I onda kao odgovor dobijem da ima takvih primera koliko hoces..:confused:
Mislim da to nije tacno!Ljudi se ne varaju izmedju sebe.Prevara ne postoji.Mi smo svesna bica.Ljubomora i posesivnost su niski osecaji koje ni jedan cenjeni forumas ,ili forumasica ne poseduju.Ovo je savrsen svet koji jedna grupica,koja se usudjuje da kaze da nije sve crno ili belo ,zali da narusi.
Sram ih bilo :confused:
 
Vrtimo u krug istu pricu na osnovu tudjih primera.

Bilo bi dobro da neko od nas ko je (bio) varan a znao je za to, napise kako se oseca u vezi sa tim.

Takodje bi bilo dobro da neko od nas ko (je) vara(o) svog partnera napise da li ima osecaj da je sve ok.

Ja писала о томе...о својим личним искуствима и варања и преваре....(негде у првих двадесетак страна ове теме...:confused:)
 
Ja opet tvrdim svoje....
Svako prevaru dozivljava na svoj nacin.
Neko ce da zivi sa tim,neko ce da se (ne daj Boze)ubije zbog toga i bice spreman da ubije zbog toga.
Ovde je problem izgleda,sto jedni pisu sta oni misle i kako oni dozivljavaju prevaru,a drugi opet kako treba da se dozivljva prevara.

Управо то.
....И, ако могу да додам лично искуство (јер могу слободно да причам о томе): два пута сам преварила момка са којим сам се дуго забављала и те две преваре сам доживела на сасвим другачије начине и другачије трагове су оставиле на мене и на везу (једна никакве, а због друге сам га оставила).
Двојица значајних мушкараца у мом животу су ме преварили и те две преваре сам такође доживела на сасвим различите начине...и различите трагове су оставиле на мене и везу...(једном сам опростила, то јест, сматрала сам да ту и нема шта да се опрашта, другом у дубини душе никада нисам опростила иако сам се трудила)

И шта је најважнје - уопште не могу да предвидим како бих се осећала и како бих реаговала да ми се сада тако нешто деси...:confused:
 
Poslednja izmena:
u jee koliko si na forumu i ne mozes da podneses kritiku,nego odmah nasao da me poducavas:roll: to nisam ocekivalaod tebe inace ti ne bih ni pisala:confused: sad cekam da mi prepravis i pravopisne greske
(ako nisi razumeo sta sam ti rekla zaboravi,nemam vise volje da objasnjavam)

nemo da si na kraj srca.. sta si se stisla za sisu..
pa ebi ga hani, jednom si otvorila temu da me okrpis sto se stalno zaebavam, a tebi je to dosadilo.. sad me krpis sto sam ozbiljan.. to ti je pateticno.. ne znam vise kako da se ponasam.. osecam kako polako gubim identitet i postajem sve nesigurniji.. krenem da kucam, pa se zamislim: boze, sta ce mi hani reci
 
Управо то.
....И, ако могу да додам лично искуство (јер могу слободно да причам о томе): два пута сам преварила момка са којим сам се дуго забављала и те две преваре сам доживела на сасвим другачије начине и другачије трагове су оставиле на мене и на везу (једна никакве, а због друге сам га оставила).
Двојица значајних мушкараца у мом животу су ме преварили и те две преваре сам такође доживела на сасвим различите начине...и различите трагове су оставиле на мене и везу...(једном сам опростила, то јест, сматрала сам да ту и нема шта да се опрашта, другом у дубини душе никада нисам опростила иако сам се трудила)

И шта је најважнје - уопште не могу да предвидим како бих се осећала и како бих реаговала да ми се сада тако нешто деси...:confused:

Slazem se.
Stav o prevari se menja sa zreloscu.
sa godinama i iskustvom koje sticemo...drugacije je dozivljamo.
A i oklnosti su veoma bitne.
A svi manje-vise na drugaciji nacin zivimo,sazrevamo i sticemo razlicita iskustva.
Odatle i razliciti stavovi.
Pravi i jedinstveni ne postoji.
 
nemo da si na kraj srca.. sta si se stisla za sisu..
pa ebi ga hani, jednom si otvorila temu da me okrpis sto se stalno zaebavam, a tebi je to dosadilo.. sad me krpis sto sam ozbiljan.. to ti je pateticno.. ne znam vise kako da se ponasam.. osecam kako polako gubim identitet i postajem sve nesigurniji.. krenem da kucam, pa se zamislim: boze, sta ce mi hani reci
blah
pisi kako hoces,vise necu da te citiram:neutral:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top