Po cemu cete znati vara li vas muz ili decko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ели, као што видиш, у посту који си цитирала Хелен говори о ПРИНЦИПУ немешања у туђе животе, о томе да нико нема право ДА СУДИ ДРУГИМА за изборе које су начинили у СВОЈИМ животима (да им ''одобрава'' или да се ''слаже'' са туђим начином живота који га не дотиче!)!!!
На причу о ТОМЕ - ти крећеш да говориш шта су ТВОЈИ животни избори??!!! :eek:
Мислим, ок је, нико ти не спори право да изабереш у свом животу оно што теби највише одговара, али није суштина у томе да ли ти у СВОМ животу одобраваш или не одобраваш превару, него о томе да НЕМАШ ПРАВО да се мешаш у тај део ТУЂЕГ живота.
У том контексту - твој лични избор овде је апсолутно небитан!
Капираш?

Нико тебе не тера да ''живиш у лажи'', побогууууу!!!!
:dash:

Забиј нос у свој срећни брак и уживај, не турај га у туђе бракове! ТО је оно што Хелен говори!!! И уопште не мораш да капираш друге људе, кажи једноставно:''Ја то не могу да разумем'' и то је сасвим довољно. Даље од тога и не треба и немаш право да идеш.
;)

Ел јасно сад?
Или да набавим хамер и бојице?

Da li se ja mešam u tuđe živote iznošenjem svog mišljenja?
Nekoliko puta sam ponovila da ne razumem, nisam nikoga osuđivala.
Ti si se uhvatila za moje mišljenje o tome da nije srećan brak u kome je neko prevaren. To nije srećan brak. U tom braku su ljudi srećni jer ne znaju, ili im nije bitno.
Zašto tebi smeta moje mišljenje?
Ja stalno govorim u prvom licu i imam pravo da iznosim mišljenje. Ja samo i mogu da govorim o svom životu. Ne mešam se ja u tuđe živote.
Jednom sam to uradila i priznala da sam pogrešila jer nisam mogla ni da zamislim da ljudima prevara nije bitna, tj. da ne žele da im se govori. Tu sam lekciju naučila.
 
Beso, nisi shvatila :D. Ovde se govori o tome da je prevara guranje u rupicu i uopšte nije bitno niti se time nešto može zasrati. Različita su poimanja prevare.

Зашто сад овим тоном настављаш?
Тема је кренула у неком другом смеру, али ви који мислите да је превара највећи злочин на свету заговарате своје мишљење као једино исправно.

Ја питам шта се догађа ако су људи 7 година у емотивној вези и добијем одговор да то није превара, ако се нису креснули!

Моји се ставови разликују, потпуно.
И ја никог не осуђујем за мишљење, али ми смета подсмевање људима који мисле другачије.
 
Зашто сад овим тоном настављаш?
Тема је кренула у неком другом смеру, али ви који мислите да је превара највећи злочин на свету заговарате своје мишљење као једино исправно.

Gde pise da je prevara najveci zlocin na svetu?
Da li ti sebi dajes za pravo da usmeravas temu ili mislis da i drugi mozda imaju to pravo?
Gde pise da je necije misljenje jedino ispravno?
 
Meni najinteresantnije u celoj ovoj prici,spremnost forumasa da garantuju da ?ne zive u lazi" i da "nikad nece ziveti u lazi":lol:
Svi su sigurni da nece nikad dospeti ni u kakva iskusenja..ni oni ni njihovi partneri.
U zivotu,nikad ne reci nikad ;)

Niko to nije rekao. Rečeno je da neki ljudi ne žele da žive u laži. Zato žele da znaju i da odluče šta dalje. Niko ne tvrdi da neće dospeti u iskušenje da prevari.
Govori se o tome da li neko želi ili ne želi da mu se prizna prevara ili kaže za nju.
 
A kako treba da se doživljava prevara? Neko je izmislio univerzalni recept?
O tome je i reč, svako je doživljava drugačije i niko nikoga ne može da ubeđuje u ispravnost ili neispravnost njegovog doživljaja.

После овог, напишеш следеће:


Da li se ja mešam u tuđe živote iznošenjem svog mišljenja?
Nekoliko puta sam ponovila da ne razumem, nisam nikoga osuđivala.
Ti si se uhvatila za moje mišljenje o tome da nije srećan brak u kome je neko prevaren. To nije srećan brak. U tom braku su ljudi srećni jer ne znaju, ili im nije bitno.
Zašto tebi smeta moje mišljenje?
Ja stalno govorim u prvom licu i imam pravo da iznosim mišljenje. Ja samo i mogu da govorim o svom životu. Ne mešam se ja u tuđe živote.
Jednom sam to uradila i priznala da sam pogrešila jer nisam mogla ni da zamislim da ljudima prevara nije bitna, tj. da ne žele da im se govori. Tu sam lekciju naučila.

Ако прихваташ да свако доживљава другачије, откуд онда коментар да такви људи нису срећни?
Како ти знаш да нису, ако превару нису доживели као катастрофу?
 
После овог, напишеш следеће:




Ако прихваташ да свако доживљава другачије, откуд онда коментар да такви људи нису срећни?
Како ти знаш да нису, ако превару нису доживели као катастрофу?

NJOJ to nije srecan brak, aman, dokle vise i kako te ne mrzi?
 
Зашто сад овим тоном настављаш?
Тема је кренула у неком другом смеру, али ви који мислите да је превара највећи злочин на свету заговарате своје мишљење као једино исправно.

Ја питам шта се догађа ако су људи 7 година у емотивној вези и добијем одговор да то није превара, ако се нису креснули!

Моји се ставови разликују, потпуно.
И ја никог не осуђујем за мишљење, али ми смета подсмевање људима који мисле другачије.

Ne kapiram šta nije u redu sa tonom? I ti meni odgovaraš da smatram da je prevara najveći zločin na svetu, a ja to nigde nisam napisala. Nikad.
Samo sam napisala da ne mogu da pređem preko prevare kao da nije bitna. Ja želim da odlučim da li je bitna, zašto je došlo do nje, da li sam ja negde pogrešila, šta ona znači mom partneru itd. Prevara je za mene problem koji se mora i treba rešiti.
Za mene je najbitnije poverenje. Ne želim da sumnjičim, rovarim itd. Želim otvorene karte. I teže mi pada iznevereno poverenje nego sama prevara.
 
После овог, напишеш следеће:




Ако прихваташ да свако доживљава другачије, откуд онда коментар да такви људи нису срећни?
Како ти знаш да нису, ако превару нису доживели као катастрофу?

Nisi pročitala do kraja. Napisala sam da ili ne znaju ili im nije bitno. Znači nisu je doživeli kao katastrofu.
 
Ја нисам сигурна, ни за себе ни за другог!

Али, мој ти се глас не рачуна, ја спадам у ,,неморалце'' који живе у лажи...:brus:

I kad smo već kod tona - šta reći za ovaj post?
Nikada niko nije rekao da su nemoralci ljudi koji žive u laži. Samo je rečeno da neki ne žele da žive u laži. Nisu osudili drugu stranu.
 
Ne kapiram šta nije u redu sa tonom? I ti meni odgovaraš da smatram da je prevara najveći zločin na svetu, a ja to nigde nisam napisala. Nikad.
Samo sam napisala da ne mogu da pređem preko prevare kao da nije bitna. Ja želim da odlučim da li je bitna, zašto je došlo do nje, da li sam ja negde pogrešila, šta ona znači mom partneru itd. Prevara je za mene problem koji se mora i treba rešiti.
Za mene je najbitnije poverenje. Ne želim da sumnjičim, rovarim itd. Želim otvorene karte. I teže mi pada iznevereno poverenje nego sama prevara.

Нигде не рекох да не ценим твој став и твоје размишљање о теби лично.
Само ти замерам што тврдиш да такви бракови нису срећни.
Не знамо док нисмо били у таквој ситуацији.
Ја нисам. И наравно да се надам да нећу бити.
И не знам како бих одреаговала.
Али не тврдим да знам како је другим људима, јер не знам.
Читава суштина мојих постова је у томе, да не квалификујем туђе животе.
 
NJOJ to nije srecan brak, aman, dokle vise i kako te ne mrzi?

Pa bas tako, nekome nesto smeta a nekome ne. Nije lose ponekad uz svoje misljenje dodati i "Ja mislim" ili "Smatram" i sl. Ne treba biti len to napisati jer na taj nacin izbegnu se mimoilazenja i pogresna tumacenja. Da je napisala "Ja mislim da to nije srecan brak" ni Wanda ne bi osetila potrebu da demantuje njenu tvrdnju. Ovako ispada da zaista govorimo u ime svih.
Evo ja na primer pre zazmurim na preljubu nego na one dosadne sitnice iz neke druge teme. Mnogi se zgrazavaju na to moje misljenje i shvatanje ali ja sam takva, verovatno drugacija od vecine ali takva i ne mogu i necu da to menjam.
Preljubu prihvatis ili ne, oprostis ili ne i to je to. One male prepirke, zanovetanja, svadjice traju neprekidnu, kljucaju po mozgu i ne vidi im se ni kraj. Ubijaju a u sustini nigde greha a ni oprostaja.:p
 
Нигде не рекох да не ценим твој став и твоје размишљање о теби лично.
Само ти замерам што тврдиш да такви бракови нису срећни.
Не знамо док нисмо били у таквој ситуацији.
Ја нисам. И наравно да се надам да нећу бити.
И не знам како бих одреаговала.
Али не тврдим да знам како је другим људима, јер не знам.
Читава суштина мојих постова је у томе, да не квалификујем туђе животе.

Reci mi Wanda da li je srećan brak u kome je neko prevaren?

Ni ja nisam rekla da znam kako je drugim ljudima. Čak sam rekla da su srećni ili zato što ne znaju za prevaru ili im nije bitno. Nisam rekla da nisu srećni. To je Hellen mene opet negde "citirala".
 
Evo, izvoli. :D I objasni.


Citat:
Original postavio YouBetterStop
Pa da, prevara je nesto sto se samo drugima desava.
Vi ste ti koji osudjujete postupke drugih a za sebe tvrdite da to nikad ne bi uradili.
Vi ste ti koji sve znate, koji ste sigurni u tudje misli, sigurni u tudja dela.
Vi znate ne samo sta vas partner misli i radi u svakom trenutku svakoga dana svake nedelje u godini, vec i sta svi ostali ljudi na ovoj planeti misle i rade.
I to vam daje pravo da nipodastavate i zalite one druge, obicne smrtnike, koji zive svoje mizerne zivote srecni i zadovoljni u svom neznanju.
Vi znate da on/a samo vas ima pred ocima, da nikada drugu pogledao nije, daleko bilo pozeleo.
Od kada ste vi usli u njegov zivot on ima misli i oci samo za vas.
Jer vi ste, bas vi, sve ono sto je on/a ikada zeleo. Samo vi. Pre vas kao da nikada niko nije postojao u njegovom zivotu. Nikada nije voleo, zeleo, pre vas je postojala samo tama i hladnoca.
I ne dajte se uveriti u suprotno.

Ostanite savrsena bica u vasem savrsenom svetu maste.


( Е сад, држ' гаће! )
 
Нигде не рекох да не ценим твој став и твоје размишљање о теби лично.
Само ти замерам што тврдиш да такви бракови нису срећни.
Не знамо док нисмо били у таквој ситуацији.
Ја нисам. И наравно да се надам да нећу бити.
И не знам како бих одреаговала.
Али не тврдим да знам како је другим људима, јер не знам.
Читава суштина мојих постова је у томе, да не квалификујем туђе животе.

Da li neko ovde kvalifikuje tuđe živote?
 
Reci mi Wanda da li je srećan brak u kome je neko prevaren?

Ni ja nisam rekla da znam kako je drugim ljudima. Čak sam rekla da su srećni ili zato što ne znaju za prevaru ili im nije bitno. Nisam rekla da nisu srećni. To je Hellen mene opet negde "citirala".

Pa na ovo ti ne moze odgovoriti ni Wanda niti bilo ko. Nekome moze biti srecan i pored takvih desavanja a nekome nije srecan brak ni kad je skoro svaka sitnica u redu.
I ti i Wanda i svi mi na ovoj temi mozemo imati samo misljenje o tome a nikako reci apsolutnu istinu o tome jer ona i ne postoji ili je barem mi ne mozemo gledati istim ocima i nazivati istim imenom.
 
Pa bas tako, nekome nesto smeta a nekome ne. Nije lose ponekad uz svoje misljenje dodati i "Ja mislim" ili "Smatram" i sl. Ne treba biti len to napisati jer na taj nacin izbegnu se mimoilazenja i pogresna tumacenja. Da je napisala "Ja mislim da to nije srecan brak" ni Wanda ne bi osetila potrebu da demantuje njenu tvrdnju. Ovako ispada da zaista govorimo u ime svih.
Evo ja na primer pre zazmurim na preljubu nego na one dosadne sitnice iz neke druge teme. Mnogi se zgrazavaju na to moje misljenje i shvatanje ali ja sam takva, verovatno drugacija od vecine ali takva i ne mogu i necu da to menjam.
Preljubu prihvatis ili ne, oprostis ili ne i to je to. One male prepirke, zanovetanja, svadjice traju neprekidnu, kljucaju po mozgu i ne vidi im se ni kraj. Ubijaju a u sustini nigde greha a ni oprostaja.:p

Stvar je u tome Katarina što ljudi vole da se uhvate za tu jednu reč. Ima li teorije da od 100-tinak reči negde napravimo grešku ili nešto ispustimo? Da li moram non stop da pišem ja, ja, ja? Ako sam napisala na početku, sve dalje se podrazumeva.
Sve što bilo ko napiše je njegovo subjektivno mišljenje.
 
Da li neko ovde kvalifikuje tuđe živote?

..ajde sad i ti..
..kad kazesh "to nije srecan brak" onda ga kvalifikujesh,
kad kazesh "ja mislim da to nije srecan brak" ili "po meni to nije srecan brak" onda ne..

..shto ste bre neke..
..niko da popusti ni za pedalj..
(..nemoj da se naljutish, niti si jedina "kriva" niti si "najkrivlja",
samo stalno dolivate jedna drugoj (..trecoj..chetvrtoj.. :lol: ) ulje na vatru..)

..meni se chini da smo sve rekli shto se na ovu temu moze reci..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top