Najezda zivotinja po gradovima

38imak

Iskusan
Poruka
6.898
Tema nije metafora.

Zivotinje su zivotinje.
Zasto ljudi koji vole zivotinje ne idu na selo da zive? :dontunderstand:

Jedan pas/macka na neke 4-5 porodice, pa i nekako, ali ovo brate postalo nepodnosljivo.

Plus, posebno bitno, zivotinje su vam uvaljene, nisu one koje imaju prirodni ekvilibrijum i prirodno love stetocine, vec uvaljene plisane igracke.
Zasto ne zivite na selu, ako vam je ljubav prema zivotinja bas jedna od bitnijih vrednosti? :dontunderstand:

Sela vape za onima koji zele da se bave stocarstvom.

Izrazito, ali izrazito smarate. Ne moze covek da spava od vasih ljubimaca, a da ne pocinjem i o nekim opasnijim stvarima.
 
Zato što žele igračku, zato uzimaju psa. Ili starije žene bez muževa mačke. Ne govorim ovo da nekoga uvredim.. To ukazuje da ljudima treba ljubav, a kada je ne nađu među ljudima, traže je kod životinja (ne fizički...).

Protivno je prirodi zatvarati tako životinje. Svakog jutra gledam komšijskog psa kako cvili jer ga niko ne šeta, stalno je u dvorištu bez ikoga.
 
Zato što žele igračku, zato uzimaju psa. Ili starije žene bez muževa mačke. Ne govorim ovo da nekoga uvredim.. To ukazuje da ljudima treba ljubav, a kada je ne nađu među ljudima, traže je kod životinja (ne fizički...).

Protivno je prirodi zatvarati tako životinje. Svakog jutra gledam komšijskog psa kako cvili jer ga niko ne šeta, stalno je u dvorištu bez ikoga.
Meni jedan svake veceri laje, jer je u bogatoj porodici koja je potpuni raspad. Pola porodice u inostranstvu, sin koji je tu je osoba sa posebnim potrebama, matora baba, i drugi sin koji dolazi ponekad tu u kucu da ostavi bratu i babi sta im treba. Pas se ne seta, ogroman, laje svako vece, pa aktivira i druge pse po komsiluku da arlaucu u horu.
 
Sve se slažem, a evo i jučerašnjeg iskustva iz prve ruke.

Dakle, u sred BG neko vezao belgijskog ovčara, koji je poveće pseto, ispred marketa smeštenog u stambenu zgradu a ulaz je na ćošku zgrade. Vrata malo šira od običnih ulaznih vrata. Pas stoji na vratima kao da hoće da uđe unutra (iako ne može, jer je vezan) i laje kao nenormalan. Meni, koji sam prošao pored njega nije prijao taj glasan lavež, a bio sam napolju i slušao sam ga 2-3 sekunde dok nisam prošao, a mogu misliti kako je bilo onim ljudima unutra. Boli vlasnika neka stvar što nekome to možda smeta.
 
Sve se slažem, a evo i jučerašnjeg iskustva iz prve ruke.

Dakle, u sred BG neko vezao belgijskog ovčara, koji je poveće pseto, ispred marketa smeštenog u stambenu zgradu a ulaz je na ćošku zgrade. Vrata malo šira od običnih ulaznih vrata. Pas stoji na vratima kao da hoće da uđe unutra (iako ne može, jer je vezan) i laje kao nenormalan. Meni, koji sam prošao pored njega nije prijao taj glasan lavež, a bio sam napolju i slušao sam ga 2-3 sekunde dok nisam prošao, a mogu misliti kako je bilo onim ljudima unutra. Boli vlasnika neka stvar što nekome to možda smeta.

И ја мрзим то огавно лајање паса испред маркета. Чекам да видим ко ће га повести и онда му све по списку.
 
Dobro ophođenje prema životinjama je znakom više svesti i kulture društva. Pokazatelj kako društvo vidi ne samo svoje najmanje članove, već i kako pristupa pitanjima pravde, etike i održivosti. To se itekako vidi i u njegovim interpersonalnim odnosima među ljudima... jako je povezano to dvoje.
Ja ne govorim o nekim nehumanim uslovima i nehumanom tretiranju zivotinja.

Mislim o ljudima, koji su sebicni, i koji uticu na privatan zivot drugih ljudi.

Ako vlasnik zivotinje u gradu nema tu svest da njegov ljubimac moze da utice na druge ljude, onda je sebicno i nehumano stvorenje.
 
Ja ne govorim o nekim nehumanim uslovima i nehumanom tretiranju zivotinja.

Mislim o ljudima, koji su sebicni, i koji uticu na privatan zivot drugih ljudi.

Ako vlasnik zivotinje u gradu nema tu svest da njegov ljubimac moze da utice na druge ljude, onda je sebicno i nehumano stvorenje.

Сви они су себични нарцисоидни идиоти. Боле их уши што њихов мутант лаје и засерава и запишава све живо.
 
Ja ne govorim o nekim nehumanim uslovima i nehumanom tretiranju zivotinja.

Mislim o ljudima, koji su sebicni, i koji uticu na privatan zivot drugih ljudi.

Ako vlasnik zivotinje u gradu nema tu svest da njegov ljubimac moze da utice na druge ljude, onda je sebicno i nehumano stvorenje.
Bice takav I bez zivotinje,Ali te onda ne dotice...o sebicnosti...
 

Back
Top