Па докле више та бахатост радника, бре?

Zašto je ideja bolesna?

Ako ja npr. imam potrebu da zaposlim 10 radnika, ali ne mogu da ih zaposlim jer su dažbine državi velike (oko 60% neto zarade). Pa naravno da će mi dobro doći ako zaposlim 10 radnika od kojih ću samo za 3 da plaćam dažbine ja, a za ostalih 7 neka država smanji ili ukine dažbine na određeni period bar dok se radnici ne uhodaju i ne počnu da doprinose u punom kapacitetu.

Nadam se da ti je sad jasnije.

А ако имаш потребу да запослиш 4 радника? Нпр. омањи кафић или нешто слично? Рекох горе, два радника у две смене. То је 4 радника.

Да ли је нормално да дебилна динкићевска држава ставља веће фирме којима треба 10-20-100 радника ставља у повољнији положај од малих фирмица (већина предузетничких, па и већина оних где радници раде на црно)?

Малоумници прво набију 60 % намета на рад, а онда кад то дође у буџет, онда деле само некима а некима не оно што су накупили од пореза. Па деле великом кафићу који има 10 радника а не малом који има 4 радника. Или деле продавници патика са 20 радника а не деле аутоперионици којој треба 4 радника.

Систем је одличан за злоупотребе (написах горе пример) + екстремно неправедан.

Уместо тога, само смањиш намете на рад, и свима АЛИ СВИМА ПОДЈЕДНАКО си смањио. И малима и великима. Па нек запошљавају колико коме треба.

- - - - - - - - - -

Ako misliš da će te privatnik uzeti samo da bi zevao i popunjavao brojno stanje onda si u zabludi.

Ја мислим да ти треба поново да прочиташ оно што сам написао.

А иначе, кад прочиташ поново, молим те да болдујеш део текста на који ми одговараш овако нешто.
 
Najveći problem je u stvari kako da privatnici, što veći broj, uz ovako lošu poslovnu klimu opstanu i rade s profitom. To je generalni problem ne samo naše zemlje.

NAJVEĆI problem privatnika jeste naplativost potraživanja. Mnoge velike firme su u poslednjih par godina propale upravo zbog toga.

Sudski proces dugo traje, pa čak i kad se donese pozitivna odluka potraživanja se jednostavno ne mogu naplatiti. A najveći dužnik je DRŽAVA.
 
То су људи у фирмама у реструктуирању. То су фирме које су тотално пропале али су друштвене па се не затварају. Оно што је изузетно битно рећи је да ти људи нису радили годинама. Дакле, уопште не долазе на посао! Неки седе кући, неки раде приватно (они који су мајстори у нечему) а неки раде пољопривреду јер се највећи део запослених у таквим предузећима запошљавао у тим предузећима у периоду великих миграција из села у град '70-их година тако да већина има омања имања на селу.

Све у свему, нису радили годинама у назад, чак, ни на посао нису долазили годинама у назад а на крају добију све заостале плате, уплату доприноса и отпремнине (зависи од фирме до фирме, шта ко добије, неки добију све, неки нешто, а неки све па и преко тога). То шта ће ко добити зависи од многих ствари. Од тајминга догађаја, од година, од фирме, од политичке ситуације...како се коме заломи.

Они код приватника који не добијају плату углавном је добијају али на кашичицу, чиме их приватник везује за себе. Нпр. ради код неког, и он овог месеца, уместо целе плате, исплати пола или 1/3. Следеће исплати 1/2 плате, па наредног месеца 1/4 а онда сплати следећег месеца целу плату, па још и преко. Тиме купи радника јер мисли да ће извући и остала дуговања која послодавац има, и тако он ради, овај му даје мање од договореног, на рате, и на крају се скупи поприлично. Радник се нада нечему бољем, или се нада да ће на крају газда да исплати дуговања, или да се нешто деси... или радник штрпне мало од робе или из касе кад се може (јер се ионако не куца све што се прода или услужи па се може) па делом на тај начин надокнађује дуг који газда има према њему. Уз то, она 1/2 плате, на крају изађе нека сума, не могу рећи пристојна али, нека скоро па уговорена сума.

Te firme u restruktuiranju su najvece zrtve mafijaske privatizacije koju su provodili Djindjic i Kostunica.

Kriminalci su dobili na raspolaganju citave komplekse masina, objekata, resursa...firme su dobili za dzabe, jer su iste u dugovima...te dugove nisu placali...samo su iskoristili sve te resurse za svoje svrhe, bez bilo kakve kontrole.

Tim kriminalnim aktom DS i DSS bande se ta preduzeca nisu spasila. Bilo je korisnije da su jos tada otisli u stecaj ako vec nije hteo niko da ih kupi i da ih ozivi (sumnjam u to).

A sto se tice samih radnika...u drustvenim firmama se desavalo da citave porodice rade...oba supruznika uglavnom..to je bilo posebno istaknuto u gradjevinskim firmama, koje su najvise stradale kada ih je Kostunica poklanjao Miskovicu, Djuraskovicu i ostalih olosem sa kojima je imao dilove, i zbog kojih je odavno zreo za robiju.

Takve porodice su unistavane. Znam za gomilu primera.

Tako da nije sve tako jednostavno. Ni gospodin Vu to ne moze da resi. Nece to moci da resi ni onaj ko dodje nakon njega...ti ljudi ce nastaviti svoje zivotno propadanje, prestace i da glasaju, prestace i da zive...sve zbog dosovske bande.
 
А ако имаш потребу да запослиш 4 радника? Нпр. омањи кафић или нешто слично? Рекох горе, два радника у две смене. То је 4 радника.

Да ли је нормално да дебилна динкићевска држава ставља веће фирме којима треба 10-20-100 радника ставља у повољнији положај од малих фирмица (већина предузетничких, па и већина оних где радници раде на црно)?

Малоумници прво набију 60 % намета на рад, а онда кад то дође у буџет, онда деле само некима а некима не оно што су накупили од пореза. Па деле великом кафићу који има 10 радника а не малом који има 4 радника. Или деле продавници патика са 20 радника а не деле аутоперионици којој треба 4 радника.

Систем је одличан за злоупотребе (написах горе пример) + екстремно неправедан.

Уместо тога, само смањиш намете на рад, и свима АЛИ СВИМА ПОДЈЕДНАКО си смањио. И малима и великима. Па нек запошљавају колико коме треба.

- - - - - - - - - -



Ја мислим да ти треба поново да прочиташ оно што сам написао.

А иначе, кад прочиташ поново, молим те да болдујеш део текста на који ми одговараш овако нешто.

Cilj nije linearno smanjenje (podjednako svima), već nelinearno. Odnosno što više ljudi zapošljavaš, nelinearno više ti se smanjuju dažbine i time se podstiče zapošljavanje u većim firmama koje mogu da apsorbuju više zaposlenih.

Dakle cilj je zapošljavanje, a ne smanjenje dažbina samo po sebi.
 
Јбт....идеја му је да неко запосли 3 радника а држава да плати за још 7 радника??? :eek:

Да ли ви примећујете колико је болесна поменута идеја или морам да објашњавам?

kada bi ti samo znao ko mu sve vodi firme po Srbiji, i za to prima 2000+ ojra mesecno??? Megatrend je PREjak fakultet za te kadrove, oni su zavrsavali fakultete po dopisnim univerzitetima po Jagodini i statijaznam... Sada se oni zovu: diplomirani direktori, jer su zavrsavali fakultete za direktore! :mrgreen:

To je neopisivo ludilo, kakav sljam i kreteni vode firme, i to vellike privredne organizacije! :aaa:

_nobody_
 
Te firme u restruktuiranju su najvece zrtve mafijaske privatizacije koju su provodili Djindjic i Kostunica.

Kriminalci su dobili na raspolaganju citave komplekse masina, objekata, resursa...firme su dobili za dzabe, jer su iste u dugovima...te dugove nisu placali...samo su iskoristili sve te resurse za svoje svrhe, bez bilo kakve kontrole.

Tim kriminalnim aktom DS i DSS bande se ta preduzeca nisu spasila. Bilo je korisnije da su jos tada otisli u stecaj ako vec nije hteo niko da ih kupi i da ih ozivi (sumnjam u to).

A sto se tice samih radnika...u drustvenim firmama se desavalo da citave porodice rade...oba supruznika uglavnom..to je bilo posebno istaknuto u gradjevinskim firmama, koje su najvise stradale kada ih je Kostunica poklanjao Miskovicu, Djuraskovicu i ostalih olosem sa kojima je imao dilove, i zbog kojih je odavno zreo za robiju.

Takve porodice su unistavane. Znam za gomilu primera.

Tako da nije sve tako jednostavno. Ni gospodin Vu to ne moze da resi. Nece to moci da resi ni onaj ko dodje nakon njega...ti ljudi ce nastaviti svoje zivotno propadanje, prestace i da glasaju, prestace i da zive...sve zbog dosovske bande.

Фирме у реструктуирњу никад нису ни биле приватизоване.
 
Cilj nije linearno smanjenje (podjednako svima), već nelinearno. Odnosno što više ljudi zapošljavaš, nelinearno više ti se smanjuju dažbine i time se podstiče zapošljavanje u većim firmama koje mogu da apsorbuju više zaposlenih.

Dakle cilj je zapošljavanje, a ne smanjenje dažbina samo po sebi.

Глуп вучићев динкићевски циљ који ће још више да сроза еконојиму ове државе. Ако држим вулканизерску радњу, треба ми два радника а не 3+7. А ја за моја два радника морам да плаћам по 60 % од плате за сваког од њих. Значи на минималац им дајем 65 000 укупно (део њима, део држави) и од тог дела који дам држави она ће од те моје мале фирмице да финансира фирму која је 5 пута већа од моје? Или ће да финансира фиктивне раднике, шурњаје нечије и остало?

Ово га је Динкић наговорио сто посто. Није он довољно паметан да сам смисли чак ни овако имбецилну ствар.
 
NAJVEĆI problem privatnika jeste naplativost potraživanja. Mnoge velike firme su u poslednjih par godina propale upravo zbog toga.

Sudski proces dugo traje, pa čak i kad se donese pozitivna odluka potraživanja se jednostavno ne mogu naplatiti. A najveći dužnik je DRŽAVA.

I to je tačno. Svedok sam takvih događaja. Međutim, u Vladi od 2012 je ozbiljna namera države da svoje dugove redovno namiruje. Teško mi je reći ali mislim da je to zasluga Dinkića dok je još u početku bio u Vladi.

Ali eto, i to je korak k pozitivnoj klimi.
 
I to je tačno. Svedok sam takvih događaja. Međutim, u Vladi od 2012 je ozbiljna namera države da svoje dugove redovno namiruje. Teško mi je reći ali mislim da je to zasluga Dinkića dok je još u početku bio u Vladi.

Ali eto, i to je korak k pozitivnoj klimi.

Srbija jednostavno nema para da plati sva potraživanja. Međutim šta je sa debilnim odlukama činovnika koji dovode do porasta zaduživanja? Kada će oni da odgovaraju. Na svaki dug ide i kamata i to ne mala.
 
I to je tačno. Svedok sam takvih događaja. Međutim, u Vladi od 2012 je ozbiljna namera države da svoje dugove redovno namiruje. Teško mi je reći ali mislim da je to zasluga Dinkića dok je još u početku bio u Vladi.

Ali eto, i to je korak k pozitivnoj klimi.

:hahaha::hahaha:

To treba pitati privatnike. Znam iz prve ruke. Ni zuti nisu bili toliko bahati. Sto kaze nekoliko njih davali su na kasicu, ali su davali. Ovi samo uzdisu.
 
Глуп вучићев динкићевски циљ који ће још више да сроза еконојиму ове државе. Ако држим вулканизерску радњу, треба ми два радника а не 3+7. А ја за моја два радника морам да плаћам по 60 % од плате за сваког од њих. Значи на минималац им дајем 65 000 укупно (део њима, део држави) и од тог дела који дам држави она ће од те моје мале фирмице да финансира фирму која је 5 пута већа од моје? Или ће да финансира фиктивне раднике, шурњаје нечије и остало?

Ово га је Динкић наговорио сто посто. Није он довољно паметан да сам смисли чак ни овако имбецилну ствар.

Neće. Od tvog dela će da se kupe nove zavese u skuptinskom restoranu. Zadovoljan?

Fiktivna radna mesta u privatnim firmama neće postojati zato što država plaća samo deo troškova ostatak plaća privatnik. A niko neće plaćati fiktivno radno mesto iz dvog džepa.
 
Srbija jednostavno nema para da plati sva potraživanja. Međutim šta je sa debilnim odlukama činovnika koji dovode do porasta zaduživanja? Kada će oni da odgovaraju. Na svaki dug ide i kamata i to ne mala.

Ako je reč o lokalnim samoupravama to je pitanje za glasače, ali, mislim da država rapidno zatvara svoje dugove. U Trezoru postoje evidencije i web aplikacija državnih dugovanja prema privatnicima i to funkcioniše u zatvaranju na mesečnom nivou.
 
Ako je reč o lokalnim samoupravama to je pitanje za glasače, ali, mislim da država rapidno zatvara svoje dugove. U Trezoru postoje evidencije i web aplikacija državnih dugovanja prema privatnicima i to funkcioniše u zatvaranju na mesečnom nivou.

Mene samo zanima koliko ti dobijas para na mesecnom nivou da siris ovakve lazi?!:think:
 
Neće. Od tvog dela će da se kupe nove zavese u skuptinskom restoranu. Zadovoljan?

Fiktivna radna mesta u privatnim firmama neće postojati zato što država plaća samo deo troškova ostatak plaća privatnik. A niko neće plaćati fiktivno radno mesto iz dvog džepa.

То се и сад увелико ради а вуЋко је решио да даје још веће подстицаје за то. И сад постоје слични програми преко Тржишта рада, додуше не толико екстремни.
 

Sta da citam? Narucene vesti, spinovanje na svakodnevnom nivou, hoce da uruse Vucica...

Nisam ja radikal. Treba pitati privatnike koji su radili sa drzavom u protekle dve godine. Pusti ti te linkove. Ni dinara nisu dobili. Na zalost mnogi odlaze iz Srbije. Prodaju sve sto imaju i idu dalje. Nema ovde uspeha osim ako nisi politicki podoban. Usli smo u novu eru komunizma, samo naprednog.

- - - - - - - - - -

Pa evo imao je 2 godine, i šta je uradio. Izazvao recesiju, i smanjio standard 35%.

Jedina pozitivna stvar tu, je što će simpatizeri SNS postajati svakim danom sve siromašniji do kraja života. :D

E da se i ja slozim sa tobom u necem.

Svi zaboravljaju te dve godine. Kao da on nije drzao sve poluge moci, a drzao je. Dacic je bio obicna marioneta. Sada ova teatralnost oko sastavljanja Vlade. Ej pise program danima, koji ima manje od pola strane. Cirkus.
 
Sta da citam? Narucene vesti, spinovanje na svakodnevnom nivou, hoce da uruse Vucica...

Nisam ja radikal. Treba pitati privatnike koji su radili sa drzavom u protekle dve godine. Pusti ti te linkove. Ni dinara nisu dobili. Na zalost mnogi odlaze iz Srbije. Prodaju sve sto imaju i idu dalje. Nema ovde uspeha osim ako nisi politicki podoban. Usli smo u novu eru komunizma, samo naprednog.

Pa ye8i ga, ti onda pušku u ruke pa u šumu ...

Ja ne kažem da država nije dužnik ali je Zakonom rešeno da se te nepravde iskorene i to što pre. A tvoja skepsa je opravdana, međutim, ne vidim da daješ suvisla drugačija rešenja ?! Osim kukanja i pljuvanja.
 
Pa ye8i ga, ti onda pušku u ruke pa u šumu ...

Ja ne kažem da država nije dužnik ali je Zakonom rešeno da se te nepravde iskorene i to što pre. A tvoja skepsa je opravdana, međutim, ne vidim da daješ suvisla drugačija rešenja ?! Osim kukanja i pljuvanja.

kakva resenja? niko ne treba da daje resenja osim vucka i kompanije...
pa supermen bi trebalo sve da resi, tako je bar obecavao pre dve godine...ali kako se meni cini, ne da nece, vec je resio da vas satre sve tamo....da ni kamen na kamenu ne ostane...
 
Najveći problem je u stvari kako da privatnici, što veći broj, uz ovako lošu poslovnu klimu opstanu i rade s profitom. To je generalni problem ne samo naše zemlje.

Tačno. Poslovna klima je problem, a glavni i najveći generator loše klime u Srbiji je sama država.

I tu se ništa nije pomerilo na bolje za ove dve godine koliko su već naprednjaci na vlasti.

U stvari, pomerilo se na gore...

Zašto bi onda iko ozbiljan verovao Vučiću koji priča iste priče, bez rezultata na terenu?
 
kakva resenja? niko ne treba da daje resenja osim vucka i kompanije...
pa supermen bi trebalo sve da resi, tako je bar obecavao pre dve godine...ali kako se meni cini, ne da nece, vec je resio da vas satre sve tamo....da ni kamen na kamenu ne ostane...

Tako ti se čini ... tvoja stvar tvoje viđenje. Koliko sam upoznat, takvo viđenje i nepoverenje nije pokazalo glasačko telo Srbije, naprotiv.
 
Tačno. Poslovna klima je problem, a glavni i najveći generator loše klime u Srbiji je sama država.

I tu se ništa nije pomerilo na bolje za ove dve godine koliko su već naprednjaci na vlasti.

U stvari, pomerilo se na gore...

Zašto bi onda iko ozbiljan verovao Vučiću koji priča iste priče, bez rezultata na terenu?

Da je na gore nije, pomeranja su pozitivna. Da je sjajno nije. Ali gde je bio takav zakon pre 2012 ? Valjda ne treba da se stalno pominje argument totalnog haosa i rasturene države usvakom smislu, stoga svako rešenje od nerešenja je bolje. Do sada su se pokazali samo mešetari i lopovi, valjda treba dati šansu da neko pokaže i odrđene rezultate u nekom budućem mandatnom roku.

Ako ne verujem baš nikome verovatno bih ili otišao odavde ili bih gledao svoja posla ne mešajući se u bezizglednu politiku.
 

Back
Top