Па докле више та бахатост радника, бре?

Da je na gore nije, pomeranja su pozitivna. Da je sjajno nije. Ali gde je bio takav zakon pre 2012 ? Valjda ne treba da se stalno pominje argument totalnog haosa i rasturene države usvakom smislu, stoga svako rešenje od nerešenja je bolje. Do sada su se pokazali samo mešetari i lopovi, valjda treba dati šansu da neko pokaže i odrđene rezultate u nekom budućem mandatnom roku.

Ako ne verujem baš nikome verovatno bih ili otišao odavde ili bih gledao svoja posla ne mešajući se u bezizglednu politiku.

Sta je pozitivno? Uzmi primer tehnicke robe. Drzava je toliko uslozila proceduru, da su prosle godine uvoznici na penale izgubili milione. Daj covece, shvatam da te placaju da piskaras, ali reci nam koliko, kada si spreman da gutas ovakve gluposti.
 
Inostranstvo je uvek opcija zasvakog ko smatra da može da se snađe. Zar nije u prirodi čoveka da uvek ide za poslom koji će mu omogućiti komotniji, pristojniji život ? Misliš da je neko radno mesto svetinja koja se brani krvlju i lojalnošću i pored boljih ponuda ? Ne razumem logiku tvojih zaključaka ?!!

Posao, radno mesto, je izvor egzistencije i dok to funkcioniše postoji i odgovornost i lojalnost. Ako se ukaže bolji izvor, izračunaš, i odlučiš. Ko radi na svoju štetu ?

Bravo ovo je sustina. Ovim komentarom si dokazao da ne trpite pametne ljude, vec samo poltrone i poslusnike. :ok:
 
Da je na gore nije, pomeranja su pozitivna. Da je sjajno nije. Ali gde je bio takav zakon pre 2012 ? Valjda ne treba da se stalno pominje argument totalnog haosa i rasturene države usvakom smislu, stoga svako rešenje od nerešenja je bolje. Do sada su se pokazali samo mešetari i lopovi, valjda treba dati šansu da neko pokaže i odrđene rezultate u nekom budućem mandatnom roku.

Ako ne verujem baš nikome verovatno bih ili otišao odavde ili bih gledao svoja posla ne mešajući se u bezizglednu politiku.

Neće biti. Pošto moja malenkost radi u privredi, mogu da ti kažem da se u nekoliko ključnih aspekata, od kojih su najvažniji ažurnost sudova u rešavanju poslovnih sporova (pravna sigurnost), ažurnost raznih administracija u pogledu omogućavanja uslova za poslovanje, kao i ažurnost u pogledu rešavanja pitanja vezanih za zakonska prava zaposlenih, ništa nije pomerilo na bolje, nego na gore.

Jedino čega ima više je delovanje raznih inspekcija, policija i ostalih instrumenata sile, čiji je osnovni zadatak ne kontrola i garantovanje uslova poslovanja (što bi trebalo da bude), nego nahvatavanje što je više moguće para za državu...koja nastavlja da ih troši kao i pre.

Ako su se do sada pokazali samo mešetari i lopovi, ko im je to dozvoljavao protekle dve godine.

A što se tiče poslednje rečenice, mogu da ti kažem ovo: Moje pravo je da živim u ovoj zemlji i da ne verujem nikome. Pogotovo što plaćam porez, po volji tih kojima ne verujem, i od koga oni žive bolje od mene. u politiku se, kao prvo, ne mešam. Ali pravo da komentarišem političke poteze koji mi direktno utiču na život je neotuđivo.

To što ti, i tvoja ekipa koja je sada na vlasti, smatrate da onima koji misle da se ne radi dobro nije mesto u državi, pa nek idu gde misle da će im biti bolje, umesto što se trude da ukažu na probleme i pomognu u njihovom prevazilaženju, dovoljno govori o vama. I o razlogu zašto vam ne verujem.

Ne slušam vas šta pričate, već vas svakodnevno gledam šta radite.

To što ste do sada pričali, i to što ste do sada radili, su dve strane sveta.

Dok ne vidim da se dela slažu sa pričom, nema poverenja.
 
NAJVEĆI problem privatnika jeste naplativost potraživanja. Mnoge velike firme su u poslednjih par godina propale upravo zbog toga.

Sudski proces dugo traje, pa čak i kad se donese pozitivna odluka potraživanja se jednostavno ne mogu naplatiti. A najveći dužnik je DRŽAVA.

Naplativost potrazivanja je otezana zbog sveopste nelikvidnosti, a sveopsta nelikvidnost nastaje kada se drzava preforsira kao nenormalna, tj. kada krece da deli pare koje objektivno nema, pa nastaju dugovi. TIpa, oni rese da plate put parama koje nemaju, a nemaju pare zato sto su ih potrosili na nesto drugo sto oni smatraju da je bitnije (penzije i plate budzetlijama, koje nikada ne kasne i uvek se redovno isplacuju). Ali oni, iako nemaju pare, ipak zaposle privatnike da naprave put, koji taj put naravno naprave, jer misle da je, kao sto bi to bilo normalno ocekivati, drzava siguran partner u poslu. Onda ti privatnici posluju na 'dodjem ti' i sa drugim privatnicima, i tako se lanac nelikvidnosti siri. Ja samo cekam kada ce neko da krene da drzavne poslove placa obveznicama, pa da obveznice postanu normalno sredstvo placana u drzavi. Tipa, odes u prodavnicu i kupis hleb i mleko drzavnom obveznicom :hahaha: Ta opsta nelikvidnost je vrlo dobar pokazatelj raspale drzave, to je bila karakteristika za masu komunistickih sistema. Inace, to je jos jedan od argumenata protiv onih ludaka koji govore da je primarna emisija resenje. Kod nas bi se primarna emisija potrosila prvo na vracanje dugova, a ne na proizvodnju. To je isto dokaz protiv morona kao sto je Dinkic koji govore o povecanju proizvodnje kroz povecanje plata u javnom sektoru. Ne postoji ta kolicina para koje oni mogu da daju radnicima koji bi pokrila dugove i stvorila likvidnost u sistemu, naprotiv, to povecanje je direktno povecavanje javnih dugova (koji lancano proizvode i privatne dugove) i nelikvidnosti. Rast u tako propalom sistemu ne mozes da resis tako sto ubacis pare odjednom u sistem, jer te pare su vec potrosene unapred, i ti tim parama ne stvaras nikakvu novu vrednost, vec samo placas postojece dugove. Takav sistem, koji ne proizvodi nista, a ima ogromne dugove, mozes da resis jedino potpunim resetom i potpunom racionalizacijom ,na kojoj gradis posle racionalan i normalna sistem. Znaci, potpuno smanjenje troskova drzave je preduslov za normalnu ekonomiju u Srbiji. Hajde makar da nam je proizvodnja jaca strana pa i da mozemo da ignorisemo dugove. Ali mi smo potpuni skrsh.
 
Poslednja izmena:
Па тих 7 му не треба. Ал' шта га боли патка, кад држава даје за Џ? Ево шта ће да уради. Зпослиће 3 радника + 1. којег му држава плаћа (јер му треба по два радника у по 2 смене). А осталих 6 државних радника (тј. финансираних од државе)? Шта с њима? Па, први...то ће да запосли свог сина да му тече стаж мада син фирму и не виђа. Што да не кад плаћа држава. Па ћерку. А онда и шурњају јер је пред пензијом па јој треба да повеже стаж да оде лепо, ко госпођа у пензију. Нек седи кући а стаж ће да јој иде. То је 3 радника. Остаје још 3. Е ту долази бизнис. Сад ће да пропадају ова предузећа у реструктуирању и да се затварају а и остала предузећа ће да се затварају. Па ће тим људима да треба неколико годиница до пензије. И онда овај лепо с њима направи дил. Ево друже, ја ћу да те запослим код мене. Не мораш ништа да радиш а стаж ти иде. Дајеш ми месечно, рецимо 2 'иљадарке да те држим као запосленог. Држава ти плаћа доприносе, иде ти стаж, боли те патка. Ће буде и за тебе (стаж) и за мене (ловица). Кад можемо, што да будемо будале да не искористимо. Овако, морао би да нађеш неки пос'о а ко ће те таквог узме? Или да плаћаш неком приватнику да те држи због стажа а он ће ти узме 15 000 за месец дана за то. Или да оснујеш своју радњу, а и то те одма' кошта преко 12 000. Овако добијамо и ти и ја. Још, ће уживаш кући а стаж тече. Милина.

- - - - - - - - - -



Ево, баш написах како ће бити.

Pa da, ja sam ovo rekao bas svom tastu koji ima firmu :D

Sad ima 10 radnika. 3 fiktivno da otpusti, i da zaposli opet, sve legalno cisto.

A ostalih 7 ce da namakne, komsiluk, prijatelji, kome treba.. Ide staz, ako sam shvatio AleVu to ne mora ni biti minimalac prijavljen, mozemo da grunemo "platu" 50k?

p.s.On cak nije rekao doprinosi, zdravstveno.. Rekao je "radne obaveze", sta znace radne obaveze je malo teze tumaciti :D
 
Poslednja izmena:
Naplativost potrazivanja je otezana zbog sveopste nelikvidnosti, a sveopsta nelikvidnost nastaje kada se drzava preforsira kao nenormalna, tj. kada krece da deli pare koje objektivno nema, pa nastaju dugovi. TIpa, oni rese da plate put parama koje nemaju, a nemaju pare zato sto su ih potrosili na nesto drugo sto oni smatraju da je bitnije (penzije i plate budzetlijama, koje nikada ne kasne i uvek se redovno isplacuju). Ali oni, iako nemaju pare, ipak zaposle privatnike da naprave put, koji taj put naravno naprave, jer misle da je, kao sto bi to bilo normalno ocekivati, drzava siguran partner u poslu. Onda ti privatnici posluju na 'dodjem ti' i sa drugim privatnicima, i tako se lanac nelikvidnosti siri. Ja samo cekam kada ce neko da krene da drzavne poslove placa obveznicama, pa da obveznice postanu normalno sredstvo placana u drzavi. Tipa, odes u prodavnicu i kupis hleb i mleko drzavnom obveznicom :hahaha: Ta opsta nelikvidnost je vrlo dobar pokazatelj raspale drzave, to je bila karakteristika za masu komunistickih sistema. Inace, to je jos jedan od argumenata protiv onih ludaka koji govore da je primarna emisija resenje. Kod nas bi se primarna emisija potrosila prvo na vracanje dugova, a ne na proizvodnju. To je isto dokaz protiv morona kao sto je Dinkic koji govore o povecanju proizvodnje kroz povecanje plata u javnom sektoru. Ne postoji ta kolicina para koje oni mogu da daju radnicima koji bi pokrila dugove i stvorila likvidnost u sistemu, naprotiv, to povecanje je direktno povecavanje javnih dugova (koji lancano proizvode i privatne dugove) i nelikvidnosti. Rast u tako propalom sistemu ne mozes da resis tako sto ubacis pare odjednom u sistem, jer te pare su vec potrosene unapred, i ti tim parama ne stvaras nikakvu novu vrednost, vec samo placas postojece dugove. Takav sistem, koji ne proizvodi nista, a ima ogromne dugove, mozes da resis jedino potpunim resetom i potpunom racionalizacijom ,na kojoj gradis posle racionalan i normalna sistem. Znaci, potpuno smanjenje troskova drzave je preduslov za normalnu ekonomiju u Srbiji. Hajde makar da nam je proizvodnja jaca strana pa i da mozemo da ignorisemo dugove. Ali mi smo potpuni skrsh.

To je samo deo priče.

Ogroman dug se stvara i neodgovornim i nestručnim ponašanjem činovnika. Evo ti samo jedan primer.

ATP Vojvodina. Privredni sud je presudio u korist tužitelja i dodelio odštetnu sumu od preko milijardu dinara. I šta radi gradska vlast. Prave se blesavi i opstruiraju na sve moguće načine naplatu i slučaj prebacuju na ustavni sud.

Ne postoji teorijska šansa da država dobije taj sud zbog brljotine gradske vlasti u vreme kada je Maja Gojković bila gradonačelnik Novog Sada. I sve vlasti posle nje guraju taj problem pod tepih, a kamata na dugovanje sada se meri stotinama miliona dinara.

Konstruktivnih predloga da se reši problem je tokom godina bilo, ali niko nije hteo da preuzme odgovornost, prizna grešku i reši problem sa što manje posledica.

I dug se gomila. Primera je još mnogo.
 
Pa da, ja sam ovo rekao bas svom tastu koji ima firmu :D

Sad ima 10 radnika. 3 fiktivno da otpusti, i da zaposli opet, sve legalno cisto.

A ostalih 7 ce da namakne, komsiluk, prijatelji, kome treba.. Ide staz, ako sam shvatio AleVu to ne mora ni biti minimalac prijavljen, mozemo da grunemo "platu" 50k?

p.s.On cak nije rekao doprinosi, zdravstveno.. Rekao je "radne obaveze", sta znace radne obaveze je malo teze tumaciti :D

Видиш, сад ће неко рећи да претерујем али права истина је да он НЕМА ПОЈИМА И НЕ ЗНА ни шта су то радне обавезе ни шта су то доприноси ни шта се плаћа држави, ни шта фирме раде. Он ни о чему нема појима, људи! Он не зна! Он је незналица! Такви су му сви у странци. Глупаци и незналице а он је први међу њима.
 
Neće biti. Pošto moja malenkost radi u privredi, mogu da ti kažem da se u nekoliko ključnih aspekata, od kojih su najvažniji ažurnost sudova u rešavanju poslovnih sporova (pravna sigurnost), ažurnost raznih administracija u pogledu omogućavanja uslova za poslovanje, kao i ažurnost u pogledu rešavanja pitanja vezanih za zakonska prava zaposlenih, ništa nije pomerilo na bolje, nego na gore.

Jedino čega ima više je delovanje raznih inspekcija, policija i ostalih instrumenata sile, čiji je osnovni zadatak ne kontrola i garantovanje uslova poslovanja (što bi trebalo da bude), nego nahvatavanje što je više moguće para za državu...koja nastavlja da ih troši kao i pre.

Ako su se do sada pokazali samo mešetari i lopovi, ko im je to dozvoljavao protekle dve godine.

A što se tiče poslednje rečenice, mogu da ti kažem ovo: Moje pravo je da živim u ovoj zemlji i da ne verujem nikome. Pogotovo što plaćam porez, po volji tih kojima ne verujem, i od koga oni žive bolje od mene. u politiku se, kao prvo, ne mešam. Ali pravo da komentarišem političke poteze koji mi direktno utiču na život je neotuđivo.

To što ti, i tvoja ekipa koja je sada na vlasti, smatrate da onima koji misle da se ne radi dobro nije mesto u državi, pa nek idu gde misle da će im biti bolje, umesto što se trude da ukažu na probleme i pomognu u njihovom prevazilaženju, dovoljno govori o vama. I o razlogu zašto vam ne verujem.

Ne slušam vas šta pričate, već vas svakodnevno gledam šta radite.

To što ste do sada pričali, i to što ste do sada radili, su dve strane sveta.

Dok ne vidim da se dela slažu sa pričom, nema poverenja.

Ja potpuno prihvatam tvoje viđenje i argumente koji nisu naivni a i verujem da iza svega stojiš iskustvom u radu i događajima. Sprovesti Zakon o ažurnosti plaćanja države prema privredi nije lak posao i nisam mislio o poslednje dve godine kad sam rekao lopovi i meštari, nego na duži period iza. To je sve rezultiralo ogromnim kolapsom pa u tom smislu aboliram puževsku brzinu novih ideja. Radi objektivnosti, siguran sam da SNS ima mnogo manjkavosti, pogotovu u kadrovima, što zbog onih koji su zapravo paraziti kao i u drugim strankama što zbog manjka zaista stručnih ljudi. To mogu priznati čoveku koji se potrudi da ljudski komentariše situaciju ali ne i notornim pljuvačima i navijačima koji ne znaju ni za šta navijaju. Ali, ponuda u politici koju imamo je takva kakva je, očajna. Boljih i novijih nemamo, zato, nade radi, ja hoću da bez velike pljuvačine pogledam kako i koliko će se ovi snaći pretpostavljajući da su pošteniji od dosadašnjih. Imaju pravu priliku da pokažu u punom kapacitetu sve što mogu. Kao i 2012. Mislim da je mnogo malo vremena upotrebljeno za ogromni haos, možda otud utisak da je "ništa ili malo" urađeno. Nije mi ih mama rodila da ih branim bezrezervno, za to sam da im dam priliku. Ako se ne pokažu dobro, jadna nam majka. Koga onda dalje ? I pusti me onog "ti i tvoja ekipa" ... Hiljadu puta sam rekao da nisam deo ni jedne ekipe niti članstva ijednoga. Branim stav građanina sa ličnog aspekta i nadam se boljim okolnostima kao i svi ostali.
Ne osporavam pravo nikom pa ni tebi da ne veruješ nikome. I sam sam vrlo sam blizu takvog stava. Nema razloga da negiram aspekt tvog života koji je skoro identičan mom. S tim što sam ja sve svoje građanske dužnosti ispunjavao tolike godine i nikad nisam bio srećan dolaskom DOSovskih jahača u svim kombinacijama ...
 
Naplativost potrazivanja je otezana zbog sveopste nelikvidnosti, a sveopsta nelikvidnost nastaje kada se drzava preforsira kao nenormalna, tj. kada krece da deli pare koje objektivno nema, pa nastaju dugovi. TIpa, oni rese da plate put parama koje nemaju, a nemaju pare zato sto su ih potrosili na nesto drugo sto oni smatraju da je bitnije (penzije i plate budzetlijama, koje nikada ne kasne i uvek se redovno isplacuju). Ali oni, iako nemaju pare, ipak zaposle privatnike da naprave put, koji taj put naravno naprave, jer misle da je, kao sto bi to bilo normalno ocekivati, drzava siguran partner u poslu. Onda ti privatnici posluju na 'dodjem ti' i sa drugim privatnicima, i tako se lanac nelikvidnosti siri. Ja samo cekam kada ce neko da krene da drzavne poslove placa obveznicama, pa da obveznice postanu normalno sredstvo placana u drzavi. Tipa, odes u prodavnicu i kupis hleb i mleko drzavnom obveznicom :hahaha: Ta opsta nelikvidnost je vrlo dobar pokazatelj raspale drzave, to je bila karakteristika za masu komunistickih sistema. Inace, to je jos jedan od argumenata protiv onih ludaka koji govore da je primarna emisija resenje. Kod nas bi se primarna emisija potrosila prvo na vracanje dugova, a ne na proizvodnju. To je isto dokaz protiv morona kao sto je Dinkic koji govore o povecanju proizvodnje kroz povecanje plata u javnom sektoru. Ne postoji ta kolicina para koje oni mogu da daju radnicima koji bi pokrila dugove i stvorila likvidnost u sistemu, naprotiv, to povecanje je direktno povecavanje javnih dugova (koji lancano proizvode i privatne dugove) i nelikvidnosti. Rast u tako propalom sistemu ne mozes da resis tako sto ubacis pare odjednom u sistem, jer te pare su vec potrosene unapred, i ti tim parama ne stvaras nikakvu novu vrednost, vec samo placas postojece dugove. Takav sistem, koji ne proizvodi nista, a ima ogromne dugove, mozes da resis jedino potpunim resetom i potpunom racionalizacijom ,na kojoj gradis posle racionalan i normalna sistem. Znaci, potpuno smanjenje troskova drzave je preduslov za normalnu ekonomiju u Srbiji. Hajde makar da nam je proizvodnja jaca strana pa i da mozemo da ignorisemo dugove. Ali mi smo potpuni skrsh.

Potpisujem. Evegreen tekst! Svaka cast za ovo... Ovo treba uramiti, i staviti u PPVov kabinet iznad njegove glave, umesto slike JB TITIna. :ok: :ok: :ok:

Boldovano crvenim. 100,000,000% tacno. Vasionski postulat. Potpuni reset, lapot i pomor pricalica, rodjenih sa Autoritetom, socijalno inteligentnih, podlaca, mufljuza, bitangi, nabedjenim morona, lumpenproletarijata, i krajnje odrediste za sve njih Plavi Most, gde ce da sipune za 10 ojra/h, snoska 10 ojra/h, anal 10 ojra/h...Da vide kako se krvavo zaradjuju paritze, a ne sede i drkaju rupe za 300 do 500 ojra na racun kredita. :whistling:

_nobody_
 
Ako se ne pokažu dobro, jadna nam majka. Koga onda dalje ?
Samo dva tima su do sada bila na vlasti:

1. Snage siromaštva, predvođene SNS-om. Oni su imali ministre npr. krizne 1999. i recesivne 2012.

2. Snage prosperiteta, predvođene DOS-om. Oni su razlog što danas ima novih automobila po gradu, iako je 1999. plata bila 35 evra.
 
Видим ја да ви нисте разумели поенту моје теме. Поента теме је у томе да све те раднике што штрајкују з глађу, протествују и блокирају путеве зато што нису примили плате тричавих 2 или 3 године треба поапсити и најурити. :hahaha:
 
Ja potpuno prihvatam tvoje viđenje i argumente koji nisu naivni a i verujem da iza svega stojiš iskustvom u radu i događajima. Sprovesti Zakon o ažurnosti plaćanja države prema privredi nije lak posao i nisam mislio o poslednje dve godine kad sam rekao lopovi i meštari, nego na duži period iza. To je sve rezultiralo ogromnim kolapsom pa u tom smislu aboliram puževsku brzinu novih ideja. Radi objektivnosti, siguran sam da SNS ima mnogo manjkavosti, pogotovu u kadrovima, što zbog onih koji su zapravo paraziti kao i u drugim strankama što zbog manjka zaista stručnih ljudi. To mogu priznati čoveku koji se potrudi da ljudski komentariše situaciju ali ne i notornim pljuvačima i navijačima koji ne znaju ni za šta navijaju. Ali, ponuda u politici koju imamo je takva kakva je, očajna. Boljih i novijih nemamo, zato, nade radi, ja hoću da bez velike pljuvačine pogledam kako i koliko će se ovi snaći pretpostavljajući da su pošteniji od dosadašnjih. Imaju pravu priliku da pokažu u punom kapacitetu sve što mogu. Kao i 2012. Mislim da je mnogo malo vremena upotrebljeno za ogromni haos, možda otud utisak da je "ništa ili malo" urađeno. Nije mi ih mama rodila da ih branim bezrezervno, za to sam da im dam priliku. Ako se ne pokažu dobro, jadna nam majka. Koga onda dalje ? I pusti me onog "ti i tvoja ekipa" ... Hiljadu puta sam rekao da nisam deo ni jedne ekipe niti članstva ijednoga. Branim stav građanina sa ličnog aspekta i nadam se boljim okolnostima kao i svi ostali.
Ne osporavam pravo nikom pa ni tebi da ne veruješ nikome. I sam sam vrlo sam blizu takvog stava. Nema razloga da negiram aspekt tvog života koji je skoro identičan mom. S tim što sam ja sve svoje građanske dužnosti ispunjavao tolike godine i nikad nisam bio srećan dolaskom DOSovskih jahača u svim kombinacijama ...

Onda ti je jasan moj stav. Nije dovoljno pričati. Nije dovoljno ni započeti. Rezultati su potrebni. Potrebni su realizovani ciljevi.

Da se razumemo, nisam od onih koji potcenjuju položaj neke vlasti. Oni koji misle da je donošenje odluka lako, grdno se varaju. Pogotovo kada vodiš državu. Suviše je faktora koji utiču, suviše igrača čije interese treba zadovoljiti, suviše konaca koje treba povezati, suviše promenjivih čije ponašanje nije moguće predvideti, a treba ih iskontrolisati...

Čak ni štetu nije lako napraviti u toj mreži faktora i interesa (ma koliko ovo smešno zvučalo), a kamoli nešto dobro i funkcionalno.

Zato bih bio izuzetno zadovoljan malim koracima...sitnim pomacima koji idu u nizu...i koji jedan za drugim vode ka nekim definisanim ciljevima...ma koliko oni na prvi pogled izgledali daleki i nedostižni.

Međutim, to za sada ne vidim. Do sada sam video samo velike, marketinški atraktivne skokove. Avione, milione, kamione. Beograd na vodi, Šarić, levo-desno.

Predstava za nivo ispodprosečnog glasača u Srbiji, čije razmišljanje ne zadire dublje od dnevne aktivnosti održavanja života, i čiji je pogled u svet i dešavanja dalje od ulaza u zgradu, kuću ili selo TV kutija...

(Zato na izbore i izlazi jedva 50% upisanih)

Nisam video to da se rešavaju stvari oko stanja pruga, na primer (ključni element transporta u Srbiji koji direktno utiče na ekonomsku aktivnost) ili, što neko dobro reče, da država počne da plaća svoje dugove prema privredi...

Slažem se da svakome treba dati priliku...ali više poverenja nema na blanko...

- - - - - - - - - -

Видим ја да ви нисте разумели поенту моје теме. Поента теме је у томе да све те раднике што штрајкују з глађу, протествују и блокирају путеве зато што нису примили плате тричавих 2 или 3 године треба поапсити и најурити. :hahaha:

Samo najuriti.

Nema smisla apsiti...zatvori su prepuni...:per:
 
Vučić je sinoć rekao mnogo. Pametnom dosta. Neka uradi pola od onoga što je najavio, biće dobro. Mada sam lično skeptik.

I da ponovim. Ko god dovede u red javna preduzeća u rastera parazitsku bagru imaće moj doživotan glas na izborima.

Ovo je laz.
Znaci srbin i srpski mentalitet jasno kaze i pokaze....
Ne ceni se kad genijalac uvede red i odlicno organizuje rad preduzeca, orjentise ga ka zdravoj zaradi i prihodima.
Ceni se kad povecas platu ne zna iz cega i kad ih tetoses sitnim vanrednim pogodnostima.
To znaci da nema govora o vernosti i lojalnosti.
Sve to pada u vodu i ustvari proces je sledeci....
Genije firmu pred raspadom ozivi i vrati u zive , postavi drugacije medjuljudske odnose i proizvodne odnose, okrene firmu ka napredovanju firme, a ne ka samoizjedanju zarad sitne pare i tihom samoubistvu.
Okolina , upravna , drzavna, partijska, narodna, firmina i u firmi je totalno drugacija.
Oni vide isto kao sto su videli i do tada, ne mozete im suditi sto se nisu promenili u shvatanju, iako vide da sad firma funkcionise.
Imaju svoje rodjake, drugare, miljenike i izvrse smenu.
Zatim ide ponovo tiho glodanje firme i firma se vraca na pocetak ili gore u roku od max 3,4 godine.
 
Sto se tice likvidnosti, svaki sistem se svakog trenutka moze uvesti u likvidnost ako je realno bez dugova.
Dugovi se cak u nekoj meri mogu pretvoriti u likvidnost ali to je vec natezanje.Ali bez dugova svaki sistem se svakog trenutka moze uvesti u likvidnost ako je zaokruzeno bez dugova ka vani....

Ovde se radi o necem drugom, a to je kao i ranije sto je bilo , neko otvara po 20 firmi i svaka firma mu zezne 100 radnika za godinu dve plate pa zatvori firmu i tako vozi do 20 godina ne placajuci nista a zgrceci bogatstvo...

Sama drzava i drzavna uprava je nelikvidna i ne postoji namera da postane likvidna sama od sebe, vec da se okomi na servise gradjana i odatle usisa pare.
Kao sto vidim niko nije razumeo incident sa djubretarskom uniformom i bankom, tako niko ne razume ni osnovu funkcionisanja drzave kao servisa, nego je svi gledaju kao moc i kao izvor prihoda, dok funkciju koju treba da obavlja stavljaju na tacku ostalo...i preostalo...
 
Ovo je laz.
Znaci srbin i srpski mentalitet jasno kaze i pokaze....
Ne ceni se kad genijalac uvede red i odlicno organizuje rad preduzeca, orjentise ga ka zdravoj zaradi i prihodima.
Ceni se kad povecas platu ne zna iz cega i kad ih tetoses sitnim vanrednim pogodnostima.
To znaci da nema govora o vernosti i lojalnosti.
Sve to pada u vodu i ustvari proces je sledeci....
Genije firmu pred raspadom ozivi i vrati u zive , postavi drugacije medjuljudske odnose i proizvodne odnose, okrene firmu ka napredovanju firme, a ne ka samoizjedanju zarad sitne pare i tihom samoubistvu.
Okolina , upravna , drzavna, partijska, narodna, firmina i u firmi je totalno drugacija.
Oni vide isto kao sto su videli i do tada, ne mozete im suditi sto se nisu promenili u shvatanju, iako vide da sad firma funkcionise.
Imaju svoje rodjake, drugare, miljenike i izvrse smenu.
Zatim ide ponovo tiho glodanje firme i firma se vraca na pocetak ili gore u roku od max 3,4 godine.


Ne znam na šta si mislio pod laž. Da li je Vučić u pravu, vreme će pokazati. Takođe treba razlikovati namere i obećanja.

Za ostalo te ništa ne razumem. Pišeš nepovezano.
 
Tebi nepovezano....To je vrlo cest problem, sto ako pises koncizno onda je ljudima nepovezano , a ako malo prosiris oni ne sacekaju da razumeju ceo proces nego na osnovu prvih par recenica zakljuce na svoje i iskljuce ton.....

- - - - - - - - - -

Laz je da ces ti da dozivotno glasas za tog......ko sredi preduzeca......

Možda tebi u glavi izgleda koncizno, ali u postu je skroz druga priča.

Ovo drugo neću ni da komentarišem. Šta si ti, psiholog amater?
 

Back
Top