Operacija srca

Hefest2110 hvala ti sto uvek pomazes.
Saznala sam da moze i u Dialabu, ali mi je malopre drugarica rekla da je njenu mamu dr savetovala da ne vadi iz prsta, nego iz vene, jer nisu pouzdani rezultati.
Nema na čemu, i ja sam odustao od te varijante...
Zato sam namerno radio u Pasteru ali ću morati da promenim u petak.
Šta god pijem 1.3-1.4 INR a oči krvave svako jutro :besan2:.
Idem sad u Beolab pa da vidim koliko će biti.
 
Hefest2110 Ja mislim da to nije toliko strasno, treba malo da se poveca do 2.
Mom tati je bilo u pocetku 2,5, ali pre dva dana jako visoko 8,5, pa juce 8. Sad cekam do petka, ukinula sam farin i aspirin. Bili u Urgentnom, oni kazu da treba da primi plazmu, ali kao nema u Bg. Veceras idemo kod kardiologa.
Koliko ti pijes farina? Da li su ti napisali i aspirin?
 
Nisam pročitao do kraja 😉.
Pio sam prethodne dve nedelje ~ oko 4 tbl (po 5mg) za 3 dana.
Sada su mi pojačali za 1/4 dnevno pa će to biti 5 tbl u 3 dana.
Verovatno ću piti 3 meseca ukupno ( ako se ne desi nešto sa frekvencijom-sinusom, šta već ) a da neću stići na potrebnu dozu.
Nadam se samo da trombovi neće da primete moje doziranje u međuvremenu 😂
I ne pijem aspirin, samo Concor i Eutirox za štitnu
 
Bio jedanput kod kardiologa privatno (za 2 meseca) i zakazao za avgust pregled+ultrazvuk.
Državni dz neću da spominjem, bio 2 greškom misleći da moram zbog bolovanja...
Čujem se na tel za Farin ali da se ne ponavljam, ne ide baš...
 
Pozdrav, moje dete ceka operaciju asd kad bude imao 20 kg, sad ima tek 15, znaci nece verovatno jos godinu, dve. Rupica mu je 17mm, prilicno velika, da li ce moci kisobrance ili ce morati da ga otvaraju? On funkcioniše uglavnom normalno, s tim da se puno znoji i kad se zamara srce mu ubrzano kuca. Ima probleme cesto sa bronhitisom, slinav je, kasljuca, ali kako je stariji, to je sve redje, kad je bio beba, bile su muke zive sa prehladama. Vidim da ima puno ljudi koji ceo zivot žive sa asd-om, a da ni ne znaju, pa vise nisam pametna da li ga operisati kao dete ili pustiti da jos malo odraste
 
Pozdrav, moje dete ceka operaciju asd kad bude imao 20 kg, sad ima tek 15, znaci nece verovatno jos godinu, dve. Rupica mu je 17mm, prilicno velika, da li ce moci kisobrance ili ce morati da ga otvaraju? On funkcioniše uglavnom normalno, s tim da se puno znoji i kad se zamara srce mu ubrzano kuca. Ima probleme cesto sa bronhitisom, slinav je, kasljuca, ali kako je stariji, to je sve redje, kad je bio beba, bile su muke zive sa prehladama. Vidim da ima puno ljudi koji ceo zivot žive sa asd-om, a da ni ne znaju, pa vise nisam pametna da li ga operisati kao dete ili pustiti da jos malo odraste
Draga majko, ja sam metodom kišobrana operisala ASD na Dedinju u 42 godini. Sada me čeka još jedna intervencija jer imam 2 rupe u srcu. Nisam lekar, ali mislim da je pametnije operisati ASD kad je čovek mladji. Što je stariji, stvari se komplikuju u smislu opasnosti od moždanog i srčanog udara. O kvalitetu života i da ne pričamo. Kako opisujete sina, to su tipični problemi u dečijem uzrastu za decu sa ASD-om. Što se tiče veličine rupe, pa, dosta je velika. Ne znam da li će moći interventnim putem da se zatvori, ali kako god, mora se zatvoriti. Život zavisi od toga. Kada se zatvori ta rupa, vaše dete će biti zdravo i to je najvažnije. Svako dobro! Biće sve u redu, prošla sam proceduru, tako da znam.
 
Hefest2110 hvala ti sto se interesujes. Ja nisam ni stizala da ulazim na forum.
Tata je operisan u petak. Proslo je bez komplikacija. Za sada je dobro, sutra ce da malo proseta uz pomoc fizioterapeuta.
Prezadovoljan je osobljem i uslovima u bolnici.

Hefest 2110 kako si ti? Da li si dobio odgovor za N. Banju?

Zdravo, meni su radili koronarografiju isti dan kada sam primljen u bolnicu.

Poslednji na intervenciji kasno popodne a operisan sutradan, tako da je bilo pola dana čekanja 😁.
U bolnici bio 6 dana ukupno.
Oporavak ide ok, juče bio kod kardiologa, jedino mi je puls jači, preko 80 stalno i sa INR-om malo mučenja ( kao i većina uglavnom ).
Šetam pomalo, nemam baš snage da išta radim (probao) i čekam odgovor RFZO-a vezano za rehabilitaciju u N. Banji...
Postovanje, mozete mi reci okvirno koliko se ceka banja, suprug je operisan 22 06 dva baj pasa i 4 stenta. Dobio je Nisku banju rekli su mu najkasnije do oktobra.Pozdrav zelim vam bez oporavak
 
Hefest2110 hvala ti sto se interesujes. Ja nisam ni stizala da ulazim na forum.
Tata je operisan u petak. Proslo je bez komplikacija. Za sada je dobro, sutra ce da malo proseta uz pomoc fizioterapeuta.
Prezadovoljan je osobljem i uslovima u bolnici.

Hefest 2110 kako si ti? Da li si dobio odgovor za N. Banju?

Zdravo, meni su radili koronarografiju isti dan kada sam primljen u bolnicu.

Poslednji na intervenciji kasno popodne a operisan sutradan, tako da je bilo pola dana čekanja 😁.
U bolnici bio 6 dana ukupno.
Oporavak ide ok, juče bio kod kardiologa, jedino mi je puls jači, preko 80 stalno i sa INR-om malo mučenja ( kao i većina uglavnom ).
Šetam pomalo, nemam baš snage da išta radim (probao) i čekam odgovor RFZO-a vezano za rehabilitaciju u N. Banji...
Postovanje, mozete mi reci okvirno koliko se ceka banja, suprug je operisan 22 06 dva baj pasa i 4 stenta. Dobio je Nisku banju rekli su mu najkasnije do oktobra.Pozdrav zelim vam bez oporavak
 
Pozdrav svima,novi član sam na forumu imam 35 godina i od djetinstva urođenu srčanu manu. Uspostavljena mi je dijagnoza ASD typ primum i predloženo hiruško zatvaranje tog otvora.Čekam odluku konzilijuma sa Dedinja.Nemam većih tegoba sem ubrzanog rada srca. Pretraživao sam na internetu o ovome i naišao sam na stranicu foruma na ovu temu pa me interesuje da li je neko isto ovo operisao i kakva su iskustva. Hvala
 
Pozdrav svima,novi član sam na forumu imam 35 godina i od djetinstva urođenu srčanu manu. Uspostavljena mi je dijagnoza ASD typ primum i predloženo hiruško zatvaranje tog otvora.Čekam odluku konzilijuma sa Dedinja.Nemam većih tegoba sem ubrzanog rada srca. Pretraživao sam na internetu o ovome i naišao sam na stranicu foruma na ovu temu pa me interesuje da li je neko isto ovo operisao i kakva su iskustva. Hvala
Ja sam transkateterski na Dedinju operisala ASD tip secundum. Prvu intervenciju sam imala prosle godine u maju, a drugu pre dve nedelje. Pisala sam o svom problemu na par prethodnih stranica. Ako Vas ne mrzi nadjite i procitajte i slobodno pitajte sta Vas zanima. Pozdrav
 
Transkateterski se radi na dedinju u velikom broju slucajeva. Jedino ako ne moze transkateterski iz nekog razloga (anatomija), operise se klasicno, otvara se grudni kos, ali je sama operacija jedan od najjednostavnijih zahvata u kardiohirurgiji, rutinska.
 
Transkateterski se radi na dedinju u velikom broju slucajeva. Jedino ako ne moze transkateterski iz nekog razloga (anatomija), operise se klasicno, otvara se grudni kos, ali je sama operacija jedan od najjednostavnijih zahvata u kardiohirurgiji, rutinska
Koliko sam saznao transkateterski se zatvaraju manji otvori 10-12mm,a veći što bi reklo klasično otvaranjem grudnog koša i navodno i tad spada u manje zahtjevne operacije u odnosu na druge i koliko sam još uspio saznati sve operacije tog tipa su prošle bez komplikacija,jedino postoperativni oporavak više zbog zarastanja grudne kosti i rane,te lezanja na leđima zbog toga.
 
Zdravo!

Moj tata treba da ima, kroz par nedelja, operaciju na srcu. U pitanju je trostruki by pass.
Dosta sam istražila o tome, ali bi mi svakako značilo da čujem i vaša iskustva. Takođe, bih volela da čujem iskustva vezana za IKVB Dedinje.

Nadam se da ste svi dobro!

Hvala unapred na odgovorima!
 
Zdravo svima.Drago mi je što sam uspela da pronadjem "mesto" da ispričam svoju priču.
Imam 34 godine, pre dve nedelje mi je ugradjen veštački aortni zalistak na Klinici za kardiohirurgiji u Nišu .Ja sam ih pitala svašta nešto pre operacije (glavnog hirurga i anesteziologa) i sve su mi detaljno i lepo objasnili.Znala sam šta da očekujem od ulaska u salu ,pa do budjenja i vadjenja tubusa.Operacija je trajala oko 6 ipo sati(morali su da mi izvade i slezinu ) i izgubila sam malo vise krvi, ali sve je bilo dobro na kraju.Sada sam na kućnom oporavku i očekuje me rehabilitacija u Niškoj Banji za oko 5 nedelja.Koliko god da sam bila pripremljena (vezano za samu operaciju), niko me nije pripremio na poteškoće sa kojima se sada , postoperativno,susrećem...Konstantan umor, nemogućnost normalnog spavanja,bolovi u celom telu...Umorim se i dok žvaćem.Trudim se da što više šetam ali noge k'o da nisu moje.Jedem 4-5 puta dnevno,dosta svežeg voća i povrca, plus vitamini dodatni.I kad padne noć ja se uspavam jedino sa lekovima za spavnje i tako dremam sa budjenjima na 2-3 sata.
Posebno me je šokiralo/uplašilo što ja svoj zalizak čujem , a to nisam očekivala.Čuju ga i ostali kada sednu pored mene.Niko od lekara mi nije pomenuo da je to moguće,pa sam se prepala prvi dan kad sam došla kući...za malo da nateram muža da me vrati u bolnicu isti dan.Još uvek imam konce,nadam se da će da ih skinu za dva dana i da će da mi bude lakše(baš me zatežu) .
Pisaću o svom daljem oporavku , biće mi drago da nekom moje iskustvo pomogne.
Поздрав свима, вероватно да никад иначе не бих потражио нешто слично на интернету да нисам добио дијагнозу, наравно до сада је моја дијагноза била функционални шум срца(први пут примећен 2001ве године док сам био у војсци, тад сам прегледан на ВМЦ Карабурма), међутим последњих 13година сам ватрогасац и као такав посао захтева периодични лекарски преглед на ком сам до овогодишњег пролазио са "имате благи шум на срцу". Елем, пар месеци пре тога сам шо први пут био одбијен да дам крв,што ми је као редовном даваоцу, било мало криво, но имао сам низак "доњи" притисак 50, након скоро 3л киселе воде се попео на 135/60 и наравно докторка ми је забранила да дам крв...уз благ савет да ако се настави сличантј доњи притисак да буде тако низак, да се јавим кардиологу...тако је и било...пре месец и по дана сам отишао у нашу ОБ и тамо ми је доктор пронашао тај шум наравно и рекао да сутра дођем на ехо срца. Да иоле скратим, тамо је нашао нешто што је уз озбиљну фацу прокоментарисао колегиници докторки која је била ту "А послали су га због ниског притиска!"...
По завршетку прегледа ми је рекао да је потребно да урадим експертски ехо срца и упутио ме на доктора Томића у КБЦ Дедиње, међутим није имало термина јер је лично покушао да ми закаже, па сам, уз његову препоруку одрадио код истог доктора на приватној клиници..
И тако..на прегледу ми је пронашао да ми аортни залисци пропуштају и да их по ономе што он види има 2 уместо 3..и рекао је да он препоручује операцију...........
Чуј, докторе, операцију...а ја само 40година, мислим ја у себи...међутим...прва реакција је била таква, па ме онда кренуо питању да ли имам замарање, несвестице и слично..међутим ја, искрено затечен, и у благом шоку, одговорим да немам, и он ми закаже контролу за 6 месеци..наравно да сам након сат времена док сам дошао себи сконтао са сам приметио да након тежих физичких активности једва дођем до даха...ал авај...касно сад...тако да ћу пробати по Новој години заказати код истог доктора на Дедињу и покренути све што се тиче оперативног захвата...
Наиђох на "Плашљивицин" пост и потражио да ли има даље информација о опоравку и искрено пошто нисам нашао ништа даље осим овога, обузе ме благи страх...али рођен као апсолутни оптимиста, надам се да је само просто наставила нормалан живот...ето...то је моја ситуација...е да иначе само сам од таблета добио да пијем comprenesu једну ујутро..за превенцију високог притиска...
 

Back
Top