Operacija srca

Pozdrav svima, pratim vase postove, prate doktori mene. Verovatno cu imati ugradnju mehanicke valvule na ortnoj poziciji I videcemo sta ce s aneurizmom u ushodnom delu aorte. Sve je granicno I leva komora I zalistak, I tako dzodzi vec 7 godina. Mogu vam reci da kad se otkrije tokom trudnoce, pa tu prvu radost a ja nikad srecnija, zalepe za beton, onda sve posle pazim I drzi se to, a ja cekam da mali poraste, mentalno...iscrpljujuce je.
Da nisu ocesavali moj sum koji se cuo godinama unazad kao...ma to ima svako, ok si ti, mozda bi bila radjena rekonstrukcija. Kad se preslisam koliko puta je moglo da ode na eho, niko da kaze, ja nikakve simptome. Razlika da li tada, onda ili sada? Pa u broju dece. Za nekog ko je oduvek sanjala o bar dvoje ili troje, zbog pola sata ehoa koji su mogli da odrade, imam jedno. Ali ajde, da ne kukam. Mogli su jos malo da sacekaju pa da nikad ni nemam dece.

Kako god, bice mehanicka valvula. I prokleti Farin. Ima li koga sa vestackom valvulom, da pije to cudo a da NEMA probleme u smislu krvarenja, variranja INR, jer mi se cini da je to katastrofa ziva.

Da li su se oporavili operisanI clanovi? Zastarela je tema, hajde da je osvezimo.
Kako ste?
 
Mojoj tašti našli rupu na srcu urođenu manu pre 10 godina eno je sada ima 90 godina puši. Sve su našli čak i 5000 evra koliko je koštala intervencija tada potpuno neki drugi problem zbog koga je išla kod raznoraznih stručnjaka. Svaki je nešto našao.
 
Evo i mene, 10 meseci nakon operacije 🙂
Fizički sam se oporavila brže nego što sam očekivala, sada me samo "kuckanje" zaliska podseća na sve što je bilo. Pijem Acenokumarol po šemi, i baš često idem na kontrole. Inr mi baš puno varira, i nikako da se ustali. Kod kardiologa idem na 6 meseci, a na rehabilitaciju nisam išla.
Sve kontrole radim na Kardiohirurgiji, a koliko često idem- to mi je druga kuća 😁.
Meni je teže pao psihički oporavak nego fizički. Dešava mi se da ne mogu da zaspim noću ...uznemirim se zato što tada zalizak najviše čujem. I nadam se da ću, vremenom, da se lepo na to naviknem.
Veliki pozdrav za sve članove 🙂
 
Žica je najverovatnije od nerđajućeg čelika, od koga se prave i koštane proteze u ortopediji, možda i stomatologiji. Zalistak je od titanijuma, keramike i nekakvog plastičnog pletiva. Ko ima dobar stomak, neka pogleda i video na sajtu (ne preporučujem, ja gledao pre tri godine i ne bih ponovo). To što sam ja gledao je ugrađivanje aortne proteze i aortnog zaliska - zove se Bentallova procedura, i to su meni uradili. Cevka se naziva stručno graft i napravljena je od dakrona, pletiva od plastike iste kao i pet ambalaža. Inače se od dakrona prave jedra, padobrani itd, jer je izuzetno čvrst materijal.(http://www.carbomedics.com/professional_products_staortic.asp?from=us)
Ako pogledate, nisam vam ja kriv.:bye:
Možete li mi nešto više reći o Bentall operaciji. Sina mi sutra operišu na Dedinju. Koliko traje operacija? Kako teče oporavak i koliko dugo?
Hvala unapred
 
Pozdrav svima prije pola godine sam postavio pitanje vezano za operaciju zatvaranja ASD-a koju sam imao prije nešto više od 2 mjeseca tačnije 17.januara ove godine,pa čisto da podjelim utiske i iskustvo koje sam prošao,možda nekome bude bar malo koristilo.
Naime meni su na Dedinju intervenciju odradili tkzv. metodom Port Access,endoskopska metoda,znači nije klasični uzdužni rez na sredini krudnog koša,već mali porečni rez između rebara na desnoj strani grudi iznad bradavice. Pored toga imao sam i manji rez na preponi i vratu,jer prilikom ove intervencije privremeno se isklučje plućno krilo,a krv preusmjerava na neku mašinu uređaj koja to zamjenjuje. Operacija je protekla dobro i 4 dan poslije operacije sam izašao. Bolove sam imao,ali ne toliko jake,relativno sam se dobro osjećao,šetao sam,ali sam imao problema sa zarastanjem rane poslije vađenja konaca,radilo bris rane našli bakteriju ešerihiju.
Uslijedili antibiotici i nekakav sprej za zarastanje rana koji mi je najviše pomogao.
Prvi kontrolni pregled sam imao mjesec poslije operacije na UKC-u BL jer sam odatle i utvrde mi perikadni izliv te me u dogovoru sa doktorom sa Dedinja prebace tamo sanitarnim vozilom gdje mi na Dedinju odmah po dolasku izvršili punkciju,izvlačenje tečnosti 800ml. Na Dedinju sam lezao još 7 dana jer sam imao upalu dok nisu oborili crp i onda me otpustili. Sad koristim colchicon tablete i idem na kontrolu kod njih na Dedinje sutra 31.marta
Malo mi je frka sad oko te srčane kese sta i kako će se odvijati,jer kad su mi utvrdili na kontrolnom pregledu izliv nisam prije toga imao problema niti osjetio ista,sem bolova u stomaku. Ni sad nemam nikavih tegoba ni problema,ali mi nije sve jedno.
Uglavnom to je neka suština priče sa kojom sam se susreo.
 
Prošle nedelje sam imala na Dedinju zatvaranje PFO rupice kišobrančićem. Rekoše, mesec dana bolovanje. Zanima me da li bi neko znao više da mi kaže, šta se sme, šta se ne sme? Pritisak mi je nešto niži, kao i puls, ako izuzmemo pojačano lupanje i blagi bol rane i tog krvnig suda, ja sam sada okej. Naravno, ukoliko nekoga zanima detaljnije o proceduri, tu sam. :)
 
Prošle nedelje sam imala na Dedinju zatvaranje PFO rupice kišobrančićem. Rekoše, mesec dana bolovanje. Zanima me da li bi neko znao više da mi kaže, šta se sme, šta se ne sme? Pritisak mi je nešto niži, kao i puls, ako izuzmemo pojačano lupanje i blagi bol rane i tog krvnig suda, ja sam sada okej. Naravno, ukoliko nekoga zanima detaljnije o proceduri, tu sam. :)
Zdravo madamme, meni predstoji ova intervencija uskoro. Da li možete da kažete nešto više o samom ostanku u bolnici, koliko je trajao ukupno, kako je izgledao, kao i kako je izgledala sama intervencija?
Da li si Vam lekari rekli nešto za proces oporavka?
 
Evo ja da se javim opet i pitam po nesto. Upravo smo stigli iz Tirsove, uspela sam da dodjem do de Djukica, teskom mukom. Covek je predivan. Mom sinu ne moze da se zatvori transkateterski da se zatvori ASD mora hirurski, on je rekao da ce on to i uraditi. Sledece nedelje ce biti konzilijum. Rekao mi je da je smrtnost za sad u Tirsovoj 0% i da nemam razloga za brigu i da je dete otprilike posle 3 sata vec pored mene. E sad sta mene zanima:oporavak koliko traje? Koliko je u bolnici, koliko kpd kuce mora da miruje, jer on nema mira inace :D a i zbog posla da znam kako cu se organizovati da radim od kuce
 
Nisam pročitao do kraja 😉.
Pio sam prethodne dve nedelje ~ oko 4 tbl (po 5mg) za 3 dana.
Sada su mi pojačali za 1/4 dnevno pa će to biti 5 tbl u 3 dana.
Verovatno ću piti 3 meseca ukupno ( ako se ne desi nešto sa frekvencijom-sinusom, šta već ) a da neću stići na potrebnu dozu.
Nadam se samo da trombovi neće da primete moje doziranje u međuvremenu 😂
I ne pijem aspirin, samo Concor i Eutirox za štitnu
Pozdrav, moj sin (25god) operisan na Dedinju 28.03. - 24.03 Bental operacija, isto pije farin. 10 dana po 1/4 onda jedan dan polovinu i tako redom. Na kontrolama kod hematologa INR mu je uvek u granicama 2-3. Na početku dok su isprobali dozu, kada povećaju dozu Farina, dva dana uzastopno je INR bio 10 i primio je plazmu. U petak ima prijem u Niškoj banji. Kažete da se Farin ne pije doživotno? On bi kao momak ponekad uzeo čašicu alkohola, ali mu je strogo zabranjeno. Ima li neki drugi lek kao zamena? Za pritisak ni ne pije više, a ni Lasix, pritisak mu je uvek niži. Pije samo Bisprol, Nolpazu i Farin.
 
Prošle nedelje sam imala na Dedinju zatvaranje PFO rupice kišobrančićem. Rekoše, mesec dana bolovanje. Zanima me da li bi neko znao više da mi kaže, šta se sme, šta se ne sme? Pritisak mi je nešto niži, kao i puls, ako izuzmemo pojačano lupanje i blagi bol rane i tog krvnig suda, ja sam sada okej. Naravno, ukoliko nekoga zanima detaljnije o proceduri, tu sam. :)
Zdravo madamme,
Kako se osecaš? Mene isto čeka intervencija, zbog glavoljova sam radila bubble test i ispao je pozitivan.. Pa ako mozes malo detaljnije da opises proceduru..
Hvala :)
 
Pozdrav,
Koliko se dugo ceka na operaciju zatvaranja atrijalnog septalnog defekta kad se dobije odluka od konzilijuma na Dedinju (operacija kisobran)? Da li postoji lista cekanja za taj zahvat? Koliko dugo se ostaje u bolnici? Kakav je oporavak?

Hvala unaprijed
 
Pozdrav svima evo i ja da se pohvalim sa mehanickom mitralnom valvulom od Juna meseca 2023 godine. Posto je glavni uzrocnik za nju bio infektivni endokarditis. Operacija je prosla odlicno, na Dedinju naravno, srce mi je na svu moju srecu bilo potpuno zdravo sem te horde koja je bila 60% pojedena zbog endokarditisa i nije se nigde sirila i sada kucamo zajedno sa mehanikom :) Jedini malo veci problem mi je bio boravak u bolnici od 42 dana zbog tog endokarditisa i primanja terapije u bolnickim uslovima. Ovako nakon operacije se osecam najnormalnije kao da nista nije ni bilo jedino imam strah da potrcim, a zasto ne znam :) Tako da bilo je to jos jedno iskustvo koje mi nije trebalo u zivotu ali bitno da je to sada iza mene i idemo dalje.
 

Back
Top