Operacija srca

Meni je holesterol 7.8, a LDL nešto oko 5, visoka su mi oba, ne znam koliko je to visoko, ali recimo neurolog mi reče da ne moram da pazim nešto na ishranu. Ja svakako ne jedem masno, pohovano itd, svinjsko meso ne jedem, a i ostala jako slabo jer ne volim, ali volim recimo sireve, maslac, a čitala sam da to utiče na holesterol.
 
Meni je holesterol 7.8, a LDL nešto oko 5, visoka su mi oba, ne znam koliko je to visoko, ali recimo neurolog mi reče da ne moram da pazim nešto na ishranu. Ja svakako ne jedem masno, pohovano itd, svinjsko meso ne jedem, a i ostala jako slabo jer ne volim, ali volim recimo sireve, maslac, a čitala sam da to utiče na holesterol.
Holesterol uglavnom nema veze sa hranom, ja sam napisala da sam 30 dana pasla travu u smislu da nisam
nista jela, a holesterol se nije mrdnuo.
Tvoj je LDL uzasno visok, morao bi da spadne na 3,00 vecina nas ima to genetski, hranom nista tu ne menjamo.
Sve sam ja i isprobala i prostudirala, ali kako rekoh jedino pomaze ovaj lek i to stvarno u najnizoj dozi.
Lekari se stvarnio ponasaju kao da su pali s kruske ( i ne samo u Srbiji), savetuju neke price koje su
bile aktuelne pre 50 godina, ali vec davno to nisu nego je njima najjednostavnije da tiu kazu da ne jedes
masnoz:)
 
Dali su mi da pijem Roxeru 20mg, ali mi je užasno smetala. Kod moje mame u prodavnicu neke organske hrane dolaze ljudi koji se kunu u artičoku za skidanje holesterola i neku kombinaciju sa svim i svačim, evo mama mi je donela sve to. Kaže ljudi masovno dolaze godinama i tvrde da imaju odlične rezultate. Kod mene jeste genetika u pitanju verovatno, ali doktor kaže i stres, sam gubitak brata je kolaps za moj organizam. Ponekad imam osecaj da se moje srce jednostavno slomilo, doslovno.
 
Dali su mi da pijem Roxeru 20mg, ali mi je užasno smetala. Kod moje mame u prodavnicu neke organske hrane dolaze ljudi koji se kunu u artičoku za skidanje holesterola i neku kombinaciju sa svim i svačim, evo mama mi je donela sve to. Kaže ljudi masovno dolaze godinama i tvrde da imaju odlične rezultate. Kod mene jeste genetika u pitanju verovatno, ali doktor kaže i stres, sam gubitak brata je kolaps za moj organizam. Ponekad imam osecaj da se moje srce jednostavno slomilo, doslovno.
Ja sam 5-6 godina uzimala najjacu dozu artichoke, usput i gloga ( takodje najjaca doza), ni za 1% se LDL nije
smanjio. Kazu da pomaze u skidanju, ali studije ne postoje pa je to sve na nivou rekla-kazala.
Pokusaj ti sa ovom Rosuvastinom, ali samo 5 mg, neces imati nikakvih problema, pretpostavljam
da je ova doza od 20 mg za tebe bila neka "konjska"z;)
Ovo "slomljeno srce" postoji i u medicini, stvarno, a postoji i van medicine.
Nego, od toga se ne umirez:)
 
Ja sam bila uspavana, pa se i ne secam pregleda, ali eto moraću i budna.
Zašto ste toliko puta radili TEE i kakve lekove daju pred pregled, to nisam znala, to mi dodje još gore nego da budem svesna.

Zaboravih na ovo da odgovorim, TEE su mi radili u kliničkom, dok sam lezala u dr Subotica. Meni se desilo da mi na porodjaju probuse duru prilikom davanja epidurala i ja sam narednih mesec i više bila u krevetu zbog glavobolja jakih- jer mi je rečeno da je to uzrok, kada sam shvatila da to kako se osecam nije ipak samo od toga, moždani udar se već prikazao na magnetu. Na skeneru se, čini mi se, ne vidi koliko sam razumela.
Eto, Vas su uspavali, a ja i ne znam da postoji i ta mogućnost. Prvi put sam radila u bolnici u Kragujevcu gde mi je deinitivno potvrdjena dijagnoza. Drugi put mi je bio potreban za konzilijum sa Dedinja. Pošto u to vreme na Dedinju nije radio TEE sem za ležeće pacijente, morala sam privatno u Beogradu uraditi. Treći put mi je radjen u toku zahvata. Zahvat se radi pod kontrolom TEE ultrazvuka celo vreme. I četvrti put zbog kontrole. Znam... Mnogo, ali kad moraš, moraš. Nije to tako strašno. Samo je neprijatno. Što se tiče lekova koje koje koriste prilikom zahvata, zaista ne znam, nisam stručna. Osećala sam se prilično dobro kad sam dobila lekove. Mirno, spokojno, relaksirano, sve mi je bilo ravno do Kosova... Takav je osećaj.
 
Cao Jano,
Sto se rupice u srcu tice, ne brini.
Mom bratu, zivi u Italiji, nedavno je slucajno otkrivena rupics na srccu, otisao drugim povodim. Nikava intrrvencija nije savetovana. Kazu da je verovatno tako rodjen, bio na bolovanju i sad se vratio na posao, radi normalno
Bice sve ok.
Takodje sam nova, ovo mi je prvi odgovor.
Zanima me a ne znam kako da postavim pitanje
Da li je nekome radjena REKONSTRUKCIJA levog srcanog zaliska bez otvaranja grudnov kosa, ENDOSKOPSA intervencija, rez izmedju rebara 5-6 sm???
Ako neko ima neko iskustvo, molim ga dz podeli.
Veliki pozdrav,
Rade se endoskopske operacije Ali se vise rade klasicne. Meni je pre godinu dana uradjena rekonstrukcija mitralnog zaliska. Pre operacije mi je hirurg rekao da ce raditi endoskopsku operaciju. Kad sam se probudila iz anestezije videla sam da mi je uradjena klasicna operacija. Nije mi rekao zasto je doslo do promene.Kod endoskopske operacije oporavak je mnogo brzi I manje je komplikacija jer se se ne otvara grudni kos. Rez je oko 5mm I nema tolike traume kao mod klasicne operacije.
 
Rade se endoskopske operacije Ali se vise rade klasicne. Meni je pre godinu dana uradjena rekonstrukcija mitralnog zaliska. Pre operacije mi je hirurg rekao da ce raditi endoskopsku operaciju. Kad sam se probudila iz anestezije videla sam da mi je uradjena klasicna operacija. Nije mi rekao zasto je doslo do promene.Kod endoskopske operacije oporavak je mnogo brzi I manje je komplikacija jer se se ne otvara grudni kos. Rez je oko 5mm I nema tolike traume kao mod klasicne operacije.
Ko vas je operisao ?
Koliko je trajao oporavak posle bolnice, kako ide sa bolovanjem ?
Znam da je i to relativno, ako neko ima svoje ( ili tuđe) iskustvo...
 
Ko vas je operisao ?
Koliko je trajao oporavak posle bolnice, kako ide sa bolovanjem ?
Znam da je i to relativno, ako neko ima svoje ( ili tuđe) iskustvo...
Ko vas je operisao ?
Koliko je trajao oporavak posle bolnice, kako ide sa bolovanjem ?
Znam da je i to relativno, ako neko ima svoje ( ili tuđe) iskustvo...
Ako nije problem, koji doktor vas je operisao?
Hvala,
 
Pozdrav za sve.
Mom tati je zakazana ugradnja valvule.
Da li treba da uradi koronarografiju pre prijema u bolnicu ili ce mu tamo raditi pred operaciju?
Ne znam ni gde bi radili. Ipak je to invazivna metoda.
Pozz....
 
Pozdrav za sve.
Mom tati je zakazana ugradnja valvule.
Da li treba da uradi koronarografiju pre prijema u bolnicu ili ce mu tamo raditi pred operaciju?
Ne znam ni gde bi radili. Ipak je to invazivna metoda.
Pozz....
Zavisi od toga gde mu je zakazano. Moras da zoves bolnicu, bolje da odes i pitas.
Na Dedinju ima “lezecih” i ovih drugih pacijenata.
Ovi drugi moraju da dodju sa svim cec uradjenim pregledima i analizama.
Koronarografija ne starija od 6mesevi, dnimsk srca i pluca ne dtariji od 1 meseca, gomila snaliza krvi, mojrace i stolice ne stsrija od 15dana
Srecno
 
Pozdrav za sve.
Mom tati je zakazana ugradnja valvule.
Da li treba da uradi koronarografiju pre prijema u bolnicu ili ce mu tamo raditi pred operaciju?
Ne znam ni gde bi radili. Ipak je to invazivna metoda.
Pozz....
Upravo pogledao moju odluku konzilijuma...
Piše da je indikovana operacija valvule i preoperativna koronarografija tako da sam ja razumeo da će biti na Dedinju , pre operacije.
 
Sad došao sa Dedinja, potvrdili su mi da će koronarografija biti na Dedinju urađena a ostale analize donosim.
Dobio novu odluku za 30 dana ( operacija) ali i to su rekli X2 da računam.
Da li će i tako biti, videćemo...
 
Hefest2110 Hvala puno sto si potvrdio za koronarografiju.
Nisam ocekivala da toliko puno pomeraju. Mom tati je upisan rok od 90 dana, ali ko zna kad ce biti.
Plašim se da će teško ići ...i ja sam 90 dana bio (od oktobra čekam ).
Bio u ambulanti da "re-zakažem" i dežurni doktor je tražio 30 dana, a i to ne mora da bude.
Znači 7,8 meseci, u najboljem slučaju...
Ne mora da znači da je ovo pravilo, meni se tako zalomilo.

Plašim se da će teško ići ...i ja sam 90 dana bio (od oktobra čekam ).
Bio u ambulanti da "re-zakažem" i dežurni doktor je tražio 30 dana, a i to ne mora da bude.
Znači 7,8 meseci, u najboljem slučaju...
Ne mora da znači da je ovo pravilo, meni se tako zalomilo.
Da dodam, ženi ispred mene su naglasili da donese koronarografiju, ali ne znam odakle je ni koja operacija...
Meni su napomenuli da će raditi na Dedinju, nisam ni stigao da pitam...
 
Zdravo forumasi, evo da vam napisem moje iskustvo. Sa mojih 19 godina dijagnostikovano je dvolisni aortni zalistak ili riblja usta... Posle 2 godine tj ove godine su me operisali na Dedinju radjena je bioloska proteza, mene ce za 15-20 godina da ceka ponovna operacija al je ocekujem da ce tehnologija da napreduje i da ce INR da zastari. Glavni cilj mi je bio da ne moram da koristim varfarin. Evo posle 2 meseca od operacije vratio sam se skroz normalno zivotu bez ikakvih problema sa obzirom na moje godine to je za ocekivati. Sama operacija nije bila uopste stresna za mn kolko je bila za moju porodicu cak sam se i radovao sto cu to da zavrsim ! Konkretno od komplikacija jedina prateca stvar je bila voda na placuima al i to se brzo povuklo. Varfarin treba pijem jos malo manje od mesec dana uzivam sa porodicom i prijateljima. Sto se tice mladih koji treba da se operisu nema razloga za brigu, a sto se tice starijih nema mesta za onim "sta ako se ne probudim" . Kazu bolestan ima 1 zelju zdrav 1000 ja sam se osecao zdravo i dan pred operaciju i uopste mi operacija nije predstavlja problem ja sam vec isplanirao ovu godinu tako da mi je to kao odmor dosao. Sto se tice rodbine i porodice morate da budete strpljivi dal su vam to majke , ocevi , babe , dede , sinovi ili cerke morate biti strpljivi . Ja sam imao srece sto je bas u to vreme vladao onaj grip i zabranjena je poseta to mi je malo lakse jer nisam morao da vidjam majku koja je bila u "nervno rastrojstvo" tih dana. Ja sam malo egoista i arogantam tako da je kod mene postajala samo 1 opcija sve ce biti dobro i po planu tako je i bilo . Samo jako samopouzdanje.
Posto zaboravljam bolnicu i sve ostalo polako ovo je neki moj utisak dok u secanja tu. Jedino sto me sad podseti da sam operisan je promena vremena bol u grudnoj kosti . Budite pozdravljeni.

Srdacan Pozdrav !
Dobar dan!Operisana sam klasicno.Molim Vas da li je normalno da mi nekad otekne grudna kost dole,malo ispod grljana.Tu gde pocinje grudna kost,iznad reza mi povremeno otekne.Operisana 4.3.2022.,imam 38 godina.I sve me je neki strah.Svaka Vama cast!
 
Dobar dan!Nova sam ovde.Imam problem sas posle operacije 4.3.2022.,a kontrolu twk 8.4.2022.
Nekad mi se dogodi da mi prilikom ustajanja iz lezeseg polozaja,kao da otekne,iznad rane,na pocetku grudne kosti, ispod grkljana Da li je neko imao to posle operacije?
 

Back
Top