Narod voli diktaturu

38imak

Domaćin
Poruka
3.587
Autorska tema

Posto ovde imamo konstante visedecenijske analize vrsnih sociologa, psihologa, ekonomsita, i ostalih Dugina, da je ruski/srpski/kineski ili tako neki narod sklon diktaturi, da oni vise vole da im drustvom vlada neki lokalni bandit, da oni nisu za 'liberalno kapitalizam i demokratiju'; interesuje me da li je nekad sprovedeno neko istrazivanje, jesu li imali neke kontrolne grupe, naucne radove na tu temu? Da li se mozda vrhunski svetski um Dugin bavio time?

Zamislite vi ste kao neki Srbi/Rusi, koji imaju kolektivnu dusu, i niste tako otudjeni kao ovi libtardi Zapadnjaci; i zakuca vam neki Berija na vrata i kaze : 'Slusaj, ti veceras moras da posaljes cerku u taj i taj hotel, cekam je u 22:00', i vi to ne samo da bi poslusali (jer morate u nasilnoj diktaturi, prisiljeni ste nevoljno), nego bi i bili odusevljeni time jer je Drug Berija/Gadafi bas vas i vasu porodicu izabrao za taj cin; posto 'Srbi i Rusi ne vole individualizam, mi smo kolektivna dusa'?

I vidite li u tome slicnosti sa razmisljanjem vrhunskog svetskog strucnjaka Dugina, i sektom Carlsa Mensona?
 
98% ljudi voli diktaturu

oni koji su glupi jer ne znaju sami sta da odluce
oni koji su mediokriteti , jer ionako nemaju muda za sebe nego samo vole da bunare u postojecem....
nasilnici
lopovi
piz.de
nekreativni, ne moraju da budu i glupi...

Kolektivna dusha, inace lepsi naziv za komunjarski nacin razmisljanja nije isto sto i afinitet ka komuni.....to su dve totalno razlicite stvari..
Kod nas je sad mnogo cesto komunjarsko, a totalno je odsutno zajednicko i komuna razmisljanje, kolaboracija....saradnja...toga nema..
Najjasniji primer koliko se moze pogresno protumaciti neki pojam, npr pojam kolektivna dusha....
 
Da li 98% bira diktaturu jer mu se to vise isplati, ili voli diktaturu?

Mislim da Dugin tvrdi ovo drugo, ja bih razlikovao ta 2.

Onda, kada se kolektivno stvara odozdo-nagore, to je drugo, nije diktatura.
 
Па иди,направи истраживање ( по за то установљеним правилима !) а не својим утисцима и предубеђенима, па се јави.
Ja da idem sam, rekli bi ste da sam pristrasan kada kazem da srpski seljak misli bukvalno samo na svoje d.pe i to samo trenutne sekunde, ne razmislja dugorocno ni za jedan dan sta ce biti.
 
Хајде прочитај јошједном шта сам написао :whistling:

Koliko ja vidim, na Krsti je uglavnom sve neki kulturan narad, osim nekih izuzetaka.

Mislim da vecina vas ne bi izdrzala sa srpskim seljakom da provede ni 2 dana neprekidno.

Ali ne ono da se pijanci i zeza po kafani, vec npr. da radite neki tezak posao sa njim, moze i u polju.

Bukvalno bi pobegli posle 2 dana, i to ne zbog teskog posla; nego zbog tog seljaka, kada postanete svesni cinjence koliko u zivotu niste videli to gledanje samo sopstvenog dupet.a kakvo vidite kod njega.
Nema vise ni onog srpskog seljaka iz Srpske Trilogije i Vremena Smrti, ako ga je ikada i bilo. Danas ga gledas, njemu iz ociju izbija to koliko gleda samo svoju pozadinu, iz svake izgovorene reci mu se to vidi.
Mislim da je verovatno slicno i sa ruskim seljakom
Dugin ne poznaje svoj narod. Nesto slicno kao Rados Bajic.
 
Posto ovde imamo konstante visedecenijske analize vrsnih sociologa, psihologa, ekonomsita, i ostalih Dugina, da je ruski/srpski/kineski ili tako neki narod sklon diktaturi, da oni vise vole da im drustvom vlada neki lokalni bandit, da oni nisu za 'liberalno kapitalizam i demokratiju'; interesuje me da li je nekad sprovedeno neko istrazivanje, jesu li imali neke kontrolne grupe, naucne radove na tu temu? Da li se mozda vrhunski svetski um Dugin bavio time?

Šta će ti kontrolne grupe kad smo to sve već prošli. Za vreme žutih je u Srbiji bilo demokratije. Imao si slobodne institucije, slobodne medije, slobodne izbore. Nije bilo idealno, bilo je tu kraduckanja na sve strane, ali ne centralizovano. Ništa nije bilo koncentrisano u rukama jednog čoveka. Sećam se da je Vučić, tada kao opozicionar, slobodno gostovao po medijima i u političkim emisijama razmenjivao argumente sa ostalima. Dakle, imali smo neki oblik demokratije. I onda je na poštenim izborima došao Vučić i sve to ukinuo. Zaveo medijski mrak, raspustio institucije, uveo autokratiju i represiju prema neistomišljenicima, više nije bilo slobodnih izbora itd... A narod? Narod se složio. Ne smeta mu da bude tako. Što znači da na neki način i jesmo narod koji je sklon diktaturi.
 
Da li 98% bira diktaturu jer mu se to vise isplati, ili voli diktaturu?

Mislim da Dugin tvrdi ovo drugo, ja bih razlikovao ta 2.

Onda, kada se kolektivno stvara odozdo-nagore, to je drugo, nije diktatura.
U pravu si i odlična ti je tema. Ja doduše ne mislim da je ovde baš 98% za diktaturu, ali većina svakako da. Recimo po meni oko 70%. U Rusiji je taj procenat veći, prosto zato što oni praktično nikad u svojoj istoriji nisu imali ništa drugačije.

Inače kad vidim onog Dugina ili još više Solovjeva uvek se setim onog

pre ih puštali za vikend, sad ih puste pravo pred kamere
 
Stvar je u tome što narod odabere jednog Tatu i njemu sve prepušta jer nikom drugom ne veruje i ne voli sam da preuzima odgovornost ili racionalno razmišlja.
Narodu su potrebne bajke i mitovi, ne razum, a moderne bajke i mitovi su ti u Informeru.
Većini tih penzionera sa Informera sve lepo da objasniš pad Berlinskog zida i zašto se sve desilo sa Miloševićem oni bi bili blago razočarani, jer tu nema mitova.
Tako meni deluje.
 
Народ је навикнут на диктатуру.
Такође, народ је тврдоглав и традиционалан. Не би мењао поредак, па макар био у његову корист. Јер сигурно постоји нека цена којом се плаћа та корист.
 
Narod voli ono što je naučen da voli i ima stavove koje mu mediji usađuju u glavu. Ništa narod nije sam smislio, ni da ne treba uvesti sankcije Rusiji, ni da je diktatura bolja od demokratije. Sve mu je to lepo usađeno u mozak kroz dugogodišnju propagandu. Srbija je klasičan primer one Gebelsove da stoput ponovljena laž postaje istina, s tim što se na našem primeru pokazuje da nije dovoljno samo sto puta ponoviti laž, već da tu laž ponavlja mnogo ljudi. Tada ona postaje opšteprihvaćena istina.
 
Autorska tema

Posto ovde imamo konstante visedecenijske analize vrsnih sociologa, psihologa, ekonomsita, i ostalih Dugina, da je ruski/srpski/kineski ili tako neki narod sklon diktaturi, da oni vise vole da im drustvom vlada neki lokalni bandit, da oni nisu za 'liberalno kapitalizam i demokratiju'; interesuje me da li je nekad sprovedeno neko istrazivanje, jesu li imali neke kontrolne grupe, naucne radove na tu temu? Da li se mozda vrhunski svetski um Dugin bavio time?

Zamislite vi ste kao neki Srbi/Rusi, koji imaju kolektivnu dusu, i niste tako otudjeni kao ovi libtardi Zapadnjaci; i zakuca vam neki Berija na vrata i kaze : 'Slusaj, ti veceras moras da posaljes cerku u taj i taj hotel, cekam je u 22:00', i vi to ne samo da bi poslusali (jer morate u nasilnoj diktaturi, prisiljeni ste nevoljno), nego bi i bili odusevljeni time jer je Drug Berija/Gadafi bas vas i vasu porodicu izabrao za taj cin; posto 'Srbi i Rusi ne vole individualizam, mi smo kolektivna dusa'?

I vidite li u tome slicnosti sa razmisljanjem vrhunskog svetskog strucnjaka Dugina, i sektom Carlsa Mensona?

Мис'иш да ми ћеру на пример **** Прецедник општине.. То?!
 
Šta će ti kontrolne grupe kad smo to sve već prošli. Za vreme žutih je u Srbiji bilo demokratije. Imao si slobodne institucije, slobodne medije, slobodne izbore. Nije bilo idealno, bilo je tu kraduckanja na sve strane, ali ne centralizovano. Ništa nije bilo koncentrisano u rukama jednog čoveka. Sećam se da je Vučić, tada kao opozicionar, slobodno gostovao po medijima i u političkim emisijama razmenjivao argumente sa ostalima. Dakle, imali smo neki oblik demokratije. I onda je na poštenim izborima došao Vučić i sve to ukinuo. Zaveo medijski mrak, raspustio institucije, uveo autokratiju i represiju prema neistomišljenicima, više nije bilo slobodnih izbora itd... A narod? Narod se složio. Ne smeta mu da bude tako. Što znači da na neki način i jesmo narod koji je sklon diktaturi.
Pa zato i sluze izbori da manjina izmanipulise pasivnu vecinu da izglasa zakone kojima se toj manjini omogucava uzivanje neumjereno visoke vlasti. Demokratija otkazuje samu sebe. Zato normalne drzave ugrade u Ustav barijere volji vecine.
 
U pravu si i odlična ti je tema. Ja doduše ne mislim da je ovde baš 98% za diktaturu, ali većina svakako da. Recimo po meni oko 70%. U Rusiji je taj procenat veći, prosto zato što oni praktično nikad u svojoj istoriji nisu imali ništa drugačije.

Inače kad vidim onog Dugina ili još više Solovjeva uvek se setim onog

pre ih puštali za vikend, sad ih puste pravo pred kamere
Bogami potcjenjujemo demokratski kapacitet Rusa a I snagu politickih grupacija koji kontrolisu politicko ustrojstvo Rusije.
 
narod koji je bio pod nečijim pritiskom , kako bi počeo da oseća slobodu mora da mu prođe pola od vremena kako bi postao svestan da nema više tog pritiska
ako smo bili pod Tursko ropstvo 500 godina , kako bi došli sebi mora da prođe najmanje 250 godina
znači ceo ovaj region da bi došao sebi mora da prođe još 150 godina
 
Šta će ti kontrolne grupe kad smo to sve već prošli. Za vreme žutih je u Srbiji bilo demokratije. Imao si slobodne institucije, slobodne medije, slobodne izbore. Nije bilo idealno, bilo je tu kraduckanja na sve strane, ali ne centralizovano. Ništa nije bilo koncentrisano u rukama jednog čoveka. Sećam se da je Vučić, tada kao opozicionar, slobodno gostovao po medijima i u političkim emisijama razmenjivao argumente sa ostalima. Dakle, imali smo neki oblik demokratije. I onda je na poštenim izborima došao Vučić i sve to ukinuo. Zaveo medijski mrak, raspustio institucije, uveo autokratiju i represiju prema neistomišljenicima, više nije bilo slobodnih izbora itd... A narod? Narod se složio. Ne smeta mu da bude tako. Što znači da na neki način i jesmo narod koji je sklon diktaturi.
То је била само фасада, и тада је све то било централизовано као и сада.Сада се пита господин Хил а онда се питао Монтгомери или нека друга екселенција.
 
Koliko ja vidim, na Krsti je uglavnom sve neki kulturan narad, osim nekih izuzetaka.

Mislim da vecina vas ne bi izdrzala sa srpskim seljakom da provede ni 2 dana neprekidno.

Ali ne ono da se pijanci i zeza po kafani, vec npr. da radite neki tezak posao sa njim, moze i u polju.

Bukvalno bi pobegli posle 2 dana, i to ne zbog teskog posla; nego zbog tog seljaka, kada postanete svesni cinjence koliko u zivotu niste videli to gledanje samo sopstvenog dupet.a kakvo vidite kod njega.
Nema vise ni onog srpskog seljaka iz Srpske Trilogije i Vremena Smrti, ako ga je ikada i bilo. Danas ga gledas, njemu iz ociju izbija to koliko gleda samo svoju pozadinu, iz svake izgovorene reci mu se to vidi.
Mislim da je verovatno slicno i sa ruskim seljakom
Dugin ne poznaje svoj narod. Nesto slicno kao Rados Bajic.
Значи сви остали су алтруисти, а само сељаци егоисти?
 
То је била само фасада, и тада је све то било централизовано као и сада.Сада се пита господин Хил а онда се питао Монтгомери или нека друга екселенција.
Za vreme Koštunice i Tadića došlo je do napada na ambasadu. Nakon toga kreće projekat SNS i za vreme njihove vlasti to je postalo nemoguće. Tako da i njima na zapadu odgovara čvršća ruka ovde.
 

Back
Top