Ljudi koji nemaju fejsbuk

Da li imate nešto od ovoga - fejsbuk, tviter, badu itd?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nemam Facebook profil. Sa prijateljima komuniciram telefonom ili mailovima.
Par puta sam se nasla u situaciji da se ljudi pocnu cuditi ukoliko kazem da nemam FB profil. Nemam vremena za takve stvari, a i nije mi potrebna takva vrsta eksponiranja.
 
Imam nalog,ali ga nisam ni koristio...Odem nekad na sinovljev...Važniji sajt firme...
Moj drugar,profa koristi comp samo na fakultetu,a na lapiću kući igra ponekad šah s njim...:mrgreen:
Inače je nedruštven jako-dok mi popijemo po četiri pet pivkana za popodne-on jedva dva...:hahaha:

Inače.siguran sam da će ta lajkovanja jednom biti smešna i zaboravljena jer će trodimenzioni virtuelni kontakt biti preovladljiv
i neće biti u toj meri lažna i iskrivljena slioka učesnika!
Evo ,ko se još seća bel pađeta?:cool:
 
Poslednja izmena:
Skidam kapu ljudima koji su se odlučili na taj korak.Ja sam nažalost član ove društvene mreže, i kada budem bila u mogućnosti da ostanem u kontaktu sa društvom, definitivno ću ga deaktivirati.Najgore je što se onaj koji nema profil kotira kao da ne postoji, i što profesori obično postalvjaju neka obaveštenja, rezultate kontrolnih itd, a pisati preko maila mi je nekako odbojno.
Kao što su napisali u jednom članku, fejsbuk uništava privatnost pojedinca.Kao ''poligon'' za lajkove, dosadne slike, i lažna, iluzorna predstavljanja.Ne treba ni zaboraviti da vladine organizacije imaju pristup porukama, i sve se redovno nadgleda, i koliko važnih podataka sakupe o svakom korisniku.
 
Blizi mi se rodjendan a na zidu mi stoje cestitke prijatelja od prosle godine kao da je juce bilo, samo jednu objavu imam od tad... moracu da nalupam nesto po zidu da se ne brukam pred ljudima.

Meni niko i ne cestita rodjendan, ugaseno mi je to, mada iskljucio sam i pisanje po zidu.
Samo pokazuje koliko nas ljudi dobro poznaju i kako smo bliski "prijatelji" sa njima.
 
Ja sam bukvalno malopre ugasio fejs, i nekako se osecam slobodno, kao da nemam vise obavezu nekakvu prema njemu... sve u svemu, moja najbolja odluka u zadnje vreme. :)

Ima tu jedna caka kod brisanja naloga, moraš biti siguran, stvarno siguran, jako jako siguran, 100% siguran... i posle par nedelja ako se ne loguješ biće i obrisan. Znam ljude koji brišu nalog 5-6 puta godišnje i uvek pokleknu pred iskušenjem da gvirnu one more time... :lol:
 
Ima tu jedna caka kod brisanja naloga, moraš biti siguran, stvarno siguran, jako jako siguran, 100% siguran... i posle par nedelja ako se ne loguješ biće i obrisan. Znam ljude koji brišu nalog 5-6 puta godišnje i uvek pokleknu pred iskušenjem da gvirnu one more time... :lol:

Zato postoji i opcija na kojoj se može izbrisati nalog forever, ukoliko se ne uđe za 14 dana :)
Evo ga link
https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
 
Poslednja izmena:
Ima tu jedna caka kod brisanja naloga, moraš biti siguran, stvarno siguran, jako jako siguran, 100% siguran... i posle par nedelja ako se ne loguješ biće i obrisan. Znam ljude koji brišu nalog 5-6 puta godišnje i uvek pokleknu pred iskušenjem da gvirnu one more time... :lol:
Realno, posle jedno 5 godina na fejsu, zadnje sto zelim da vidim jeste i samo ime fejs, a kamoli moj profil :D
 
preko fejsa sam jedno vreme igrao poker . i to je moje bivstvovanje na fejsu

ne osecam potrebu da razni ljudi vide moje slike , niti da im se te slike svidjaju.

kad zelim da se cujem sa nekim cujem se , kad zelim da se sa nekim vidim odem do njega.

sta ce mi gomila prijatelja koje ne poznajem , sta ce mi to da im se svidi kad ja nesto objavim

a da,ipak odem ponekad kad zelim da se dopisujem sa nekim pa cisto kao cat servis.

i prijatelji koji su tamo su mi pravi prijatelji , SVI .

secam se kad sam se *prijateljio * preko fejsa sa covekom koga znam preko 25 godina i kad mi je sa fejsa stigla objava

*ti i taj i taj ste sada prijatelji*. ma nemoj , ti ces da mi kazes da sam ja prijatelj sa njim , nigde te nije bilo kad smo ja i on prvo pivo popili.
 
Imao sam fejs još od neke 2007-e i voleo sam ga. Mada mi je uvek u srcu ostala moja prva ljubav - stari, dobri, šareni "Myspace". Sad sam ugasio i fejs, i generalno sam pobrisao svoje tragove sa neta, jer sam se uželeo bre anonimnosti bre. Uželeo sam se da ljudi ne 'aju šta će da pišu.
 
Nemam ni ja fejs i nije da je to sad iz nekih tko zna kakvih principa, nego onak... mislim da se danas u vrijeme what's appa, vibera, skypa itd itd ima i vise nego dovoljno mogucnosti za komunikaciju sa svojim drustvom :) Jedan od razloga za ne imati fejs je valjda nedostatak povjerenja u zastitu podataka a sto se mene tice, nezz...osjecala bi se lagano izlozenom kada ....
ne da mi se bas niti djeliti svoj zivot sa tzv. frendovima koje sam jedva jednom uzivo vidjela - citaj prezatvorena sam za to + paranoja :mrgreen: :P
 
Vidim da dosta nas hejtuje fejs i osobe koje non stop postuju po fejsu. Mi ovde iznosimo svoja misljenja sakriveni iza nadimaka i avatara a neki fejseri tamo pisu otvoreno sta hoce ne krijuci identitet... i meni to "eksponiranje" ponekad izgleda bezveze ali kad pogledas mozda su takve osobe iskrenije na neki nacin, mozda smo mi forumski namcori bez petlje :think:
 

Back
Top