Људи без става

U tom slučaju treba razgovarati sa tinejdžerom. Prelazak iz detinjstva u ranu mladost je bolna za tinejdžere. Nervozni su, skloni da misle da su najpametniji, bore se protiv autoriteta.

Razgovor otvoren i iskren, mislim da može da pomogne.
Mnogi se brecaju kao tinejdzeri tokom zivota a za stav treba imati potporu i braniti ga argumentima ili casno zivotom kao nekad,zato je sprdnja danas kad ga svako ima a menja za pare

Bolje i nemati stav nego iznositi tuđe stavove kao svoje, tj. biti običan prenosilac tuđih stavova, a što je u Srbiji naročito uočljivo u političkim pitanjima. Ljudi jednostavno nemaju pojma ali gledaju televiziju i Balkan Info i onda tripuju da su sami došli do nekih ideja koje su spremni da brane vatreno, a ne da su im te ideje usađene u glave. To je najgora ali i najbrojnija sorta.

Recimo, pitanje da li Srbija treba da uvede sankcije Rusiji. Oni koji nemaju stav će da kažu ''Ne znam, ne pratim, ne interesuje me'' i to je razumljivo. A prenosioci tuđeg stava će reći ''Nikako! Makar i svi mi izginuli, nikako ne smemo da izdamo Ruse. Rusi su naša braća. Samo još malo da sačekamo i Rusi dolaze da nas oslobode.''

Dakle, od njih je mnogo veća šteta.

Bolje i nemati stav nego iznositi tuđe stavove kao svoje, tj. biti običan prenosilac tuđih stavova, a što je u Srbiji naročito uočljivo u političkim pitanjima. Ljudi jednostavno nemaju pojma ali gledaju televiziju i Balkan Info i onda tripuju da su sami došli do nekih ideja koje su spremni da brane vatreno, a ne da su im te ideje usađene u glave. To je najgora ali i najbrojnija sorta.

Recimo, pitanje da li Srbija treba da uvede sankcije Rusiji. Oni koji nemaju stav će da kažu ''Ne znam, ne pratim, ne interesuje me'' i to je razumljivo. A prenosioci tuđeg stava će reći ''Nikako! Makar i svi mi izginuli, nikako ne smemo da izdamo Ruse. Rusi su naša braća. Samo još malo da sačekamo i Rusi dolaze da nas oslobode.''

Dakle, od njih je mnogo veća šteta.
Тема није том смислу посвећена али зашто не.
Не ради се о издаји руса.

Људи без става траже смисао у животу али често не налазе прави.
Често живе у сенци других, без своје воље, питају се у тишини.
Скоро сваки дан је исти, без икаквог трага, живот и магла.

Да ли икада пронађу став?
Zavisi sta je tema, imati stav o stvarima koje ne poznajes dovoljno je glupost

Људи без става траже смисао у животу али често не налазе прави.
Често живе у сенци других, без своје воље, питају се у тишини.
Скоро сваки дан је исти, без икаквог трага, живот и магла.

Да ли икада пронађу став?
Definišimo stav.
Imaju ga , ali ga ne iznose javno.

Bitan je širi kontekst. Kakvo je bilo detinjstvo i odrastanje tog čoveka koji sada, u odraslom dobu, nema nikakav stav? Ko je on bio tokom adolescencije? Parti-manijak, povučeni asocijalni luzer, nešto izmedju? Postoji milion razloga zašto osoba može da bude bez stava, ili postane takva. Nekad su strahovi preveliki, čovek je oblikovan tako, nekad je od preteranog hedonizma postao apatičan i nihilista... nekad je prirodno depresivan...

U svakom slučaju, nije dobro biti ni preterano 'sa stavom', a ni nemati stav. Ovo prvo odbija ljude jer smo previše samosvojni, ovo drugo nas čini krpom i otiračem u očima drugih. Treba biti asertivan, ali bez preterivanja. Ne mora baš svuda da se čuje naš 'glas'.

Stav je zapravo gard i nesigurnost
Став је нешто друго, а ово о чему ти говориш су људи који се претварају да имају став. То су особе које никад нису имале став и сад имају потребу да говоре на сав глас како они имају "своје" мишљење о свему. То су исти људи, само што су почели да причају нешто на глас и да се гурају.

Маса њих је била на психотерапији или је читала књиге како треба да се живи живот.

Stav je socijalizacijom stečena, relativno trajna mentalna dispozicija, koja se
ispoljava kao tendencija da se misli, oseća i postupa na određeni način.

Dakle, stav nije mišljenje ili stanovište stečeno razmišljanjem o nekoj
pojavi.

Gori su ljudi bez stava, dragi!

Не бих се сложио.

Данас много чешће виђам људе који претерано рано доносе закључке и самим тим превремено формирају ставове.

Општи утисак је да нико не сме да каже да не зна и да сви морају да знају све -- а то је поприлично лоша ствар.

Back