Ljudi koji nemaju fejsbuk

Da li imate nešto od ovoga - fejsbuk, tviter, badu itd?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Šta mislite o informatički pismenim ljudima, korisnicima interneta, a koji nemaju fejsbuk profil niti sličnu alternativu.
Znate li nekog? Kakvi su to ljudi?
Znam, isti su kao i ovi koji imaju fb.
Isto kao što poznajem ljude koji umereno piju i one koji nikad ne okuse alkohol.
Uglavnom se svodi na isto, na konzumaciju nekog sadržaja uz razumnu dozu samokontrole i mere.
 
Poslednja izmena:
Znam pouzdano da se medju mladjom populacijom onaj ko nema, ili bar nekad nije imao otvoren fejsbuk smatra čudnim. Bio sam lično prisutan kad je jedna srednjoškolka ubedjivala nekog svog vršnjaka iz drugog razreda, a iste škole, da otvori fejsbuk, i otvoreno ga pitala "šta nije u radu sa njim", kao da se radi o nečemu sramotnom, što je on uopšte pričao o tome naglas. Jbg, šta većina izdiktira to je pravilo i norma. Uostalom fejsbuk je trend kao i sve ostalo, a kad se malo pogleda u skoriju prošlost, možemo videti da su često potpuno bizarna pravilna oblačenja postajala slučajno popularna u nekoj dekadi i postajala norma u životu mladih.
 
Šta mislite o informatički pismenim ljudima, korisnicima interneta, a koji nemaju fejsbuk profil niti sličnu alternativu.
Znate li nekog? Kakvi su to ljudi?

Znam za troje.to je super jer se net često pretworhp u zawisnost;)i pogres. resawanje psih.problema;)

- - - - - - - - - -

ja nemam fesjdrk...
aktivan sam ovde...
neki kazu da je to isto...
meni nije...
pa zawisi koliko doziras wreme;)

- - - - - - - - - -

malo sam istraživao po netu o ovoj problematici -

Recent news stories have suggested that employers may be reluctant to hire people without a Facebook profile on the grounds that Facebook usage has become so common that not having an account is seen as somehow abnormal. This concern appears to have been compounded by a lurid report in a German newspaper that alleged mass killers James Holmes and Anders Behring Breivik did not have Facebook accounts, leading to the rather hysterical conclusion (link is external) that not having an account “could be the first sign that you are a mass murderer.”
Owo je 100%plasirao fejsb.kompanija;)
 
u početku su bile statistike koja zemlja ima koliko fb korisnika i slično, sad su se stvari izokrenule i pod lupom su pojedinci koji nemaju fb. postali su tema.
vidimo da to ide dotle da postoje gledišta kako su oni potencijalni antisocijalni članovi zajednice.

verovatatno će u skorijoj budućnosti biti pod posebnim nadzorom država svi koji nemaju fb.

- - - - - - - - - -

vidimo da među forumskom populacijom imamo oko 20% ljudi bez fb-a, dok je realna cifra po mojoj proceni oko 10%

- - - - - - - - - -

došli smo u situaciju da ko nema fb treba da se zapita šta to nije u redu sa njim????

Fejsbuk ne moze da bude nikakvo merilo socijalizacije, veliki broj "prijatelja" na listi ne znaci i da su to prijatelji u RL.

Drzavi je teze da nadgleda nekoga ko ostavlja manje tragova o sebi a nema ni razloga da nadgleda sve.
Ne verujem da bi neko pratio moga caleta po ceo dan jer ne ume da ukljuci PC.

To treba da se zapita onaj ko tako razmislja.
Da smo svi isti u zivotu ne bi bilo zabave, svi bi imali odredjenu ulogu i bili bi nesrecni.
Razlike su lepe.

imaju neku falinku :aha:

Ko ima falinku?

baš o tom uvreženom mišljenju pričam.
na ljudi bez fb gleda se sa podozrenjem.

zamislite jednog mladog čoveka, srednjoškolca koji nema fb, verujem da zbog toga trpi veću diskriminaciju od svojih vršnjaka nego gej osobe.

Pre toga je bio my space, pre toga mobilni telefon.
Sta je bilo moderno pre mobilnog reci ce neko stariji.

Onaj kome je to povod za diskriminaciju nije normalan.
 
nemam face zato sto me smara i lajkici za samopouzdanje mi nisu potrebni :heart:

eto predrasuda da fb sluzi tome :heart:

- - - - - - - - - -

baš o tom uvreženom mišljenju pričam.
na ljudi bez fb gleda se sa podozrenjem.

zamislite jednog mladog čoveka, srednjoškolca koji nema fb, verujem da zbog toga trpi veću diskriminaciju od svojih vršnjaka nego gej osobe.

zasto bi se gledalo na ljude bez fb sa podozrenjem?

pitanje je zasto neko ne zeli da ima fb ili ne moze?

ovo drugo je ok

ovi sto ne zele imaju kompleks vise vrednosti sto je kompleks nize vrednosti

dakle ponos i kompleksi

- - - - - - - - - -

treba ici napred...

internet pruza jako napredne mogucnosti

- - - - - - - - - -

uostalom svako moze da ima fb
ko nema kompjuter moze koristiti kod prijatelja ili preko mobilnog
pitanje je da li hoce
i za sta nekome sluzi fb
kao sto svi imaju mail
 
eto predrasuda da fb sluzi tome :heart:

- - - - - - - - - -



zasto bi se gledalo na ljude bez fb sa podozrenjem?

pitanje je zasto neko ne zeli da ima fb ili ne moze?

ovo drugo je ok

ovi sto ne zele imaju kompleks vise vrednosti sto je kompleks nize vrednosti

dakle ponos i kompleksi

- - - - - - - - - -

treba ici napred...

internet pruza jako napredne mogucnosti

- - - - - - - - - -

uostalom svako moze da ima fb
ko nema kompjuter moze koristiti kod prijatelja ili preko mobilnog
pitanje je da li hoce
i za sta nekome sluzi fb
kao sto svi imaju mail

Lol, pa ti si u istom postu iskazala čudjenje pri nečijoj opasci da se na ljude bez fejsbuka danas gleda sa podozrenjem, a onda si u narednim redovima iskazala podozrenje prema nekome ko nema fejsbuk. :lol:

A to da se na ljude bez fejsbuka medju mladjim generacijama ne gleda čudno može da priča samo neko ko nema veze sa realnim svetom. Medju ovim starijim možda manje, mada opet zbog sveopšte upotrebe postoji pritisak da otvoriš fb profil. A pre ili kasnije neko će pitati da li imaš profil i kako da te doda, ili slično. Čak bih se usudio da kažem kako se medju mladjom populacijom danas osobi ne priznaje društveni život ako o njemu redovno ne izveštava na fejsu, uz prigodne propratne komentare. Mnoge mladje osobe to tumače sa podozrenjem jer im se učini da ta osoba nema fejsbuk jer ne bi imala šta da kači, odnosno čime da se pohvali. Upravo stoga se danas prvo proverava fejsbuk profil, da bi se videlo ko je ta osoba, koliko lajkova ima, gde je sve išla, pregledavaju se slike, statusi i slično... ako je nekome fejsbuk praznjikav, uz par slika i stotinak prijatelja, koji mu pritom kad okači neki sadržaj na svoj fb profil ne lajkuju ništa ili dobije par lajkova, mnoge mladje osobe su sklone da gledaju na njega kao na nekog ko nije dovoljno kul, popularan, afirmisan u nekim društvenim okvirima itd. I ovo važi za brojne društvene grupacije, prosto o kojoj god grupi da se radi, fejsbuk tu ima svoju ulogu.
 
Ја знам неке људе који не само да немају фацебоок него уопште немају интернет, чак ни на телефону. Размишљао сам али нисам знао објаснити ту необичну појаву.
 
baš o tom uvreženom mišljenju pričam.
na ljudi bez fb gleda se sa podozrenjem.

zamislite jednog mladog čoveka, srednjoškolca koji nema fb, verujem da zbog toga trpi veću diskriminaciju od svojih vršnjaka nego gej osobe.

e budalo nedeljko
meni je bilo ispaltivije da budem queer što nemam fb
mada tada 2003-2007, fb je bio bezmalo nepostojeći kod nas
 
interesantno kako fb ne dozvoljava da se opcije lajkovanja i komentarisanja isključe. kao što to može na yt.
čega se fb tu boji? zašto onima koji bi da postavljaju stvari na svoj zid ali ih frustrira mali broj lajkova i komentara, fb ne izađe u susret i dozvoli im da isključe ove dve opcije?

- - - - - - - - - -

ne žele svi feedback
 
interesantno kako fb ne dozvoljava da se opcije lajkovanja i komentarisanja isključe. kao što to može na yt.
čega se fb tu boji? zašto onima koji bi da postavljaju stvari na svoj zid ali ih frustrira mali broj lajkova i komentara, fb ne izađe u susret i dozvoli im da isključe ove dve opcije?

- - - - - - - - - -

ne žele svi feedback

Ma da, to je zla jevrejska podvala da psihicki uniste ljude koji nemaju puno lajkova.
 
Lol, pa ti si u istom postu iskazala čudjenje pri nečijoj opasci da se na ljude bez fejsbuka danas gleda sa podozrenjem, a onda si u narednim redovima iskazala podozrenje prema nekome ko nema fejsbuk. :lol:

A to da se na ljude bez fejsbuka medju mladjim generacijama ne gleda čudno može da priča samo neko ko nema veze sa realnim svetom. Medju ovim starijim možda manje, mada opet zbog sveopšte upotrebe postoji pritisak da otvoriš fb profil. A pre ili kasnije neko će pitati da li imaš profil i kako da te doda, ili slično. Čak bih se usudio da kažem kako se medju mladjom populacijom danas osobi ne priznaje društveni život ako o njemu redovno ne izveštava na fejsu, uz prigodne propratne komentare. Mnoge mladje osobe to tumače sa podozrenjem jer im se učini da ta osoba nema fejsbuk jer ne bi imala šta da kači, odnosno čime da se pohvali. Upravo stoga se danas prvo proverava fejsbuk profil, da bi se videlo ko je ta osoba, koliko lajkova ima, gde je sve išla, pregledavaju se slike, statusi i slično... ako je nekome fejsbuk praznjikav, uz par slika i stotinak prijatelja, koji mu pritom kad okači neki sadržaj na svoj fb profil ne lajkuju ništa ili dobije par lajkova, mnoge mladje osobe su sklone da gledaju na njega kao na nekog ko nije dovoljno kul, popularan, afirmisan u nekim društvenim okvirima itd. I ovo važi za brojne društvene grupacije, prosto o kojoj god grupi da se radi, fejsbuk tu ima svoju ulogu.

Pa nije ucinilo ti se :lol:
 
Lol, pa ti si u istom postu iskazala čudjenje pri nečijoj opasci da se na ljude bez fejsbuka danas gleda sa podozrenjem, a onda si u narednim redovima iskazala podozrenje prema nekome ko nema fejsbuk. :lol:

A to da se na ljude bez fejsbuka medju mladjim generacijama ne gleda čudno može da priča samo neko ko nema veze sa realnim svetom. Medju ovim starijim možda manje, mada opet zbog sveopšte upotrebe postoji pritisak da otvoriš fb profil. A pre ili kasnije neko će pitati da li imaš profil i kako da te doda, ili slično. Čak bih se usudio da kažem kako se medju mladjom populacijom danas osobi ne priznaje društveni život ako o njemu redovno ne izveštava na fejsu, uz prigodne propratne komentare. Mnoge mladje osobe to tumače sa podozrenjem jer im se učini da ta osoba nema fejsbuk jer ne bi imala šta da kači, odnosno čime da se pohvali. Upravo stoga se danas prvo proverava fejsbuk profil, da bi se videlo ko je ta osoba, koliko lajkova ima, gde je sve išla, pregledavaju se slike, statusi i slično... ako je nekome fejsbuk praznjikav, uz par slika i stotinak prijatelja, koji mu pritom kad okači neki sadržaj na svoj fb profil ne lajkuju ništa ili dobije par lajkova, mnoge mladje osobe su sklone da gledaju na njega kao na nekog ko nije dovoljno kul, popularan, afirmisan u nekim društvenim okvirima itd. I ovo važi za brojne društvene grupacije, prosto o kojoj god grupi da se radi, fejsbuk tu ima svoju ulogu.

Mozda u zadrtim drzavama, kod normalnog sveta i nije bas tako.
 
Mozda u zadrtim drzavama, kod normalnog sveta i nije bas tako.

Pa ne očitava se to neposredno i otvoreno, nego posredno i prećutno. Šta znači zadrta država, svaka država u kojoj imaš razvijen noćni život i u kom mladi ogroman deo vremena provode na netu i fejsbuku i ajfonu gde kače slike, komentare, priloge, izveštavaju o svojim provodima i akcijama, ti u realnoj socijalizaciji tako funkcioniše. A mi svakako spadamo u red tih država, daleko od toga da smo staromodni ili nam je korišćenje fejsa zanemarljivo ili nešto. Pa i medju starijom populacijom je postalo uobičajeno da pita: 'e, jel imaš fejs, da te dodam'. Šta će nekome tvoj fejs kad može da dobije broj telefona recimo. Fazon je u tome što želi podsvesno da te prvo upozna kroz tvoj dosadašnji feedback na fejsbuku (društvenoj mreži), da vidi šta si okačio, kako te lajkuju ljudi, jesi u vezi ili nisi, koliko prijatelja imaš, kakve su ti slike, da li su upućuju na noćne provode ili neku ozbiljnost i slično. Sve to ima za cilj da stvori unapred neku sliku o osobi, i zaista kad bi ti video osobu koja ima fejs sa 400 prijatelja, a uglavnom ima neke tamo slike sa rodbinom i iz šetnje, i kako joj niko ne lajkuje komentare ili dobije jedan lajk na sliku od sestre od tetke, doneo bi neke zaključke. To je dosta zanimljivo, a čitav proces se ne odvija otvoreno sigurno. Niko tebi neće reći "zašto ti je fejsbuk takav i takav", ali može doneti neke zaključke. Kod mladje populacije koja sad stasava je to pojačano dosta, poznajem neke klinke koje uživo ne vade nos iz ajfona, fejsa, keek-a, ask-a, instagrama itd. Šta god da rade, to proprate selfijem.
 
Ja znam par prezanimljivih ljudi koji nisu nikad imali profil na društvenoj mreži, i sasvim su normalne i druželjubive osobe. Doduše, čini mi se da brljaju po fejsu čim im se ukaže prilika, preko tuđeg profifla :p
A mi koji se krivimo po forumu od 2004. nismo ni mogli daleko dogurati :mrgreen:
A taj Badoo mi je jedna tužna stvar :confused:
 
Mislim da je odlicno sredstvo komunikacije, kao sto je i mobilni telefon. I kao sredstvo komunikacije, ok, umrezeno milioni ljudi, svako dostupan za kontakt (ima to i svojih mana naravno) uz dva klika.
Kao igraliste za samopromociju sta se jede, gde se ide, sta se pije, sta se misli, je jako glupo :fdlan:.

Ne mislim da su manje drustveni oni koji nemaju Facebook. Gadno je to kada se ulogujes i vidis tih 200 "prijatelja" a osecas se usamljenim medju svim tim "prijateljima" sa kojima ne progovoris vise od 2 recenice kada ih vidis.

Ja jedino pomislim kada mi neko kaze da nema FB da je steta, ako zelim da ostanem u kontaktu sa tim nekim.
Neko rece i da na FB-u mozemo poprilicno upoznati drugu osobu, a da i ne progovorimo sa njom, vidimo sta slusa, citamo sta misli, gde ide, sa kim se druzi, kako se ponasa i to je tacno.

Mada zelimo li da pokazemo celom svetu kakvi smo? Zelimo li da skrecemo toliku paznju na sebe, "hej, ja, ja, ja, ja, gledajte me", i zasto? Cemu tolika potreba za samopromocijom?
 
Poslednja izmena:

Back
Top