Da li se ljudi rađaju kao šampioni?

Baldwin IV

Ističe se
Poruka
2.245
Danas mi je palo na pamet "Šta je to što razlikuje sve poznate atlete koji su najbolji na svetu od onih koji nisu uspeli u tome". Jedan primer uspešnog boksera je Majk Tajson. On je neka vrsta pit bula koji bi u ringu navalio na protivnika sa ciljem da ga ubije (kako je i sam rekao). Da li taj mentalitet jeste ono što je presudno (ako računamo da svi ostali treniraju podjednako dobro kao on)?

Da li se u sukobu, na takmičanjima pobeđuje prvo umom, pa onda telom?

Добро плаћене и популарне болести?
Da,...čovek se preko tih i sličnih "mantri" koje je društvo izmislilo, samo udaljava od svoje izvorne funkcije. Ne služi više sam sebi niti svojoj porodici, već postaje "sluga" u društvu, gde mu novac popije vremenom i to malo mozga što ima.
By the way,...na takvim ljudima, uvek neko drugi mnogo više zaradi, nego što zarade oni sami. To je društvena hijerarhija uspeha ili "zverinjak" kome nema kraja. Ali,...show must go on, with or without you, jer su svi kako zamenjivi. Svi osim "Matrixa" u kome živimo.

Talenat jè skup potrebnih psihofozickih sposobnosti za neku delatnost. Stice se rodjenjem a razvija treningom.
Da bi se talenat ostvario potrebno je da se poklope i mnoge druge okolnosti.
Dakle svakako uz talenat i veliki rad potrebna je i doza srece da bi se uspeo dostignuti vrhunac.
Ono što želim naznačiti ovom temom je mentalni sklop vrhunskih atleta. Sve je to tačno za talenat, za splet okolnosti, za izuzetan trening, ali je fokus na mentalni sklop. Možemo imati dva potpuno jednaka boksera; podjednako spremni fizički, podjednako tehnički dobri ali jedan od njih ima to nešto što ga čini mentalno boljim.

Da,...čovek se preko tih i sličnih "mantri" koje je društvo izmislilo, samo udaljava od svoje izvorne funkcije. Ne služi više sam sebi niti svojoj porodici, već postaje "sluga" u društvu, gde mu novac popije vremenom i to malo mozga što ima.
By the way,...na takvim ljudima, uvek neko drugi mnogo više zaradi, nego što zarade oni sami. To je društvena hijerarhija uspeha ili "zverinjak" kome nema kraja. Ali,...show must go on, with or without you, jer su svi kako zamenjivi. Svi osim "Matrixa" u kome živimo.
Не служи само себи и својој породици брат брату последњих 200 година.
Та "мантра" је позната као друштвено-економски систем,свуда на планети.
Чиме се год бавиш, неко зарађује на теби.
Сачувати људскост и здрав разум...то је све теже,али не и немогуће.
Шампиони нису неки ликови који су се..ето окушали у некој спортској или научној дисциплини.
Ипак се издвајају од већине,по успеху.
Било би грехота да раде негде за 500 евра...
Још има простора да човек остане свој и оригиналан...ван професије.

Не служи само себи и својој породици брат брату последњих 200 година.
Та "мантра" је позната као друштвено-економски систем,свуда на планети.
Чиме се год бавиш, неко зарађује на теби.
Сачувати људскост и здрав разум...то је све теже,али не и немогуће.
Шампиони нису неки ликови који су се..ето окушали у некој спортској или научној дисциплини.
Ипак се издвајају од већине,по успеху.
Било би грехота да раде негде за 500 евра...
Још има простора да човек остане свој и оригиналан...ван професије.
Nzm,...ja kad vidim N.Đokovića kad osvaja turnire, hvata me blaga jeza. Vi mislite šta god hoćete. 😁
Pritom,...nisam ni malo niti ljubomorna, niti zavidna. Ali se zaista ovakvim podvizima ICH ne divim.

Kada je reč o mentalitetu Majka Tajsona i sličnih sportista, oni često koriste izraze kao što je "pit bul" ili "mentalitet ubice" da bi opisali svoj pristup borbi. Tajson je bio poznat po svojoj agresivnosti u ringu, neumoljivosti i gotovo nezaustavljivoj želji za pobedom. Međutim, važno je napomenuti da mentalitet nije jedina komponenta uspeha u sportu.

Kada je reč o mentalitetu Majka Tajsona i sličnih sportista, oni često koriste izraze kao što je "pit bul" ili "mentalitet ubice" da bi opisali svoj pristup borbi. Tajson je bio poznat po svojoj agresivnosti u ringu, neumoljivosti i gotovo nezaustavljivoj želji za pobedom. Međutim, važno je napomenuti da mentalitet nije jedina komponenta uspeha u sportu.
Odgovoio si kao da piše ChatGPT :D

Генерално...људи су такмичарски настројени.
Приметиш да си у нечему способнији пожелиш тиме да се бавиш.
Успут долазе теби слични и ти се већ такмичиш...
Још када схватиш да од тога можеш да живиш или чак будеш познат,признат и финансијски обезбеђен...
Не видим ништа природније.

Генерално...људи су такмичарски настројени.
Приметиш да си у нечему способнији пожелиш тиме да се бавиш.
Успут долазе теби слични и ти се већ такмичиш...
Још када схватиш да од тога можеш да живиш или чак будеш познат,признат и финансијски обезбеђен...
Не видим ништа природније.
Pa kad nemaš pametnija posla u životu.
Probaj da se za promenu, takmičiš sam sa sobom. Jer mnoge iskreno zabole, što si ti i u čemu god najbolji. :hehe:
Msm,...ne vi, nego ko god to bio.
Svako živi i "raste" za sebe. Čemu ti aplauzi uopšte? One koje navijaju u ringu ili se klade, tek ne razumem.

Pa kad nemaš pametnija posla u životu.
Probaj da se za promenu, takmičiš sam sa sobom. Jer mnoge iskreno zabole, što si ti i u čemu god najbolji. :hehe:
Msm,...ne vi, nego ko god to bio.
Треба се са собом прво договорити,слажем се.

Одувек је било важно бити у нечему добар,по могућству одличан.
Математичари пролазе такмичења...градска..регионална...
Глумци иду на кастинге...
Спортисти на турнире...
Све је то селекција.

Ако нисте такмичарски расположени,друштво вам накачи епитет безвољна,без мотива,метиљава...

Једино се уметници не такмиче :think:

Треба се са собом прво договорити,слажем се.

Одувек је било важно бити у нечему добар,по могућству одличан.
Математичари пролазе такмичења...градска..регионална...
Глумци иду на кастинге...
Спортисти на турнире...
Све је то селекција.

Ако нисте такмичарски расположени,друштво вам накачи епитет безвољна,без мотива,метиљава...

Što se mene tiče,...slobodno!
Neka okače, gde god im je volja (" mačku o rep"). :hehe:

Tja,...svi poznati slikari su imali svoje rivale.
Ali nije u tome stvar, bar nije nikad fokus na tome. Umetnost je duhovna i kao takva plemenita, jer ne trpi nikakav ring, niti kavez. Svi veliki umetnici su sa prezirom posmatrali svet u kome žive, ali su veličali i lepotu kojom su bili okruženi. Totalno drugačiji "mindset".

Back